Češi prohráli s USA 0:3 a potřetí skončili na MS bez medaile

Hokejové mistrovství pro český tým vrcholí bitvou s USA o bronz. V první třetině si ale Češi příliš dobře nevedli a inkasovali dva góly od Bonina a Lewise. V druhé třetině Pavelce prostřelil  Coyle . Přestože čeští hokejisté v průběhu mistrovství ukázali, že dokážou obrátit nepříznivou první část zápasu, tentokrát se jim zvrat nepovedl.
17.05.2015 17:11 |

Česko podlehlo USA a pojede domů bez medaile

Čeští hokejisté prohráli ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Soči se Spojenými státy americkými 2:5 a podruhé za sebou skončili pod pěti kruhy bez medaile. Svěřenci kouče Aloise Hadamczika prohrávali už 1:5 a nic platné jim nebyly dva góly Aleše Hemského. Obhájce stříbra Američany čeká semifinále v pátek od 18:00 SEČ proti vítězi zápasu Kanada - Lotyšsko.
19.02.2014 21:05 |

Osobnosti: Aleš Hemský (82 článků) , Alois Hadamczik (315 článků)

Hokejisté skončili na Karjale poslední, prohráli i s Ruskem

Čeští hokejisté prohráli na turnaji Karjala v posledním utkání s Ruskem 2:4 a na úvodní akci seriálu Euro Hockey Tour skončili se ziskem jediného bodu poslední. Zápas proti úřadujícím světovým šampionům rozhodla úvodní třetina, ve které dostali Češi tři góly.
09.11.2014 14:00 |

Fakulta architektury ČVUT ocenila osobnosti architektury

Při příležitosti oslav 40. výročí obnovení samostatné existence Fakulty architektury ČVUT v Praze (FA) byly uděleny osobnostem české a zahraniční architektury medaile za pedagogickou a vědeckou činnost spojenou s ČVUT. Ocenění v podobě Felberovy medaile, Medaile ČVUT a Medaile FA ČVUT získalo 24 významných osobností a 3 instituce.
02.12.2016 09:30 |

Zakletá hala… Češi nedali v aréně pro medailové zápasy MS za 2 hodiny ani gól

Bez medaile a bez vstřeleného gólu. Tak skončili čeští hokejisté na mistrovství světa v Minsku víkend, v němž bojovali o cenné kovy. V duelech s Finy a se Švédy prohráli shodně 0:3 a i když dnes svého soupeře v utkání o bronz přestříleli, nedočkali se ani čestného úspěchu. Po přechodu z haly Čižovka, kde nastupovali až od čtvrtfinále, do Minsk arény jako by si s sebou zapomněli přibalit střelecké hokejky…
25.05.2014 19:00 |

Čeští házenkáři prohráli s Ruskem a v turnaji skončili poslední

Čeští házenkáři prohráli ve svém třetím utkání na turnaji O pohár České televize v Přerově 27:30 s Ruskem a skončili na posledním čtvrtém místě.
17.04.2010 17:50 |

Hokejisté ve Stockholmu prohráli i s Ruskem a skončili poslední

Čeští hokejisté prohráli ve svém posledním utkání na LG Hockey Games ve Stockholmu s Ruskem 2:4 a skončili s jediným bodem podle očekávání poslední.
13.02.2011 15:15 |

Házenkáři prohráli na turnaji na Slovensku i poslední zápas a skončili poslední

Čeští házenkářští reprezentanti prohráli ve čtvrtek i svůj závěrečný třetí duel Vánočního poháru, tentokrát podlehli domácímu Slovensku 24:31 a skončili poslední. Z celkového prvenství se raduje Maďarsko, které neztratilo ani bod.
22.12.2011 21:55 |

Házenkáři prohráli s Ruskem a budou potřetí za sebou chybět na MS

Čeští házenkáři prohráli v sobotní odvetě play-off o postup na MS na domácí palubovce v Pardubicích s Ruskem 27:31 a vzhledem k tomu, že prohráli i první měření sil v Rusku, tak na šampionát nepojedou.
16.06.2012 18:15 |

Furch s Dány po 163 minutách na MS kapituloval. A Češi poprvé na turnaji prohráli!

Obdivuhodný příběh skončil. Dominik Furch dnes v české brance poprvé na mistrovství světa inkasoval. Šestadvacetiletý gólman Omsku se na turnaji představil potřetí a dlouho přidával další minuty ke své předešlé 2 hodiny hry trvající neprůstřelnosti. Po výhrách proti Rusku (3:0) a Norsku (7:0) jej však po 163 minutách hry překonal Dán Madsen a vyrovnal ve 3. třetině na 1:1. V rozhodujících nájezdech pak Furch nechytil ani jeden a Češi s Dány podruhé za sebou na MS prohráli na penalty. Je to první porážka Vůjtkova výběru na turnaji.
15.05.2016 15:25 |

Čeští tenisté prohráli s USA a finále Hopman Cupu si nezahrají

Čeští tenisté si finále Hopmanova poháru nezahrají. V dnešním utkání prohráli s USA 0:3 a ve skupině A skončili třetí. V Perthu nejdříve Lucie Šafářová prohrála vyrovnanou bitvu se světovou jedničkou Serenou Williamsovou 3:6, 7:6, 6:7, následně Adam Pavlásek nestačil na Johna Isnera 6:7 a 4:6.
08.01.2015 19:26 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (473 článků)

Hokejisté po dobré hře prohráli s Kanadou 2:1 a čtvrtfinále se jim vzdálilo

Čeští hokejisté prohráli i přes zlepšený výkon ve svém předposledním zápase v základní skupině mistrovství světa ve Stockholmu s Kanadou 1:2 a vážně jim hrozí, že nepostoupí do čtvrtfinále. Pokud získá dnes večer Norsko tři body v zápase s dosud neporaženým Švýcarskem, Češi poprvé v novodobé historii nepostoupí do bojů o medaile bez ohledu na výsledek závěrečného zápasu v základní skupině.
12.05.2013 17:20 |

MS ŽIVĚ Česko - Rusko 7:4, Češi mají bronz

Přečtěte si online reportáž ze zápasu o 3. místo na světovém šampionátu mezi hokejisty Česka a Ruska. Češi vyhráli 7:4 a po 13 letech získávají bronz z mistrovství světa. Rusové naopak opět s Českem v posledním zápase obou týmů na šampionátu prohráli a po pěti letech odjíždějí z MS bez medaile. Češi teprve podruhé v historii porazili Rusko na šampionátu dvakrát. To vůbec poprvé na MS pětkrát prohrálo.
15.05.2011 15:35 |

Češi na Karjale prohráli i s Ruskem a bez bodu skončili poslední

Čeští hokejisté prohráli na turnaji Karjala i třetí zápas, když v Helsinkách nestačili na Rusko. Sborná rozhodla o své výhře 2:0 v rozmezí 34 sekund na začátku třetí třetiny.
10.11.2013 15:46 |

Letos bez medaile! Nároďák podlehl Švýcarsku těsně 1:2

Čeští hokejisté prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa se Švýcarskem 1:2 a po čtyřech letech se z turnaje vrátí bez medaile. O jediný gól národního týmu se postaral ve 46. minutě obránce Zdeněk Kutlák, který snížil v přesilové hře.
16.05.2013 15:05 |

Osobnosti: Alois Hadamczik (315 článků) , Zdeněk Kutlák (4 články)

Juniorka Erbanová těsně bez medaile - Chyběly čtyři setiny

Rychlobruslařka Karolína Erbanová dojela na Světovém poháru v Heerenveenu na kilometru čtvrtá a opět vylepšila své osobní maximum. Od medaile ji dělily pouze čtyři setiny, o které zaostala za třetí Ruskou Jekatěrinou Šichovovou. Na vítěznou Kanaďanku Christine Nesbittovou, která triumfovala na této trati i potřetí v sezoně, ztratila Erbanová 88 setin.
04.12.2011 15:45 |

Osobnosti: Karolína Erbanová (38 článků)

Češi prohráli s Arménií a mistrovství v Brazílii se jim vzdaluje

Čeští fotbalisté v kvalifikaci o mistrovství světa prohráli doma 1:2 s Arménií a po čtvrté domácí ztrátě za sebou jsou už téměř bez šancí na postup. Naději jim dá jen úterní výhra v Itálii. Češi sice byli lepším týmem, ale stejně jako v předešlých zápasech se trápili v koncovce.
06.09.2013 20:10 |

Komunista udělal medaile k listopadu, nahází je do Vltavy

Komunistický zastupitel Jihlavy Martin Herzán, který v létě vydal pamětní medaile Karla Kryla, vydává další medaile k výročí sametové revoluce.
11.11.2009 20:55 |

Osobnosti: Karel Kryl (123 článků)

Česká reprezentace má na ME v Curychu dvě medaile, Svoboda skončil pátý

Překážkář Petr Svoboda skončil na Mistrovství světa v Curychu na pátém místě. Přestože nedosáhl na medaili, s výsledkem je spokojen a považuje jej za osobní úspěch. Česká reprezentace má na ME ve Švýcarsku už dvě medaile - o zlatou se postarala oštěpařka Barbora Špotáková, pro bronzovou si došla chodkyně Drahotová . O další medaile budou čeští reprezentanti bojovat o víkendu.
15.08.2014 15:26 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (327 článků) , Petr Svoboda (477 článků) , Petr Svoboda (468 článků) , Petr Svoboda (477 článků)

Vychází největší platinová medaile světa s motivem Katedrály sv. Petra a Pavla

Jablonecká Česká mincovna dnes na své brněnské prodejně představila jedinečnou půlkilogramovou platinovou medaili s motivem Katedrály sv. Petra a Pavla v Brně. Medaile vyjde v omezeném nákladu pouhých 12 kusů. Jedná se o největší platinovou medaili raženou celosvětově. Nad ražbou medaile převzal záštitu diecézní biskup brněnský, Jeho Excelence Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, jenž se dnes představení tohoto unikátu přímo účastnil.
20.10.2014 18:30 |

Osobnosti: Vojtěch Cikrle (5 článků) , Petr Pavel (381 článků)