Judista Lukáš Krpálek ponese českou vlajku při pátečním zahájení olympijských her v Riu de Janeiro. Vlajkonoše vybrali v hlasování čeští sportovci nominovaní na hry a jméno poctěného dnes oznámil Český olympijský výbor (ČOV).
03.08.2016 16:45 |

Osobnosti: Lukáš Krpálek (54 článků)

Judista Krpálek je mistrem Evropy

Český judista Lukáš Krpálek se stal mistrem Evropy ve váze do 100 kg. Na šampionátu v Budapešti dnes porazil ve finále Nizozemce Henka Grola. Krpálek navázal na evropské tituly Jiřího Sosny z roku 1988 a Zdeňka Písaříka z roku 1954. Dvaadvacetiletý český reprezentant dosáhl dalšího velkého úspěchu po předloňském třetím místě na mistrovství světa.
27.04.2013 14:05 |

Judista Krpálek je olympijským vítězem! To zlato je pro mého mrtvého kamaráda, řekl

Česká výprava slaví na olympijských hrách v Riu de Janeiro první zlatou medaili! Judista Lukáš Krpálek porazil ve finále kategorie do 100 kilogramů po jasné převaze nasazenou jedničku Ázerbájdžánce Elmara Gasimova na ipon. Den po bronzu kajakáře Jiřího Prskavce přidal do české sbírky 2. cenný kov.
11.08.2016 18:10 |

Českou vlajku v Soči nejspíš ponese slalomářka Strachová

Šárka Strachová má plnou podporu Českého olympijského výboru (ČOV) v boji o místo v komisi sportovců při Mezinárodním olympijském výboru (MOV). Slalomářka kvůli propagaci své kandidatury tak nejspíš ponese českou vlajku při slavnostním zahájení zimních her v Soči, kde se noví dva členové budou v příštím roce volit.
21.08.2013 18:45 |

Judista Krpálek v Baku na zlato nedosáhl, ve finále podlehl Nizozemci Grolovi

Zlatá medaile je pro českou výpravu na Evropských hrách zřejmě zapovězena. Judista Lukáš Krpálek ve finále kategorie do 100 kilogramů prohrál s Nizozemcem Henkem Grolem na juko a neobhájil tak evropský primát. Ziskem stříbra si ale upevnil pozici světové jedničky.
27.06.2015 18:06 |

ČESKO SLAVÍ PRVNÍ ZLATO: Gladiátor Krpálek v Riu nenašel soupeře!

Lukáš Krpálek to dokázal. Jihlavský rodák zvládl finálový souboj proti Gasimovi a jako první Čech v Riu de Janieru navleče na svůj krok zlatou medaili. Judista nenašel na turnaji soupeře a potvrdil své kvality!
11.08.2016 22:35 |

ČESKO SLAVÍ PRVNÍ ZLATO: Gladiátor Krpálek v Riu nenašel přemožitele!

11.08.2016 22:40 |

MS v judu: Krpálek senzačně vybojoval BRONZ!

Judista Lukáš Krpálek vyhrál v sobotu na mistrovství světa v Paříži boj o bronz ve hmotnostní kategorii do 100 kilogramů. Krpálek udolal Belgičana Elco Van der Elsta po pětiminutovém boji na waza-ari.
27.08.2011 14:05 |

Mladý judista Krpálek vyhrál v Miami turnaj SP. Počtvrté

Dvacetiletý český judista Lukáš Krpálek vyhrál Světový pohár v Miami ve váze do 100 kilogramů a připsal si už čtvrtý turnajový triumf v seriálu v seniorské kariéře. Ve finále porazil úřadujícího mistra Evropy Amela Mekiče z Bosny a Hercegoviny po druhém wazari před časovým limitem.
03.07.2011 08:45 |

Judista Krpálek obhajoval na ME bronz, ale vypadl ve 2. kole

Český judista Lukáš Krpálek vypadl na mistrovství Evropy v ruském Čeljabinsku už ve druhém kole, když mu stopku vystavil Rus Zafar Machmadov.
28.04.2012 15:05 |

Judista Krpálek porazil mistře světa Anaie. Je ve čtvrtfinále!

Judista Lukáš Krpálek postoupil do čtvrtfinále olympijského turnaje. V druhém kole kategorie do 100 kg, jímž začal své účinkování na londýnském tatami, porazil na ippon mistra světa z roku 2010 Takamasu Anaie z Japonska.
02.08.2012 12:45 |

Judista Krpálek medaili nezíská. Vypadl v opravách a skončil sedmý

Český Judista Lukáš Krpálek bude na olympijských hrách bez medaile. V opravách v kategorii do 100 kg prohrál s Nizozemcem Henkem Grolem a v turnaji končí sedmý.
02.08.2012 17:30 |

Krpálek veze z univerziády druhé zlato

Judista Lukáš Krpálek získal na Světové letní univerziádě v Kazani druhé zlato. Po nedělním vítězství v kategorii do 100 kilogramů triumfoval i v soutěži bez rozdílu vah a stal se nejúspěšnějším judistou univerziády. Bronz přidal další judista Pavel Petřikov, třetí v kategorii do 60 kg.
10.07.2013 21:20 |

Judista Krpálek si dárky na vánoce přivezl z Tokia! Teď chce na ryby do Norska

Česko má novou sportovní hvězdu. Životní sezónu má za sebou judista Lukáš Krpálek. Vrátil zpátky domů z Tokia, kde vyhrál prestižní turnaj a přiznal, že stihl nakoupit i vánoční dárky.
11.12.2013 08:05 |

Judista Krpálek obhájil titul mistra Evropy! Všechny zápasy vyhrál na ipon

Lukáš Krpálek jako první český judista v historii obhájil titul mistra Evropy. Na šampionátu v Montpellieru vyhrál na ipon všechny čtyři své zápasy v kategorii do 100 kilogramů. Ve finále udolal světovou osmičku Elmara Gasimova z Ázerbájdžánu.
26.04.2014 18:50 |

SLAVÍME DALŠÍ MEDAILI: Judista Krpálek je ve finále a popere se o zlato!

Judista Lukáš Krpálek zajistil naší olympijské výpravě další cenný kov. Český obr si v semifinále poradil s neoblíbeným Francouzem Maretem a o zlatou medaili se pokusí proti Elmarovi Gasimovi!
11.08.2016 21:45 |

Dva nejslavnější judisté tváří v tvář: Přemohl by Krpálek i legendárního Koudelku, Chvojkovice-Brod?

Judista Lukáš Krpálek v Riu nenašel přemožitele a urval pro Českou republiku zlatou medaili. Hodně se ale spekuluje o tom, zda by dokázal přemoci i nezdolného Koudelku ze slavného filmu Jáchyme, hoď ho stroje!
01.09.2016 10:20 |

Judista Lukáš Krpálek (25) je od zisku zlata na olympiádě v Riu v jednom kole. O urostlého sportovce je velký zájem a kromě českých fanoušků si podmanil i královny krásy.
19.09.2016 14:25 |

Olympiáda v Riu je odstartována, oheň zapálil maratonec De Lima

V pořadí XXXI. letní hry byly v Riu de Janeiro oficiálně zahájeny. Před pátou hodinou ranní středoevropského času zapálil na závěr slavnostního ceremoniálu na stadionu Maracaná olympijský oheň běžec Vanderlei de Lima, hrdina olympijského maratonu v Aténách v roce 2004. Nahradil legendárního fotbalistu Pelého, jenž se čestné role musel kvůli zdraví na poslední chvíli vzdát. Českou výpravu vedl při nástupu jako vlajkonoš judista Lukáš Krpálek.
06.08.2016 06:15 |

Judista Krpálek se blýskl evropským bronzem

Judista Jaromír Ježek získal na mistrovství Evropy v Istanbulu bronz v kategorii do 73 kilogramů. V boji o třetí místo zdolal stříbrného z olympijských her v Pekingu 2008 Francouze Benjamina Darbeleta.
22.04.2011 17:50 |

Osobnosti: Jaromír Ježek (3 články)