Článek

Černoch (Úsvit): Teritorialita exekutorů - ledy se pohnuly

 
Velmi bedlivě jsem včera sledoval OVM, jejichž hosty dnes byl ministr spravedlnosti Robert Pelikán, bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová a předseda Advokátní komory Martin Vychopeň.
04.05.2015 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (275 článků)
Podobné články

Černoch (Úsvit-NK): Boj proti exekuční mafii považuji za velmi důležitý

 
Místní příslušnost (teritorialita) exekutorů ukončí velkobyznys s lidským neštěstím a často nezákonné chování některých exekutorů.
29.11.2015 13:51 |

podobné články

Pohnuly se ledy. Ale u Ratha skončit nesmíme, říká Peake

 
V Otázkách Václava Moravce se střetli předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM). Probírali hlavně kauzu Davida Ratha a boj s korupcí. Podle Peake odhalení Ratha znamená, že se začínají hýbat ledy.
20.05.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7819 článků) , David Rath (4225 článků) , Karolína Peake (1598 článků)

Byli jsme se podívat na konferenci o exekutorech. Jeden z nich si vzal slovo a popsal situaci

 
Až nezvykle názorově jednotní byli účastníci konference na téma „Teritorialita soudních exekutorů“, která se konala v polovině ledna v pražském hotelu Savoy. V diskusi před více než sedmdesáti účastníky setkání nenechali diskutující na senátní novele exekučního řádu, která chce v České republice zavést krajskou místní příslušnost exekutorů, nit suchou.
25.01.2016 18:00 |

podobné články

Fiedler (ŘN): Teritorialita exekutorů, soudcovská samospráva

 
Seminář v Poslanecké Sněmovně k ožehavému tématu exekucí a návrhu na zavedení teritoriality exekutorů. Čtvrtek 22.9. ve 13 hodin.
20.09.2016 10:50 |

podobné články

Komora: Odchody exekutorů pokračují, minulý týden rezignoval již jedenáctý v tomto roce

 
Za prvních 8 měsíců letošního roku Exekutorská komora ČR eviduje již 11 soudních exekutorů, kteří se rozhodli ukončit svou činnost. Zatím posledním exekutorem, který rezignoval na svou funkci, se stala Soňa Karasová, jejíž mandát skončí na konci března příštího roku. Za zvýšeným počtem odcházejících exekutorů jsou dle Exekutorské komory nepříznivé podmínky pro výkon povolání soudního exekutora. Exekutorům totiž přibývají nové povinnosti, zvyšují se nároky na jejich práci a naproti tomu se neustále snižuje vymahatelnost. V poslední době se k tomu přidal intenzivní tlak Ministerstva spravedlnosti, které prosazuje nesystémové snížení exekučního tarifu. EK ČR se obává, že hromadné rezignace exekutorů budou pokračovat a nastane problém s předáváním běžící exekuční agendy. O uvolněné exekutorské úřady totiž není dlouhodobě zájem.
15.09.2016 16:25 |

podobné články

Apokalyptické hodiny se pohnuly: Do konce světa zbývají 3 minuty!

 
Svět se přiblížil ke své zkáze! Apokalyptické hodiny lidstva, tzv. Doomsday Clock, které ukazují čas do zničení světa atomovou válkou, se opět pohnuly! Vědci je přiblížili směrem k půlnoci a momentálně ukazují čas 23:57!
23.01.2015 07:21 |

podobné články

Černoch (Úsvit): Zákon o místní příslušnosti exekutorů

 
V médiích se objevila zpráva, že Ministerstvo spravedlnosti vytvořilo kritickou analýzu ohledně zavedení teritoriality exekutorů.
03.10.2014 19:30 |

podobné články

Úsvit možná povede veterán z Afghánistánu Lidinský

 
Předseda hnutí Úsvit Marek Černoch nebude na srpnové volební konferenci obhajovat svůj předsednický post. Kandidovat bude na prvního místopředsedu a zůstane předsedou poslaneckého klubu. Na předsedu hnutí navrhuje válečného veterána se zkušenostmi z Afghánistánu a odborníka na bezpečnostní problematiku Miroslava Lidinského. Černoch to oznámil na dnešní tiskové konferenci ve sněmovně. Úsvit svolal svoji první volební konferenci na 8. srpna.
21.07.2015 13:02 |

podobné články

Tomio Okamura si s radostí užívá trápení exekutorů

 
Redakce ParlamentníchListů.cz požádala Tomia Okamuru, který již řadu měsíců ostře kritizuje postupy exekutorů a celý současný exekutorský řád, o to, aby zhodnotil návrhy na změny v exekucích, které by měly projít jednáním sněmovny. A také o to, aby zkusil posoudit, do jaké míry jsou připomínky exekutorů, které byly vznesené, na místě. Jak se dalo čekat, ne vše pokládá Okamura za pozitivní krok vpřed. S úsměvem však říká, že nechápe, co exekutorům na nové úpravě vadí.
09.12.2011 12:45 |

podobné články

MF Dnes zveřejnil seznam exekutorů, na které je třeba dát si pozor

 
Přibývá zpráv o přehmatech exekutorů. Deník MF Dnes zjistil, že dva exekutoři, na které bylo podáno nejvíce kárných žalob, nadále pracují. Na základě seznamu exekutorů zveřejnil jména těch, na které by si lidé měli dát pozor.
13.02.2012 12:15 |

podobné články

Ledy se pohnuly. Obvinění za pandury může padnout do poloviny roku

 
Léta se vlekoucí kauza možné korupce při nákupu pandurů nabírá přece jen nadějnější obrysy pro své rozuzlení. Žalobci jsou podle informací týdeníku Respekt přesvědčení, že během první poloviny roku dovedou pátrání do zdárného konce a ve výhledu několika měsíců budou v této věci sdělena obvinění.
09.01.2012 12:50 |

podobné články

Známe tajný scénář pokračování filmu Bony a klid. Potměšila vyhodí z okna!

 
Pamatujete na naivního automechanika Martina Holce z dnes již legendárního veksláckého trháku Bony a klid? Od doby uvedení prvního dílu uplynulo už pětadvacet let, a i když se již roky mluví o natáčení pokračování, až letos se konečně ledy pohnuly dopředu. Na podzim má začít natáčení snímku, ve kterém hned na začátku musí hlavního hrdinu jedničky Jana Potměšila, který je v reálu upoután na invalidní vozík, vyhodit z okna!
17.04.2012 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Potměšil (72 článků)

Kozák (ČSSD): Ledy se pohnuly i v krajské politice

 
Letošní podzimní krajské a senátní volby budou v řadě věcí výjimečné. Nejen, že bude ČSSD hájit třináct hejtmanství, ale občané budou mít možnost ještě více ovlivnit složení krajských zastupitelstev.
29.06.2012 20:15 |

podobné články

Konec výluky v NHL? Obě strany spolu jednaly sedm hodin

 
Vypadá to, že se ledy konečně pohnuly. Šéfové klubů NHL a zástupci hráčů spolu v úterý jednali sedm hodin a rokování pokračuje i dnes. Dojdou k dohodě, nebo jde opět o výkřiky do tmy?
07.11.2012 16:45 |

podobné články

Zpráva z Egypta: Kramný má nové informace o pitvě Moniky a Klárky

 
Petr Kramný, kterému v Egyptě zemřela dcera a manželka, má opět o něco lepší náladu. Po obrovském zklamání, které ho potkalo minulý týden, se ledy konečně pohnuly.
07.10.2013 18:55 |

podobné články

Černý Petr zbude na Zemana, o profesorech bude s rektory jednat on

 
Ministr školství v demisi Dalibor Štys si nechce nechat v rukách horký brambor v podobě jmenování nových profesorů, a proto nejspíš po Novém roce pošle na Hrad prezidentovi k podpisu 77 čekajících návrhů. Černého Petra tak bude držet Miloš Zeman. Ten se podle informací Práva chystá jednat s ministrem i rektory na jejich žádost. Zdá se tedy, že se ledy pohnuly.
20.12.2013 10:52 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15924 článků) , Dalibor Štys (25 článků)

Co s prostitucí? Návrhy zákona skončily zatím v šuplíku

 
Poskytování prostituce je považováno za nejstarší řemeslo. Snahy o její vymýcení se po celou dobu historie zcela minuly účinkem. Proto i u nás sílí snahy ji uznat jako zaměstnání či živnost. S tím, že pracovnice v sexbyznysu budou mít své povinnosti (třeba placení daní), ale i práva. Politici se do tohoto kyselého jablka zatím neodvážili kousnout. I když ledy se pohnuly v loňském roce, kdy vznikly hned dva návrhy zákonů ohledně prostituce.
26.01.2014 21:55 |

podobné články

Senátor Valenta: Popíšu vám své první setkání s Babišem. Tehdy v březnu 2015...

 
ParlamentníListy.cz obdržely od senátora Iva Valenty jeho aktuální blog. Píše se v něm o možné rekonstrukci bývalé uherskohradišťské věznice. Ta je pro místní už dlouhé roky problematickou záležitostí. Nyní se, jak vidno, ledy pohnuly. Krom toho zástupce horní komory Parlamentu přidal několik osobních vzpomínek.
10.05.2016 14:25 |

podobné články

Politická žumpa našla své dno. Okamura se spojil s Velebou, přibrali i Vodičku

 
Na protiuprchlickém konci politického spektra se opět pohnuly ledy. Strana přímé demokracie Tomia Okamury vytvořila před krajskými volbami koalici se Stranou práv občanů senátora Jana Veleby. V programu mají jedinou věc – boj proti uprchlíkům.
12.09.2016 11:10 |

podobné články