Češi mistry Evropy! Moderní pětibojaři vybojovali zlato ve štafetě

Loni triumfovali na mistrovství světa v Berlíně. Letos si odvážejí vítězství z mistrovství Evropy v Sofii. Ve smíšené štafetě tam vybojovali zlato moderní pětibojaři Natálie Dianová a Jan Kuf.
06.07.2016 18:25 |

Pětibojařům se nakonec zadařilo ve štafetě a jsou mistry světa!

Moderní pětibojaři Jan Kuf a Natálie Dianová se stali mistry světa v závodu smíšených štafet. V závěrečné disciplíně šampionátu v Berlíně za nimi skončily dvojice z Ruska a USA.
05.07.2015 17:46 |

Moderní pětibojaři Polívka a Bilko slaví evropské stříbro!

Moderní pětibojaři Ondřej Polívka a Martin Bilko vezou z mistrovství Evropy v Sofii stříbro ze štafety. Na první Rusy ztratili dvacet bodů, třetí skončili Poláci.
05.07.2016 18:35 |

Moderní pětibojaři Svoboda s Polívkou budou dnes na MS bojovat o olympiádu

David Svoboda s Ondřejem Polívkou jsou našimi hlavními želízky v boji o cenné kovy na MS v moderním pětiboji. V Berlíně se společně s dalšími 34 pětibojaři utkají v individuálním závodě, který v případě zisku medaile zaručuje účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro.
03.07.2015 09:31 |

Osobnosti: David Svoboda (120 článků) , Ondřej Svoboda (45 článků)

Ministerstvo obrany: Moderní pětibojaři jedou na evropský šampionát pro medaile a místa do Ria

Osm nejlepších mužů a žen v individuálních soutěžích získá příští týden na mistrovství Evropy v moderním pětiboji místo pro olympijské hry. Český tým pětibojařů z Dukly Praha proto odjede do britského Bathu v téměř nejsilnějším možném složení včetně olympijského vítěze Davida Svobody nebo letošních mistrů světa ve smíšené štafetě Natálie Dianové a Jana Kufa. Mezi ženami chybí kvůli zranění kotníku pouze Barbora Kodedová.
12.08.2015 18:11 |

Osobnosti: David Svoboda (120 článků) , Jan Svoboda (156 článků) , Jan Svoboda (156 článků) , Jan Svoboda (156 článků) , Jan Svoboda (156 článků)

Johnson: Bolt nevyhraje na olympiádě zlato ve čtvrtkařské štafetě

Bývalý americký atlet Michael Johnson nevěří, že by jamajský sprinter Usain Bolt dokázal na OH 2012 v Londýně získat zlato kromě tratí 100 a 200 metrů také ve štafetě na 4x400 metrů, o čemž mladý běžec uvažuje.
16.11.2011 07:10 |

Osobnosti: Michael Johnson (11 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Usain Bolt (364 článků) , Michael Johnson (11 článků)

Dánové jsou házenkářskými mistry Evropy

Házenkáři Dánska se stali v Bělehradě mistry Evropy, když ve finále porazili domácí Srbsko 21:19. Bronz vybojovali Chorvati, kteří v zápase o třetí místo vyhráli nad Španělskem 31:27.
29.01.2012 19:25 |

Bravo! Biatlonisté vybojovali neuvěřitelným výkonem stříbro

Čeští biatlonisté vybojovali ve smíšené štafetě na 2x6 a 2x7,5 kilometru na olympijských hrách stříbro. Čtveřice Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec nestačila jen na vítězné Nory a vybojovala pro Českou republiku v Soči osmou medaili. Třetí dojeli Italové. Norský fenomén Ole Einar Björndalen se stal díky zisku třináctého cenného kovu nejúspěšnějším zimním olympionikem historie.
19.02.2014 17:35 |

Osobnosti: Jaroslav Soukup (64 článků) , Ondřej Moravec (67 článků) , Jaroslav Soukup (64 článků) , Gabriela Koukalová (191 článků)

Pětibojaři skončili ve štafetě 12 sekund od medaile

Trojice Polívka, Sedlecký, Michalík skončila čtvrtá
01.08.2011 22:55 |

Brazilští volejbalisté jsou potřetí za sebou mistry světa

Volejbalisté Brazílie jsou potřetí za sebou mistry světa. Zlaté medaile vybojovali dnes v Římě po vítězství ve třech setech nad mladým výběrem Kuby a potvrdili, že v současné době nehodlají svůj trůn nikomu přepustit. V historickém žebříčku se tak se třemi tituly vyrovnali druhým Italům, kteří podobně suverénně kralovali pod vysokou sítí v 90. letech.
11.10.2010 17:55 |

Češi vydřeli v biatlonové štafetě 7. místo, konkurenci deklasovali Norové

Čeští biatlonisté zopakovali v úvodní štafetě Světového poháru výsledek z letošních olympijských her a v Hochfilzenu doběhli sedmí. Vyhráli suverénně Norové.
12.12.2010 14:10 |

Štafeta pětibojařů skončila na ME šest sekund za medailí

Čeští moderní pětibojaři neobhájili na mistrovství Evropy v Debrecínu loňský bronz ze soutěže štafet. Trio Jan Kuf, Ondřej Polívka a David Svoboda zaostalo na čtvrtém místě za medailí o pouhých šest sekund. Zvítězili domácí Maďaři před Polskem a Litvou.
21.07.2010 16:12 |

Osobnosti: David Svoboda (120 článků) , Jan Svoboda (156 článků) , Ondřej Svoboda (45 článků) , Jan Svoboda (156 článků) , Jan Svoboda (156 článků) , Jan Svoboda (156 článků)

Jak připravit moderní štedrou večeři

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i neodmyslitelná štědrovečerní večeře, během které se rodina sejde u jednoho stolu a alespoň na pár minut nechá všechny starosti za dveřmi kuchyně či jídelny. Recepty pro tento večer se zpravidla dědí z generace na generaci a hospodyňky se rok co rok drží osvědčeného postupu na bramborový salát, zelnou polévku nebo kapra. Proč to ale letos nezkusit jinak a nepřipravit si moderní štědrou večeři? Možná i vy děláte na Vánoce rok co rok to samé jídlo. Nenapadlo vás někdy, že tomu nemusí tak být? Že lze vánoční jídlo pojmout trochu netradičně? My jsme se rozhodli, že letos dáme přednost moderní štědré večeři inspirované světem. Zkusíte to taky? Připravte si moderní štědrou večeři! Vánoce se slaví snad všude ve světě a všude mají své tradice. Proto se můžeme o letošních svátcích těmito státy inspirovat a zkusit si na Štědrý den připravit pokrmy, které jsou jinde tradicí. Na čem si pochutnávají v Austrálii? U protinožců mají v prosinci teplo, ale rozhodně jim panující počasí nebrání v tom, aby si na Štědrý den nepřipravili tradiční mňamky. V této zemi je naprostou klasikou grilování na zahradě, ale drží se zde i tradiční způsoby. V rodinách, kde slaví Vánoce tradičně, si večer prostřou pečeného krocana nebo velice oblíbenou medovou šunku. Co se na Vánoce hoduje v Peru? Pokud byste se chtěli nechat inspirovat krásnou zemí Peru, pak byste si na Štědrý den k večeři museli udělat krocana, který se zde velice často nadívá čerstvým ovocem. Chybět samozřejmě nesmí omáčka z jablek a tradiční tamales, což jsou listy z kukuřice uvařené v páře a plněné mletým masem se zeleninou. Na Vánoce do Ruska! V Rusku sice Vánoce slaví až začátkem ledna, ale i tak si zde dávají do nosu. Pochutnávají si slavnostních jídlech, které se možná netváří jako vánoční,... Čtěte více Příspěvek Jak připravit moderní štedrou večeři pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
15.12.2016 19:55 |

Bolt po rekordní štafetě: Jsem hrdý na svůj tým

Jediný světový rekord 13. mistrovství světa v atletice padl až v poslední disciplíně štafetě mužů na 4 x 100 metrů, kterou opanovali opět skvělí Jamajčané.
04.09.2011 16:35 |

Čeští lyžaři skončili ve štafetě na MS jedenáctí. Vyhráli Norové

Běžci na lyžích Jiří Magál, Lukáš Bauer, Aleš Razým a Martin Jakš skončili ve štafetě na mistrovství světa ve Val di Fiemme jedenáctí. Zlaté medaile vybojovalo kvarteto Norska před Švédy a Rusy.
01.03.2013 16:10 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (161 článků) , Aleš Razým (9 článků) , Jiří Magál (6 článků) , Martin Jakš (33 článků)

Bronzová medaile: České biatlonistky dojely ve štafetě třetí!

Biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková obsadily v Hochfilzenu třetí místo v první ženské štafetě sezony Světového poháru. České kvarteto nestačilo pouze na vítězné Němky a v závěru na Bělorusky.
13.12.2014 14:50 |

Osobnosti: Gabriela Koukalová (191 článků)

Nizozemsko má poprvé fotbalové mistry Evropy do 17 let

Nizozemsko má poprvé fotbalové mistry Evropy do 17 let.
15.05.2011 13:55 |

Fotbalové mistry Evropy vítalo celé Španělsko: Audience u krále!

Velkolepý návrat! Fotbalové mistry Evropy přivítal španělský král Juan Carlos I. se svou rodinou. Audienci jim udělil v madridském Paláci Zarzuele.
04.07.2012 12:15 |

Osobnosti: Juan Carlos I. (6 článků) , Carlos Carlos (168 článků)

Synek a Knapková se v Seville stali mistry Evropy ve skifu

Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková se v Seville stali mistry Evropy. Úřadující olympijská šampionka a mistryně světa Knapková získala na kontinentálním mistrovství již třetí zlatou medaili ve své hlavní disciplíně, Synek ovládl skif podruhé. Veslař pražské Dukly byl ale už v roce 2007 členem vítězné posádky osmiveslice.
02.06.2013 15:05 |

Osobnosti: Ondřej Synek (135 článků) , Miroslava Knapková (50 článků)

Skifaři Synek a Knapková se stali mistry Evropy

Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková se dnes v Seville stali mistry Evropy. Úřadující olympijská šampionka a mistryně světa Knapková získala na kontinentálním mistrovství již třetí zlatou medaili ve své hlavní disciplíně, Synek ovládl skif podruhé. Veslař pražské Dukly byl ale už v roce 2007 členem vítězné posádky osmiveslice.
02.06.2013 16:35 |