Článek

Češi jsou k pokusům na myších hodně nedůvěřiví, tvrdí genetička

 
Helena Fulková je významnou českou genetičkou, které se podařilo naklonovat několik myší. Její vědecký zkoumání se mezi širokou veřejností setkává s nepochopením i s odsuzováním. Zatímco ve vědecké komunitě sklízí jedno uznání za druhým, laikové její pokusy na zvířatech vnímají jako nemorální. 
05.06.2015 12:36 |

podobné články

Podobné články

Mobily prý umí léčit Alzheimera. Testují to na myších

 
Metodu vědci zkoušeli na myších, myslí ale, že by mohla pomáhat i lidem.
07.01.2010 14:05 |

podobné články

Čeští vědci vyvinuli vakcínu, jež zastaví rakovinu. Látku testují na myších

 
Lék, který by zastavil rakovinové bujení, je na světě. U jeho zrodu stojí čeští vědci z pražského Ústavu hematologie a krevní transfuze, látku zatím úspěšně testují na myších.
14.01.2014 15:55 |

podobné články

Nová DVD – Nestyda, Ženy i Repo: Genetická opera

 
Mezi DVD novinkami tohoto týdne najdete například adaptaci románu Michala Viewegha Nestyda, kterou natočil Jan Hřebejk. Dále vychází americké drama Ženy nebo sci-fi muzikál Repo: Genetická opera.
05.05.2009 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (327 článků) , Michal Viewegh (166 článků)

Genetická rarita: Sestry mají černobílé děti!

 
Lékaři říkají, že šance, aby se přihodila taková genetická náhoda, je jedna ku milionu. Britským sestrám smíšeného původu, Sonie Brown (40) a Sharon Harris (35), se narodily děti, kterým jejich maminky říkají černobílá zlatíčka.
07.10.2010 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Sharon Brown (2 články)

Genetická odchylka z ní učinila hvězdnou modelku! Líbí se vám hororový obličej Melanie Gaydos?

 
26letá dívka trpí syndromem ektodermální dysplazie, což je vzácná genetická choroba, která napadá vlasy, zuby, nehty a póry. Lidé s touto poruchou mají psychické problémy, protože pro okolí zpravidla nejsou atraktivní. Melanie ale dokázala zažitá pravidla postavit na hlavu!
02.09.2015 14:56 |

podobné články

Tomáška vyléčila z leukemie genetická úprava krve. Léčba stojí miliony

 
V Americe byla v posledních dnech schválena revoluční léčba, která představuje naději pro tisíce leukemických pacientů po celém světě – metoda CAR-T, neboli genetická modifikace krve. Vyléčit dokáže i těžké případy, kde nepomáhají ani transplantace kostní dřeně, ani chemoterapie. Vyléčila i malého Tomáše z Česka, u nějž všechny ostatní druhy léčby selhaly. Metoda je ale velice drahá a Evropská unie se k ní staví odmítavě. Informuje o tom časopis Respekt.
09.10.2017 15:10 |

podobné články

Nepálské ženy a děti se učí sebeobranu, v táborech hrozí násilnosti

 
Nepálské ženy a děti postižené zemětřesením dostávají od policie školení v základech sebeobrany, aby se ubránily útokům a pokusům o znásilnění. K několika pokusům došlo v táborech, v nichž našli útočiště lidé, kteří po zemětřesení přišli o své domovy.
07.06.2015 11:42 |

podobné články

Češi s Babišem souhlasí, ale nevěří mu

 
Většina obyvatel ČR souhlasí s nelítostnou kritikou poměrů ve společnosti, která zaznívá od miliardáře a majitele Agrofertu Andreje Babiše. K jeho osobě jsou však nedůvěřiví a o jeho poctivosti pochybují. Vyplývá to z internetového průzkumu agentury SANEP, který byl zveřejněn v pátek.
25.11.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12038 článků)

Europoslanec Zahradil: Merkelová je v zajetí evropanské ideologie. Německo potřebuje migranty a své ekonomické zájmy bezohledně prosazuje na úkor ostatních zemí. Nepřijatelné

 
ROZHOVOR Češi jsou opatrní a nedůvěřiví díky svým negativním zkušenostem s různými centralistickými režimy, od Rakouska až po Sovětský svaz, myslí si jeden z nejzkušenějších českých europoslanců Jan Zahradil (ODS). A Evropská unie, podle něj, řadou svých bizarních rozhodnutí tento jejich pocit jen posiluje. Vítá ale nynější situaci, kdy neochotu slepě následovat Berlín v jeho rozhodnutích dává najevo stále více členských států EU.
20.03.2016 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (472 článků)

Primátor Přerova: Lidé jsou znechucení, nedůvěřiví, podezíraví

 
ROZHOVOR Každý týden se z médií dozvídají o tom, že jim politici lžou a dopouštějí se korupce, na druhou stranu slyší, že to všechno jsou vlastně jen „předem připravené hry“, říká pro ParlamentníListy.cz senátor a přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD).
27.06.2012 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lajtoch (32 článků)

Češi vedou v počtu sebevražd, na život si sahají dokonce i děti. Proč?

 
Češi jsou náchylnější k sebevraždě než jiné národy v Evropě i ve světě. Vyplývá to ze statistik Světové zdravotnické organizace (WHO). Podle té si svůj život vezmou čtyři obyvatelé České republiky denně. Podle odhadů WHO navíc na každou sebevraždu připadá asi 20 nedokonaných pokusů. V Česku tak každý rok může dojít až k 30 tisícům pokusům o ukončení vlastního života. K drastickému činu, k jakému se odhodlal například i dramaturg ČT Aleš P., ale nemusí vést pouze psychické poruchy, jak by se mohlo zdát.
19.09.2017 06:30 |

podobné články

Hranolky z McDonaldu proti plešatosti? Vědci tvrdí, že vám po nich narostou vlasy!

 
Vědci z Univerzity v Jokohamě přišli s nevídaným objevem. Tvrdí, že chemikálie obsažená v hranolkách, které servírují v McDonald's, podporují růst vlasů. Nejdříve si to však vyzkoušeli na myších. Když pokus zafungoval, šli s pravdou ven. Pokud trpíte plešatostí, můžete se cpát bramborovou pochoutkou od rána do večera a ještě vám naroste hříva.
05.02.2018 21:30 |

podobné články

Banky si brousí zuby na církevní miliardy, píše deník

 
Církvím v příštích letech přitečou miliardy korun a stanou se z nich velmi movití klienti. To dobře vědí i banky a podle informací deníku Právo se na tento stav pečlivě připravují. Školí poradce, kteří církvím nabízí pomoc při správě majetku. Církevní hodnostáři jsou však zatím nedůvěřiví, nabídky bank prý nejsou nijak oslnivé.
14.04.2013 06:30 |

podobné články

Arséne Wenger se stal rekordmanem na lavičce Arsenalu

 
Nadřízený Tomáše Rosického se o fotbalu nejvíce naučil v hospodě. Nedůvěřiví fanoušci Kanonýrů jej vítali před 4750 dny transparentem ´Arséne Kdo?´.
03.10.2009 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Rosický (575 článků)

Psí příběhy: Ze zubožených hafanůch udělali psí krasavce!

 
Vychrtlí, zubožení a nedůvěřiví. To většinou spojuje všechny pejsky, kteří se po delší době zatoulání či týrání dostanou do útulku. Naštěstí ne všechny příběhy těchto psích zoufalců mají špatný konec. Z těch, co najdete v článku, Vás zahřeje u srdce.
19.03.2014 09:20 |

podobné články

Zavadil (ČSSD): Není důvod být nedůvěřiví k těm, kteří mají firmu rádi

 
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 4. 2016
13.04.2016 21:25 |

podobné články

Žárlivost podle astrologie: Která znamení patří k největším žárlivcům a jak jste na tom právě vy?

 
Je doba festivalů, koncertů a party. To si přímo říká pro nějaký úlet. Jakého je váš partner nebo partnerka znamení, abyste zjistili, jak moc budou nedůvěřiví a žárliví? Přinášíme vám přehled.
20.08.2017 21:20 |

podobné články

ZOO Jihlava: V australské části se zabydlují psi pralesní

 
Dva roční bratři jihoamerické psovité šelmy, Chico a Rico, pocházejí ze Zoo Praha. Nyní se zabydlují v nové expozici v australské části jihlavské zoo. První týden po svém příchodu do Jihlavy byli velmi plaší a nedůvěřiví a ukrývali se uvnitř boudy ve vnitřní části ubikace. V současnosti již oba psi chodí do svého venkovního výběhu, kde je mohou při troše štěstí vidět i návštěvníci.
23.08.2017 21:05 |

podobné články

Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Kdo vlastně okopává Babišovi jeho kotníky?

 
Lidé bývají často až nekriticky nedůvěřiví. Nevěří ničemu, kromě pomluv. Ty se jejich přičiněním pak šíří rychlostí vypálené dělové koule. Ve skutečnosti bychom pomluvu mohli označit za falešné peníze uvedené do oběhu, aby přinesly špinavý zisk.
18.12.2017 13:55 |

podobné články