Článek

Česká odposlechová republika. Když bez štěnic není žádný jiný důkaz

 
Orlové práva se po třech a půl letech od zásahu na Úřadu vlády dočkali prvního (byť nepravomocného) odsuzujícího rozsudku nad Janou Nečasovou (Nagyovou). Je to podmínka za  vynesení utajené zprávy BIS  lobbistovi Ivo Rittigovi. Katarze se ovšem zatím nekoná. Odsouzení totiž stojí a padá s pořízenými odposlechy, jiné důkazy v kauze nebyly. Což, a to není úplně obvyklé, připouští i soudce, který úterní rozsudek vynesl, píše Robert Malecký v komentáři pro web Hlídací pes.
12.01.2017 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Rittig (89 článků)
Podobné články

Stovky štěnic vyhnaly hosty z londýnského hotelu do nemocnice

 
Hotel Airways v centru Londýna nepatří k nejlacinějším. Téměř všechny britské deníky o něm teď ale píší jako o krvelačném doupěti, kde za nemalý poplatek prožijete v noci více, než jste čekali. Články se přitom týkají případu dvou turistek, které se ve čtvrti Pimlico ubytovaly a v noci je na hotelovém pokoji poštípala stovka štěnic. Obě ženy musely ráno do nemocnice. Výlet do britské metropole se pro ně změnil doslova v krvavý horor na jehož konci na ně čekaly tuby s antibiotiky a protizánětlivými léky.
19.08.2011 16:15 |

podobné články

Slováci vycvičili psy na hledání štěnic, zakázky mají i v Česku

 
V bytech či v hotelech běhají kolem nábytku, nevynechají rámy obrazů nebo televizory a při odhalení štěnic štěkají, případně zalehnou. Tuto práci vykonávají tři psi ze Slovenska, kteří byli speciálně vycvičeni na hledání zmiňovaného nočního hmyzu, jež se živí krví a parazituje na lidech.
27.12.2015 17:20 |

podobné články

Jsme Česká odposlechová republika, nadává Martin Fendrych

 
Novinář Martin Fendrych varuje v důsledku usnesení Nejvyššího soudu, že policejní odposlechy lze použít i na jiný trestný čin, než na který byly nasazeny, před nárůstem nekontrolovaného „špiclování". Ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz píše také o přístupu vlády, který je ve věci kontroly policie a tajných služeb bezzubý.
19.06.2014 12:30 |

podobné články

Česká odposlechová republika: Konec velrybaření, policie musí pro informace do ulic

 
Justice v poslední době vyslala několik tvrdých signálů, že není spokojena se způsobem, jakým se v Česku povolují odposlechy. Jde třeba o  zrušující rozsudek  v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebo  přezkum  v případu bývalého policejního šéfa z Liberce Miroslava Dvořáka, kde Nejvyšší soud konstatoval porušení zákona. Jsme svědky "odposlechové revoluce"?, ptá se server Hlídací Pes.
19.01.2017 11:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4272 článků) , Miroslav Dvořák (85 článků) , Miroslav Dvořák (84 článků) , Miroslav Dvořák (84 článků) , Justice Justice (42 článků)

Obhájce PETRA KRAMNÉHO uvedl: Já jsem ještě žádný jasný důkaz neviděl!

 
Hájit Petra Kramného, který čelí obvinění, že zavraždil svou manželku a dceru, nebude lehká práce. Úkolu se ujal JUDr. Jaromír Richter a tvrdí, že žádný jasný důkaz ještě neviděl.
21.02.2014 06:00 |

podobné články

Česká republika už není naše, překvapil Václav Klaus. A toto se strhlo

 
Podle exprezidenta Václava Klause Česká republika už není naše. Nesouhlasí s ním Petr Gazdík, předseda STAN. „Podstatné pro mne je, jaká Česká republika je, tedy jak se v ní lidem žije, nakolik je demokratická, nakolik je právním státem, nakolik je ekonomicky úspěšná,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz. Naopak místopředseda Svobodných František Matějka Klausovo hodnocení sdílí. „Přesto stále platí, že náš stát patří občanům České republiky a je na nás, abychom se stejně jako v minulosti postarali o návrat suverénních a výsostných práv z Bruselu zpět do vlasti,“ domníval se. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) míní: „Nadávat umí každý, ale Václav Klaus nenabízí alternativu.“
16.02.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8470 článků) , Petr Gazdík (760 článků) , Petr Gazdík (749 článků) , Václav Matějka (9 článků)

Dopadli stejně jako Kramný! Soud neměl ani jeden přímý důkaz, přesto je poslal za mříže

 
Ani jeden přímý důkaz, ani přiznání, a přesto skončili za katrem. Soud při čtvrtečním stání poslal za mřížované dveře Petra Kramného (37), aniž by v rukou měl jediný důkaz, který by ho přímo usvědčil z vraždy manželky Moniky Kramné a dcerky Klárky. Ovšem, toto není jediný případ, kdy soudu stačily nepřímé důkazy. Podobných případů je v historii české justice celá řada!
09.01.2016 09:20 |

podobné články

Hledači štěnic mají díky Rathovi žně, policii to komplikuje práci

 
Rozkrytí kauzy poslance Davida Ratha má podle zjištění Práva nečekané následky. Informace o tom, že policisté nasadili přímo do domu či kanceláří aktérů případu štěnice a díky tomu odposlechli, jak si bez obav z prozrazení rozdělují peníze, totiž vyvolala u některých lidí pozdvižení. A tak ti, kteří nemají hluboko do kapsy a zároveň ani úplně čisté svědomí, nyní zahájili „úklidovou“ akci.
30.05.2012 04:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4272 článků)

Ladislav Kašuka: Islámští teroristé v Sýrii musí být vyhubeni jako štěnice, Asad a Rusové by s nimi neměli mít slitování

 
Způsob vedení války s teroristy musí být úplně odlišný od regulérní války mezi normálními armádami! Jakákoli příměří jsou chybou! Jakékoli udělení milosti vrahům civilistů, žen a dětí je šílenství! Když nechá deratizátor naživu jen pár štěnic, brzy znovu zamoří celý byt a s islámskými teroristy je to úplně stejné!
12.12.2016 10:15 |

podobné články

Zástupci Visegrádské čtyřky a Rumunska jednají v Brně

 
Studentští zástupci skupiny V4+ (Česká republika, Slovenská republika, Maďarská republika, Polská republika a Rumunsko) usednou u jednacího stolu, kde budou sjednocovat svá stanoviska a postoje. Na programu jednání jsou body týkající se vzdělávání, školství a lidských práv, z nichž budou zástupci výše zmíněných zemí vycházet a prosazovat je v rámci Evropské studentské unie (ESU). Toto vrcholné jednání je důležité, jelikož ovlivní podobu nadcházející ministerské konference v Jerevanu.
01.05.2015 22:06 |

podobné články

Exkluzivně: Ivetina platná závěť a manželská smlouva jsou u Rychtáře! Podívejte se na klíčový důkaz!

 
"Josef Rychtář":http://www.extra.cz/tema/josef-rychtar (56) skutečně v listopadu navštívil s "Ivetou Bartošovou":http://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova-zpevacka (†48) notářku, u které stvrdili "manželskou smlouvu":http://www.extra.cz/tema/predmanzelska-smlouva a Iveta nechala ověřit svou "závěť":http://www.extra.cz/dalsi-zvrat-v-kauze-iveta-martucci-ma-zavet-bartosove-a-jde-pry-o-miliony, tedy vše zjevně proběhlo tak, jak Rychtář tvrdil od chvíle, co hrabě "Domenico Martucci":http://www.extra.cz/tema/domenico-martucci (37) včera vytasil "údajný důkaz o původní závěti zpěvačky":http://www.extra.cz/exkluzivne-mame-posledni-telefonat-bartosove-dukaz-ktery-znamena-v-cele-kauze-zasadni-obrat, kterou prý "schovala u něj v knihovně":http://www.extra.cz/nocni-zvrat-v-kauze-iveta-mame-zhave-lejstro-martucii-tasil-dalsi-protizavet-valka-testamentu-jaka-tu-nebyla!
03.06.2014 15:05 |

podobné články

Jak si poradit s hmyzem v domácnosti?

 
Příroda se probudila k životu a je znovu plná hmyzu. Jenže te se často stahuje i do našich domácností. Každoroční invaze mravenců, štěnic a komárů je tady. Blesk vám poradí, jak ochránit domov, a nadobro se tak otravného hmyzu zbavit.
14.05.2010 05:05 |

podobné články

Kalousek k odposlechům: Mohli se maximálně dozvědět, že mě bolí koleno

 
Ministr financí Miroslav Kalousek se odposlechů v kanceláři Ivo Kaderky neobává. S kamarády pracovní věci neřeší a na fízlování už si zvykl. Sám Kaderka nález štěnic u svého pracovního stolu po domluvě s policií nekomentuje.
12.02.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5960 článků)

Kalousek k odposlechům: Maximálně se dozvěděli, že mě bolí koleno

 
Ministr financí Miroslav Kalousek se odposlechů v kanceláři šéfa tenisového svazu Ivo Kaderky neobává. S kamarády prý pracovní věci neřeší a na fízlování už si zvykl. Sám Kaderka nález štěnic u svého pracovního stolu po domluvě s policií nekomentuje.
12.02.2011 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5960 článků)

VIDEO: Azylový dům pro matky s dětmi v Třebíči je PLNÝ ŠTĚNIC

 
Štěnice otravují už několik měsíců život obyvatelkám azylového domu pro matky s dětmi v Třebíči. Nepříjemný hmyz se nedaří zničit.
15.02.2011 19:45 |

podobné články

Chat s Kristýnou Kočí o úplatcích a kabelkách

 
Kupuje si kabelky za své peníze? Jaké jsou její styky s kmotry? Kde strávila noc po nalezení štěnic v jejím pražském bytu? Poslankyně Kristýna Kočí prožila dny hrůzy. Poté, co obvinila Víta Bártu ze snahy ji uplatit se proti ní její kolegové otočili zády. Vyloučili ji ze strany a chrlí vůči ní jedno obvinění za druhým. Co je na nich pravdy? Kristýna Kočí odpovídala čtenářům Blesk.cz na chatu.
12.04.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2821 článků) , Kristýna Kočí (695 článků)

Holčička (†5) zemřela na meningitidu kvůli chybné diagnóze

 
Lékaři dvakrát po sobě nerozpoznali příznaky potenciálně smrtelné nemoci a poslali ustaranou maminku s dítětem domů s tím, že je jen pokousané od štěnic. Holčička jen několik hodin na to zemřela.
08.03.2012 15:05 |

podobné články

Hledači "štěnic" mohou děkovat Rathovi. Zažívají díky němu zlaté časy

 
Ty, kteří nemají úplně čisté svědomí, upozornila kauza poslance Davida Ratha na to, že i oni mohou být odposloucháváni a dříve či později dopadeni při činu. V posledních dnech proto výrazně narostly objemy zakázek soukromých detektivů, kteří nebezpečí odposlechů odhalují. Několikaměsíční práce policie na tom či onom případu může během chvilky přijít vniveč.
30.05.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4272 článků)

Josef Kudrna (83) byl »Černým baronem«: Lágr byl plný štěnic!

 
Ubývá jich – »černých baronů«, nespolehlivých osob z 50. let, »pétépáků«, členů pomocných technických praporů, vojáků, kteří nesměli dostat do ruky zbraň. Byli ale kamarádi a ti co ještě žijí, rádi vzpomínají.
11.06.2014 05:15 |

podobné články