Článek

Česko a EU budou čelit dlouhodobým hrozbám, varuje vládní dokument

 
Česko a Evropská unie bude v příštích 20 letech čelit vážným dlouhodobým hrozbám. Budou charakteristické vysokou dynamikou změn, celistvostí a provázaností jednotlivých trendů. Očekává to dlouhodobý výhled obrany do roku 2030, který bude v pondělí schvalovat vláda.
14.06.2015 12:06 |

podobné články

Podobné články

NATO chystá velké cvičení. Kvůli hrozbám z východu a jihu

 
Severoatlantická aliance (NATO) uspořádá na podzim velké vojenské cvičení, kterého se zúčastní na 36.000 vojáků z více než 30 zemí, včetně České republiky. Podle agentury AP půjde o největší manévry NATO za posledních 13 let a jejich smyslem je otestovat schopnost aliance čelit novým bezpečnostním hrozbám.
15.07.2015 19:51 |

podobné články

10 lží o srpnu 1968. Rozebrali jsme skandální dokument ruské televize

 
Dokument ruské televize „Varšavská smlouva – odtajněné dokumenty“ způsobil mezinárodní poprask. Prezident republiky Miloš Zeman (70) tvůrce pořadu obvinil ze lži. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD, 58) reagoval též rázně. Kvůli tvrzením, že NATO chystalo invazi a Češi připravovali ozbrojené povstání, si dokonce pozval na „kobereček“ ruského velvyslance Sergeje Kiseljova. Tvůrci pořadu ale trvají na tom, že dokument naopak odhaluje do té doby neznámá fakta. „Pořad je v souladu se všemi principy novinářské etiky. Vznikl na základě třístránkového dokumentu, který byl nedávno odtajněn. Jiná věc je, že některá fakta, která zazní ve filmu, se nelíbí současným elitám ve střední Evropě. Jsou to ale fakta, byť i nepohodlná,“ tvrdí Petr Fjodorov, šéf mezinárodních vztahů ve státním mediálním koncernu VGTRK, kde film vznikl. Blesk proto požádal renomovanou historičku Muriel Blaive z Ústavu pro studium totalitních režimů, aby se k dokumentu vyjádřila. Ta si dokonce myslí, že tvůrci pořadu nakonec chtějí svalit vinu za invazi v roce 1968 na občany tehdejšího Československa. Dokument měla letos vysílat Česká televize, ale Rusové nakonec práva na vysílání bez udání důvodu neprodali. Blesk ale pro vás dokument zhlédl a vybral 10 kontroverzních výroků, které v něm zazněly. Jsou to lži, nebo fakta, jak tvrdí tvůrci pořadu?
21.08.2015 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1753 článků) , Miloš Zeman (15214 článků) , Sergej Fjodorov (6 článků)

Černý scénář pro Česko do roku 2030: Nedostatek vody, surovin, války, migranti a krajani v nebezpečí

 
Česká republika a celá Evropská unie bude v příštích 15 letech muset odolávat dlouhodobým hrozbám. Počítá s tím výhled obrany do roku 2030, který dnes posvětila vláda. Česko se tak připravuje na větší množství střetů, které ohrozí naše spojence.
15.06.2015 14:05 |

podobné články

S Ruskem můžeme čelit agresi USA, pochvaluje si íránský ministr obrany

 
Rusko a Írán podepsaly dohodu o vojenské spolupráci. Informoval o tom Haaretz.com s odvoláním na ruskou agenturu Tass. Ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu k tomu poznamenal, že je třeba společně čelit dnešním výzvám a hrozbám.
21.01.2015 19:57 |

podobné články

NATO má čelit hrozbám aktivněji, řekl generál Pavel

 
Ruská intervence na Ukrajině NATO překvapila a aliance nyní musí ujistit veřejnost, že má prostředky a vůli Moskvě čelit. V rozhovoru pro agenturu AP to dnes řekl náčelník generálního štábu české armády Petr Pavel, kterého čeká v brzké době nástup do funkce předsedy Vojenského výboru NATO.
16.04.2015 08:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (346 článků)

NATO musí zbrojit a ukázat Rusku tvrdou pěst, říká generál Pavel

 
Severoatlantická aliance by měla podle generála Petra Pavla daleko aktivněji čelit moderním hrozbám. Rusko zastihlo NATO nepřipravené a aliance nyní musí přesvědčit veřejnost o tom, že dokáže Moskvě čelit. Generál to uvedl v rozhovoru pro agenturu AP. 
16.04.2015 09:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (346 článků)

Září bude teplé, slibují meteorologové

 
První zářijové dny budou chladné, ale už druhá půlka týdne bude teplotně nadprůměrná. Nad dlouhodobým průměrem budou teploty i v druhém a třetím zářijovém týdnu. Více pršet tak bude jen v prvních dnech, měsíc bude srážkově průměrný nebo dokonce pod dlouhodobým průměrem, ukazuje sobotní měsíční výhled Českého hydrometeorologického úřadu.
30.08.2014 15:20 |

podobné články

Bezpečné Česko: Nový projekt hejtmana Haška a Andora Šándora

 
Kraje chtějí lépe čelit bezpečnostním hrozbám, začaly proto spolu s bezpečnostním odborníkem a dřívějším náčelníkem Vojenské zpravodajské služby Andorem Šándorem pracovat na projektu Bezpečné Česko. Hejtmani si od projektu slibují, že se podaří minimalizovat dopady případných mimořádných situací a kraje na ně budou připraveny ještě více než dosud. Po jednání Rady Asociace krajů to dnes v Brně řekl Šándor a předseda Asociace Michal Hašek (ČSSD).
20.11.2015 16:36 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2227 článků)

Agresivita velmocí poroste, předpokládá plán obrany ČR na dalších 15 let

 
Česká republika a Evropská unie budou v následujících dvaceti letech čelit vážným hrozbám, konstatuje dlouhodobý výhled obrany do roku 2030, který v pondělí schválila vláda. Varuje před zneužíváním médií pro vedení informační války a upozorňuje, že poroste agresivita regionálních velmocí.
15.06.2015 13:51 |

podobné články

Vláda aktualizovala Bezpečnostní strategii České republiky

 
Vláda ČR schválila aktualizaci Bezpečnostní strategie České republiky. Dokument nově zohledňuje a popisuje proměny bezpečnostního prostředí od roku 2011, včetně klíčových hrozeb v euroatlantickém prostoru, a definuje způsob, jakým bude Česká republika těmto hrozbám čelit.
05.02.2015 18:41 |

podobné články

Zima se v únoru nevrátí, koncem týdne bude až 13 stupňů

 
Výhled počasí na příštích 30 dní slibuje podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teploty nad dlouhodobým normálem. Srážek by oproti tomu mělo být méně, než odpovídá dlouhodobým průměrům z let 1981 až 2010.
08.02.2014 14:40 |

podobné články

EU teď řeší, co všechno je terorismus, prozradila Jourová. A to není vše

 
Evropská unie si je podle české eurokomisařky Věry Jourové vědoma zostřené bezpečnostní situace a jedná, jak společnými silami čelit teroristickým hrozbám. Přidat ruku k dílu musí být připraveno i Česko. Téměř dokonalý bezpečnostní systém má prý jen Velká Británie, jinak je co dohánět. Eurokomisařka se ale zároveň musí starat o to, aby nedocházelo ke zneužívání sebraných dat.
08.02.2015 14:21 |

podobné články

Málikí: S odchodem vojáků USA získává Irák nezávislost

 
S ukončením bojové role amerických jednotek získal Irák nezávislost a jeho bezpečnostní síly budou nyní samy čelit veškerým hrozbám, ať už domácím nebo zahraničním.
31.08.2010 13:45 |

podobné články

Fabr (ČSSD): Sociální bydlení je jedním ze způsobů, jak EU může čelit krizi

 
10.-13. června se poslanci Evropského parlamentu scházejí k plenárnímu zasedání ve Štrasburku. Řeknou zde své poslední slovo k podobě Společného evropského azylového systému, budou hlasovat o Fondu evropské pomoci nejchudším osobám, povinnosti těžařských firem zveřejňovat podrobnosti o platbách vládám třetích zemí a nových opatřeních pro boj proti přeshraničním zdravotním hrozbám, jako je koronavirus.
10.06.2013 13:25 |

podobné články

Fabr (ČSSD): Sociální bydlení je jedním ze způsobů, jak EU může čelit krizi

 
10.-13. června se poslanci Evropského parlamentu scházejí k plenárnímu zasedání ve Štrasburku. Řeknou zde své poslední slovo k podobě Společného evropského azylového systému, budou hlasovat o Fondu evropské pomoci nejchudším osobám, povinnosti těžařských firem zveřejňovat podrobnosti o platbách vládám třetích zemí a nových opatřeních pro boj proti přeshraničním zdravotním hrozbám, jako je koronavirus.
10.06.2013 23:25 |

podobné články

Podvodní trailer láká na Deep Black Reloaded

 
Velmi specifická podvodní střílečka, optimalizovaná pro intelovské ultrabooky a s podporou NVidia 3D Vision - taková má být third-person akce Deep Black: Reloaded od Biart Studios. Tvůrci dnes zveřejnili dvouminutový pre-launch trailer, který upozorňuje na nabídku čtyřiceti singleplayerových misí. Podíváte se v nich do blízké budoucnosti, ve kterých budete čelit hrozbám...
04.12.2010 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2455 článků)

Krize Sazky nekončí, do hry vstoupil Sokol

 
Už tak nepřehledná situace kolem Sazky se dále komplikuje. Naše největší sázková kancelář, která se potýká s různými tlaky způsobenými problémy se splácením dluhů, musí nově čelit hrozbám i ze stran drobných akcionářů, což jsou sportovních svazy, či sdružení, nespokojené se současným stavem.
19.02.2011 13:10 |

podobné články

Bude ČSSD vládnout s komunisty? Nebylo by to zadarmo, píše Česká pozice

 
V České republice velmi posiluje levice. Podle některých průzkumů se KSČM dostala před ODS. Server Česká pozice se ptá, zda takovýmto hrozbám dokáže česká pravice efektivně čelit.
06.05.2012 11:30 |

podobné články

Europoslanci schválili nová pravidla pro boj s epidemiemi

 
Europoslanci schválili na plenárním zasedání ve Štrasburku nová pravidla, díky kterým chce Evropská unie lépe čelit nejrůznějším přeshraničním zdravotním hrozbám, jakými byly koronavirus, epidemie E. coli v roce 2011 či chřipka H1N1 v roce 2009. Předpis zřizuje systém včasného varování, usnadňuje členským státům společný nákup léků a vakcín a umožní vyhlášení mimořádných situací na úrovni EU.
04.07.2013 16:30 |

podobné články