Článek

Česko čelí velké hrozbě, varuje v souvislosti s radikály anglista Jařab

 
Český anglista a někdejší senátor profesor Josef Jařab promluvil o terorismu a uprchlické krizi. Ačkoli se vyhýbal tvrzení, že nám v Evropě hrozí občanská válka, která by stála desítky tisíc lidských životů, je přesvědčen, že máme před sebou opravdu velkou hrozbu, kterou musíme vyřešit. Lidé jako Miloš Zeman či Donald Trump však řešení nenabízejí. Trump se prý chová spíš jako Adolf Hitler.
28.07.2016 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (636 článků) , Donald Trump (3527 článků) , Miloš Zeman (20132 článků)
Podobné články

Metafory důležitější než film Hlava-ruce-srdce

 
Divadelní a filmový režisér David Jařab je polovinou úspěšného tandemu Jařab–Pařízek, který táhne stále dopředu pražské Divadlo Komedie. Dvojice se nebojí experimentu, ožehavých témat (ať už jde o milostný vztah Baarové s Goebbelsem, či neklid v muslimské menšině v současném Německu) a v posledních letech dokazuje, že i moderní divadlo lze v českých podmínkách dělat (mimo jiné divácky) úspěšně.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Osobnosti: David Jařab (8 článků)

USA mají věrohodné informace o teroristické hrozbě pro 11. září

 
Spojené státy mají věrohodné, ale zatím nepotvrzené informace o možné teroristické hrozbě vztahující se k desátému výročí teroristických útoků z 11. září 2001. Americký prezident Barack Obama vyzval bezpečnostní síly, aby "zdvojnásobily" své snahy zabránit této hrozbě.
09.09.2011 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2404 článků)

Radikály stvořil Západ. Bomby mu teď nepomohu, varuje analytik

 
Hostem čtvrteční Kauzy dne byl analytik Břetislav Tureček, specialista na Blízký východ. Z jeho úst jasně zaznělo, že islámské radikály si vypěstoval Západ. A kruté děti se jednoho dne obrátily proti svým rodičům. Proč se to stalo? Protože lidé na Blízkém východě vidí, jak dopadají americké či izraelské bomby na jejich přátele a oni tomu nechtějí jen přihlížet.
19.11.2015 18:21 |

podobné články

Radikály stvořil Západ. Bomby mu teď nepomohou, varuje analytik

 
Hostem čtvrteční Kauzy dne byl analytik Břetislav Tureček, specialista na Blízký východ. Z jeho úst jasně zaznělo, že islámské radikály si vypěstoval Západ. A kruté děti se jednoho dne obrátily proti svým rodičům. Proč se to stalo? Protože lidé na Blízkém východě vidí, jak dopadají americké či izraelské bomby na jejich přátele a oni tomu nechtějí jen přihlížet.
19.11.2015 19:06 |

podobné články

Čeští muslimové jsou napojeni na mnohem nebezpečnější radikály, než jsou útočníci z Paříže a Bruselu. Odpovědnost za teror má i Schwarzenberg. Odborník na islám varuje

 
ROZHOVOR Bývalý muslim, autor knihy Islám a islamismus v České republice Lukáš Lhoťan, říká, že čeští muslimové jsou napojeni na mnohem nebezpečnější radikály, než jsou útočníci z Paříže a Bruselu. Za teroristické útoky nesou odpovědnost politici, kteří podporovali masovou imigraci do Evropy a obhajují islám typu Schwarzenberga. Teroristické útoky budou podle něj v Evropě běžné a nelze je vyloučit ani v ČR.
23.03.2016 16:25 |

podobné články

Spisovatel Radoslav Nenadál slaví jubileum

 
Spisovatel, překladatel, literární vědec a anglista Radoslav Nenadál slaví ve středu 85. narozeniny. Svou tvorbu po celý život dělil mezi zprostředkování anglické a zejména americké literatury českým čtenářům a vlastní literární tvorbu.
30.10.2014 09:25 |

podobné články

Martin Hilský: Shakespearovy Sonety jsou jevišťátko svět

 
Anglista, překladatel a popularizátor Shakespeara Martin Hilský, básník a režisér Miloš Horanský a herečka Hana Maciuchová vystupují v pořadu Sváteční Shakespearova pošta v pražském Divadle Viola. Jeho obsahem jsou Shakespearovy Sonety.
18.04.2015 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Hana Maciuchová (303 článků)

Shakespeare díky němu promluvil česky, teď Hilský dostal Českou hlavu

 
Pět prestižních vědeckých cen za výjimečné badatelské výsledky dnes zveřejnil projekt Česká hlava. Tu nejvýznamnější, Národní cenu vlády Česká hlava, si odnesl světově uznávaný překladatel, popularizátor vědy a anglista Martin Hilský. Do češtiny přeložil celé dílo anglického dramatika Williama Shakespeara. Čtrnáctý ročník soutěže pro nejlepší vědecké projekty byl vyhlášen dnes na tiskové konferenci. Oproti loňsku má kvůli nedostatku peněz o jednu cenu méně.
01.12.2015 13:00 |

podobné články

Vegan tvrdí: Vegetariánství neexistuje, rostliny »žerou« zbytky živočichů

 
Britský filosof a anglista Andrew Smith z Drexel University je prý dvacet let vegetariánem a šest let veganem. Přesto se teď pustil do zpochybňování rétoriky stoupenců svého systému stravování, kteří tvrdí, že odmítají jíst zvířata. Podle něj to dost dobře není možné proto, že rostliny přijímají do svých těl látky, které se do půdy uvolnily z mrtvých těl a exkrementů živočichů.
02.05.2016 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrew Smith (1 článek)

Třinec čelí hrozbě vyřazení, Slavia může postoupit do finále

 
Hokejisté Třince budou v dnešním pátém utkání semifinálové série play off extraligy se Slavií čelit první hrozbě vyřazení.
28.03.2011 09:25 |

podobné články

Divadlo Komedie budí lidi ze znechucenosti politikou dílem Zajatci

 
Dosud jen velmi málo divadelních reflexí se umí rozhlédnout po špíně současné politiky. Burcovat lidi ze znechucenosti si nyní troufli v Divadle Komedie. Ne poprvé. David Jařab uvedl na scénu jeden z vlastních autorských projektů, tentokrát s názvem Zajatci.
16.06.2009 15:30 |

podobné články

Osobnosti: David Jařab (8 článků)

Liška představil kandidátku zelených pro volby

 
Strana zelených v neděli schválila s konečnou platností kandidátky pro podzimní předčasné volby do sněmovny. Na čelných místech kandidátek tak budou bojovat o poslanecké mandáty například socioložka Jiřina Šiklová nebo člen kabinetu evropského komisaře pro sociální věcí Jan Jařab. Řekl to úřadující předseda strany Ondřej Liška. Členy širšího vedení strany čeká ještě schvalování volebního programu.
16.08.2009 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Šiklová (102 článků) , Ondřej Liška (365 článků)

V Ostravě probíhá seminář OSN na téma Rozpočet a lidská práva

 
První odborný seminář Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) pro Evropu na téma „Použití přístupu založeného na lidských právech při tvorbě a monitorování rozpočtu" probíhá ve dnech 6. a 7. června v Domově pro seniory Slunečnice v Porubě. Akce se účastní regionální zástupce OHCHR pro Evropu Jan Jařab a další osobnosti.
06.06.2011 18:25 |

podobné články

RECENZE: Jařab s Páclem kolektivní paměť nenašli

 
Dalším ostravským příspěvkem k hledání regionální identity je hra Davida Jařaba Za vodou (Dokud nás smrt…). Text na jeviště Divadla Antonína Dvořáka uvedli režisér Štěpán Pácl s dramaturgem Markem Pivovarem. V zorném poli autora a inscenátorů se tentokrát ocitl apendix zvaný Hlučínsko.
29.03.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: David Jařab (8 článků) , Antonín Dvořák (121 článků) , Marek Dvořák (16 článků)

Tohle jsou praví vlastenci! Senát ocenil běžkařku, kněze i vědce

 
Olympijská medailistka v běhu na lyžích Květa Jeriová Pecková, historik Petr Čornej, amerikanista a překladatel Josef Jařab, předseda České dermatovenerologické společnosti Petr Arenberger nebo dlouholetý předseda Klubu českých turistů Jan Havelka patří k 16 osobnostem, které letos obdržely stříbrnou pamětní medaili Senátu. Při příležitosti svatováclavského svátku – Dne české státnosti – jim je ve středu udělil předseda horní komory Milan Štěch (ČSSD).
27.09.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (663 článků)

Eiffelova věž byla kvůli bombové hrozbě opět evakuována

 
Eiffelova věž byla dnes odpoledne kvůli plané bombové hrozbě anonymním telefonátem na dvě hodiny kompletně evakuována. Uvedla to agentura Reuters. Světoznámá pařížská památka bývá v souvislosti s falešnými hrozbami evakuována i několikrát do roka. 
09.08.2013 18:20 |

podobné články

Hrozba teroristických útoků v Británii je obrovská, varuje protiteroristický právník

 
Právník Max Hill je jedním z mužů, kteří pracují s protiteroristickými zákony ve Velké Británii. V rozhovoru pro deník Sunday Telegraph varoval, že ostrovní království čelí hrozbě teroristických útoků ve městech, které Britové dobře znají z minulého století. Tehdy však útoky připravovala Irská republikánská armáda (IRA).
26.02.2017 15:10 |

podobné články

Romy ve Vimperku hlídali před radikály policisté

 
Desítky policistů uchránily asi dvacítku Romů z Vimperka před větším konfliktem s radikály. Takhle se pouze dočkali na mítinku Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) na vimperském náměstí Svobody několika ostrých urážek, ale nikdo z mladíků, kteří byli maskovaní šátky, se k nim před zraky mužů z pořádkové jednotky přiblížit netroufl.
26.11.2011 16:50 |

podobné články

Znalec označil radikály za deprivovaná hovada, soud řeší jeho podjatost

 
Soudní znalec v oboru extremismu Ivo Svoboda, který před časem označil v rozhovoru pro média pravicové radikály za "deprivovaná hovada", ve středu narazil u mosteckého soudu. Soudce Pavel Plch, který řeší případ trojice sympatizantů Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), má za to, že výrok zakládá důvod na námitku podjatosti. Jednání bylo proto odročeno na duben.
25.01.2012 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Plch (1 článek) , Pavel Svoboda (353 článků) , Pavel Svoboda (352 článků) , Pavel Svoboda (353 článků) , Pavel Svoboda (353 článků)