Češi se proti Turecku trápili, o jejich prohře rozhodla sporná penalta

Poslední domácí zápas v kvalifikaci se českým fotbalistům vůbec nepovedl. Na Letné otevřel skóre v 62. minutě z penalty Selcuk Inan a v 79. minutě přidal druhý gól Hakan Calhanoglu. Reprezentanti utrpěli druhou porážku ve skupině a v tabulce ztrácejí bod na vedoucí Island, postup už ale měli před dnešním zápasem jistý.
10.10.2015 23:31 |

Čeští mladíci se proti Bělorusku trápili, vydřeli však vítězství

Čeští hokejisté porazili ve svém třetím zápase na mistrovství světa hráčů do 20 let Bělorusko 5:3 a se sedmi body si upevnili pozici na druhém místě tabulky B. Svěřenci trenéra Jakuba Petra se však proti papírově nejslabšímu týmu trápili, dvakrát inkasovali v oslabení a o zisku tří bodů rozhodli až ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0.
30.12.2015 16:40 |

Sparta se s Libercem trápila, rozhodla sporná penalta

Fotbalisté Sparty porazili v desátém kole první ligy na Letné 1:0 Liberec a minimálně do večerního zápasu Plzně s Teplicemi se posunuli na první místo tabulky. O výhře obhájce titulu rozhodl v 75. minutě z penalty Bořek Dočkal.
05.10.2014 19:20 |

Osobnosti: Bořek Dočkal (35 článků)

Bělobrádek: Sporné věci je potřeba vyřešit, ne odkládat na později

Nejdřív si vyřešme sporná témata, vyzývají lidovci ČSSD a ANO. Šéf strany Pavel Bělobrádek řekl, že osobně nepovažuje za dobré vytýkat před závorku sporná témata s tím, že se na nich strany budoucí možné koalice mohou dohodnout později. Bělobrádek to v neděli řekl v Otázkách Václava Moravce.
01.12.2013 15:20 |

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1366 článků) , Václav Český (407 článků)

Sporná práce politika CSU z Prahy je prý zčásti klasický plagiát

Doktorská práce generálního tajemníka bavorské vládní Křesťanskosociální unie (CSU) Andrease Scheuera, za kterou na Univerzitě Karlově získal takzvaný malý doktorát, je minimálně zčásti klasickým plagiátem. Nedělníku Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) to řekl německý ombudsman pro vědu Wolfgang Löwer. Sporná práce by podle něj měla být přezkoumána a tento profesor práv z Bonnu očekává, že tak Univerzita Karlova také učiní. O to samé chce univerzitu požádat i sám Scheuer.
20.01.2014 16:30 |

Sněmovna bude schvalovat sporná pravidla pro národní parky

Sněmovna dnes bude schvalovat sporná pravidla pro všechny čtyři národní parky. Na programu je i podobně kontroverzní předloha, podle níž by už stát neplatil svým podnikům odškodnění za to, že je při hospodaření omezuje ochrana přírody.
02.12.2016 06:10 |

Hitem internetu je chudák Sergio Ramos z Realu Madrid a jeho neproměněná penalta proti Bayernu. Díky lidové tvořivosti vznikají videa i vtipy, kterými se baví doslova celý svět.
27.04.2012 19:35 |

Osobnosti: Sergio Ramos (10 článků) , Sergio Ramos (9 článků)

Rozzlobený kouč Baníku Marko: Hráči neplní své pokyny!

Zápas Olomouce s Baníkem načala sporná penalta, ale lodivoda hostů více mrzel přístup jeho hráčů k utkání.
08.03.2011 09:50 |

Manchesteru United pomohla k výhře sporná penalta

Manchester United - Aston Villa 4:0
15.04.2012 19:40 |

Plzeň otočila zápas v Brně. Viktorii pomohla další sporná penalta

Fotbalisté Plzně, jenž hráli v Brně pod tlakem kvůli mediálnímu humbuku, který se rozpoutal kolem Viktorie kvůli odchodu trenéra Pavla Vrby, těžkou situaci zvládli a zvítězili 3:1.
22.11.2013 22:32 |

Osobnosti: Pavel Vrba (391 článků) , Pavel Vrba (385 článků)

Spartu připravila o vítězství sporná penalta, Liberec se přiblížil postupu

České týmy si dnes v Evropské lize připsaly vítězství, remízu i prohru. Liberec potvrdil, že se mu letos v evropských pohárech venku daří a oplatil Groningenu smolnou domácí porážku.  Fotbalisté Sparty remizovali se Schalke 1:1 a navázali na dva týdny starý výsledek 2:2 z Gelsenkirchenu. Plzeň nezvládla domácí odvetu s Rapidem Vídeň a postup do jarní části Evropské ligy již nemá ve vlastních rukách.
05.11.2015 23:35 |

Češi zadržení v Turecku: Soud s nimi může trvat až rok

Dva Češi, kteří byli zadrženi po překročení hranic v Turecku za údajnou spojitost s kurdskými milicemi, jsou obviněni z poskytování zbraní. Tomáš Laně, bývalý velvyslanec v Turecku, tvrdí, že soud s nimi může trvat až rok.
19.11.2016 13:50 |

Bílek ven, znělo z tribun po ostudné prohře národního týmu s Arménií 1:2

Čeští fotbalisté v kvalifikaci o mistrovství světa prohráli 1:2 s Arménií a po čtvrté domácí ztrátě za sebou jsou už téměř bez šancí na postup. Naději jim dá jen úterní výhra v Itálii. Češi sice byli lepším týmem, ale stejně jako v předešlých zápasech se trápili v koncovce. Zakavkazský tým poslal v pražském Edenu do vedení po půlhodině hry Mkrtčjan, v 70. minutě vyrovnal kapitán Rosický, v nastavení ale vrátil Arménii vedení Kazarjan.
06.09.2013 20:35 |

Prohru neškodné Ostravy v Olomouci ovlivnila i chybná penalta

Olomoučtí fotbalisté se po výhře 2:0 nad Ostravou vrátili na třetí místo tabulky. Osud utkání výrazně ovlivnila chybně nařízená penalta, z které vstřelil Janotka vedoucí gól. Druhý přidal devět minut před koncem střídající Přikryl, pro kterého to byla premiérová ligová trefa.
07.03.2011 20:00 |

Penalta v 98. minutě! A na sudího si vyšlápl rozzuřený šejk

Penalta v osmé minutě nastavení dokáže pořádně naštvat, a co teprve když je tak trochu vymyšlená a navíc vede k rozhodujícímu gólu? A když se to stane ve Spojených arabských emirátech a ve hře je rozzuřený šejk coby bafuňář poškozeného týmu....
29.12.2013 10:28 |

Ovlivněný zápas? Rozhodčí Barceloně hodně pomohl, říká trenér Citizens

Tak nejen český fotbal. Rozhodčí prý ovlivňují zápasy i v Lize mistrů. Otevřený názor má trenér Manchesteru City Manuel Pellegrini po prohře s Barcelonou. Penalta, která rozhodla zápas, byla prý nařízena velmi necitlivě.
19.02.2014 09:05 |

Teroristů už se nebojíme: Cena dovolené v Turecku padá, Češi nedokážou odolat

Zatímco loni bylo dění v Turecku velmi turbulentní a Češi o dovolenou v této zemi zájem neměli, letos už je to úplně jinak. Cestovní kanceláře hlásí velký růst předprodejů zájezdů a očekávají, že se Turecko vrátí na seznam nejatraktivnějších destinací. Přestože v zemi stále panuje výjimečný stav a hrozí teroristické útoky, Češi dovolenkám nedokážou odolat kvůli nízkým cenám.
19.02.2017 18:40 |

Česko pošle Turecku sedm set milionů. Na uprchlíky

Sedm set milionů korun. To je částka, kterou by měli poskytnout Češi na pomoc Turecku v uprchlické krizi. Na pomoc syrským běžencům v Turecku by měla Evropská unie uvolnit celkem tři miliardy eur během následujících dvou let. Uvedly to Lidové noviny.
28.11.2015 07:10 |

Osmdesát zoufalých turistů v Turecku: letos zkrachovala už sedmá cestovka, CK West Holiday

Cestovní kancelář West Holiday vyhlásila úpadek. V současnosti má v Turecku zhruba 80 českých klientů. Dalších zhruba sto zákazníků má zakoupené zájezdy a již s touto kanceláří neodletí. Novinářům to oznámil mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří (AČCKA) Tomio Okamura. Návrat českých turistů, kteří uvízli v Turecku, začala řešit Česká podnikatelská pojišťovna, u které byla CK pojištěna proti úpadku.
11.11.2011 17:10 |

Osobnosti: Tomio Okamura (1615 článků)

PŘEHLEDNĚ otázky a odpovědi o převratu v Turecku: Chtějí moc uchvátit islamisté?

Červencový pokus o armádní převrat v Turecku překvapil řadu odborníků, tamních občanů i turistů z celého světa. O co se ale v pokusu o puč vlastně hrálo? Na jaké straně stojí pučisté a na jaké straně prezident Recep Erdogan a vláda? Na to odpověděl pro Blesk.cz exvelvyslanec České republiky v Turecku a turkolog Tomáš Laně. Podle něj jde o pnutí mezi armádou, která je strážkyní Atatürkova odkazu a jeho sekularismu, proti Straně spravedlnosti a rozvoje, která chce zejména do školství opět zavádět islámské normy.
18.07.2016 19:50 |