Článek

Český dobrovolnický tým s uprchlíky končí, protože ...

 
Uprchlíci už neprocházejí základnou na srbsko-chorvatském hraničním přechodu Berkasovo-Bapska, kde působí i čeští dobrovolníci. Takzvaný Czech Team na místě končí. Balíme a odvážíme humanitární pomoc včetně jídla, stanů a oblečení do nedalekého města Šid, kde zůstane pro případné využití během zimy na Balkáně, řekla ČTK koordinátorka Michaela Vyležíková.
04.11.2015 19:56 |

podobné články

Podobné články

Dobrovolnický program v Národním muzeu slaví úspěchy

 
Začátkem roku 2015 zahájilo Národní muzeum dobrovolnický program, který nabízí všem zájemcům jedinečnou příležitost podílet se na běhu největší muzejní instituce v České republice. Do aktivit se může stále zapojit kdokoli bez ohledu na věk – studenti, senioři nebo každý nadšenec, kterého láká práce v oblasti vědy a kultury a hledá naplňující využití svého volného času.
27.03.2017 09:15 |

podobné články

Řekové začali vracet uprchlíky Turkům. Dobrovolníci řeší, kde dál pomáhat

 
V pondělí při úsvitu vypluly první dvě lodě s uprchlíky z řeckého ostrova Lesbos zpět do Turecka. Deportace ale podle analytika spolku Pomáháme lidem na útěku Dalimila Petriláka není jediný fakt, který uprchlíky znervózňuje. Není prý totiž jasné, co bude se 40 tisíci uprchlíky, kteří jsou na řecké pevnině.
04.04.2016 16:25 |

podobné články

Dobrovolníci z Unipetrolu opět pracovali pro neziskové organizace

 
Již podruhé v letošním roce společnost Unipetrol pro své zaměstnance uspořádala akci s názvem Dobrovolnický den. Ve dnech 7. a 8. listopadu tak celkem 25 zaměstnanců společnosti postupně strávilo jeden pracovní den v rámci neziskových organizací v regionu. Konkrétně šlo o Oblastní charitu Most, Dětský domov a školní jídelnu Hora Svaté Kateřiny nebo Nadační fond Obnova Krušnohoří.
14.11.2012 09:30 |

podobné články

Zaměstnanci Skupiny ČEZ pomáhali na Moravě

 
Dvacítka zaměstnanců využila skupinový dobrovolnický den a přiložila ruku k dílu v Armádě spásy, Dětském domově, Charitě nebo ve Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením (Pomněnka).
14.06.2013 16:15 |

podobné články

HN: Prokyjevští dobrovolníci na separatisty stačili, na těžkou ruskou vojenskou techniku už ale ne

 
Do bojů proti separatistům na východě Ukrajiny se kromě pravidelné armády zapojuje také několik desítek batalionů složených z dobrovolníků. Úterní Hospodářské noviny se jim věnují podrobněji. Nejpočetnější dobrovolnický oddíl Dnipro-1 má čtyři tisíce ozbrojenců a spadá pod Národní gardu.
09.09.2014 10:56 |

podobné články

Národní muzeum spouští dobrovolnický program!

 
Zapojte se do týmu odborníků a pracovníků největší muzejní instituce u nás. Národní muzeum spouští program dobrovolnictví a nabízí tak příležitost zájemcům z řad veřejnosti podílet se na životě a běhu největší muzejní instituce v České republice.
05.02.2015 13:41 |

podobné články

Láká vás práce v Národním muzeu? Zapojte se do dobrovolnického programu!

 
Nový dobrovolnický program zaujme každého, kdo hledá smysluplné využití volného času.
08.02.2015 18:31 |

podobné články

Liberec se v červnu stane baštou skautů a skautek

 
Ve velký stanový tábor se v červnu promění liberecký sportovní areál ve Vesci. Od 10. do 14. června sem přijede patnáct stovek skautů a skautek starších patnácti let z celé České republiky. Během akce Obrok 2015 čeká účastníky nabitý festivalový program plný zajímavých hostů, workshopů, přednášek, her, sportů, ale třeba také dobrovolnický program pomáhající po celém Liberci či v neziskových organizacích.
28.04.2015 18:21 |

podobné články

Osmým rokem pomáhají energetici tam, kde je potřeba. Na východě Čech proběhly Dobrovolnické dny

 
„Čas pro dobrou věc“ si v minulých sedmi letech udělaly již tři tisíce odborníků Skupiny ČEZ. Letos se do programu firemního dobrovolnictví připojují další stovky zaměstnanců, kteří vyjíždějí pomáhat napříč celou republikou. V minulém týdnu přivítalo pět desítek dobrovolníků sedm veřejně prospěšných organizací z Královéhradeckého a Pardubického kraje. V pátek 15. května se navíc konal mezinárodní dobrovolnický den Give & Gain, ke kterému se v ČR společně se Skupinou ČEZ připojilo více než 900 dobrovolníků ze 33 českých a nadnárodních společností, samospráv a akademických subjektů. Při této akci vyrazilo na pomoc do 20 neziskových institucí rekordních 92 zaměstnanců Skupiny ČEZ.
18.05.2015 15:41 |

podobné články

Dobrovolnický prapor Azov se chlubil symboly SS. Teď z něj udělali elitní komando ukrajinské armády

 
Kontroverzní Pluk Azov, který údajně odmítla trénovat i armáda USA, bude prý na Ukrajině transformován do brigády zvláštního určení. Zprávu, která prý vypovídá o sympatiích ukrajinské vlády k nacistické zvěři, přinesl server Prvnizpravy.cz.
18.06.2015 23:31 |

podobné články

Pět desítek dobrovolníků dnes uklidilo pastvinu divokých koní v Milovicích

 
Až v půl sedmé večer skončil dnešní dobrovolnický den na pastvině divokých koní v Milovicích. Na pět desítek dobrovolníků v jeho rámci uklidilo čtyřicetihektarovou lokalitu od černých skládek i pozůstatků armádní infrastruktury z doby fungování vojenského prostoru, na jehož okraji se pastvina nachází. Úklid začal v půl desáté ráno.
10.04.2016 11:35 |

podobné články

V Česku přestala být tma. Přemíra světla škodí člověku, zvířatům i rostlinám, varuje česká studentka

 
Tma v noci již není samozřejmostí. A tato skutečnost přináší spoustu rizik nejen pro člověka, ale také pro živočichy a rostliny, o nemožnosti pozorovat hvězdnou oblohu ani nemluvě. Proti světelnému znečištění se rozhodli bojovat středoškolačky z Ondřejova. Jejich projekt Zachraňme tmu zvítězil v anketě o nejlepší dobrovolnický počin Gratias Tibi. "Světelné znečištění tu dříve nebylo, takže jsme nejen my, ale také rostliny a živočichové zvyklí na přirozené střídání dne a noci. Řešení by bylo jednoduché – prostě zhasnout," říká vedoucí projektu Pavla Hudcová, studentka programu Elektronika a komunikace na ČVUT.
19.08.2016 10:00 |

podobné články

Krajská zdravotní pořádá konferenci sester a charitativní bazárek

 
Mottem IV. Krajské konference sester 2017, určené zejména pro nelékařský personál, je „Člověk člověku“. Péče o pacientky po operaci prsu, dobrovolnický program Krajské zdravotní, a. s., nutriční terapeut, jsou jen některá z odborných témat, jež představí aktivní účastníci konference svým posluchačům. Odborným garantem konference je Mgr. Markéta Svobodová, hlavní sestra ústecké Masarykovy nemocnice.
17.04.2017 16:00 |

podobné články

Pardubický kraj: Pomáhají maminkám nejen s výchovou dětí, ale i najít sama sebe

 
Je to nenápadný domek kousek od centra Holic. Rodinné a vzdělávací centrum Holoubek Oblastní charity Pardubice zde před šesti lety dobrovolnicky vybudovaly čtyři maminky s malými dětmi a jedna ředitelka mateřské školy. Jen za loňský rok už mělo centrum neuvěřitelných 5,5 tisíce návštěv a jeho zkušenosti a know-how zaujaly v šesti zemích Evropy. Svými vzdělávacími aktivitami patří k ojedinělým v republice.
13.05.2017 16:55 |

podobné články

Národní park České Švýcarsko: Hráči Geocachingu dobrovolnicky pomáhali

 
Ve druhé polovině června se celkem čtyřikrát sešli hráči Geocachingu, aby pomohli s očistou přírody od následků lidské činnosti.
23.07.2017 14:55 |

podobné články

Dva roky fungování DobroCentra u sv. Anny

 
Dobrovolnický program vznikl ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně v roce 2015. Jeho cílem bylo posílit úroveň poskytované zdravotní péče o další rozměr. Věříme, že dobrý duševní stav nemocného je klíčový pro celkové uzdravení, snažíme se proto velice intenzivně zlepšit psychickou kondici hospitalizovaných pacientů. Ve velké míře tomu napomáhají právě aktivity dobrovolnického programu. Dobrovolníci dochází za pacienty na zapojená oddělení, kde s nimi hrají společenské hry, chodí s nimi na procházky, předčítají jim, nebo si jen tak povídají.
08.12.2017 08:10 |

podobné články

Kauzu Pandur bude zkoumat nový vyšetřovací tým

 
Případ údajné korupce při nákupu rakouských transportérů Pandur pro českou armádu bude zkoumat nový tým vyšetřovatelů. Bývalý tým se rozpadl, když část lidí odešla a část byla vyměněna kvůli podezření z úniku informací. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nyní musí novelizovat dohodu s Rakouskem, protože vyšetřování vede česko-rakouský tým a jeho složení je součástí dohody. Noví lidé podle něj vyšetřování urychlí.
10.02.2012 06:40 |

podobné články

Vztyčený prostředníček a „šoustání“. Český poslanec popsal, co otřesného zažil mezi uprchlíky v Calais

 
Poslanec Karel Fiedler se jel na začátku července podívat do přístavního města Calais na severu Francie, kde se v poslední době stále více potýkají s uprchlíky. Své pochmurné zážitky z cesty popsal na sociální síti Facebook. Jestliže bude naše vláda platit uprchlíky, tak to prý bude i na jejich „šoustání“.
03.07.2015 15:36 |

podobné články

Recenze: Smrt, únosy a strach aneb s uprchlíky přes moře

 
Někteří uprchlíky přijímají s otevřenou náručí, jiní se jich obávají. Nikdo by ale nechtěl být v jejich kůži. To platí i o většině evropských novinářů, kteří by ani v touze po průlomové reportáži nikdy nesedli s běženci do jednoho člunu a neriskovali životy na Středozemním moři. První výjimkou byli německý reportér Wolfgang Bauer a český reportážní fotograf Stanislav Krupař. Své svědectví o největší novodobé humanitární krizi přinesli v knize Přes moře: S uprchlíky na cestě do Evropy.
30.03.2016 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Wolfgang Bauer (1 článek)