Článek

Česko zasáhla větrná smršť, vyvratila stromy a poškodila elektrické vedení

 
Česko zasáhla v noci na dnešek silná větrná smršť. Komplikace jsou hlašeny v Pardubickém, Královehradeckém a Plzeňském kraji, kde vítr polámal desítky stromů a poničil elektrické vedení. Silný vítr nikoho nezranil.
06.12.2013 08:55 |

podobné články

Podobné články

Větrná smršť v Kanadě připravila o elektřinu 90 tisíc domácností

 
Více než 90 tisíc domácností ve Vancouveru na západě Kanady přišlo v pátek večer místního času o dodávky energie, když větrná smršť poškodila elektrická vedení.
03.04.2010 07:05 |

podobné články

Větrná smršť na hradě Pernštejn: Desítky popadaných stromů, zdemolované auto

 
Vedro vystřídala větrná smršť. Na hradě Pernštejn a v jeho okolí řádila pořádně, vyvrátila desítky stromů. Jeden z padlých kmenů zdemoloval před vstupní branou do hradu auto, zaměstnankyně hradu v něm naštěstí neseděla.
13.08.2015 11:15 |

podobné články

Větrná smršť: 45 obětí ve Francii

 
Silná větrná smršť si o víkendu ve Francii vyžádala nejméně 45 mrtvých. Smrtící živel doprovází tlakovou níži Xynthia, která v sobotu zasáhla Portugalsko a Španělsko a v neděli se nasunula do severnějších částí Evropy.
28.02.2010 19:20 |

podobné články

U Ostravy řádila větrná smršť a ničila domy

 
Střechy tří rodinných domů poničila v pátek dopoledne větrná smršť ve Vratimově u Ostravy. Podle starostky Ivety Zechové i místních lidí šlo o tornádo.
27.08.2010 10:36 |

podobné články

V Bohuslavicích likvidují škody po větrné smršti, co brala střechy. Jde o miliony

 
V Bohuslavicích na Náchodsku, které zasáhla větrná smršť, pokračuje odstraňování škod. Vichřice poškodila desítky střech rodinných domů, ty se podařilo provizorně zajistit, a pokračuje úklid obce od popadaných stromů. S následky páteční bouře v hradeckém kraji stále bojují i energetici, kteří by měli během dnešního dne odstranit většinu poruch na vedeních vysokého napětí. Bez proudu kolem poledne v kraji zůstávaly desítky domácností, řekla dnes ČTK regionální mluvčí ČEZ Šárka Beránková.
13.08.2017 15:10 |

podobné články

Smršť lámala stromy, déšť ucpal kanalizaci

 
Škody ještě včera odklízeli lidé, kterým větrná smršť poničila jejich majetek. Vichřice, jež se přehnala severní Moravou a hlavně Slezskem v pondělí večer, v poryvech ničila vše, co jí přišlo pod ruku.
13.05.2009 05:15 |

podobné články

Sněhová bouře s vichrem způsobila na Karlovarsku chaos

 
Karlovarský kraj zasáhla v pátek dopoledne vánice a silný vítr. Zkomplikovalo to sjízdnost některých silnic a problémy jsou i na železnici. Větrná smršť zastavila provoz na trati mezi Chebem a Planou u Mariánských Lázní, protože na troleje popadaly větve a stromy. Průjezdnost na silnicích ztěžují kamióny, které v některých úsecích zůstaly stát. V Krušných horách se místy tvoří závěje.
16.12.2011 13:30 |

podobné články

VIDEO: Tornádo na Blanensku strhlo střechu domu

 
Větrná smršť, jež se přehnala v úterý večer Olešnicí na Blanensku, strhla střechu jednoho z rodinných domů, rozmetala břidličnou střešní krytinu z dalších domků a vyvrátila strom.
24.08.2010 21:25 |

podobné články

Blue Panther: Monitoring kvality elektrické energie vede k optimalizaci a následné úspoře nákladů

 
Společnost Blue Panther provedla prvotní analýzu kvality elektrické energie a doporučila významnému výrobci automobilových dílů vlastní systém monitoringu elektrické sítě. Zde následně byli schopni uvolnit kapacitu jednoho celého transformátoru pro další rozvoj podniku. Blue Panther má v oblasti měřících přístrojů a měření elektrické energie již 20letou tradici.
03.03.2014 18:30 |

podobné články

Blue Panther: Svářecí proces ovlivňuje energii a naopak

 
Česká společnost Blue Panther, která má 20letou tradici v oblasti měřících přístrojů a měření elektrické energie, byla pověřena auditem elektrické energie ve výrobním podniku zaměřeném na produkci výfukových kompletů. Audit potvrdil vysoké zatížení elektrické sítě při aktivitě bodových svářecích automatů a omezenou funkčnost kompenzace výkyvů elektrické sítě.
29.07.2014 18:45 |

podobné články

Noční bouřková smršť vyvracela stromy a zapálila několik budov

 
Bouře, které se v neděli večer a v noci na pondělí od západu přehnaly přes Českou republiku, se nevyhnuly ani Vysočině a východním Čechám. Na Vysočině hasiči zasahovali na zhruba dvou desítkách míst, přičemž nejčastějšími příčinami výjezdů byly polámané stromy, přerušené elektrické vedení a také dva požáry.
03.08.2009 10:05 |

podobné články

Děsivá tornáda zabila na americkém Středozápadě nejméně 26 lidí

 
Řádění tornád na americkém Středozápadě zabilo o víkendu nejméně 26 osob, další lidé byli zraněni. Nejvíc obětí hlásí město Joplin ve státu Missouri, kde větrná smršt mimo jiné vážně poškodila nemocnici, uvedl server deníku Kansas City Star.
23.05.2011 08:40 |

podobné články

„Neskutečná síla.“ Vichr v Bohuslavicích poničil 80 domů, bral celé střechy

 
Kolem osmdesáti domů poškodila větrná smršť, která se v pátek kolem 17:30 prohnala Bohuslavicemi na Náchodsku. Nikdo nebyl zraněn, škody však budou v milionech korun. V sobotu ráno to řekl starosta obce Jiří Tojnar. Dopoledne naplno začaly práce na úklidu obce a opravě poškozených střech.
12.08.2017 08:40 |

podobné články

Větrná smršť zpustošila třetinu Bohuslavic: Derecho zničilo 80 domů, stačilo 5 minut!

 
„Byly to turbíny »mléčného« vzduchu valící se na vesnici,“ popisují lidé z Bohuslavic na Náchodsku větrnou smršť. Během pěti minut zničila vše, co jí stálo v cestě.
13.08.2017 05:10 |

podobné články

Po bouři v USA už čtyři miliony lidí bez proudu, padající stromy braly životy

 
VIDEO. Východní oblasti Spojených států včetně hlavního města Washingtonu zasáhla v pátek silná bouře. Vítr dosahující rychlosti téměř 130 kilometrů za hodinu, což je prakticky již síla hurikánu, lámal stromy a strhával elektrické vedení. Podle serveru televize CNN se bez proudu napříč devíti státy USA ocitly čtyři miliony lidí. Podle The Washington Post v důsledku bouře čtyři lidé přišli o život.
30.06.2012 18:55 |

podobné články

Pardubice: Město a městská policie pomáhají lidem ve Starých Čívicích

 
Větrná tromba, která se prohnala Starými Čívicemi, si nevyžádala žádné zranění obyvatel této městské části nebo zaměstnanců podniků sídlících v průmyslové zóně, poškodila však řadu budov a lámala stromy.
22.06.2011 11:15 |

podobné články

Tornádo mi zničilo dům!

 
Větrná páteční smršť doprovázená lijáky a kroupami na sebe v pátek v některých místech severní Moravy vzala podobu tornáda. Lámalo stoleté stromy a betonové sloupy a strhávalo střechy.
23.05.2009 20:50 |

podobné články

Silné bouřky paralyzovaly dopravu v Česku, větrná smršť kácela stromy

 
Bouře provázená silným větrem komplikovala v noci na střední a severní Moravě dopravu na silnicích i na železnici. V Olomouckém kraji hasiči od středečního večera zaznamenali celkem 34 výjezdů, sdělil dnes mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.
23.06.2011 07:45 |

podobné články

Lesy ČR: Vítr poničil ve státních lesích 214 tisíc metrů krychlových dříví

 
Větrná smršť zasáhla v noci ze 7. na 8. července přibližně 214 tisíc metrů krychlových dřeva. Finanční škody jsou odhadovány na 170 milionů korun. Nejvíce je postižené Hanušovicko.
14.07.2015 15:46 |

podobné články