Češi na Islandu prohráli 1:2 a přišli o vedení v tabulce

Běžela šestasedmdesátá minuta a Lukáš Vácha vyrobil těžko pochopitelnou hrubku na hranici vlastního velkého vápna. Domácí Sigthórsson   nabídnutou šancí nepohrdl a poslal Island do vedení 2:1. Český výběr tak přišel o první příčku v kvalifikační skupině na EURO 2016.
12.06.2015 22:56 |

Osobnosti: Lukáš Vácha (35 článků)

Hokejisté Zlína doma prohráli se Slavií a přišli o vedení v extralize

Hokejisté Zlína prohráli v dohrávce 1. kola hokejové extraligy s pražskou Slavií 0:3 a přišli o vedení v tabulce. Moravský tým inkasoval dva góly v první třetině, třetí branku obdržel při závěrečné power play.
25.10.2011 21:10 |

Fotbalisté Bohemians Praha prohráli ve Zlíně a přišli o vedení

Fotbalisté Bohemians Praha prohráli ve 14. kole druhé ligy 0:3 ve Zlíně. Přišli tak o první místo v tabulce, na kterém je vystřídalo Ústí nad Labem. Bohemians Praha jsou druzí s tříbodovým odstupem, další dva body ztrácí třetí Karviná.
06.11.2011 19:15 |

Senzace! Bojovníci z pouze 300tisícového Islandu obrali o body božského Ronalda!

Nezapomenutelná premiéra! Reprezentanti Islandu, jenž má s populací pouhých 330 000 lidí zhruba o 50 000 obyvatel méně než pouhé Brno, vybojovali ve svém historicky prvním utkání na mistrovství Evropy bod s Portugalskem. To má přitom ve svém středu nejlepšího fotbalistu planety Cristiana Ronalda! V úvodním poločase sice poslal favorita do vedení Nani, krátce po přestávce však 1. gólem Islandu na ME srovnal Birkir Bjarnason.
15.06.2016 00:25 |

České stíhačky začaly hlídat vzdušný prostor Islandu

Letouny české armády Jas-39 Gripen od středy střeží vzdušný prostor Islandu. Do země přiletěly ze své čáslavské základny v pátek a počátkem týdne česká jednotka složila potřebné zkoušky. Na Islandu, který nemá vlastní armádu, zůstane až do prosince.
15.10.2014 15:36 |

Vrba se těší na trenérský návrat do Plzně, přednosti Islandu zná

Pikantní příchuť bude mít nedělní kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy proti Islandu pro Pavla Vrbu. Nejen, že jeho svěřenci budou hrát o první místo v tabulce, ale 50letý trenér se navíc vrátí do Plzně, kde před kývnutím na nabídku vést národní tým prožil velmi vydařené angažmá.
13.11.2014 20:21 |

Osobnosti: Pavel Vrba (389 článků) , Pavel Vrba (383 článků)

Ronaldo sestřelil nováčka a upevnil vedení Realu v tabulce

Fotbalisté Realu Madrid otočili zápas 9. kola španělské ligy proti nováčkovi Alicante a po venkovní výhře 3:1 si pojistili vedení v tabulce.
30.10.2010 23:35 |

Osobnosti: Ronaldo Luiz Nazário de Lima (399 článků)

Arsenal jen remizoval a může přijít o vedení v tabulce

Fotbalisté Arsenalu bez nemocného Tomáše Rosického jen remizovali v 23. kole anglické ligy 2:2 na hřišti Southamptonu a mohou přijít o vedení v tabulce. Dostat se před ně mohou Manchester City i Chelsea, pokud uspějí ve středečních zápasech.
28.01.2014 23:10 |

Osobnosti: Tomáš Rosický (564 článků)

Chelsea zničila Tottenham a upevnila si vedení v tabulce, Čech má další nulu

Fotbalisté Chelsea porazili v anglické lize na domácím hřišti Tottenham 4:0 a upevnili si vedení v tabulce. Petr Čech vychytal třináctou nulu v sezoně a trenér José Mourinho zůstává již 75 zápasů v roli kouče Chelsea na Stamford Bridge neporažen.
08.03.2014 21:20 |

Osobnosti: Petr Čech (1006 článků) , José Mourinho (200 článků)

Fotbalisté v generálce před ME prohráli s Maďarskem 1:2

Čeští fotbalisté v generálce před mistrovstvím Evropy prohráli v Praze 1:2 s Maďarskem. V utkání hraném přesně týden před úvodním duelem turnaje s Ruskem poslal hosty do vedení Balázs Dzsudzsák, brzy sice srovnal Michal Kadlec z penalty, ale v závěru rozhodl o výhře Maďarska Ádám Gyurcsó. Češi tak před šampionátem přišli o sérii pěti zápasů bez porážky. Zároveň je to pro ně první prohraná generálka před velkým turnajem od roku 2000.
02.06.2012 10:40 |

Osobnosti: Michal Kadlec (128 článků)

Čeští fotbalisté po výhře Islandu nad Kyprem ztratili šanci na MS

Čeští fotbalisté definitivně přišli o šanci na postup na mistrovství světa v Brazílii. Poslední zbytky nadějí jim sebrala výhra Islandu nad Kyprem 2:0 ve skupině E. I kdyby se svěřenci Josefa Pešiceho v posledním hracím dnu kvalifikace dokázali dostat ve skupině B na druhou příčku před Bulharsko a Dánsko, nebude jim to stačit na baráž, protože by byli nejhorším celkem z druhých míst.
12.10.2013 11:30 |

Španělští obhájci titulu na MS basketbalistů podruhé prohráli

Obhájci titulu Španělé dnes na mistrovství světa basketbalistů podruhé prohráli. Po úvodním nezdaru s Francií nestačili ani na Litvu, jíž podlehli 73:76. Španělé přitom v utkání dlouho vedli o více než deset bodů, ale závěrečné minuty nezvládli a ve skupině D mají pasivní bilanci jedné výhry a dvou porážek. Přesto jim v tabulce patří třetí místo.
01.09.2010 13:10 |

Hokejisté prohráli bitvu s Ruskem o vítězství v Euro Hockey Tour

Čeští hokejisté prohráli na závěr Českých her v Brně s Ruskem v přímém souboji o celkový triumf v Euro Hockey Tour 1:2 a skončili druzí o pět bodů za sbornou. Tým kouče Aloise Hadamczika vedl v generálce na mistrovství světa od páté minuty po trefě Ivana Rachůnka, ale v druhé třetině skóre otočili Jegor Averin a Kirill Petrov. V tabulce turnaje odsunuli Rusové český tým na třetí pozici.
28.04.2013 20:50 |

Osobnosti: Alois Hadamczik (314 článků) , Ivan Rachůnek (22 článků)

Češi jako Islanďané? Na daně se vykašlou a dluhy nechají na vládě

Obyvatelé Islandu před časem řekli dost. Dluhy zemi nadělali politici, proč by se tedy na jejich uhrazení měli podílet oni? Podobný scénář hrozí podle odboráře Jaromíra Duška i v Česku. Pravicoví politici ale kontrují. Právě jimi navrhované reformy prý Česko od následování Islandu ochrání.
22.04.2012 21:50 |

Metrostav: Češi začali razit nejdelší silniční tunel na Islandu

Slavnostním odpalem v portálu Eskifjör?ur na východním pobřeží Islandu zahájili raziči Metrostavu ve čtvrtek 14. listopadu 2013 výstavbu tunelu Nor?fjör?ur, který bude se svými téměř 8 kilometry nejdelším islandským silničním tunelem.
14.11.2013 21:31 |

Co viděli první Češi na Islandu? 'Potvory mořské' a nejstarší evropský parlament

Noha prvního Čecha, či vlastně Moravana, stanula na promrzlé půdě Islandu roku 1613. Tehdy totiž připlul do země ohně a ledu Daniel Strejc-Vetter spolu s přítelem Janem Salomonem. Za necelý měsíc procestovali většinu ostrova a navštívili sněm zvaný Althing, považovaný za první evropský parlament. Spis s názvem Islandia vyšel o pětadvacet let později.
01.12.2016 20:25 |

Osobnosti: Jan Noha (2 články)

Wolfsburgu se "podařil" majstrštyk, prohrál navzdory tříbrankovému vedení

Fotbalisté Wolfsburgu neudrželi ve druhém kole německé ligy proti Mohuči tříbrankové vedení, prohráli 3:4 a zůstávají v tabulce bez bodu. Stejně bídně je na tom další favorit Schalke, které doma podlehlo Hannoveru 1:2.
28.08.2010 19:50 |

Příbram na Letné porazila Spartu, do vedení může jít Liberec

Fotbalisté Sparty prohráli ve 23. kole první ligy doma s Příbramí 0:2 a po čtvrté jarní bodové ztrátě mohou přijít o vedení v tabulce. Druhému Liberci k posunu do čela stačí uhrát remízu ve večerním utkání na Dukle.
01.04.2012 20:55 |

Cíl je jasný: Neprohrát a udržet Island za sebou

Nebude to určitě žádná lehká práce. Čeští fotbalisté nastoupí zítra na Islandu k dalšímu utkání kvalifikace na Euro 2016 a jestli budou chtít před svým severským soupeřem uhájit vedení v tabulce, nesmí prohrát.
11.06.2015 12:01 |

Dortmund porazil v souboji o první místo v bundeslize Mohuč

Fotbalisté Mohuče i vinou neproměněné penalty prohráli v 10. kole německé ligy s Dortmundem 0:2 a přišli o první místo v tabulce.
31.10.2010 18:20 |