Článek

Češi zazáří na největší evropské přehlídce divadelního umění

 
České scénické umění má opět šanci zazářit na největší evropské přehlídce divadelního a scénického umění Edinburgh Festival Fringe. Česká sezóna pod názvem Czech Showcase 2015 hostí čtyři představení, oceňovaná odborníky i divadelní veřejností.
02.08.2015 09:45 |

podobné články

Podobné články

Češi na umění moc neslyší. Dávají přednost drahým restauracím a elektronice, tvrdí architekti

 
Klenuté prostory bývalého skladu pražského gymnázia obsadili architekti, designéři a umělci. Společně chtějí pomoci Čechům, jak zpříjemnit svůj životní prostor. "Navykli jsme si umění potkávat v galeriích, nad postel si však raději zavěsíme tapetu z Ikey. Máme rádi umění, ale umělce si do bytu nepouštíme," komentují zakladatelé platformy Kvalitář současnou společnost, která z našeho životního prostředí vylučuje umění autorské a hodnotné. Propojením architektury s designem, ale i výtvarným uměním se proto snaží vzbudit v Češích zájem o umění.
05.11.2015 13:15 |

podobné články

České pohybové a taneční divadlo ve Velké Británii

 
Už popáté podpoří České centrum v Londýně účast českých umělců na největší přehlídce divadelního a scénického umění Edinburgh Festival Fringe.
07.08.2015 14:30 |

podobné články

Nová reality show Duety - Zazáří v nich i Kolář s Postlerovou!

 
PRAHA – V nově připravované reality show České televize »Duety... když hvězdy zpívají« zazáří i takové hvězdy jako zpěvák Petr Kolář (42) v páru s herečkou Simonou Postlerovou (44) nebo zpěvák Kamil Střihavka (44) či herec Jaromír Nosek (31)!
15.08.2009 02:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nosek (44 článků) , Kamil Střihavka (132 článků) , Petr Kolář (494 článků) , Simona Postlerová (82 článků)

Sexy Penélope Cruz a Nicole Kidman zazáří v muzikálu

 
Krásná Penelope Cruz a Nicole Kidman zazáří v novém muzikálu.
02.02.2010 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Penélope Cruz (228 článků) , Nicole Kidman (287 článků)

Tak dnes vypadá diplomová práce: Čtrnáct stránek o "posraném" umění a otrockém systému. Autor dostal plný počet bodů, chtějí jej navrhnou na cenu děkana

 
Češi, Moravané a Slezané jsou jen otroci, kteří pracují za směšně nízkou mzdu. Přesto je lepší najít si nějakou normální práci, než se věnovat po*ranému umění. Takto ostrý názor nezastává nikdo jiný než jeden ze studentů umění v Brně a svůj postoj také bez okolků popsal ve své absolventské práci. Přestože má jen 14 stran a dočteme se v ní, že studium umění je totálně k ničemu, dostal jak od vedoucího práce, tak od oponenta plný počet bodů. Dokonce jeho dílo navrhují na cenu děkana, určenou pro nejlepší práce.
30.05.2017 17:00 |

podobné články

Poznali byste, co může být tohle? Možná vás to překvapí, ale dneska se o to lidé perou!

 
Největší česká aukční síň 1. Art Consulting Brno - Praha se rozhodla podpořit sběratelské a tržní aktivity v oblasti současného umění, které je u nás nahlíženo s mnoha rozpaky. Po vzoru světových aukčních domů, které pořádají samostatné aukce současného umění, se Art Consulting Contemporary rozhodla nabízet současné umění jinak. Nejen jako apendix aukcí moderny, ale jako svébytnou aukci současného umění, jež nabídne hodnotná a prověřená díla.
26.11.2014 21:03 |

podobné články

Kim Kardashian týrá svou dceru přehlídkami

 
Co dělá dvacetiměsíční dítě na módní přehlídce, chápou asi jen Kanye West a jeho manželka Kim Kardashian. Co ale dělá na přehlídce, když tam pokaždé hystericky řve, až se může udávit, těžko vysvětlit jinak než bezohledným chováním rodičů a jejich sobectvím. Nicméně rapper a jeho manželka posledních pár dní dokazují, že jsou skutečně rodiči bezohlednými. Svou dceru North nutí chodit na přehlídky. Když tam pak řve jako pavián a ruší všechny, kdo se na módu přišli podívat, bezohledně se tomu smějí. Horší však je, že je nezajímá ani to, proč se dívenka vzteká a na přehlídce nechce být. Mají svá egoistická vysvětlení.
17.02.2015 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (419 článků) , Kim Kardashian (1207 článků)

Podívejte, jak jsme velcí a silní. Echo píše o ruské demonstrativní přehlídce

 
Server Echo24.cz přináší informace o velké vojenské přehlídce nedaleko Moskvy Army-2015, o níž ruská média informují jako o předvedení síly nevídaných rozměrů. Ruský prezident Vladimir Putin dokonce oznámil, že na přehlídce se najdou exponáty, jimž jiné státy nemohou konkurovat.
18.06.2015 16:37 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Amy Winehouse napadla Popelku a divadelního uvaděče

 
Amy Winehouse byla opět zatčena. Tentokráte za fyzických útok na divadelního uvaděče a slovní vulgarismy vůči Popelce. Problémistka Amy si vyrazila do divadla 19. prosince a bohužel neudržela své primitivní já na uzdě. Mezi dětmi v hledišti tak začala vykřikovat: „Do prdele, je přímo ze tebou! Ser na Popel, princi, vezmi si mě!“
28.12.2009 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (390 článků)

Amy Winehouse napadla Popelku a divadelního uvaděče

 
Amy Winehouse byla opět zatčena. Tentokráte za fyzických útok na divadelního uvaděče a slovní vulgarismy vůči Popelce. Problémistka Amy si vyrazila do divadla 19. prosince a bohužel neudržela své primitivní já na uzdě. Mezi dětmi v hledišti tak začala vykřikovat: „Do prdele, je přímo ze tebou! Ser na Popel, princi, vezmi si mě!“
28.12.2009 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (390 článků)

Bizarní rekordy z divadelního prostředí

 
Guinenessova kniha rekordů obsahuje také rekordy z divadelního prostředí, a těch není zrovna málo. Některé z nich nás možná ničím nepřekvapí,...
07.08.2013 11:25 |

podobné články

Zpracování Ibsenova dramatu Eyolfek trochu jinak uvádí Divadlo v Dlouhé

 
V únoru tohoto roku spatřila světlo divadelního světa inscenace Ibsenova dramatu Eyolfek pod režijním vedením divadelního mága Jana Nebeského. Jméno režiséra už v úvodu napoví, že půjde o neobyčejnou podívanou plnou zvratů a překvapení. Toto dnes již kultovní představení můžete na půdě pražského Divadla v Dlouhé vidět nejdříve 5. prosince. Další repríza je připravena až na 23. ledna.
01.12.2013 16:10 |

podobné články

BusLine pokračuje v projektu divadelního představení pro děti „Autobusová pohádka“

 
BusLine a.s. i v letošním roce pokračuje v projektu divadelního představení pro děti „Autobusová pohádka“. Na konci ledna pohádka dorazila do MŠ Malínek a dnes do MŠ Srdíčko v Liberci. Je dílem tří autorů a herců Ivana Vyskočila, Martina Sochora a Hany Baroňové, kteří se divadelní tematice pro děti intenzivně věnují. Výhodou je, že se děti v průběhu představení aktivně zapojují do děje, zpívají, hádají zvířátka nebo hrají volejbal.
07.02.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (173 článků) , Ivan Vyskočil (172 článků) , Hana Baroňová (3 články)

Ministr Herman: Platy v oblasti kultury se snižovat nebudou

 
Připravované a probíhající aktivity Divadelního ústavu a informace o připravovaném rozpočtu na příští rok byly předmětem včerejšího setkání ministra kultury Daniela Hermana s vedením Divadelního ústavu v Praze.
24.06.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1053 článků)

Zahájení divadelního festivalu v Avignonu narušila stávka

 
Dnešní oficiální zahájení tradičního červencového divadelního festivalu v Avignonu na jihu Francie narušila stávka sezónních umělců, kteří odmítají nové podmínky svého financování. Obě zahajovací představení se proto musela zrušit, sdělil ředitel prestižního kulturního svátku Olivier Py.
04.07.2014 14:20 |

podobné články

O lidech a zlu kolem nás - závěr Pražského divadelního festivalu německého jazyka

 
Závěr letos již devatenáctého ročníku Pražského divadelního festivalu německého jazyka přinesl dvě výrazné inscenace dvou významných německy mluvících scén, jež nepostrádaly jak závažné téma, tak i kvalitní herecké výkony.
02.12.2014 15:11 |

podobné články

Satiru je třeba stále oživovat, říká ředitel divadelního souboru ekonomů Štědroň. Teď chystá hru o tom, jak armáda obnoví demokracii

 
ROZHOVOR Viděl jsem na toto téma skvělý americký film Byl jsem při tom s Peterem Sellersem a Shirley MacLainovou a zatím si netroufám tomuto vynikajícímu filmu konkurovat. To říká ohledně námětu nedávných prezidentských voleb šéf divadelního souboru Comica Economica docent Bohumír Štědroň, jenž jinak jako vysokoškolský pedagog přednáší komerční a politický marketing, ale i prognostiku.
12.02.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Peter Sellers (2 články)

Pražské Quadriennale zve na scénografické umění ještě dva dny

 
Mezinárodní přehlídka scénografie a divadelního prostoru Pražské Quadriennale (PQ) končí tuto neděli. Návštěvníky láká na umění scénických i světelných designérů, architektů nebo výtvarníků na mnoha místech české metropole.
25.06.2011 10:55 |

podobné články

Institut umění – Divadelní ústav v roce 2015

 
Vedoucí jednotlivých oddělení Institutu umění – Divadelního ústav (IDU) představili během výroční tiskové konference plánované aktivity na rok 2015.
04.04.2015 17:31 |

podobné články