České drama na cyklokrosu! Ťoupalík si nakonec dojel pro stříbro

Po včerejším stříbrném úspěchu Nikoly Noskové získala Česká republika na mistrovství světa cyklokrosařů v belgickém Heusden-Zolderu další medaili. Zasloužil se o ni devatenáctiletý Adam Ťoupalík, který dojel druhý v závodě mužů do 23 let. Český jezdec nestačil pouze na domácího favorita Eliho Iserbyta.
31.01.2016 12:50 |

Primář Toupalík byl jmenován členem Poradního sboru ministra spravedlnosti

Významného ocenění dosáhl primář oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice Pavel Toupalík. Ministrem spravedlnosti České republiky Robertem Pelikánem byl jmenován členem jeho Poradního sboru pro soudní lékařství, který byl nově vytvořen v letošním roce.
31.03.2017 16:40 |

Štybar má smůlu! Dvě vážná zranění a MS v cyklokrosu bude bez obhájce

Král české cyklistiky Zdeněk Štybar má za sebou opravdu smolný rok. Sezónu mu přerušila dvě vážná zranění. Z toho druhého se nestihne zotavit včas. Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře tak bude bez obhájce titulu.
06.12.2014 12:30 |

Osobnosti: Zdeněk Štybar (104 článků)

ČD jsou oficiálním dopravcem Mistrovství světa v cyklokrosu 2015 v Táboře

Po pěti letech bude jihočeské město Tábor opět hostit nejlepší cyklokrosové závodníky světa a nabídne jedinečný sportovní zážitek. České dráhy jsou oficiálním dopravcem Mistrovství světa v cyklokrosu 2015 a do dějiště šampionátu nabízejí výhodné vlakové spojení. V sobotu 31. ledna a v neděli 1. února budou na zastávce Tábor-Čápův Dvůr, která se nachází nedaleko areálu, mimořádně zastavovat vybrané rychlíky ČD.
27.01.2015 12:17 |

Vlakem na Mistrovství světa v cyklokrosu

České dráhy jsou oficiálním dopravcem Mistrovství světa v cyklokrosu 2015 v Táboře, nabízejí výhodné vlakové spojení...
28.01.2015 17:03 |

Štybar si odskočil k cyklokrosu a vybojoval titul mistra světa

Zdeněk Štybar se stal potřetí v kariéře mistrem světa v cyklokrosu. V nizozemském Hoogerheide dnes porazil obhájce titulu Belgičana Svena Nyse a navázal na triumfy z let 2010 a 2011. V posledních sezonách jsou přitom pro osmadvacetiletého českého jezdce prioritou již závody na silnici.
02.02.2014 17:25 |

Zemřel mistr světa v cyklokrosu Radomír Šimůnek starší

Bývalý trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Radomír Šimůnek starší zemřel v noci ve věku 48 let.
10.08.2010 08:15 |

Osobnosti: Radomír Šimůnek (20 článků)

Mám respekt, říká před startem MČR v cyklokrosu suverén Štybar

Zdeněk Štybar je čtyřnásobným mistrem republiky v cyklokrosu, před sobotním závodem v Hlinsku ale cítí, že obhajoba titulu nebude jednoduchá.
06.01.2011 15:20 |

Štybar se vrací k cyklokrosu, čeká ho poslední kompletní sezona

Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar se po náročném létě mezi silničáři vrací ke své původní disciplíně. Cyklokrosová sezona, kterou zahájí v neděli na Toi Toi Cupu doma ve Stříbře, však bude zřejmě poslední, již absolvuje celou.
20.09.2011 15:30 |

Stará láska nerezaví. Štybar je znovu mistrem světa v cyklokrosu!

Zdeněk Štybar je potřetí v kariéře mistrem světa v cyklokrosu. V nizozemském Hoogerheide vyhrál před Belgičany Svenem Nijsem a Kevinem Pauwelsem.
02.02.2014 16:20 |

Změna plánů! Štybar si v zimě přeci jen odskočí k cyklokrosu

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar, jenž nyní působí v silniční stáji Etixx-Quick Step, změnil své plány. Podle listu Het Nieuwsblad absolvuje český cyklista na přelomu roku několik krosových závodů v Belgii, ačkoliv původně měl zimní závody v terénu vynechat.
25.11.2015 13:30 |

Rodinné stříbro Ústeckého kraje – vzácnost, kterou ochraňujeme

Už od roku 2016 se 27 významných akcí může pyšnit titulem Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Od letošního roku Ústecký kraj má pro své stříbro i nové logo a grafiku. Nový vizuální styl byl inspirován heslem „Vzácnost, kterou ochraňujeme“. Jen v loňském roce na všechny akce, které patří do rodinného stříbra, zavítalo zhruba 524 tisíc návštěvníků a do jejich přípravy se zapojilo téměř dva a půl tisíce lidí.
22.03.2017 18:40 |

Jakub Petruška: Deset největších těžařů stříbra najdete v Mexiku, Číně, Peru

Stříbro můžeme v dnešní době označit jako extrémně podhodnocený drahý kov. Jeho cena se stále drží na relativně nízké úrovni a přináší tedy velmi dobrou investici, která je dostupná i drobným investorům. Potenciál růstu je obrovský, stříbra ubývá, průmysl navyšuje spotřebu, neustále roste investiční poptávka. V tomto roce stříbro rostlo o cca 44 %. I poměr ceny ke zlatu se snížil. Dnes na jednu unci zlata připadá cca 68 uncí stříbra, ještě loni to bylo 80. Stříbro má velký potenciál. Kdo ho nejvíce těží? Zde je 10 největších světových producentů tohoto kovu.
28.11.2016 18:05 |

Biker Kulhavý potvrdil letošní skvělou formu, na MS vybojoval stříbro

Jaroslav Kulhavý získal na MS v kanadském Mont-Sainte-Anne stříbro v cross country. Nestačil pouze na Španěla Hermidu, na kterého ztratil 29 vteřin. Pro bronz si dojel Burry Stander z Jihoafrické republiky.
04.09.2010 23:10 |

Osobnosti: Jaroslav Kulhavý (92 článků)

Cink si na závěr sezóny střihl stříbro. Ujel mu jen neporazitelný Francouz

Ondřej Cink si závěr sezóny osladil, na závěrečném závodu Světového poháru v cross country v Andoře si dojel pro stříbro. Závod stejně jako i už posedmé i celkové hodnocení seriálu ovládla francouzská drtička Julien Absalon, dvojnásobný olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa.
04.09.2016 20:15 |

Osobnosti: Ondřej Cink (2 články)

Synek má olympijské stříbro! Česko slaví druhou medaili

Skifař Ondřej Synek vybojoval olympijské stříbro, když na kanálu v Eton Dorney nestačil jen na úřadujícího mistra světa Maheho Drysdala z Nového Zélandu, třetí dojel Brit Alan Campbell.
03.08.2012 13:45 |

Osobnosti: Ondřej Synek (135 článků) , Alan Campbell (5 článků) , Alan Campbell (5 článků)

Soudní lékařství Pardubické nemocnice získalo ocenění od krajského ředitele policie

Lékaři oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice byli oceněni za dlouholetou činnost pro policii. Primář Pavel Toupalík a jeho zástupce Petr Baláž obdrželi čestnou bronzovou medaili Krajského ředitelství policie Pardubického kraje za přínos při budování partnerství a spolupráce.
02.11.2015 11:51 |

Osobnosti: Petr Pavel (382 článků)

Cyklokrosaři zazářili v Belgii. Bína byl druhý, Štybar třetí

Cyklokrosaři Martin Bína a "host" Zdeněk Štybar obsadili v závodu Světového poháru v Heusden-Zolderu druhé a třetí místo. Češi nestačili jen na vedoucího muže seriálu Larse van der Haara z Nizozemska. Závod juniorů vyhrál Adam Ťoupalík.
26.12.2013 16:57 |

Osobnosti: Zdeněk Štybar (104 článků) , Zdeněk Bína (4 články)

Kreuziger dojel v 11. etapě Gira šestý, celkově je sedmý

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil šesté místo ve středeční 11. etapě Gira d'Italia s cílem na kopci a celkově zůstal na sedmé pozici. Pro vítězství si po 142 kilometrech dojel Francouz John Gadret, Kreuziger dojel těsně za lídrem závodu Contadorem.
18.05.2011 18:40 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Kornfeil dojel na Sachsenringu jedenáctý, Abraham byl třináctý

Motocyklista Jakub Kornfeil skončil jedenáctý ve Velké ceně Německa a v sedmém z devíti letošních závodů mistrovství světa si dojel pro body. Nováček v kategorii Moto3 Karel Hanika dlouho mířil za nejlepším umístěním v kariéře, ale ze sedmého místa sedm kol před koncem upadl. Karel Abraham dojel v královské kubatuře MotoGP na 13. místě.
13.07.2014 16:25 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků) , Karel Nováček (11 článků)