České basketbalistky zvládly duel s Angolou a postoupily do čtvrtfinále

České basketbalistky si zahrají čtvrtfinále olympijských her v Londýně. V závěrečném utkání základní skupiny A porazily Angolu 82:47 a se dvěma výhrami z pěti duelů obsadily čtvrté místo. Hlavní zásluhu na tom mají Michaela Zrůstová (20 bodů) a Eva Vítečková (19 bodů). Češky mezi osm nejlepších celků na hrách postoupily potřetí za sebou, o premiérovou účast v semifinále si zahrají v úterý s Francií, vítězem skupiny B.
06.08.2012 10:35 |

Osobnosti: Eva Vítečková (13 článků) , Michaela Zrůstová (1 článek)

Basketbalistky jsou ve čtvrtfinále, outsidera z Angoly přejely o 35 bodů

České basketbalistky jsou ve čtvrtfinále olympijského turnaje. Postup jim zajistila hladká výhra 82:47 nad Angolou, nejslabším týmem skupiny A.
05.08.2012 14:20 |

České basketbalistky prohrály i druhý zápas. Po Číně podlehly i Turecku

České basketbalistky prohrály i své druhé vystoupení na olympijských hrách v Londýně. Po úvodní porážce s Čínou dnes nestačily na Turecko, kterému po nervózním výkonu podlehly 57:61. Nepomohl jim ani výkon Jany Veselé, která zaznamenala 19 bodů. Stále však mají šanci na postup do čtvrtfinále, k čemuž ale potřebují vyhrát alespoň dva ze zbývajících tří zápasů ve skupině s USA, Angolou a Chorvatskem.
30.07.2012 14:45 |

Osobnosti: Jana Veselá (11 článků)

České basketbalistky se v pátek utkají s Američankami

České basketbalistky se v pátek postaví na olympijských hrách v Londýně Američankám v repríze finále předloňského mistrovství světa. Tehdy v domácím prostředí prohrály 69:89 a není pravděpodobné, že jim vyjde odplata. Zvláště když Američanky neprohrály pod pěti kruhy už 36 utkání za sebou. Trenér Lubor Blažek proto zřejmě bude šetřit opory na klíčové utkání s Angolou o postup do čtvrtfinále.
02.08.2012 11:20 |

Basketbalistky zvládly drama s Tureckem a jsou ve čtvrtfinále ME

České basketbalistky vyhrály na mistrovství Evropy v Polsku i počtvrté a po čtvrtečním vítězství 56:51 nad Tureckem mají jistý postup do čtvrtfinále. Nyní je čekají utkání s Ruskem a Litvou o co nejlepší pozici do vyřazovacích bojů.
23.06.2011 22:45 |

České basketbalistky postoupily do finále mistrovství světa

České basketbalistky postoupily do finále mistrovství světa. Svěřenkyně Lubora Blažka porazily v Karlových Varech v semifinále Bělorusko 81:77 po prodloužení a v nedělním finále se střetnou s vítězem zápasu USA - Španělsko.
02.10.2010 20:40 |

Němci prohráli na MS basketbalistů s Angolou a jsou vyřazeni

Němečtí basketbalisté prohráli na mistrovství světa s Angolou 88:92 po prodloužení a ztratili šanci postoupit do osmifinále. V dramatickém utkání favorizovaný německý celek dlouho dotahoval ztrátu, ve čtvrté čtvrtině naopak přišel o desetibodové vedení a v prodloužení se už nevzpamatoval.
02.09.2010 11:15 |

Basketbalistky porazily Japonky a kvalifikovaly se na olympiádu

České basketbalistky porazily ve čtvrtfinálovém duelu olympijské kvalifikace Japonsko 53:47 a zajistily si letenky do Londýna. Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka suverénně zvládly první půli, po změně stran si sice duel zkomplikovaly, přesto nakonec dosáhly na vytoužený postup.
29.06.2012 18:15 |

Korejky porazily Japonky a postoupily do play off

Basketbalistky Koreje po výhře nad Japonskem 65:54 postoupily do čtvrtfinále MS.
29.09.2010 19:05 |

To byly nervy! České basketbalistky porazily Ukrajinu o pouhý bod

Už si nemohly dovolit prohru a důležitý zápas proti Ukrajině na mistrovství Evropy nakonec zvládly. Těsná výhra 80:79 nechává reálně naše basketbalistky ve hře o postup ze skupiny. Ten si zajistí buď vítězstvím nad Francií, či Rumunskem.
12.06.2015 19:45 |

Takhle se vstupuje do historie. České basketbalistky po dalším skvělém výkonu porazily v semifinále mistrovství světa v Karlových Varech Bělorusko 81:77 po prodloužení a zítra budou hrát o světové zlato. Už nyní mají ale jistou medaili, na níž se čekalo 35 let.
02.10.2010 20:55 |

Háječková s Klapalovou postoupily na MS do čtvrtfinále

Plážové volejbalistky Háječková, Klapalová postoupily na mistrovství světa v Římě do čtvrtfinále. Úřadující české mistryně v pátek v osmifinále porazily osmnácté nasazené Australanky Louisu Bawdenovou a Beccharou Palmerovou 16:21, 21:9 a 15:13 a skončí nejhůře páté.
17.06.2011 13:40 |

Basketbalistky jsou ve čtvrtfinále: A teď Francie!

Krize je zažehnána. České basketbalistky si zahrají olympijské čtvrtfinále. V posledním mači skupiny porazily Angolu 82:47 a už si mohou brousit zuby na Francouzky. Narazí na ně v úterý.
06.08.2012 12:10 |

Basketbalistky USK Praha padly v Istanbulu, Brňanky schytaly debakl od Valencie

Basketbalistky ZVVZ USK Praha v posledním utkání základní části Evropské ligy podlehly Galatasarayi Istanbul na jeho půdě 69:81. Basketbalistky Frisco Sika Brno se rozloučily s Evropskou ligou debaklem 49:98 s Valencií.
19.01.2011 22:10 |

České basketbalistky porazili Chorvatky a připsaly si důležité dva body

Češky na olympijských hrách v Londýně zvládly klíčové utkání s Chorvatskem a po výhře 89:70 se přiblížily postupu do čtvrtfinále. K němu by mělo stačit v posledním utkání skupiny porazit outsidera Angolu. Předtím ještě tým Lubora Blažka vyzve v repríze finále mistrovství světa Američanky. O dnešním triumfu rozhodly v poslední čtvrtině, kterou vyhrály o 22 bodů.
01.08.2012 23:10 |

Basketbalistky zvládly duel s Rumunskem a zahrají si osmifinále

Jedině vítězství nad domácími Rumunkami mohlo zajistit českým basketbalistkám postup ze skupiny na mistrovství Evropy. A podařilo se! Výhra 82:71 je poslala do osmifinálové fáze, kde na ně čekají týmy Běloruska, Řecka a Turecka. Aby měla naše děvčata šanci na účast mezi osmi nejlepšími celky turnaje, musí alespoň dvakrát vyhrát.
15.06.2015 21:51 |

ME: České vicemistryně světa porazily i Bělorusky a vyhrály skupinu

České basketbalistky postoupily do osmifinále mistrovství Evropy s plným bodovým ziskem. V závěrečném utkání základní skupiny B porazily v přímém souboji o první místo silné Bělorusko 67:62. Výrazně se tak přiblížily k postupu do čtvrtfinále.
20.06.2011 22:40 |

České basketbalistky udolaly Litvu a vyhrály skupinu

České basketbalistky vyhrály na mistrovství Evropy osmifinálovou skupinu F a ve čtvrtfinále vyzvou Chorvatsko. Rozhodla o tom jejich dnešní výhra 63:59 v přímém souboji o první místo s Litvou. Češky v utkání otočily nepříznivý stav a závěr byl velmi dramatický.
27.06.2011 20:00 |

České basketbalistky nestačily na Španělsko a semifinále ME si nezahrají

České basketbalistky si semifinále mistrovství Evropy nezahrají. Ve středečním čtvrtfinále podlehly dosud neporaženému Španělsku 58:75 a čeká je boj o 5. až 8. místo a o postup na mistrovství světa.
26.06.2013 22:05 |

České basketbalistky nestačily na Řekyně a postup se jim vzdálil

České basketbalistky překvapivě prohrály na mistrovství Evropy v osmifinálové skupině E s Řeckem 71:74. Výrazně se jim tak vzdálil postup do čtvrtfinále. Stačit k němu nemusí ani případná výhra v závěrečném utkání s Tureckem.
19.06.2015 22:16 |