Článek

Česko akutně potřebuje regulaci lobbingu, radí protikorupční experti

 
Česko potřebuje regulaci lobbingu po vzoru Evropské komise, radí protikorupční organizace Transparency International (TI). Do přípravy právní regulace se pustí Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí, jak v pondělí oznámil programový ředitel české kanceláře TI Radim Budeš. 
29.06.2015 13:31 |

podobné články

Podobné články

Poslanci dali šanci regulaci lobbingu

 
Poslanci se ve čtvrtek sešli na další z mimořádných schůzí. Po neshodách o pořadu programu nakonec dopoledne stihli projednat dvojici zákonů. Vedle zrušení anonymních akcií poslali k dalšímu projednávání i návrh na regulaci lobbingu. Ten předložili poslanci Strany zelených a ČSSD.
25.02.2010 09:40 |

podobné články

Senát odmítl s konenčnou platností zákon na regulaci lobbingu

 
Senátoři ve středu zamítli zákon na regulaci lobbingu v parlamentu, který před volbami prosadily ve Sněmovně ČSSD, KSČM a Strana zelených. Podle Senátu by zákon omezil ústavní práva, navíc ne všem stejně. Rovněž se senátoři obávali, že by s normou vznikla nová byrokratická zátěž a nelíbila se jim ani nejasná definice lobbisty.
23.06.2010 19:00 |

podobné články

Andrýsová (VV): Lobbing je třeba legalizovat

 
„Zákon o lobbingu by neměl trestat lobbisty. Měl by vnést do lobbingu vyšší transparentnost a zkvalitnit také přijímané zákony,“ tak hodnotí poslankyně VV Lenka Andrýsová závěry expertních kulatých stolů na téma lobbingu.
10.06.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Andrýsová (68 článků)

Sněmovna schválila protikorupční balíček i zákon o lobbingu

 
Sněmovna na úterní schůzi schválila hned několik zákonů a novel. Protikorupční balíček ministra Peciny, zákon o lobbingu, ale i zahrádkářský zákon.
18.05.2010 17:45 |

podobné články

Kabinet nepodpořil poslanecký návrh na regulaci lobbingu

 
Vláda premiéra Jana Fischera se neztotožnila s poslaneckým návrhem zákona, který by měl do budoucna regulovat styky lobbistů a politiků. Ministrům vadilo vůbec samotné definování lobbingu. Neutrální stanovisko kabinet naopak zaujal k zákazu billboardů u dálnic a zrušení akcií na majitele.
04.01.2010 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Senát zamítl protikorupční balík ministra Peciny

 
Senát ve středu zamítl vládní protikorupční balíček z dílny ministra vnitra Martina Peciny (za ČSSD), který mimo jiné zavádí korunního svědka a upravuje protikorupčního agenta. Senát zamítl i zákon o regulaci lobbingu.
23.06.2010 17:30 |

podobné články

Chvojka bude se Zemanem jednat o regulaci lobbistů i o revizi ústavy

 
Záměr na regulaci lobbingu a výsledky jednání k revizi ústavy bude chtít dnes představit prezidentu Miloši Zemanovi ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD). Ministr navštíví prezidenta v Lánech, kde bude jednat s jeho expertním týmem.
18.02.2017 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (179 článků)

Další úřad Karolíny Peake? Profesorka Dvořáková omdlévá: Stopněte to

 
POLITOLOGOVÉ Tancovala se protikorupční polka, pekly se protikorupční rohlíky a ten klobouk, co mám na hlavě, je také protikorupční... mohlo by se v budoucnu objevit v textu nové Cimrmanovy hry, bude-li nějaká. Když si vláda ČR při svém sestavování dala do názvu protikorupční, patrně ani sami ministři netušili, jakého přesahu toto motto nabude a co vše se bude boji proti korupci podřizovat. Kromě zřízení Vládního úřadu proti korupci vedeného místopředsedkyní VV Karolínou Peake má navíc vzniknout jakási odnož, rovněž protikorupční, tentokrát se má však čistě soustředit na financování politických stran.
19.10.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1610 článků)

Návrh upravující pravidla lobbingu znovu míří do Sněmovny

 
Poslanci ještě do konce roku dostanou na stůl opakovaný návrh zákona o lobbingu a projednat by ho měli hned na lednové schůzi. Pod tento druhý pokus připojili podpisy poslanci nejen se soc. dem., jako tomu bylo v případě prvním, ale také komunisté, zelení a nezařazená Věra Jakubková. Podle místopředsedy klubu soc. dem. Jeronýma Tejce spojené síly těchto stran dávají šanci na schválení.
10.12.2009 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (659 článků) , Věra Jakubková (1 článek)

Chceme nový zákon o lobbingu, shodli se vyjednavači ODS, VV a TOP 09

 
Je nutné přijmout nový zákon o lobbingu, shodly se vyjednávací týmy tří budoucích koaličních stran.
17.06.2010 12:40 |

podobné články

Andrýsová (VV): U nás neexistuje zákon o lobbingu, chtěla jsem tedy rozpoutat diskuzi

 
Poslankyně předala ceny vítězům v soutěži o lobbingu.
13.02.2011 14:05 |

podobné články

Zákon o lobbingu bude do konce června. Připraví ho Karolína Peake

 
Nový zákon o lobbingu by měl být připraven do konce června. Konečně by se tak mohly být určené jeho hranice a přesné definice.
04.04.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1610 článků)

Peake: Zákon nastaví pravidla lobbingu

 
Vláda uložila místopředsedkyni vlády Karolíně Peake vypracovat návrh zákona o lobbingu.
04.04.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1610 článků)

Bělobrádek (KDU-ČSL): Za pokus o novelu zákona o lobbingu si vláda zaslouží pochvalu

 
Lidovci chválí vládu: zákon o lobbingu je krok vpřed
10.04.2012 22:10 |

podobné články

Ministr Chvojka: Připravujeme věcný záměr zákona o lobbingu

 
Tento týden se v budově úřadu vlády uskutečnila veřejná konzultace k přípravě věcného záměru zákona o lobbingu.
14.04.2017 22:05 |

podobné články

Sámer Issa řeší tragédii! Malého synovce v noci akutně operovali!

 
Zpěvák Sámer Issa akutně řeší vážný rodinný problém. Jeho synovce Marka v noci náhle operovali. Zpěvák, který malého Marka (7) bere jako syna, teď spěchá domů za rodinou.
04.04.2011 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Sámer Issa (616 článků)

V Česku akutně chybí vakcína proti tetanu

 
V Česku akutně chybí vakcína proti tetanu. Lékaři šetří zbytky zásob pro pacienty po úrazu nebo s nehojícími se ranami, lidi na pravidelné očkování odmítají. Přerušení dodávek všech očkovacích látek proti tetanu potvrdil lékový ústav, který už požádal ministerstvo zdravotnictví o řešení. Náměstek Petr Nosek řekl, že ve čtvrtek večer ministerstvo rozhodlo o dovozu dalších vakcín, měly by být dostupné příští týden. 
01.03.2013 10:30 |

podobné články

Česku akutně chybí vakcíny proti tetanu, podle ministerstva jsou na cestě

 
V Česku akutně chybí vakcína proti tetanu. Lékaři podle zjištění ČTK šetří zbytky zásob pro pacienty po úrazu nebo s nehojícími se ranami, lidi na pravidelné očkování odmítají. Přerušení dodávek všech očkovacích látek proti tetanu potvrdil lékový ústav, který už požádal ministerstvo zdravotnictví o řešení. Náměstek Petr Nosek řekl, že ve čtvrtek večer ministerstvo rozhodlo o dovozu dalších vakcín, měly by být dostupné příští týden.
01.03.2013 14:30 |

podobné články

Moderátor VIP zpráv Vágner: Akutně ho operovali!

 
Kolegu moderátorky VIP zpráv Ivany Gottové (38) Petra Vágnera (37) museli akutně operovat! Do nemocnice putoval krátce poté, co s Ivanou odmoderoval úterní VIP zprávy.
12.09.2014 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vágner (234 článků)