Článek

Češi jsou k pokusům na myších hodně nedůvěřiví, tvrdí genetička

 
Helena Fulková je významnou českou genetičkou, které se podařilo naklonovat několik myší. Její vědecký zkoumání se mezi širokou veřejností setkává s nepochopením i s odsuzováním. Zatímco ve vědecké komunitě sklízí jedno uznání za druhým, laikové její pokusy na zvířatech vnímají jako nemorální. 
05.06.2015 12:36 |

podobné články

Podobné články

Mobily prý umí léčit Alzheimera. Testují to na myších

 
Metodu vědci zkoušeli na myších, myslí ale, že by mohla pomáhat i lidem.
07.01.2010 14:05 |

podobné články

Čeští vědci vyvinuli vakcínu, jež zastaví rakovinu. Látku testují na myších

 
Lék, který by zastavil rakovinové bujení, je na světě. U jeho zrodu stojí čeští vědci z pražského Ústavu hematologie a krevní transfuze, látku zatím úspěšně testují na myších.
14.01.2014 15:55 |

podobné články

Nová DVD – Nestyda, Ženy i Repo: Genetická opera

 
Mezi DVD novinkami tohoto týdne najdete například adaptaci románu Michala Viewegha Nestyda, kterou natočil Jan Hřebejk. Dále vychází americké drama Ženy nebo sci-fi muzikál Repo: Genetická opera.
05.05.2009 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (303 článků) , Michal Viewegh (164 článků)

Genetická rarita: Sestry mají černobílé děti!

 
Lékaři říkají, že šance, aby se přihodila taková genetická náhoda, je jedna ku milionu. Britským sestrám smíšeného původu, Sonie Brown (40) a Sharon Harris (35), se narodily děti, kterým jejich maminky říkají černobílá zlatíčka.
07.10.2010 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Sharon Brown (2 články)

Genetická odchylka z ní učinila hvězdnou modelku! Líbí se vám hororový obličej Melanie Gaydos?

 
26letá dívka trpí syndromem ektodermální dysplazie, což je vzácná genetická choroba, která napadá vlasy, zuby, nehty a póry. Lidé s touto poruchou mají psychické problémy, protože pro okolí zpravidla nejsou atraktivní. Melanie ale dokázala zažitá pravidla postavit na hlavu!
02.09.2015 14:56 |

podobné články

Nepálské ženy a děti se učí sebeobranu, v táborech hrozí násilnosti

 
Nepálské ženy a děti postižené zemětřesením dostávají od policie školení v základech sebeobrany, aby se ubránily útokům a pokusům o znásilnění. K několika pokusům došlo v táborech, v nichž našli útočiště lidé, kteří po zemětřesení přišli o své domovy.
07.06.2015 11:42 |

podobné články

Češi s Babišem souhlasí, ale nevěří mu

 
Většina obyvatel ČR souhlasí s nelítostnou kritikou poměrů ve společnosti, která zaznívá od miliardáře a majitele Agrofertu Andreje Babiše. K jeho osobě jsou však nedůvěřiví a o jeho poctivosti pochybují. Vyplývá to z internetového průzkumu agentury SANEP, který byl zveřejněn v pátek.
25.11.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků)

Europoslanec Zahradil: Merkelová je v zajetí evropanské ideologie. Německo potřebuje migranty a své ekonomické zájmy bezohledně prosazuje na úkor ostatních zemí. Nepřijatelné

 
ROZHOVOR Češi jsou opatrní a nedůvěřiví díky svým negativním zkušenostem s různými centralistickými režimy, od Rakouska až po Sovětský svaz, myslí si jeden z nejzkušenějších českých europoslanců Jan Zahradil (ODS). A Evropská unie, podle něj, řadou svých bizarních rozhodnutí tento jejich pocit jen posiluje. Vítá ale nynější situaci, kdy neochotu slepě následovat Berlín v jeho rozhodnutích dává najevo stále více členských států EU.
20.03.2016 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (417 článků)

Primátor Přerova: Lidé jsou znechucení, nedůvěřiví, podezíraví

 
ROZHOVOR Každý týden se z médií dozvídají o tom, že jim politici lžou a dopouštějí se korupce, na druhou stranu slyší, že to všechno jsou vlastně jen „předem připravené hry“, říká pro ParlamentníListy.cz senátor a přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD).
27.06.2012 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lajtoch (32 článků)

Banky si brousí zuby na církevní miliardy, píše deník

 
Církvím v příštích letech přitečou miliardy korun a stanou se z nich velmi movití klienti. To dobře vědí i banky a podle informací deníku Právo se na tento stav pečlivě připravují. Školí poradce, kteří církvím nabízí pomoc při správě majetku. Církevní hodnostáři jsou však zatím nedůvěřiví, nabídky bank prý nejsou nijak oslnivé.
14.04.2013 06:30 |

podobné články

Arséne Wenger se stal rekordmanem na lavičce Arsenalu

 
Nadřízený Tomáše Rosického se o fotbalu nejvíce naučil v hospodě. Nedůvěřiví fanoušci Kanonýrů jej vítali před 4750 dny transparentem ´Arséne Kdo?´.
03.10.2009 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Rosický (565 článků)

Psí příběhy: Ze zubožených hafanůch udělali psí krasavce!

 
Vychrtlí, zubožení a nedůvěřiví. To většinou spojuje všechny pejsky, kteří se po delší době zatoulání či týrání dostanou do útulku. Naštěstí ne všechny příběhy těchto psích zoufalců mají špatný konec. Z těch, co najdete v článku, Vás zahřeje u srdce.
19.03.2014 09:20 |

podobné články

Zavadil (ČSSD): Není důvod být nedůvěřiví k těm, kteří mají firmu rádi

 
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 4. 2016
13.04.2016 21:25 |

podobné články

Viagra přemůže i časová pásma!

 
Pánové, pozor! Asi byste si měli přibalit viagru do cestovní lékárničky. Nová argentinská studie totiž tvrdí, že oblíbený lék na potenci pomáhá organismu vyrovnat se s přelety časových pásem! Tento efekt prý souvisí s pozitivním účinkem na spánkový režim a už byl úspěšně otestován na myších.
05.09.2012 12:05 |

podobné články

Opalování má podobné účinky jako heroin, tvrdí studie

 
Američtí vědci provedli experiment na myších. Z výsledků pokusu vyplynulo, že organismus hlodavců si na UV záření vytvořil závislost.
20.06.2014 10:40 |

podobné články

Muži vyhynou, jsou jen odpad!, hlásá přední vědkyně

 
Mužské pokolení je odsouzeno k zániku. Alespoň to tvrdí uznávaná australská genetička Jenny Graves. Proces vymírání už podle ní dávno začal.
04.04.2013 10:30 |

podobné články

Sociální a ekonomická situace většiny lidí se zhoršila, tvrdí studie

 
Situace většiny obyvatel v Česku se loni podle výroční zprávy organizace Social Watch zhoršila, a to v několika směrech. Podle studie za to mohou mimo jiné přílišné vládní škrty, ale i sociální politika. Výsledkem zhoršování stavu v zemi jsou i protiromské nálady, které vedou až k „pokusům o pogromy”. Politiku zase provází korupce, stojí v české části zprávy Social Watch, kterou v úterý zveřejnili zástupci této organizace.
06.08.2013 16:20 |

podobné články

Před 19 lety zemřela královna lidských srdcí, princezna Diana: 7 nejasností v případu její smrti

 
Je tomu přesně 19 let od doby, kdy nás za tragických okolností opustila královna lidských srdcí, princezna Diana (†36). Poslední prázdninový den roku 1997 její auto havarovalo v tunelu v Paříži a navzdory všem pokusům o záchranu Diana vážným zraněním podlehla. Nepřežil ani její tehdejší přítel Dodi Al-Fayed (†42), který s ní v autě cestoval. Příčinou nehody byla podle vyšetřovatelů zběsilá jízda řidiče Henriho Paula (†41), který navíc před jízdou pil. Dodnes ale existují nejasnosti, které jsou živnou půdou konspiračních teoretiků, kteří tvrdí, že nešlo o nehodu, ale o atentát. Podívejte se s námi na sedm největších záhad v případu Dianiny smrti.
31.08.2016 05:45 |

podobné články

Genetická léčba alergie je zatím hudbou budoucnosti

 
Zásah do genetické výbavy jako boj s alergiemi by nebyl problém. Krásná představa, zatím však bohužel opravdu hodně vzdálená.
19.04.2010 05:30 |

podobné články