Českou jedničkou na cyklistickém MS bude Štybar. König ukončil sezónu

Lídrem českého týmu na nadcházejícím mistrovství světa v silniční cyklistice, které v druhé polovině září hostí americký Richmond, bude Zdeněk Štybar. Leopold König po domluvě se stájí Sky předčasně ukončil letošní sezónu a v nominaci figuruje pouze jako jeden ze tří náhradníků.
03.09.2015 13:50 |

Osobnosti: Zdeněk Štybar (104 článků) , Leopold König (25 článků)

POCTA! Leo König pojede poprvé Tour de France a rovnou jako lídr!

Cyklisté Leopold König a Jan Bárta se poprvé představí na Tour de France. Oba jsou podle očekávání v nominaci německého týmu NetApp-Endura, König bude jeho lídrem.
28.06.2014 09:00 |

Osobnosti: Jan Bárta (158 článků)

König: Sedmé místo na Tour de France je splněný sen

Skvělou premiéru na nejslavnějším cyklistickém závodu světa má za sebou český jezdec Leopold König. Do cíle Tour de France v Paříži dojel jako sedmý nejlepší závodník celkového pořadí a dokázal naplnit odvážné předstartovní plány na umístění v první desítce. Více než radost ale cítil po dojezdu velkou únavu.
28.07.2014 08:45 |

Franz König: Praha je pro nás báječné místo

Knihkupectví König z Kolína nad Rýnem je největším obchodem v Evropě. Soustředí se na knihy o výtvarném umění a architektuře. Na otázky o provozu pobočky v Praze odpověděl německý knihkupec Franz König.
15.08.2015 07:05 |

Štybar sestřelil diváka u trati, jinak mohl bojovat o velké vítězství

Cyklista Zdeněk Štybar se mohl porvat o vítězství ve slavném cyklistickém závodu Paříž-Roubaix. Po kolizi s divákem 14 kilometrů před cílem ale ztratil kontakt s špicí a nakonec dojel na šestém místě. Prestižní klasiku s dojezdem na velodromu vyhrál potřetí v kariéře favorizovaný Švýcar Fabian Cancellara.
07.04.2013 18:50 |

Osobnosti: Zdeněk Štybar (104 článků)

Králem cyklistiky je poprvé v kariéře Zdeněk Štybar

Vítězem jubilejního 50. ročníku ankety Král cyklistiky se stal silniční profesionál Zdeněk Štybar. Letos se ale 28letý jezdec krátce vrátil do terénu a v elitní kategorii získal potřetí titul mistra světa v cyklokrosu. Druhý favorit Leopold König byl díky sedmému místu v konečném pořadí Tour de France vyhlášen nejlepším silničářem.
26.11.2014 21:27 |

König dojel v těžké horské etapě devátý, průběžně se přesunul na 6. místo

Český cyklista Leopold König, který byl po odstoupení týmového kolegy Richieho Porta jmenován novou jedničkou stáje Sky, se za důvěru odvděčil dalším povedeným výsledkem a v 16. etapě dojel na deváté příčce. Vítězství v královské etapě si připsal jezdec stáje Astana Mikel Landa. Růžový trikot pro vedoucího jezdce je stále v držení Alberta Contadora.
26.05.2015 17:46 |

Osobnosti: Leopold König (25 článků)

Začíná Tour de France, svátek cyklistiky s českou účastí. Program uvnitř

S historicky nejvyšší českou účastí ve startovním poli začne v sobotu v Utrechtu 102. ročník slavného cyklistického závodu Tour de France. Důvěru od svých stájí si vysloužili Leopold König (Sky), Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo), Zdeněk Štybar (Etixx-Quick-Step) a Jan Bárta (Bora-Argon 18). Hlavního favorita lze hledat jen velmi obtížně, v pelotonu bude řada adeptů na prvenství.
03.07.2015 17:46 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Jan Bárta (158 článků) , Zdeněk Štybar (104 článků) , Leopold König (25 článků)

Štybar má smůlu! Dvě vážná zranění a MS v cyklokrosu bude bez obhájce

Král české cyklistiky Zdeněk Štybar má za sebou opravdu smolný rok. Sezónu mu přerušila dvě vážná zranění. Z toho druhého se nestihne zotavit včas. Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře tak bude bez obhájce titulu.
06.12.2014 12:30 |

Číslo 201! König bude na Tour lídrem stáje! Jedničku má i Sagan

Je to pocta, které se nedostalo zatím žádnému Čechovi! Leopold König pojede slavnou Tour de France s číslem 201. Důležitá je ta jednička na konci cifry. Znamená to, že bude označeným lídrem a tým pojede na něj.
02.07.2014 17:45 |

Cyklista König bude příští dva roky jezdit za britský tým Sky

Český cyklista Leopold König bude od nové sezony jezdit v barvách britské stáje Sky. Sedmý muž letošní Tour de France podle očekávání opouští druhodivizní tým NetApp-Endura, přednímu týmu World Tour se upsal na dva roky.
30.09.2014 13:10 |

Štybar je mistrem světa v cyklokrosu, v Táboře nedal nikomu šanci

Po devatenácti letech má český cyklokros mistra světa v elitní kategorii. Zasloužil se o to Zdeněk Štybar, který v neděli suverénně vyhrál šampionát v Táboře a korunoval tak svou životní sezonu.
01.02.2010 13:45 |

Štybar zakončil sezonu vítězstvím v netradičním závodě

Zdeněk Štybar vyhrál halový exhibiční závod v Hasseltu, kterým ve středu v noci definitivně skončila cyklokrosová sezona.
24.02.2011 09:30 |

Cyklista König bude jezdit za tým z WorldTour

Cyklista Leopold König, jenž zazářil na letošní Tour de France, částečně zúžil okruh budoucích možných zaměstnavatelů.
11.09.2014 17:25 |

König pojede opět slavnou Tour, lídrem týmu Sky bude Froome

"Tour de France podruhé! A druhá Grand Tour v tomto roce! Jsem pyšný, že jsem se do nominace Sky dostal". Takto jásal Leopold König na facebooku poté, co bylo jasné, že se na start slavného cyklistického závodu postaví i letos.  Na "Staré dámě" se představí celkem čtyři Češi.
29.06.2015 13:31 |

Rychlobruslařka Sáblíková zvažuje start na cyklistickém MS

Rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková po nedávném trojnásobném triumfu na domácím cyklistickém šampionátu vážně zvažuje start na srpnovém mistrovství světa v Austrálii.
30.06.2010 13:45 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (411 článků)

König porazil v Rakousku Sastreho i Meňšova. Skončil 2.

König nestačil jen na Švéda Fredrika Kesiakoffa
10.07.2011 16:50 |

Martina Sáblíková se dnes na cyklistickém MS popere o olympiádu: Pojede nahá?!

Její velké »hrátky s kolem« dnes mohou konečně přinést sladké plody! Rychlobruslařská královna Martina Sáblíková (24) si stoupne ve 14 h na start časovky na cyklistickém MS v Kodani s jasným cílem – vybojovat si účast v olympijském Londýně. Je tu ale háček. Zatím nemá co na sebe!
20.09.2011 12:10 |

Řezáč vyhrál König Ludwig Lauf. O prsa porazil Švéda Ahrlina

Vedoucí muž prestižní série Ski Classics dálkových lyžařů Stanislav Řezáč vyhrál v neděli 40. ročník König Ludwig Laufu v německém Oberammergau.
05.02.2012 13:15 |

Osobnosti: Stanislav Řezáč (28 článků)

KÖNIG JE KRÁL! Český cyklista vyhrál v Kalifornii královskou etapu

Leopold König je král! A to doslova! Na závodu Okolo Kalifornie vyhrál královskou etapu. Český cyklista za sebou nechal enklávu slavných a po stoupání na horu Mt. Diablo mohl radostí zvadat ruce.
19.05.2013 09:30 |