Česká štafeta sprinterů vybojovala stříbro na ME do 23 let

Česká štafeta sprinterů ve složení Marcel Kadlec, Michal Desenský, Jan Jirka a Zdeněk Stromšík obsadila na mistrovství Evropy atletů do 23 let v Tallinnu v závodu na 4x100 metrů druhé místo. V čase 39,39 sekundy nestačila pouze o dvě setiny na vítězné Francouze.
12.07.2015 19:11 |

Osobnosti: Michal Kadlec (128 článků) , Jan Kadlec (1 článek)

Smíšená štafeta rozjásala Nové Město. Vybojovala stříbro!

Pro stříbro si doběhla česká smíšená štafeta v závodě Světového poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě. Kvarteto ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec nestačilo jen na Nory. Třetí místo patří Ukrajincům.
06.02.2015 21:41 |

Osobnosti: Michal Šlesingr (61 článků) , Ondřej Moravec (72 článků) , Gabriela Koukalová (214 článků)

Střelkyně Emmons získala na ME stříbro

Česká reprezentantka Kateřina Emmons vybojovala na ME ve Finsku ve střelbě ze vzduchových zbraní stříbro, když ve finále vzduchové pušky nestačila jen na Němku Sonju Pfeilschifterovou.
18.02.2012 22:25 |

Osobnosti: Kateřina Emmons (45 článků)

Soukalová urvala stříbro v hromadném startu!

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová vybojovala na olympijských hrách stříbro v závodě s hromadným startem a po dvou čtvrtých místech získala v poslední individuální disciplíně svou první olympijskou medaili.
17.02.2014 17:15 |

Osobnosti: Gabriela Koukalová (214 článků)

Sáblíková vybojovala na MS ve víceboji stříbro, šampionkou je Wüstová

Martina Sáblíková vybojovala na mistrovství světa v rychlobruslařském víceboji v Moskvě stříbrnou medaili. Titul obhájila Ireen Wüstová z Nizozemska, bronz si odváží Christina Nesbittová z Kanady.
19.02.2012 15:10 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (402 článků)

Hošková vybojovala stříbro ve finále Světového poháru

Kanoistka Kateřina Hošková si zapíše celkové druhé místo v konečném hodnocení seriálu ICF po tom, co vybojovala ve finále Světového poháru ve vodním slalomu v Bratislavě druhé místo.
26.08.2013 11:00 |

Česká štafeta je ve finále, prošla díky času

Česká štafeta běžkyň na 4x400 metrů se probojovala do olympijského finále. Kvarteto Denisa Rosolová, Zuzana Bergrová, Jitka Bartoníčková a Zuzana Hejnová postoupilo na čas.
10.08.2012 21:20 |

Osobnosti: Zuzana Hejnová (151 článků)

České skibobistky vybojovaly stříbro a bronz na MS

Skibobistka Alena Housová získala na mistrovství světa v Naudersu stříbro ve slalomu, její reprezentační kolegyně Klára Hofmanová vybojovala bronzovou medaili.
11.02.2011 18:20 |

Hlaváčková s Hradeckou mají stříbro

České tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková mají stříbro z olympijské čtyřhry. Sestrám Sereně a Venus Williamsovým ve finále podlehly dvakrát 4:6. Američanky tak ve čtyřhře získaly už třetí olympijské zlato, navázaly na společné úspěchy ze Sydney a Pekingu. Serena navíc v Londýně vybojovala double, protože v sobotu vyhrála dvouhru.
05.08.2012 16:45 |

Osobnosti: Venus (51 článků) , Lucie Hradecká (217 článků) , Andrea Hlaváčková (131 článků)

Bravo! Biatlonisté vybojovali neuvěřitelným výkonem stříbro

Čeští biatlonisté vybojovali ve smíšené štafetě na 2x6 a 2x7,5 kilometru na olympijských hrách stříbro. Čtveřice Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec nestačila jen na vítězné Nory a vybojovala pro Českou republiku v Soči osmou medaili. Třetí dojeli Italové. Norský fenomén Ole Einar Björndalen se stal díky zisku třináctého cenného kovu nejúspěšnějším zimním olympionikem historie.
19.02.2014 17:35 |

Osobnosti: Jaroslav Soukup (67 článků) , Ondřej Moravec (72 článků) , Jaroslav Soukup (67 článků) , Gabriela Koukalová (214 článků)

Famózní Nash zachránila štafetu. A Češi slaví stříbro

Čtveřice Matěj Průdek, Richard Holec, Kateřina Nash a Jaroslav Kulhavý vybojovala na mistrovství světa bikerů v Novém Městě na Moravě stříbro v závodě štafet. Nestačili pouze na Francouze, kteří získali třetí titul v řadě.
30.06.2016 21:50 |

Osobnosti: Jaroslav Kulhavý (92 článků)

Ruské biatlonistky vyhrály štafetu v Oberhofu. Češky skončily jedenácté

Ruská štafeta žen v německém Oberhofu závod Světového poháru biatlonistek na 4x6 kilometrů. Druhé doběhly Norky a třetí Francouzky, česká štafeta skončila na jedenáctém místě.
04.01.2012 20:25 |

Štafeta čtvrtkařek urvala na ME bronz a Česko slaví pátou medaili

Česká ženská štafeta skončila v nedělním finále běhu na 4x400 metrů na ME v Helsinkách na třetím místě. Bronzová medaile je již pátým cenným kovem z letošního šampionátu.
01.07.2012 19:15 |

Moravec chyboval při střelbě, biatlonová štafeta dojela devátá

Výborně rozjetý měla česká smíšená biatlonová štafeta úvodní závod Světového poháru v Östersundu. Michal Šlesingr dostal tým trenéra Ondřeje Rybáře na první místo, jenže finišman Ondřej Moravec měl na závěrečném úseku problémy při střelbě a český výběr skončil nakonec devátý.
30.11.2014 19:27 |

Osobnosti: Michal Šlesingr (61 článků) , Ondřej Moravec (72 článků)

Smíšená štafeta biatlonistů na nejlepší nestačila, zlato míří do Francie

Česká smíšená štafeta nedokázala v pozměněném složení obhájit zlato z loňského šampionátu a na mistrovství světa skončila daleko za medailovými pozicemi. Z titulu světových šampionů se v norském Holmenkollenu radovali Francouzi, druzí skončili Němci a třetí domácí Norové.
03.03.2016 17:55 |

Česká štafeta vyrovnala historické maximum, Björndalen oslavil dvacáté zlato

Biatlonová štafeta ve složení Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr obsadila na mistrovství světa v Oslu páté místo. Reprezentační kvarteto tak vyrovnalo nejlepší český týmový výsledek mužů v historii šampionátů. Z vítězství se radovali domácí Norové, stříbrnou příčku urvali Němci a pro bronz si překvapivě doběhli outsideři z Kanady.
12.03.2016 17:30 |

Osobnosti: Jaroslav Soukup (67 článků) , Michal Šlesingr (61 článků) , Ondřej Moravec (72 článků) , Jaroslav Soukup (67 článků) , Michal Krčmář (18 článků)

Nepovedená biatlonová premiéra: Štafeta se hrabala ze dna až k 7. místu

V loňském roce byla česká smíšená štafeta zvyklá na lepší výsledky.  Ve švédském Östersundu se jim ale nepovedl už první úsek, když Veronika Vítková musela hned po první střelbě na trestné kolo. Zbytek sestavy ve složení Gabriela Koukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec nakonec vybojoval sedmou příčku, když tým nakonec celkově ztratil na vítězné Norsko minutu a 21 sekund.
27.11.2016 18:20 |

Krupčík odstřelil sobě a Vítkové evropský titul. Čtyřčlenná štafeta skončila pátá

Český biatlon byl blízko zisku titulu v závodu smíšených dvojic na mistrovství Evropy v polském Duszniki Zdroj. Veronika Vítková předávala českou štafetu před posledním úsekem na prvním místě, ale Tomáš Krupčík nezvládl střelbu a české duo kleslo na osmou příčku. Česka smíšená štafeta čtyřčlenných týmů obsadila páté místo.
29.01.2017 13:30 |

Osobnosti: Veronika Vítková (9 článků)

Naděje české štafety pohřbila nepřesná střelba. Zlato vybojovali Rusové

Česká biatlonová štafeta obsadila v dnešním závodě na mistrovství světa v Hochfilzenu až desáté místo. Naděje na medailový výsledek vzaly za své už po druhé střelbě, když Tomáš Krupčík čtyřikrát minul a musel na trestné kolo. Střelecky se nedařilo ani dalším českým reprezentantům. Závod vyhrála ruská štafeta, druhé bylo francouzské kvarteto a třetí skončili domácí Rakušané, kteří pro pořadatelskou zemi vybojovali první medaili na letošním MS.
18.02.2017 17:05 |

Jakub Petruška: Deset největších těžařů stříbra najdete v Mexiku, Číně, Peru

Stříbro můžeme v dnešní době označit jako extrémně podhodnocený drahý kov. Jeho cena se stále drží na relativně nízké úrovni a přináší tedy velmi dobrou investici, která je dostupná i drobným investorům. Potenciál růstu je obrovský, stříbra ubývá, průmysl navyšuje spotřebu, neustále roste investiční poptávka. V tomto roce stříbro rostlo o cca 44 %. I poměr ceny ke zlatu se snížil. Dnes na jednu unci zlata připadá cca 68 uncí stříbra, ještě loni to bylo 80. Stříbro má velký potenciál. Kdo ho nejvíce těží? Zde je 10 největších světových producentů tohoto kovu.
28.11.2016 18:05 |