Článek

Česko vydá do USA trojici obviněnou z terorismu, rozhodl podruhé soud

 
Tři cizinci, kteří jsou podezřelí ze spolupráce s teroristy, mohou být vydáni do Spojených států. Už podruhé o tom rozhodl pražský městský soud. Poslední slovo o jejich vydání ale bude mít ministr vnitra. Mužům hrozí v USA doživotí a proti rozhodnutí městského soudu podali stížnost k vrchnímu soudu. 
22.09.2015 16:50 |

podobné články

Podobné články

Soud propustil z vazby další obviněnou v aféře exhejtmana Ratha

 
Už jen tři hlavní aktéři kauzy Rath zůstávají ve vazbě. Soud dnes propustil z vazby domů obviněnou členku představenstva společnosti ML Complet Lucii Novanskou.
16.10.2012 17:50 |

podobné články

Do tepláků za ProMoPro: Soud vynesl tresty

 
V kauze státní zakázky na zajištění audiovizuální techniky při českém předsednictví EU uznal soud vinnými někdejšího jednatele firmy Promopro Jaroslava Veselého i šest zástupců subdodavatelských společností. Nejpřísnější trest - devět let odnětí svobody - uložil Veselému a jednateli hlavní subdodavatelské firmy Vlastimilu Maxovi, kteří podle obžaloby spáchali vedle praní špinavých peněz i podvod. Ostatní podnikatelé dostali tresty od tříleté podmínky do šesti let vězení. Obviněnou trojici úředníků ze sekce pro předsednictví naopak soud osvobodil. Dnešní verdikt není pravomocný.
24.06.2015 10:26 |

podobné články

Vrchní soud začne projednávat odvolání v kauze Promopro

 
Pražský vrchní soud dnes začne projednávat odvolání v kauze, která se týká státní zakázky na zajištění audiovizuální techniky při českém předsednictví EU. Městský soud v Praze loni potrestal za podvod či praní špinavých peněz jednatele firmy Promopro Jaroslava Veselého a dalších osm zástupců subdodavatelských společností. Obviněnou trojici státních úředníků ze sekce pro předsednictví naopak osvobodil s tím, že jsou jen "obětními beránky".
12.12.2016 06:20 |

podobné články

Tchyně útočí na obviněnou matku

 
Pohřeb dvou zavražděných dětí z Hodonínska se blíží. S Lucinkou (†2) a Jarkem (†7) se vesnice rozloučí zítra odpoledne. Jejich matku (29), obviněnou z dvojnásobné vraždy, poslal soudce do vazby. A atmosféra v rodině houstne: Tchyně tvrdí, že žena se o děti špatně starala!
21.05.2009 05:10 |

podobné články

Salačová z Rathova případu zvažuje, že se stane spolupracující obviněnou

 
Podnikatelka Ivana Salačová, která jako jediná z jedenácti stíhaných v kauze poslance a exhejtmana Davida Ratha doznala vinu, zvažuje variantu stát se spolupracující obviněnou. Nabízí se jí i novinka v podobě institutu dohody o vině a trestu. Deníku Právo to řekl její advokát Vojtěch Vaverka.
08.08.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Pelikán rozhodl: Fajádova souputníka Jabera vydá Česko do USA

 
Ministr Pelikán povolil vydání Faouziho Jabera k trestnímu stíhání do USA. Muž je viněn ze spolupráce s teroristy společně s Alím Fajádem a Chálidem Marabím, kteří do USA vydáni nebyli. Spekuluje se o tom, že nevydání Libanonce Fajáda souviselo s propuštěním pěti unesených Čechů z Libanonu. Jaberovi hrozí v USA až doživotí.
25.02.2016 14:25 |

podobné články

Expert Petra Kramného má další problém: Soud se sestrou obviněnou z vraždy 6 pacientů jsme sledovali ONLINE

 
Po půlročním soudním maratonu dospěl soud s Věrou M. ke konci. Padl rozsudek v jejím případě! Sestra z Lužické nemocnice v Rumburku byla obžalovaná z vraždy 6 pacientů, kterým měla vstříknout draslík do žíly, když pobývali na jejím oddělení v rumburské nemocnici. Soud ji zprostil viny.
21.01.2016 09:00 |

podobné články

Bahamy: Soud opět rozhoduje, zda vydá Koženého do USA

 
Odvolací soud na Bahamách začal rozhodovat o tom, zda finančníka českého původu Viktora Koženého vydá do Spojených států. Kožený tam čelí obviněním z uplácení a praní špinavých peněz.
02.12.2009 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Kožený (91 článků)

Evropská unie vydá nové dluhopisy na záchranu Portugalska

 
Evropská unie tento týden vydá nové dluhopisy se splatností deset let, z jejich výnosu pak bude financovat pomoc Portugalsku. Dluhopisy vydá prostřednictvím Evropského mechanismu finanční stability (EFSM), který je k těmto účelům primárně určen a za který země EU ručí unijním rozpočtem. Emise EFSM bude koordinována s Evropským fondem finanční stability (EFSF).
12.09.2011 21:20 |

podobné články

Soud potvrdil trojici mužů osmiletý trest za pěstování konopí

 
Olomoucký vrchní soud dnes potvrdil osmiletý trest vězení trojici mužů, kteří podle obžaloby předloni ve Velkých Losinách na Šumpersku pěstovali ve velkém konopí. Cena marihuany, kterou policisté v pěstírně objevili, by na trhu dosáhla 1,9 milionu korun.
20.09.2010 12:25 |

podobné články

Česko vydá do USA Němce, kterému tam hrozí doživotí

 
Krajský soud v Plzni rozhodl o vydání jednapadesátiletého Němce Klause Wernera Vonmahra do USA k trestnímu stíhání. Muži ve Spojených státech hrozí doživotní trest, čelí podezření z opakovaného znásilnění a domácího násilí.
17.01.2011 17:00 |

podobné články

Česko vydá íránského únosce do USA: Uřízl penis lékárníkovi!

 
Český soud rozhodl o vydání Íránce Hosejna Najerího. Ten v USA unesl lékárníka, vydíral ho a uřízl mu penis.
06.03.2014 12:15 |

podobné články

Kvůli penězům uřízl podnikateli penis: Česko Íránce vydá do USA

 
Myslel si, že se přes Česko snadno dostane za rodinou do Španělska. Česká policie ho ale ve spolupráci s americkou FBI dopadla na Letišti Václava Havla. Soud nyní rozhodl, že Íránec, který se podílel na brutálním mučení kalifornského lékárníka, bude vydán do Spojených států.
05.03.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Vietnamce, který měl pomáhat s únosem lidí v Německu, Česko vydá. Rozhodl o tom soud

 
Česko předá do Německa Vietnamce, který tam čelí obvinění, že se zapojil do protiněmecké výzvědné činnosti. Šestačtyřicetiletému muži, který má na území ČR trvalý pobyt, hrozí až desetileté vězení. ČTK to sdělil zdroj obeznámený s případem. Mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci dnes potvrdila, že soud návrhu na předání vyhověl.
23.08.2017 13:00 |

podobné články

Zeman s nevymáchanými ústy je otcem terorismu, stojí v novinách

 
Komentátor Lidových novin Petr Kamberský v sobotním vydání varuje spolu s experty na boj proti terorismu před cejchováním celých skupin obyvatel. V komentáři s názvem „Miloš Zeman, otec terorismu“ rekapituluje jeho silná vyjádření, která prý v důsledku ohrožují naší národní bezpečnost.
07.06.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (280 článků)

Hamáček (ČSSD): Je nutné účinně bojovat proti narůstajícímu terorismu, nikoliv však proti islámu

 
V sídle OSN v New Yorku dnes začala Světová konference předsedů parlamentů, které se účastní i předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček. Ve svém vystoupení na konferenci zmínil zejména potřebu boje proti terorismu. „Zdůraznil jsem, že je nutné účinně bojovat proti narůstajícímu terorismu, nikoliv však proti islámu jako takovému,“ uvedl. Předseda sněmovny se v projevu k účastníkům rovněž přihlásil k výzvě světa bez jaderných zbraní, přičemž připomněl hluboký dojem, který v něm zanechal nedávný vzpomínkový akt na oběti výbuchu atomové bomby nad Hirošimou před 70 lety.
01.09.2015 19:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (681 článků)

Zeman promluvil „bez taháku“ v OSN. A navrhl tento razantní plán boje proti terorismu

 
Prezident Miloš Zeman dnes vystoupil na Valném shromáždění OSN. Přesto, že byl jeho proslov krátký, zároveň byl i velmi úderný a věcný. Navíc česká hlava státu na rozdíl od mnohých jiných řečníků pronesla projev v angličtině a spatra. A také se věnoval pouze jednomu tématu, kterým je boj proti terorismu. Zeman zkritizoval dosavadní způsob boje proti terorismu a přišel s vlastním návrhem.
30.09.2015 01:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20443 článků)

Lank (Úsvit-NK): Nečinnost vlády v boji proti terorismu ohrožuje bezpečnost ČR

 
Vláda dnes svým negativním stanoviskem k našemu zákonu proti terorismu ukazuje, že odmítá přijímat jakákoli opatření proti terorismu, i proti migrační krizi.
14.01.2016 08:40 |

podobné články

Twitter kvůli podpoře terorismu zablokoval další statisíce účtů

 
Internetová komunikační síť Twitter od letošního února zablokovala na 235.000 uživatelských účtů, které podle ní porušují interní pravidla zapovídající podporu terorismu. Informovala o tom dnes firma, která kvůli podpoře terorismu od poloviny loňského roku celkem zablokovala už 360.000 účtů. Zprávu převzala ČTK.
18.08.2016 20:40 |

podobné články