Článek

Češi mají víc peněz. Ale neutrácejí

 
I přesto, že lidé mají větší příjmy, neutrácejí. Místo nákupů a investic začali více šetřit. S touto informací přichází server Echo24.cz.
16.06.2015 09:01 |

podobné články

Podobné články

Třeba nebude na chleba, ale já si ty boty koupím. To si řekněte a bude dobře

 
Vláda šíří paniku z krize a lidé neutrácejí, ačkoliv čísla z průmyslu či vývozu zdaleka nejsou špatná, obvinil v komentáři pro deník LN ekonom Karel Kříž kabinet ČR. ParlamentnímiListy.cz oslovení ekonomové ale s takovým hodnocením nesouhlasí. Utrácí se méně, protože méně bereme. Lidé jsou sice opatrní, ale ne tak, jako v roce 2008, zní odpovědi.
22.02.2012 09:00 |

podobné články

Třeba nebude na chleba, ale já si ty boty koupím. To si řekněte a bude dobře

 
Vláda šíří paniku z krize a lidé neutrácejí, ačkoliv čísla z průmyslu či vývozu zdaleka nejsou špatná, obvinil v komentáři pro deník LN ekonom Karel Kříž kabinet ČR. ParlamentnímiListy.cz oslovení ekonomové ale s takovým hodnocením nesouhlasí. Utrácí se méně, protože méně bereme. Lidé jsou sice opatrní, ale ne tak, jako v roce 2008, zní odpovědi.
22.02.2012 10:15 |

podobné články

Vláda začala zachraňovat hospodářství. A hned je tu problém...

 
V době recese vláda zvýšila daně, udusila tím poptávku a firmy při klesajícím odbytu začaly propouštět. Teď chce vysokou nezaměstnanost řešit kabinet Petra Nečase opatřeními, která ale považuje analytička Markéta Šichtařová za nesmyslná. Místo nich navrhuje snížení daní, jež oživí poptávku, a tím zároveň povede i k růstu zaměstnanosti. V současné době totiž lidé nemají peníze - a neutrácejí.
10.04.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

OBRAZEM: Známé krásky prozradily, jaké kosmetické fígle používají

 
Každá žena má svůj osvědčený kosmetický trik. Už naše babičky věděly jak promastit pleť a nepotřebovaly k tomu žádné drahé produkty. A dokonce i hollywoodské celebrity někdy neutrácejí horentní sumy, ale sází na přírodu.
08.12.2015 00:35 |

podobné články

Ví to už i Kalouskovo ministerstvo: ekonomika stagnuje, lidé neutrácejí, spoří na stáří

 
Česká ekonomika stagnuje, proto vláda kvůli zhoršenému odhadu vývoje rozpočtu schválila novou fiskální strategii. Ekonomové viní ze zpomalení ekonomiky ministerstvo financí, kvůli zvýšení daňových sazeb prý podlomilo spotřebu, lidé kvůli dražšímu zboží nakupují méně než dřív.
23.07.2012 21:50 |

podobné články

To je zvrácené: Saúdský princ utratil za tři dny v Disneylandu 380 milionů

 
Arabští miliardáři zkrátka nevědí co s penězi. Když zrovna neutrácejí za "luxusní prostitutky během filmového festivalu v Cannes":http://www.extra.cz/festival-v-cannes-je-rajem-prostitutek-vydelaji-si-az-800-tisic-za-noc, vyrazí to pořádně roztočit třeba do pařížského Disneylandu.
04.06.2013 20:30 |

podobné články

Poslanecké šachy s náhradami: Peníze posílají rovnou do stranických kas

 
Čtyřiačtyřicet poslanců si podle MF Dnes účtuje na náhradách i pronájem kanceláře přímo v sídlech svých stran. Přehled ukazuje, že například do stranického rozpočtu KSČM tak přibylo skoro devět milionů korun. Před necelým měsícem přitom komunistická poslankyně Miloslava Vostrá vysvětlovala dobré hospodaření strany tím, že neutrácejí za to, na co nemají. Po celém Česku vlastní 66 staveb.
29.04.2016 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloslava Vostrá (144 článků)

Šéf aerolinek prohlásil: Nestojím o baťůžkáře, nic u nás neutratí

 
V Kataru nestojí o turisty, kteří cestují po světě s baťohy a minimalizují náklady na své dovolené. Jasně to teď vyslovil šéf aerolinek Qatar Airways, když prohlásil, že se baťůžkáři jen válejí na pláži a nic neutrácejí. Akbar Al Baker je poslal do sousední Dubaje, kde prý vadit tolik nebudou.
09.05.2016 17:05 |

podobné články

5 varovných znamení, že si z vás chce přítel udělat druhou maminku!

 
Nastala invaze mamánků. "Dokud matka funí, budu bydlet u ní," říkají si dnešní třicátníci v hospodě, kde si dopřávají drahé drinky. Můžou. Neplatí totiž nájem, neutrácejí za jídlo ani za drogistické výrobky. Všechno obstará jejich milovaná matinka, a k tomu jim ještě vypere a uklidí pokojíček. A když mamánci hledají přítelkyni, chtějí stejný servis. Jak takového zoufalce poznat a utnout včas randění?
29.11.2017 07:00 |

podobné články

Češi se prý mají nejlépe v historii. Kvůli závisti si to ale neuvědomují

 
Češi jsou známí jako notoričtí stěžovatelé. Remcají, ať vládne socialismus, nebo kapitalismus. Nejinak je tomu i v současnosti. A to i přesto, že se mají prokazatelně nejlépe v historii. Na tuto pozoruhodnou skutečnost ukázaly statistiky Světové banky. O tom, že jde o fakt, svědčí i názor sociologa Jaroslava Huka. Češi se podle něho mají nesrovnatelně lépe než třeba před 20 lety. Aniž by si to ale uvědomovali. "Lidé to berou tak, že třeba před dvaceti lety stálo pivo korunu sedmdesát, a teď mnohonásobně víc. Už ale nekoukají na to, že tehdy brali dva tisíce, a teď dvacet," řekl sociolog ParlamentnímListům.cz.
27.12.2011 14:40 |

podobné články

Češi se prý mají nejlépe v historii. Kvůli závisti si to ale neuvědomují

 
Češi jsou známí jako notoričtí stěžovatelé. Remcají, ať vládne socialismus, nebo kapitalismus. Nejinak je tomu i v současnosti. A to i přesto, že se mají prokazatelně nejlépe v historii. Na tuto pozoruhodnou skutečnost ukázaly statistiky Světové banky. O tom, že jde o fakt, svědčí i názor sociologa Jarosava Huka. Češi se podle něho mají nesrovnatelně lépe než třeba před 20 lety. Aniž by si to ale uvědomovali. "Lidé to berou tak, že třeba před dvaceti lety stálo pivo korunu, sedmdesát, a teď mnohonásobně víc. Už ale nekoukají na to, že tehdy brali dva tisíce, a teď dvacet," řekl sociolog ParlamentnímListům.cz.
27.12.2011 14:55 |

podobné články

Známý ekonom počítá: Z Česka odtéká víc peněz, než dostaneme na eurodotacích

 
POLEMIKA Známý ekonom Thomas Piketty na svém blogu porovnal toky veřejných a soukromých peněz v zemích Visegrádu a dospěl k nepříliš překvapivému zjištění. Mezi lety 2010 a 2016 totiž podle jeho výpočtů mnohem více peněz z Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky v podobě soukromých zisků odteklo do zahraničí, než přišlo z veřejných peněz Evropské unie.
10.02.2018 16:30 |

podobné články

Po 14 letech dostal zpět ukradenou peněženku. Bylo v ní víc peněz

 
Většina okradených je šťastná, když se jim peněženka vrátí alespoň s doklady. To, že chybějí peníze, je smutná přítěž, ale méně závažná než ztráta dokumentů, jejichž vyřizování stojí mnoho času a peněz. Ale Ivica Jerković z Chorvatska je asi výjimkou v mnoha ohledech. Ukradená peněženka se mu vrátila po neuvěřitelných čtrnácti letech, ale co víc. Nejenže v ní byly peníze, ale bylo v ní dokonce víc než v době, kdy o ni přišel.
14.04.2015 16:05 |

podobné články

Ivan Langer: Vydělávám mnohem víc než v politice. Mirku Topolánku, abych ti dal víc peněz, budeš se muset snažit

 
Langer politiku opustil již před sedmi lety a tvrdí, že bez ní je mu mnohem lépe, i když nemůže vyloučit, že ho mrzí, že již nemůže zasahovat do věcí, které by rád změnil, či udělal jinak. „Je pravda, že teď vydělávám mnohem více peněz, než v politice, živím se jako advokát a hodně peněz věnuji nadacím,“ upřesnil v Osmičce Heleny Šulcové s tím, že si sice mnoho lidí nemyslí, že je darebák, ale on si stojí za tím, že je zodpovědny člověk.
01.12.2017 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2141 článků) , Ivan Langer (658 článků) , Helena Šulcová (56 článků)

Letos Češi utratí o Vánocích víc peněz, věří obchodníci

 
Češi letos za vánoční dárky chtějí utratit více peněz než v předchozích dvou letech, kdy tyto výdaje domácností kvůli hospodářské krizi omezili. Více než třetina lidí přitom aspoň některé vánoční dárky pořídí až po vánočních svátcích, aby využili sezónní výprodeje. Vyplývá to z letošního průzkumu společnosti Unilever.
27.10.2011 13:00 |

podobné články

Když nebude víc peněz od státu a EU, věda v Praze utlumí, varují rektoři

 
Pokud se nenavýší objem peněz na vědu a nezlepší podmínky financování z EU pro pražské instituce, věda v metropoli se do roku 2020 výrazně utlumí. Na společné tiskové konferenci před pátečním Dnem vědy na to upozornili rektoři pěti pražských vysokých škol. Kromě stagnace peněz od státu, s níž se počítá až do roku 2016, jim vadí i to, že na financování vědy se málo podílí soukromé subjekty. V hlavním městě se přitom vyprodukuje víc než 60 procent vědeckých výsledků.
13.11.2013 12:31 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Češi mají řešení úniku peněz do daňových rájů - taxparentnost

 
Česká republika, ale i ostatní státy Evropské unie se potýkají s únikem peněz do daňových rájů. Tým evropských právníků a českého europoslance Tomáše Zdechovského vytvořil návrh tzv. taxparentního řešení. Jeho účelem je zabránit únikům peněz mezinárodních korporací do daňových rájů.
19.09.2014 11:06 |

podobné články

Tajné služby: Melete nesmysly a dobře to víte, vzkazuje generál Randák po masakru v Paříži

 
Větší pravomoci a víc peněz mají dostat zpravodajské služby, ale podle bývalého šéfa tajné služby generála Karla Randáka je to jen populismus. „Teď je móda zajímat se o terorismus, o to, jak fungují zpravodajské služby, aby vznikl dojem, že se politici starají o bezpečí lidí. Kdyby jim o to šlo, tak tyhle kroky podnikli dávno,“ prohlásil skepticky bývalý ředitel civilní rozvědky, který už před lety marně žádal o víc peněz.
20.01.2015 17:17 |

podobné články

Nejraději mají Češi sami sebe a sousední národy

 
Češi mají z národností nejraději sami sebe. Sympatie pociťují rovněž ke Slovákům a Polákům. Pozitivně Češi vnímají rovněž Židy, Řeky, Němce, Maďary a Bulhary. K dalším národnostním skupinám žijícím v ČR mají v lepším případě vztahy neutrální nebo převažuje antipatie. Plyne to z výsledků průzkumu CVVM.
13.04.2012 19:45 |

podobné články