Článek

Česko chce získat logistické centrum systému Galileo

 
Česká republika je spolu s Belgií mezi posledními dvěma uchazeči o umístění logistického centra evropského satelitního systému Galileo. Umístěno by mohlo být v areálu v Mostě-Velebudicích. Ústecký kraj a Ministerstvo dopravy se ale zatím nedohodly, kdo zbudování centra zaplatí. Evropská komise totiž bude po 20 let platit pouze provozní náklady centra. Napsal to dnes deník E15.
19.08.2015 08:56 |

podobné články

Podobné články

Amazon chce u Prahy postavit další logistické centrum

 
Třetí logistické centrum, chce u Prahy vystavět internetový obchod Amazon. Středisko vráceného zboží má stát v průmyslové zóně v Pavlově poblíž rychlostní silnice R6. V budoucnosti slibuje nabídnout nejméně tisícovku pracovních míst. 
15.09.2014 08:40 |

podobné články

Česko má šanci získat sídlo evropského navigačního systému Galileo

 
Ministr dopravy Gustáv Slamečka po jednání v Bruselu uvedl, že šance ČR na získání sídla nového evropského navigačního systému Galileo se zvýšily. Ministr to řekl po jednání se zástupci Španělska, které bude v příštím půlroce předsednickou zemí EU.
17.12.2009 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Gustáv Slamečka (25 článků)

Praha už řídí systém Galileo

 
Evropský satelitní navigační systém Galileo by měl začít poskytovat první služby do konce roku 2014. Během oficiálního otevření sídla agentury GSA to uvedl místopředseda Evropské komise Antonio Tajani. Plně funkční by Galileo mělo být na přelomu let 2019 a 2020.
07.09.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (17 článků)

Tošenovský (ODS): Velké kosmické projekty Galileo a Copernicus mají zelenou

 
Evropská družicová navigace Galileo a systém pro pozorování Země Copernicus dnes postoupily o krok blíže svému dokončení. Evropský parlament schválil nová pravidla pro fungování evropské agentury pro Galileo (GSA), která sídlí v Praze, a také jasně vymezené úkoly pro Copernicus, včetně rozpočtu pro dobudování a provoz potřebné infastruktury.
12.03.2014 16:25 |

podobné články

Jihomoravský kraj nabízí Amazonu nové pozemky pro logistické centrum

 
Jihomoravský kraj nabídl nové pozemky pro logistické centrum Amazon mezi dálnicí D1 a brněnským letištěm. Pozemky jsou určeny pro logistiku a leží jen přes dálnici na dohled od Černovické terasy, řekl dnes v Brně novinářům hejtman Michal Hašek (ČSSD). Zástupci internetového obchodu jsou podle něj ochotni o návrhu jednat.
20.03.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2308 článků)

Česko chce postavit 'vesmírný sklad' pro Galileo. Možná už v roce 2017

 
Česko a Belgie jsou poslední dva státy, které se ucházejí o umístění logistického centra navigačního systému Galileo na svém území. V Česku má tento areál sídlit v Mostě-Velebudicích. Zatím ovšem není jasné, kdo případnou realizaci stavby zaplatí. Evropská komise totiž bude platit pouze provozní náklady logistického centra a to po dobu 20 let. 
19.08.2015 09:00 |

podobné články

Za měsíc se v Praze otevře centrum pro navigační systém Galileo

 
V Praze začne za několik týdnů pracovat řídící administrativní středisko evropského navigačního systému Galileo. Přípravy na otevření vrcholí.
05.08.2012 09:55 |

podobné články

ČR bojuje o navigační systém Galileo. Rozhoduje se v Bruselu

 
Velvyslanci členských států EU ve středu v Bruselu rozhodnují o sídle administrativní části evropského navigačního systému Galileo, který má odstranit dnešní závislost na americkém systému GPS.
08.12.2010 12:30 |

podobné články

"Galileo je hloupý nápad," řekl šéf společnosti a dostal vyhazov

 
Berry Smutny, šéf německé firmy OHB Technology pracující na vývoji evropského navigačního systému Galileo, byl zbaven svého postu. Podle jedné z depeší, které odtajnila skupina WikiLeaks, měl Smutny prohlásit, že vývoj systému je "hloupým nápadem“, informuje v úterý agentura AFP.
18.01.2011 14:10 |

podobné články

Kvůli systému Galileo se v ČR otevře nová škola. Bude učit evropanství

 
Kvůli navigačnímu systému Galileo v Česku vznikne nová škola, která bude vyučovat evropanství. Vychází se tím vstříc zaměstnancům v administrativě Galilea, kteří si do Prahy přivedou své děti.
19.02.2012 07:25 |

podobné články

Družice systému Galileo ztratily směr. Nedostaly se na správnou dráhu

 
Dvě družice evropského navigačního systému Galileo, které v pátek vynesla do vesmíru ruská raketa Sojuz, se odchýlily od požadovaného směru a nedosáhly tak předpokládané oběžné dráhy.
23.08.2014 13:10 |

podobné články

Zbloudilý satelit systému Galileo se vrátil na správnou orbitu

 
Evropská vesmírná agentura (ESA) oslavuje návrat ztraceného satelitu navigačního systému Galileo na správnou oběžnou dráhu. Dokázal úspěšně dokončit nápravný manévr a je zpátky tam, kde měl být.
03.12.2014 16:36 |

podobné články

Fischer se Zapaterem vyjednával podporu pro Galileo v Česku

 
Český premiér Jan Fischer během pondělního a úterního washingtonského summitu o jaderné bezpečnosti jednal se španělským premiérem José Luisem Zapaterem o podpoře pro umístění sídla evropského navigačního systému Galileo v Česku.
14.04.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků) , José José (293 článků)

Systém Galileo v Česku bude, odhlasovali ministři EU

 
Administrativní část satelitního navigačního systému Galileo bude definitivně sídlit v České republice. V pátek to v Bruselu odhlasovali ministři EU. Právu to potvrdil ministr dopravy Vít Bárta (VV).
10.12.2010 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Roithová: Projekt Galileo může být ohrožen ambicemi Číny

 
Zahraniční výbor Evropského parlamentu dnes přijal přes dvacet návrhů Zuzany Roithové (stínové zpravodajky), kterými změnila "Rozhodnutí o podmínkách pro využití veřejných regulovaných služeb systému Galileo", které budou využívat i integrované záchranné systémy a armáda.
10.03.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (150 článků)

O 47 miliard korun více. Tak vzrostly náklady na evropské GPS

 
Evropská unie začne více hlídat náklady na vybudování navigačního systému Galileo. Shodli se na tom ministři dopravy EU v Bruselu. Galileo bude stát o minimálně 1,9 miliardy eur (téměř 47 miliard korun) více, než se původně očekávalo.
01.04.2011 10:10 |

podobné články

Fischerová (ODS): Galileo nám přinese prestiž i ekonomické příležitosti

 
Poslanci dnes naplnili formální podmínky pro zřízení řídícího centra evropského satelitního systému Galileo v České republice, když dali souhlas k ratifikaci hostitelské dohody mezi vládou ČR a Agenturou pro evropský globální satelitní systém.
03.05.2012 19:50 |

podobné články

Evropský navigační systém Galileo zahajuje svůj provoz

 
Evropská komise dnes slavnostně oznámila, že poprvé spouští služby družicového navigačního systému Galileo. Evropa se tak zařadila mezi hlavní světové hráče na poli družicové navigace, jakými jsou zejména Spojené státy americké s populárním a dlouhodobě využívaným systémem GPS, Rusko se systémem GLONASS a Čína s BeiDou.
15.12.2016 11:25 |

podobné články

VŠTE má první magisterské studium. Staly se jím Logistické technologie

 
Historicky prvním magisterským oborem, který se bude studovat na Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích se staly Logistické technologie. V listopadu 2013 o tom rozhodla Akreditační komise, nyní v březnu souhlas udělilo také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
18.03.2014 18:15 |

podobné články