Článek

Česká televize připomene dnes životní jubileum Milana Uhdeho

 
Osmdesáté narozeniny významného českého spisovatele, dramatika, scenáristy a politika Milana Uhdeho připomíná v těchto dnech Česká televize.
30.07.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků)
Podobné články

Rada ČT zvolila svým předsedou dramatika Milana Uhdeho

 
Novým předsedou Rady České televize její členové na dva roky zvolili dramatika a bývalého ministra kultury Milana Uhdeho.
10.08.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků)

Rada ČT zvolila svým předsedou dramatika Milana Uhdeho

 
Novým předsedou Rady České televize její členové na dva roky zvolili dramatika a bývalého ministra kultury Milana Uhdeho (75). Při volbě dostal 12 hlasů z 15. Byl jediným kandidátem. Uhde radu povede po Jiřím Baumrukovi, kterému v červnu skončil mandát.
11.08.2011 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků)

Divé Báře vévodí píseň, jakou umí stvořit jen autoři Balady pro banditu

 
Při návštěvě Divé Báry Milana Uhdeho, Leoše Kuby a Miloše Štědroně, hudebně dramatického díla – poněkud se zdráhám nazvat ho muzikál – a v režii Juraje Nvoty vybaví se hřích Uhdeho a Štědroně, slavná a už dávno zlidovělá Balada pro banditu.
03.05.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků) , Juraj Nvota (11 článků)

Televize Barrandov připomene životní příběh Ivety Bartošové

 
Životní příběh a kariéru populární zpěvačky Ivety Bartošové, která dnes tragicky zemřela, připomene Televize Barrandov dokumentárním filmem, který byl natočen v roce 2012.
29.04.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6693 článků)

Portrét Jana Patočky, Václava Havla či Pavla Kohouta. Česká televize připomene vznik Charty 77 i Anticharty čtyřmi premiérovými snímky a cyklem

 
Premiérový snímek o jednom z nejvýznamnějších českých filozofů 20. století Janu Patočkovi, dokumentární studie o fenoménu bytového divadla Vlasty Chramostové, nahlédnutí do prostor slavné rádiové stanice Hlas Ameriky či svědectví Evy Pilarové, Luďka Soboty a Milana Lasici. Česká televize v lednu připomene čtyřicetileté výročí založení Charty 77 a Anticharty.
31.12.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Pavel Kohout (220 článků) , Jan Patočka (10 článků) , Vlasta Chramostová (34 článků) , Eva Pilarová (284 článků)

Televizní Uhde na rozloučenou pochválil ředitele Dvořáka. Přes všechno je prý lepší než Janeček

 
Končícího předsedu Rady České televize Milana Uhdeho mrzí, že se nebude moci „kriticky na úrovni rady vyjadřovat“ k tomu, co podle něj v ČT zaslouží velice zásadní kritiku. Ve středu jej čeká poslední jednání dozorčího orgánu veřejnoprávní televize. Do nového jej poslanecký volební výbor nevybral.
11.03.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků)

Daniela Kolářová oslavila životní jubileum. Připomeňme si její slavné role!

 
Daniela Kolářová, která byla v sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století jednou z nejvíce obsazovaných hereček, oslavila v tomto týdnu své 70. narozeniny. Mimořádnou diváckou oblibu Daniele Kolářové přinesly role ve filmových komediích a zejména účast v televizních seriálech. Jejím častým hereckým partnerem byl Jaromír Hanzlík. Několik skvělých rolí ztvárnila po boku Zdeňka Svěráka, který v tomto roce také oslavil významné životní jubileum. Pojďme si dnes připomenout některé skvělé role Daniely Kolářové.
23.09.2016 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kolářová (136 článků) , Jaromír Hanzlík (115 článků)

Muzeum Kampa dnes připomene jubileum své zakladatelky

 
V pražském Muzeu Kampa dnes bude Den otevřených dveří, který připomene dnešní 95. narozeniny jeho zakladatelky Medy Mládkové. Od 10:00 do 16:00 budou moci lidé navštívit stálou expozici děl Františka Kupky a Otto Gutrfreunda. O týden později se v muzeu uskuteční večer na počest Medy Mládkové, na němž bude představena kniha o jejím životě.
08.09.2014 05:20 |

podobné články

Muzikanta Mládka čeká životní jubileum, ale... Slavit nebude!

 
Oblíbený muzikant Ivan Mládek (69) oslaví v únoru životní jubileum – sedmdesát let. Ale žádnou pompézní párty rozhodně nechystá, cítí se na to dost starý.
27.01.2012 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (152 článků)

Petr Rezek oslavil životní jubileum koncertem: Dostal pusu od Zagorové!

 
Přestože 70. narozeniny slavit nechtěl, kamarádi ho přemluvili, a byl z toho večer plný hvězd. Zpěvák Petr Rezek oslavil své životní jubileum a nestačil se divit, kolik přátel mu přišlo popřát.
25.01.2013 11:12 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rezek (13 článků)

Koncert v Lucerně připomene nedožité osmdesátiny Václava Havla

 
Velký koncert v pražské Lucerně připomene dnes večer nedožité osmdesátiny dramatika a prvního českého prezidenta Václava Havla. Přijde mu k nim blahopřát 80 osobností veřejného a kulturního života, spřízněných muzikantů i Havlových přátel. Vyvrcholí tak projekt Havel@80, jímž si Knihovna Václava Havla po celý rok připomíná prezidentovo nedožité jubileum.
15.10.2016 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Umělci znepokojeni nekompetentností některých členů Rady ČT

 
Rozčarováni jsou členové dvou nejsilnějších sdružení, která reprezentují český filmový a televizní průmysl po prvním kole volby nového generálního ředitele České televize. Dali to najevo otevřeným dopisem, kterým se obrátili na předsedu Rady ČT Milana Uhdeho, v němž vyjadřují obavy ze závislosti radních na politicích.
11.09.2011 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků)

Erik Best vyhlásil osobnost roku. Je to pan...

 
Novinář a analytik Erik Best na svých stránkách The Fleet Sheet´s Final Word uvažuje nad tím, kdo by mohl být označen za osobnost uplynulého roku. A upozorňuje na práci Milana Uhdeho v Radě České televize.
01.01.2014 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků)

Volba šéfa ČT je prý jen o pozemcích, píše server

 
Podle serveru Česká pozice se i přes snahy Milana Uhdeho volba ředitele ČT točí kolem politiky. Hlavní jsou prý pozemky na Kavčích horách, ačkoliv předseda Rady ČT se snaží o čistou volbu.
09.09.2011 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků)

Husa na provázku představí svého Janáčka v Praze

 
Pražskou premiéru bude mít v sobotu a neděli v Arše nová inscenace divadla Husa na provázku: Leoš aneb Tvá nejvěrnější. Hru Milana Uhdeho a Leoše Štědroně, kteří jsou i autory slavné Balady pro banditu, režíroval Vladimír Morávek.
09.12.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků) , Vladimír Morávek (38 článků) , Leoš Janáček (93 článků)

Zabili, zabili, chlapa z Koločavy v Pardubicích

 
Začátek sezóny s evergreenem Balada pro banditu Milana Uhdeho a Miloše Štědroně sluší se zaznamenat nejenom proto, že se konečně hraje v muzikálově zdatném Východočeském divadle. V červnu měl premiéru na Kunětické hoře, v úterý v Pardubicích.
05.09.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků)

Nové knihy: Uhde, Mosseová, Žáček, Gerhardsenová i Kirkman

 
Nabídku novinek tohoto týdne zahajujeme vzpomínkovou knihou Milana Uhdeho. Britka Kate Mosseová zavede do nacisty okupované Francie. Následuje řada detektivek, kterou zahajuje Jan Žáček, a pokračují v ní švédská hvězda Carin Gerhardsenová a Iveta Svobodová. Mezi nepřátele pozemšťanů zavádí americký prozaik Rick Yancey. Jiří Jilík se vydal mezi bohyně Bílých Karpat. Kolektiv herců nabídl maličko praštěné pohádky. A nádavkem tři komiksy, první věnovaný bestselleru Stiega Larssona, druhý Batmanovi a třetí hororu Roberta Kirkmana.
15.11.2013 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků) , Kate Mosse (1 článek) , Stieg Larsson (45 článků) , Jiří Žáček (54 článků) , Jiří Svoboda (307 článků) , Jiří Svoboda (307 článků) , Jan Svoboda (188 článků) , Jan Svoboda (188 článků) , Jan Svoboda (188 článků) , Jan Svoboda (188 článků)

Velké vyprávění Milana Uhdeho: O Klausovi, některých způsobech Havla, šťastných komunistických opilcích i fašistech, kteří nežvaní, ale makají

 
25 LET OD LISTOPADU ´89. Tradiční politické strany dostaly, oč si dlouhá léta koledovaly, říká na odliv voličů od tradičních politických stran uznávaný dramatik, spisovatel a bývalý politik Milan Uhde. „Důsledky toho, co si vykoledovaly, jsou velmi nelítostné. Obrovské úspěchy ve volbách, a podle mne v dohledné době ještě větší, bude mít hnutí, které není založeno na demokratických principech, ale na principech vůdcovských. To souvisí s myšlenkou, že stát je potřeba řídit jako firmu, to znamená o některých věcech moc nediskutovat. To je politicky vzato tendence protofašistická,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý disident, exministr kultury a první předseda Poslanecké sněmovny České republiky při hodnocení polistopadového vývoje i současnosti.
29.10.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků)

Jaký prezident, takoví vyznamenaní, účtuje Milan Uhde. Zemana si pamatuje úplně jinak, teď je z něj je prázdná schránka na hlasy...

 
A JE TU 17. LISTOPAD Prezident Miloš Zeman podle dramatika a bývalého předsedy Poslanecké sněmovny Milana Uhdeho představuje smutnou tvář politika, který je za hlasy ochoten dát sám sebe. „Obecně existuje velké dobové pokušení vyprázdnit se do té míry, že se člověk stane pouhou urnou na voličské hlasy. Z dob svého politického působení pamatuji jiného Miloše Zemana, společné místo s extremisty by tehdy nevyhledával, ani nenavštívil,“ řekl uznávaný spisovatel, publicista a scenárista v rozsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz., v němž se zamýšlel nad současnou politikou České republiky i Evropy.
16.11.2015 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků) , Miloš Zeman (20442 článků)