Článek

Česko dnes navštíví rakouský prezident Heinz Fischer

 
Na návštěvu Česka dnes přijede rakouský prezident Heinz Fischer. Do Prahy dorazí netradičně vlakem. S prezidentem Milošem Zemanem se přivítá na stochovském nádraží nedaleko Lán, kde na něj bude čekat i čestná jednotka oblečená do legionářských uniforem. Do Stochova ho z Prahy přiveze vlak složený ze salónního vozu Tomáše Garrigua Masaryka a arcivévody Ferdinanda d´Este.
11.04.2016 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Miloš Zeman (20927 článků)
Podobné články

Poslední den své návštěvy se rakouský prezident setká se Sobotkou, studenty i podnikateli

 
Rakouský prezident Heinz Fischer dnes bude v Praze jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou, navštíví Rakouské gymnázium v Praze či památník hrdinů heydrichiády. Společně se svým českým protějškem Milošem Zemanem se zúčastní podnikatelského fóra obou sousedních zemí. Odpoledne Fischer ukončí dvoudenní státní návštěvu České republiky. Zpátky do vlasti se vrátí vlakem, tedy stejným způsobem, jakým v pondělí do Prahy přicestoval.
12.04.2016 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Bohuslav Sobotka (9487 článků) , Miloš Zeman (20927 článků)

Do Česka přijede rakouský prezident a nejen ten

 
Česko v první polovině dubna navštíví končící rakouský prezident Heinz Fischer. Do Prahy se také za měsíc vydá černohorský a v září bulharský prezident. Prezident Miloš Zeman naopak zamíří v červnu do Makedonie a Arménie, v létě do Mexika a Kolumbie a koncem roku se zvažuje cesta do Portugalska. ČTK to v rozhovoru řekl šéf hradní diplomacie Hynek Kmoníček. Termín případné návštěvy Ruska podle něj zatím stanoven není.
04.03.2016 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Miloš Zeman (20927 článků)

Rakouský prezident se neshodl s tím naším. V otázce kvót pro uprchlíky

 
Rakouský prezident Heinz Fischer přijel dnes na dvoudenní návštěvu České republiky. Do Prahy přicestoval se svou ženou Margit netradičně vlakem. Z hlavního nádraží pak přejel zvláštním vlakem s historickými vozy do Stochova poblíž prezidentského sídla v Lánech. V Lánech Fischer jednal s českým prezidentem Milošem Zemanem. V Česku zůstane do úterý, kdy se mimo jiné setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).
11.04.2016 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Bohuslav Sobotka (9487 článků) , Miloš Zeman (20927 článků)

Není jako Zeman. Rakouský prezident odmítl pozvání na oslavy konce války v Moskvě

 
Rakouský prezident Heinz Fischer se dlouho rozmýšlel, zda má přijmout pozvání do Ruska na oslavy konce druhé světové války. Nyní má jasno, do Moskvy nepojede! Z hlav států Evropské unie zatím účast potvrdil jen český prezident Miloš Zeman.
09.04.2015 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Miloš Zeman (20927 článků)

Pokerový šampion Heinz šíří slávu hry v rodném Německu, nyní je v Praze

 
Vítěz letošní Světové pokerové série Pius Heinz se ve svém rodném Německu stal ambasadorem pokeru. Díky němu se o napínavé karetní hře dozvěděli miliony lidí. Heinz se k hraní pokeru dostal na internetu, v Německu je přitom online hazard zakázán.
05.12.2011 19:00 |

podobné články

Izraelci řekli ne kečupům Heinz. Obsahují málo rajčat!

 
Izraelské ministerstvo zemědělství rozhodlo, že společnost Heinz nesmí své kečupy prodávat na území státu pod označením kečup. Neobsahuje totiž dostatečně vysoký podíl rajčatové sušiny. Napříště tak budou typické sklenice a obaly Heinz nést název „rajčatové ochucovadlo“. Tedy pokud společnost nezmění recepturu a jejich omáčka nebude obsahovat více než současných jednadvacet procent protlaku.
26.08.2015 19:00 |

podobné články

Těžké bezpráví, odsoudil rakouský prezident Benešovy dekrety

 
Rakouský prezident Heinz Fischer ve čtvrtek podle agentury APA označil poválečné dekrety bývalého prezidenta Edvarda Beneše jako "těžké bezpráví", které prý ostatní členské státy EU nesmějí legalizovat.
04.03.2010 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Edvard Beneš (168 článků)

Rakouský prezident kritizoval Benešovy dekrety. I Klause

 
Rakouský prezident Heinz Fischer označil československé poválečné Benešovy dekrety jako "těžké bezpráví".
04.03.2010 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků)

Rakouský prezident odsoudil Benešovy dekrety jako bezpráví

 
Rakouský prezident Heinz Fischer označil československé poválečné dekrety bývalého prezidenta Edvarda Beneše jako "těžké bezpráví", které prý ostatní členské státy EU nesmějí legalizovat.
04.03.2010 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Edvard Beneš (168 článků)

Rakouský prezident odmítl Klausovu kritiku za neúčast v Krakově

 
Rakouský prezident Heinz Fischer v úterý důrazně odmítl kritiku českého prezidenta Václava Klause za to, že západoevropští státníci v neděli nepřijeli na pohřeb polského prezidentského páru do Krakova.
20.04.2010 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Václav Klaus (9096 článků)

Rakouský prezident zuří kvůli Klausovi

 
Rakouský prezident Heinz Fischer rázně odmítl kritiku českého prezidenta Václava Klause za to, že západoevropští státníci v neděli nepřijeli na pohřeb polského prezidenta Lecha Kaczyńského.
20.04.2010 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Václav Klaus (9096 článků)

Rakouský prezident odmítl Klausovu kritiku za neúčast na pohřbu

 
Rakouský prezident Heinz Fischer rázně odmítl kritiku českého prezidenta Václava Klause za to, že západoevropští státníci v neděli nepřijeli na pohřeb polského prezidentského páru do Krakova.
20.04.2010 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Václav Klaus (9096 článků)

Rakouský exprezident: EU má problémy, ale není k ní alternativa

 
Evropská unie se sice potýká s problémy a je třeba pracovat na jejich řešení, k její existenci jako takové ale není alternativa. Na mezinárodní konferenci Forum 2000 to dnes řekl bývalý rakouský prezident Heinz Fischer. Podotkl také, že s ohledem na turbulence ve světě v Rakousku roste podpora členství v EU.
10.10.2017 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků)

Rakouského prezidenta vezl do Stochova Bulík

 
Bulík, Brejlovec nebo salonní vůz, který dostal k osmdesátinám první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, byly součástí vlakové soupravy, v níž rakouský prezident Heinz Fischer cestoval během své návštěvy v ČR. Parní lokomotiva z roku 1935 přezdívaná Bulík vlak vedla. Motorová lokomotiva zvaná mezi železničáři Brejlovec byla připojená na jeho konci. Do speciálního vlaku Fischer nastoupil na pražském hlavním nádraží, kam přijel moderní vlakovou soupravou z Vídně. Po trati zamířil do Stochova, kde ho čekal jeho český protějšek Miloš Zeman.
11.04.2016 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Miloš Zeman (20927 článků) , Tomáš Bulík (1 článek)

Řecko vrátí 750 běženců zpět do Turecka. Rakousko nasadí vojáky na obranu hranic

 
Řecko se chytá vrátit do Turecka asi 750 migrantů, kteří mají být přepraveni z řeckého ostrova Lesbos do západotureckého přístavu Dikili během tří dnů. Pochybnosti o dohodě mezi Evropskou unií a Tureckem o vracení uprchlíků ale vyjádřil rakouský prezident Heinz Fischer. Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil zase avizoval v novinovém rozhovoru nasazení vojáků v Brennerském průsmyku, aby pomohli zabránit očekávanému přílivu migrantů z Itálie.
02.04.2016 14:55 |

podobné články

Ministerstvo zahraničních věcí: Do Čech přijede spolkový prezident Rakouské republiky. Doprovodí jej manželka či ministryně pro vzdělávání a ženy

 
Spolkový prezident Rakouské republiky Heinz Fischer navštíví na pozvání prezidenta České republiky Miloše Zemana ve dnech 11. - 12. dubna 2016 Českou republiku. Doprovázet jej budou manželka Margit Fischer, vicekancléř a ministr hospodářství Reinhold Mitterlehner, ministryně pro vzdělávání a ženy Gabriele Heinisch – Hosek, zemský hejtman spolkové země Burgenland (Hradsko) Hans Niessl a předseda Hospodářské komory Christoph Leitl s delegací zástupců rakouských firem, kterou doplňují představitelé vědeckých a kulturních institucí.
06.04.2016 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Miloš Zeman (20927 článků)

Česko má po téměř roce velvyslance v Rakousku, stal se jím Sechter

 
Rakouský prezident Heinz Fischer v pondělí převzal pověřovací listiny od nového českého velvyslance v alpské republice Jana Sechtera. Sechter ve funkci nahradil Jana Koukala, který na tomto postu skončil loni v prosinci.
11.11.2013 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Václav Fischer vyhrál soud: Dva boeingy patří jemu!

 
Známý český podnikatel Václav Fischer minulý týden vyhrál u Vrchní soudu v Praze spor o vlastnictví dvou letadel Boeing 737, které konkurzní správce společnosti Charter Air (někdejší Fischer Air) prodal v dražbě. Podle soudu ale letadla do konkurzní podstaty nepatřila. Fischer rovněž obnovil svoji cestovku a v Německu podniká pod staronovým názvem Fischer Reisen.
14.01.2014 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Fischer (61 článků)

Miloše do koše. Server informuje o nenávisti proti Zemanovi v Českém Krumlově

 
Rakouský prezident Heinz Fischer na českokrumlovském zámku sklidil větší potlesk, než český prezident Miloš Zeman. Tvrdí to ve svém zpravodajství server iDnes.cz. Podle něj očekávala na prvním nádvoří zámku v Českém Krumlově příjezd Zemana asi stovka. Část z nich byli jeho příznivci, část nesla nenávistné transparenty.
18.10.2013 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Miloš Zeman (20927 článků)