Článek

Českomoravská konfederace odborových svazů vyzývá vládu v souvislosti s právem na stávku

 
Omezování práva na stávku představuje podstatný kamínek do mozaiky nejrůznějších asociálních opatření, o které v posledních letech usilují globální finanční trhy.
21.02.2015 09:41 |

podobné články

Podobné články

Píšťalky i vuvuzely proti vládním reformám

 
Píšťalky, vuvuzely, vestičky nejrůznějších barev, prapory odborových svazů a protivládní transparenty zaplnily okolí Domu odborových svazů na pražském Žižkově. Tisíce členů nejrůznějších odborových svazů z celé ČR se v jeho okolí vyrazily na pochod v rámci demonstrace, kterou na poledne svolala do metropole Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) proti vládním reformním záměrům. Nespokojený dav v sobotu po poledni zaplavil už i Václavské náměstí a zablokoval magistrálu. Jeden účastník byl zadržen kvůli výtržnictví.
21.05.2011 12:35 |

podobné články

Odbory chystají další akce proti vládě, ve hře jsou stávky v dopravě

 
Odboráři chystají další akce proti vládě. Ve hře jsou stávky v dopravě i demonstrace. Dnes po jednání odborů to řekl předák Koalice dopravních odborových svazů (KDOS) Luboš Pomajbík. Podle jeho mínění by protest měl být do půlky května. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) dnes oznámila, že nebude dál chodit na tripartitu. K jednacímu stolu se vrátí, až vláda zastaví své reformy, či až u něj bude sedět jiný kabinet. Uvedl to šéf ČMKOS Jaroslav Zavadil. Podle premiéra Petra Nečase předáci vyhrocují napětí, vláda chce s odbory dál jednat.
25.04.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Eva Pilarová stávkujícím: Jděte do háje

 
Část umělců, přestože jim stávka čtvrteční plány až tak moc nepřekazí, s ní nesouhlasí. Zpěvačka Eva Pilarová vyzývá všechny sympatizanty se stávkou, ať se zajedou podívat na vily odborových předáků, aby pochopili, jak je vodí za nos. Baletní mistr Vlastimil Harapes sice vládu kritizuje, ale stávku nebere jako ideální způsob protestu. Ani herečka Martha Issová stávku neschvaluje, protože nejvíc ublíží obyčejným lidem. Zpěvák Ondřej Hejma stávku odsuzuje, protože v ní budou stát proti sobě vládní a odborářští papalášové, přičemž lid to jako kompars celé zaplatí.
16.06.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Harapes (161 článků) , Martha Issová (278 článků) , Eva Pilarová (285 článků) , Ondřej Hejma (124 článků)

Vedení ČMKOS se poradí o dalším postupu proti vládě

 
Předáci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) se ve středu mimořádně sejdou a budou jednat o dalším případném postupu proti vládě. Šéfové některých odborových svazů se už zmínili o stávce. Předseda konfederace Jaroslav Zavadil zatím ale nechtěl nátlakové akce přiblížit. Odboráři zhodnotí také sobotní demonstraci na Václavském náměstí, uvedla ČTK.
25.04.2012 11:15 |

podobné články

Dopravní odbory vážně zvažují stávku. Kalousek je prý diletant

 
Předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík řekl v souvislosti se sobotní demonstrací platformy Stop vládě, že dopravní odbory opět uvažují o stávce. "Jako součást Českomoravské konfederace odborových svazů tu akci podporujeme, nicméně si myslíme, že demonstrace na tuto vládu nestačí," řekl on-line deníku Týden.cz.
16.11.2012 08:15 |

podobné články

Ministr zdravotnictví do televize nepřišel, odboráři mu dál hrozí stávkou

 
Českomoravská konfederace odborových svazů podpořila stávkovou pohotovost zdravotnických odborů a vládu vyzvala k okamžitému řešení situace. Podle centrály hrozí krach až třiceti českých nemocnic. Ministerstvo zdravotnictví ale tvrdí, že odboráři krizí jen straší pacienty. O tomto tématu diskutovali v pořadu Události, komentáře ve vysílání České televize předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková a místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS). Ministr Holcát byl pozván, ale čas si neudělal.
11.10.2013 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (461 článků)

Odbory chystají stávku v dopravě. Pokud vláda neustoupí, paralyzují Česko

 
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) pohrozila vládě stávkou, která by paralyzovala Česko, pokud bude kabinet pokračovat v prosazování reformních návrhů. Předseda dopravních odborů Luboš Pomajbík ve středu řekl, že stávka se dotkne dopravy na silnici, železnici i ve vzduchu.
25.05.2011 14:40 |

podobné články

Odbory jdou do boje s protireformními iniciativami

 
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) se dnes domluvila na dlouhodobé spolupráci s těmi občanskými iniciativami, se kterými sdílí odpor k politice a reformám koaličního kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Novinářům to po dnešním společném jednání zástupců ČMKOS a iniciativ řekli předseda konfederace Jaroslav Zahradil a Jan Májíček z iniciativy ProAlt.
26.09.2011 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Jan Zahradil (472 článků)

Zavadil: Máme nejhorší vládu od roku 1950. Nečas: To je nehoráznost!

 
Odbory se tvrdě obuly do vládního kabinetu. Předseda Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil při hodnocení dřívějších i plánovaných ministerských opatření označil současnou vládu za vůbec nejhorší od roku 1950.
21.09.2012 17:40 |

podobné články

Šéf odborů: Máme nejhorší vládu od roku 1950. Nečas: To je nehoráznost!

 
Odbory se tvrdě obuly do vládního kabinetu. Předseda Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil při hodnocení dřívějších i plánovaných ministerských opatření označil současnou vládu za vůbec nejhorší od roku 1950.
21.09.2012 18:30 |

podobné články

Zeman dnes přijme tři desítky předáků odborové konfederace

 
Prezident Miloš Zeman dnes v poledne přijme radu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Setká se tak se šéfy tří desítek svazů. Podle předsedy nejsilnějšího odborového svazu KOVO Josefa Středuly je to vůbec první schůzka hlavy státu se všemi předáky odborů největší centrály v zemi. Hodinu před odborářskou delegací Zeman přijme předsedu ČMKOS Jaroslava Zavadila. S ním ho pojí přátelství.
25.03.2013 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Odboráři pokračují v jednání. PLÁNUJÍ STÁVKU!

 
Druhým dnem dnes pokračuje mimořádný sněm Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Jeho hlavním tématem budou změny v kolektivním vyjednávání v příštím roce. Především se však opět ponese ve znamení příprav na stávku zaměstnanců státní a veřejné správy, která se bude konat 8. prosince.
24.11.2010 08:40 |

podobné články

Odbory zosnovaly celostátní stávku. Demonstrovat se bude už 22. května

 
Celostátnímu stávkovému protestu proti vládě a jejím reformám, o jehož přípravě dnes od rána v Praze jednají předáci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), by mohla 22. května předcházet ještě jiná větší akce odborů. Zatím ji ale neupřesnily. Zmínila se o ní dnes v České televizi místopředsedkyně ČMKOS Radka Sokolová. Konání akce potvrdila mluvčí centrály Jana Kašparová. Podle informací by se mohl konat sněm ČMKOS. Ten má podle webu centrály "právo mimo jiné vyhlásit generální stávku".
04.05.2012 12:16 |

podobné články

Odboráři se ráno rozhodnou, zda přijdou na tripartitu!

 
Představitelé odborových svazů zasednou ve středu v 7.30 ve své pražské centrále, aby se rozhodli, jestli se zúčastní mimořádného zasedání tripartity svolaného na 9. hodinu na vládu. Agenturu Mediafax o tom informoval 1. místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Václav Pícl.
14.06.2011 21:10 |

podobné články

ODBORY ODEŠLY z jednání tripartity! BUDOU DEMONSTROVAT!

 
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) přerušila čtvrteční jednání tripartity. Vláda podle odborářů nepřihlédla k jejich připomínkám, navíc kvůli vládní krizi ztratila morální právo zásadní reformy prosazovat, řekl dopoledne předseda svazů Jaroslav Zavadil.
21.04.2011 12:10 |

podobné články

Odborář: Vláda na tripartitě kompromis nedala. Návrh protlačila silou

 
V létě demonstrace a po prázdninách další stávka? A to ke všemu možná i generální. Předseda Odborového svazu dopravy k tomu v rozhovoru pro Studio Česko řekl, že dál počítá s nátlakovými akcemi. Podobně ale pro rádio reagovali v tomto týdnu i další představitelé Českomoravská konfederace odborových svazů.
23.06.2011 15:30 |

podobné články

ČMKOS spustila věrnostní program, členům slibuje 500 korun

 
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) dnes na internetu zprovoznila benefitní portál, na kterém odboráři hned po registraci do tohoto věrnostního projektu zdarma dostanou platební kartu s 500 korunami a poté mohou čerpat různé slevy například na jízdu vlakem, pohonné hmoty či nákupy. ČMKOS zastřešuje 30 svazů s téměř půl milionem členů.
22.06.2012 11:30 |

podobné články

Zemřela známá odborářka Alena Vondrová

 
V nedožitých 69 letech zemřela ve středu bývalá dlouholetá předsedkyně úřednických odborů Alena Vondrová. ČTK o tom informovala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS). Vondrová stála v čele Odborového svazu státních orgánů a organizací od počátku 90. let do roku 2011. Vyjednávala s vládou mimo jiné o platech či o pracovních podmínkách. Patřila k nejvýraznějším tvářím odborového hnutí v Česku a k nejviditelnějším členům odborářské delegace.
17.07.2013 14:45 |

podobné články

Zdravotnické odbory vstoupily kvůli blížící se krizi do stávkové pohotovosti

 
Zdravotnické odbory vstoupily ve středu do stávkové pohotovosti. Chtějí od politických stran slyšet, jak budou po volbách řešit kritické problémy resortu. Oznámila to předsedkyně odborů Dagmar Žitníková. O vyhlášení stávkové pohotovosti rozhodla výkonná rada svazu. K problémům resortu uspořádá v pátek tiskovou konferenci Českomoravská konfederace odborových svazů.
09.10.2013 17:10 |

podobné články