Článek

Češka s kardiostimulátorem zdolává sedmitisícovky. Lékaři nejsou nadšení, ale nezakazují mi to, říká

 
Letos v létě se chystá na druhou nejvyšší horu Hindúkuše a nejvyšší vrchol Afghánistánu Noshaq (7492 metrů).
14.05.2016 14:05 |

podobné články

Podobné články

V Třebíči mají světový unikát: Oslice má v těle kardiostimulátor

 
Nosí ve svém těle přístroj, který zachránil život mnoha lidem. Pomohl i jí. Rebeka je však oslice a s kardiostimulátorem žije už devět let. Rebece posiluje přístroj tep srdce a umožňuje jí žít a pomáhat dětem. Stala se tak světovým unikátem – je jediným příslušníkem svého zoologického druhu s kardiostimulátorem nejen v Česku, ale zřejmě i ve světě.
13.01.2012 09:40 |

podobné články

Barta ( OČR): Řemeslníci, lékaři řidiči... nejsou. Kam všichni zmizeli?

 
Nejsou řemeslníci, nejsou lékaři, nejsou řidiči, nejsou... Kam všichni zmizeli? Odešli za lepším! Babička říkala: „každý svého štěstí strůjcem“ nebo „za dobrou práci, dobré peníze“ a také „svoboda je právo výběru“.
02.07.2017 11:15 |

podobné články

Tyč na selfie je mor: Zakazují ji světová muzea i galerie!

 
Sídlo francouzských králů ve Versailles, národní galerie v Londýně nebo římské Koloseum patří mezi narůstající počet památek, muzeí a galerií, které už zakázaly držáky na pořizování snímků selfie. Stále oblíbenější tyčí, díky níž si mohou turisté na svých cestách pořizovat autoportréty, prý uživatelé ohrožují umělecké předměty i ostatní návštěvníky. Česká muzea s tyčkou na selfie nemají zatím příliš velké zkušenosti a její používání nezakazují. Toto je přehled přístupu kulturních institucí k „selfie stick“ v některých zemích.
17.03.2015 20:20 |

podobné články

Nemocnice Na Homolce: Cestování s kardiostimulátorem je možné, ale...

 
Stále přibývá lidí, kteří mají kvůli rozličným srdečním arytmiím v těle voperován tzv. elektricky aktivní implantát, tj. kardiostimulátor nebo defibrilátor. Jen v Nemocnici Na Homolce podstoupí každoročně implantaci některého z těchto přístrojů více než tisíc pacientů. Mnozí z nich se i díky tomuto přístroji cítí v dobré kondici a chtějí si užívat cestování. Proč ne? Je ale důležité, aby se na cestu pečlivě připravili a byli si vědomi určitých omezení.
09.07.2015 16:06 |

podobné články

Režisér Vávra: Náhlý převoz do nemocnice!

 
Nejstarší český režisér Otakar Vávra (99) musel být narychlo hospitalizován. Autor historických velkofilmů, jako jsou Jan Hus a Jan Žižka, měl velké bolesti břicha a vysoké horečky. K tomu všemu se ještě přidružily problémy s kardiostimulátorem. „Byla jsem zoufalá,“ přiznala Blesku Vávrova životní partnerka režisérka Jitka Němcová (60). "Vávra trpěl a já mu nedokázala nijak pomoct.“
17.12.2010 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (146 článků) , Otakar Vávra (98 článků) , Jitka Němcová (51 článků)

Pacienty s nemocným srdcem sleduje lékař na dálku. Po roce čekání

 
Pacienty s voperovaným kardiostimulátorem nebo defibrilátorem může pomocí systému Home Monitoring lékař sledovat na dálku. Pacient se tak cítí jistější a navíc nemusí trávit dny v čekárně, stačí přijít jednou za rok.
26.07.2011 16:10 |

podobné články

Oslice Rebeka žije devět let s lidským kardiostimulátorem

 
Oslici Rebece bylo souzeno umřít krátce po narození už před devíti roky, pravděpodobně prodělala virózu a z toho jí vážně onemocnělo srdce. Přežila až dodnes díky kardiostimulátoru, který má zatím jako jediný příslušník svého zoologického druhu v České republice, ani ve světě byste takové zvíře patrně nenašli.
10.11.2011 18:15 |

podobné články

Ženě selhal kardiostimulátor na letišti: Zemřela manželovi v náručí!

 
Představte si, že se chystáte nastoupit do letadla, když váš partner najednou zkolabuje a zemře vám v náručí. Tento žalostný příběh se stal Maximovi (33). Ten přišel o manželku Dianu (†30), když prošla letištním elektronickým bezpečnostním rámem na detekci kovů s kardiostimulátorem v hrudi.
23.11.2014 10:25 |

podobné články

Územní plán se musí změnit. Za povodně ale prý mohou i zemědělci

 
Předseda Svazu obcí a měst ČR Dan Jiránek apeluje na změnu územních plánů, které nezakazují stavbu v záplavových oblastech. Zároveň je přesvědčen, že protipovodňovým opatřením se musejí podřídit i zemědělci. Velké lány s kukuřicí nebo řepkou totiž podle něj dešťovou vodu nezastaví.
11.06.2013 09:05 |

podobné články

ExVyVolená Regina natočila video, ve kterém jí chce sociálka odebrat dítě. Co se stalo s dcerou, kterou držela v chatrči bez elektřiny?

 
Legenda první řady reality show VyVolení a chvilková návštěvnice čtvrté řady "Regina Holásková":http://www.extra.cz/tema/regina-holaskova (35) už několik let bojuje o navrácení dcery Paoly Iris (5) do vlastní péče. Dítě oficiálně vychovávají rodiče Pavla Tesaře, se kterým si Regina dítě pořídila. Ti ale nezakazují podivuhodné umělkyni se s dcerou vídat, přestože jí sociálka dítě odebrala kvůli příšerným podmínkám, ve kterých Regina žije.
31.12.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tesař (6 článků)

Pravidla podle Talentmanie: Někdo zpívá třikrát, jiný vůbec!

 
Třikrát na castingu! Je to fér? Tohle se podařilo soutěžícímu Talentmanie Jozefu Pátrovičovi (69) ze slovenské Prievidze. Ten se na castingu objevil hned třikrát a pokaždé se ze svého vystoupení vymluvil na hlasovou indispozici. Produkce soutěže mu tak dovolila tři výstupy před porotou na castingu v Praze, Brně a Bratislavě! Je však toto v soutěži běžné? Dostali i ostatní šanci několikrát vystoupit? Podle produkce Talentmanie ano. Pravidla to totiž nezakazují.
20.09.2010 13:55 |

podobné články

SP ČR: Soud opět povolil cizincům pracovní cesty bez povolení úřadů

 
Nejvyšší správní soud rozhodl, že zákony nezakazují cizincům jezdit na krátkodobě omezené pracovní cesty po ČR. Výklad legislativy, který od loňského roku zavedlo ministerstvo práce, byl podle soudu v rozporu s textem zákona.
11.09.2013 18:00 |

podobné články

„Nezakazuji cestování,“ hájí Stropnický svou kritiku létání. A doporučuje vlak

 
„Není normální, aby 80 procent českých občanů mohlo každý rok dosáhnout na leteckou dovolenou.“ Tahle slova Matěje Stropnického v rozhovoru pro časopis Echo vzbudila v pátek poprask na sociálních sítích. On snad pomalu chce lidem zakazovat létat? čertili se někteří. Nový šéf zelených Blesk.cz vysvětluje, jak to myslel. A proč se vůbec snaží otevřít téma letecké dopravy.
05.02.2016 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (448 článků)

Ústavní experti hrozí koncem Topolánkovy kandidatury na prezidenta. A vnitro si duplo

 
Ministerstvo vnitra trvá na tom, že poslanec či senátor může podpořit víc prezidentských kandidátů. Ústava ani zákon o volbě prezidenta to nezakazují, řekl dnes ČTK náměstek ministra vnitra Petr Mlsna. List Mladá fronta Dnes v dnešním vydání s odkazem na ústavní právníky píše, že poslanec nebo senátor může připojit pouze jeden podpis pod prezidentskou kandidaturu. Díky podpisům opakujících se poslanců či senátorů nejspíš podmínky splnilo několik prezidentských kandidátů.
08.11.2017 15:30 |

podobné články

Nevidomý horolezec: Splnil jsem si další sen

 
Je slepý, ale přitom zdolává nejvyšší vrcholky hor jako na běžícím pásu. V červenci podnikl Jan Říha (34) další úžasnou cestu a vystoupil na Gerlachovský štít (2654,5 m), nejvyšší horu Vysokých Tater.
24.08.2011 07:45 |

podobné články

Pohni kostrou, chlupáči! aneb Cvičák pro obézní psy!

 
Čtyřletá Gloria zdolává s vyplazeným jazykem překážkovou dráhu utvořenou z několika pneumatik. Fenka australské kelpie ale nedostane na oddech čas. Do parády si ji bere trenérka, která po ní chce sérii kliků.
17.09.2011 12:10 |

podobné články

Inženýr Dolejš za KSČM: Vládu asi podpoříme, ale nadšení z ní nejsme

 
Komunisté nejspíš podpoří Rusnokovu vládu, ale nadšení z ní rozhodně nejsou. Místopředseda strany Jiří Dolejš uvedl, že stranu trochu zklamalo programové prohlášení a má obavy, že kabinet v řadě věcí pojede v kolejích dosavadní pravicové vlády.
02.08.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (471 článků)

V Praze je kalamita, Bém si užívá dovolenou

 
Pražský primátor Pavel Bém v těchto dnech zřejmě zdolává nejvyšší vrchol Antarktidy Mount Vinson. Ve dnech, kdy hlavní město trápí sněhová kalamita, užívá si primátor dovolenou!
11.01.2010 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (820 článků)

Bém prý útočí na další metu, dobývá nejvyšší horu Antarktidy

 
Pražský primátor Pavel Bém v těchto dnech zřejmě zdolává nejvyšší vrchol Antarktidy Mount Vinson. Uvedl to server Aktuálně.cz s odkazem na své zdroje.
11.01.2010 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (820 článků)