Česká štafeta dojela osmá. Závod plný střeleckých nepřesností ovládli Norové

Závod mužských štafet v německém Ruhpoldingu ovládlo favorizované kvarteto Norska, které na stupně vítězů doprovodili druzí Rusové a třetí Rakušané. Čeští biatlonisté, kteří do závodu nastoupili v obměněné sestavě, dojeli osmí.
15.01.2016 18:30 |

Led potrápil Česko: Na dálnici bouralo 20 aut, jiný vůz zůstal viset nad strží

Pondělní ráno není pro řidiče v Česku právě příznivé. Mnoho z nich totiž musí měřit síly s ledovkou a námrazou. U Olomouce se stala hromadná nehoda osmi aut. Policie kvůli havárii zavřela část dálnice D46. Bourá se ale i jinde v republice. Kvůli počasí jsou zavřené i některé menší silnice. Norové odmítají u bratrů Michalákových revizní posudky, tvrdí ChalánkováVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/369396/norove-odmitaji-u-bratru-michalakovych-revizni-posudky-tvrdi-chalankova.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Norové odmítají u bratrů Michalákových revizní posudky, tvrdí ChalánkováVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/369396/norove-odmitaji-u-bratru-michalakovych-revizni-posudky-tvrdi-chalankova.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
25.01.2016 08:05 |

Moravec chyboval při střelbě, biatlonová štafeta dojela devátá

Výborně rozjetý měla česká smíšená biatlonová štafeta úvodní závod Světového poháru v Östersundu. Michal Šlesingr dostal tým trenéra Ondřeje Rybáře na první místo, jenže finišman Ondřej Moravec měl na závěrečném úseku problémy při střelbě a český výběr skončil nakonec devátý.
30.11.2014 19:27 |

Osobnosti: Michal Šlesingr (61 článků) , Ondřej Moravec (72 článků)

Soukalová ovládla sprint žen a vede Světový pohár. Mezi muži dominoval Fourcade

Gabriela Soukalová s velkým přehledem vyhrála sprint biatlonistek ve švédském Östersundu. O nejlepší český výsledek mezi muži se postaral třináctý Michal Krčmář.  Závod plný střeleckých nepřesností především zásluhou vynikajícího běhu opanoval Francouz Martin Fourcade.
05.12.2015 14:25 |

Osobnosti: Michal Krčmář (18 článků) , Martin Fourcade (25 článků)

Týmový závod opanovali Norové, Češi šestí

Týmový závod mistrovství světa v letech na lyžích v rakouském Kulmu ovládli Norové, kteří rozdílem třídy porazili druhé Němce a třetí Rakušany. Překvapením bylo "až" čtvrté místo favorizovaných Slovinců, kterým k medailím nepomohl ani nejdelší skok celého odpoledne v podání Petra Prevce.
17.01.2016 17:45 |

Češi dojeli štafetu na MS devátí, zvítězili Norové

Česká štafeta vybojovala na MS ve Falunu deváté místo. Čeští běžkaři ji jeli bez Lukáše Bauera, který se soustředí na nedělní maraton klasickou technikou. Závod vyhráli Norové, druzí dojeli domácí Švédi a na třetím místě se překvapivě objevila francouzská vlajka.
27.02.2015 17:26 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (161 článků)

Smíšená štafeta biatlonistů na nejlepší nestačila, zlato míří do Francie

Česká smíšená štafeta nedokázala v pozměněném složení obhájit zlato z loňského šampionátu a na mistrovství světa skončila daleko za medailovými pozicemi. Z titulu světových šampionů se v norském Holmenkollenu radovali Francouzi, druzí skončili Němci a třetí domácí Norové.
03.03.2016 17:55 |

Česká štafeta vyrovnala historické maximum, Björndalen oslavil dvacáté zlato

Biatlonová štafeta ve složení Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr obsadila na mistrovství světa v Oslu páté místo. Reprezentační kvarteto tak vyrovnalo nejlepší český týmový výsledek mužů v historii šampionátů. Z vítězství se radovali domácí Norové, stříbrnou příčku urvali Němci a pro bronz si překvapivě doběhli outsideři z Kanady.
12.03.2016 17:30 |

Osobnosti: Jaroslav Soukup (68 článků) , Michal Šlesingr (61 článků) , Ondřej Moravec (72 článků) , Jaroslav Soukup (68 článků) , Michal Krčmář (18 článků)

Štafeta biatlonistů se dohoupala na páté místo. Kouč zná viníka

Mužská štafeta ve složení Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Michal Krčmář skončila na Světovém poháru v Ruhpoldingu na pátém místě. Medailové ambice vzaly za své po Soukupově trestném kole, nepomohla ani Šlesingrova famózní jízda. Zlato získali Norové i s legendárním Ole Einarem Björndalenem.
11.01.2017 19:05 |

Štafeta biatlonistů dojela na 12. místě, ženy kvůli mlze nedojely

Štafeta českých biatlonistů Michal Šlesingr, Tomáš Krupčík, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec skončila dvanáctá v posledním závodu Světového poháru před olympijskými hrami v Soči.
19.01.2014 16:50 |

Nashová neobhájila na MS loňský bronz. Skončila až osmá

Nizozemka Marianne Vosová se v belgickém Koksijde stala mistryní světa v cyklokrosu, zvítězila počtvrté v řadě, celkem vybojovala svůj pátý titul. Česká reprezentantka Kateřina Nashová nenavázala na loňský bronz a dojela osmá.
29.01.2012 14:05 |

Až tisíc lidí demonstrovalo v Praze za zbraně. Měli i rakev střeleckých metálů

Kolem 600 až tisíc lidí ve středu na Václavském náměstí v centru Prahy protestovalo proti směrnici EU, která omezuje legální držitele zbraní. Projevy přítomných kritizovaly postoj europoslanců, a bránily naopak tuzemské zákony. Po projevech se účastníci vydali k pražskému sídlu Evropské komise, kam přinesli například rakev zaplněnou medailemi ze střeleckých disciplín.
15.03.2017 15:40 |

Soukalová neudržela vedení a ve stíhačce dojela pátá, Vítková skončila osmá

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová neudržela vedení po sobotním sprintu a ve stíhacím závodu v Östersundu dojela pátá. Do první desítky se vměstnala i Veronika Vítková, která skončila na osmém místě. Z vítězství se radovala Finka Kaisa Mäkäräinenová. Soukalová se navzdory dnešním propadu stále drží na čele světového poháru.
06.12.2015 15:25 |

Osobnosti: Gabriela Koukalová (220 článků)

Bikerka Nash olympijský závod nezvládla. Dojela až čtrnáctá

Česká bikerka Kateřina Nash pomýšlela tajně na medaili. Olympijský závod se jí ale nepovedl a skončila na 14. místě. Pro suverénní vítězství si dojela Julie Bressetová z Francie.
11.08.2012 15:25 |

Ruské biatlonistky vyhrály štafetu v Oberhofu. Češky skončily jedenácté

Ruská štafeta žen v německém Oberhofu závod Světového poháru biatlonistek na 4x6 kilometrů. Druhé doběhly Norky a třetí Francouzky, česká štafeta skončila na jedenáctém místě.
04.01.2012 20:25 |

Naděje české štafety pohřbila nepřesná střelba. Zlato vybojovali Rusové

Česká biatlonová štafeta obsadila v dnešním závodě na mistrovství světa v Hochfilzenu až desáté místo. Naděje na medailový výsledek vzaly za své už po druhé střelbě, když Tomáš Krupčík čtyřikrát minul a musel na trestné kolo. Střelecky se nedařilo ani dalším českým reprezentantům. Závod vyhrála ruská štafeta, druhé bylo francouzské kvarteto a třetí skončili domácí Rakušané, kteří pro pořadatelskou zemi vybojovali první medaili na letošním MS.
18.02.2017 17:05 |

Razým a Jakš neuspěli, sprint v Drammenu ovládli Norové

Norové Maiken Fallaová a Ola Vigen Hattestad potvrdili svůj olympijských úspěch a zvítězili v klasickém sprintu na domácím Světovém poháru v běhu na lyžích v Drammenu. Velkými konkurenty jim byli krajané Marit Björgenová a Paal Golberg. V dramatickém finále nakonec zvítězil Hattestad nad Goldebrgem o pouhých sedm setin sekundy.
05.03.2014 19:05 |

Nehodu Rolins provází nepřesnosti znalců i policie

Na nepřesnosti v dokumentaci policie a rozdílné závěry znalců v případu zpěvačky Dary Rolins obviněné z usmrcení z nedbalosti upozornilo dnešní jednání Obvodní soud pro Prahu 2, kde pokračovalo řešení předloňské smrtelné dopravní nehody z pražského Šáreckého údolí. Soudkyně Zuzana Zápalková jednání poté odročila na 16. května. Rolins, které hrozí až šestileté vězení, se z dnešního jednání omluvila.
18.03.2012 14:15 |

Osobnosti: Dara Rolins (2098 článků)

Čeští biatlonisté skončili na MS ve štafetě devátí, vyhráli Norové

Závod mužských štafet na 4 x 7,5 kilometru vyhráli v pátek v německém Ruhpoldingu na mistrovství světa biatlonistů Norové, stříbro získala Francie, třetí místo obsadilo domácí Německo. Česká čtveřice Michal Šlesingr, Zdeněk Vítek, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec skončila na konečné deváté příčce.
09.03.2012 17:10 |

Osobnosti: Jaroslav Soukup (68 článků) , Michal Šlesingr (61 článků) , Zdeněk Vítek (7 článků) , Ondřej Moravec (72 článků) , Jaroslav Soukup (68 článků) , Zdeněk Ondřej (24 článků)

Česká štafeta je ve finále, prošla díky času

Česká štafeta běžkyň na 4x400 metrů se probojovala do olympijského finále. Kvarteto Denisa Rosolová, Zuzana Bergrová, Jitka Bartoníčková a Zuzana Hejnová postoupilo na čas.
10.08.2012 21:20 |

Osobnosti: Zuzana Hejnová (151 článků)