Článek

Černoch (Úsvit): Nemůžeme dopustit, aby došlo k zavření Dolu Paskov

 
Tisíce lidí by přišlo o práci! Bývalí vládní představitelé se nechali od pana Bakaly sponzorovat miliony a pouze přihlíželi tunelování tohoto dolu. Situace je nyní naprosto kritická a vláda pouze přešlapuje na místě.
20.05.2016 21:40 |

podobné články

Podobné články

Stát a OKD podepíší memorandum, týká se budoucnosti Dolu Paskov

 
Ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala a výkonný ředitel těžební společnosti OKD Dale Ekmark dnes v závodě Dolu Paskov ve Staříči na Frýdeckomístecku podepíší Memorandum o porozumění. Mluvčí ministerstva Jana Dronská uvedla, že podpis memoranda bude důležitým krokem pro budoucnost Dolu Paskov, v němž chce firma na konci letošního roku ukončit těžbu uhlí.
06.01.2014 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cienciala (5 článků)

Z Dolu Paskov se už do karvinských šachet přemístilo 160 horníků

 
Celkem 160 horníků se už od počátku října přemístilo z Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku, který chce těžební společnost OKD zavřít, na jiné její doly na Karvinsku. Jde o čtyři čelbové kolektivy, přípraváře, kteří razí důlní chodby k zpřístupnění uhelných zásob. Řekl to dnes mluvčí OKD Marek Síbrt. Na Dole Paskov stále pracuje přes 2500 lidí.
08.10.2013 18:55 |

podobné články

Ministr Mládek bude dnes jednat s odbory o budoucnosti Dolu Paskov

 
Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) bude dnes jednat se šéfem odborů Josefem Středulou a předsedou hornických odborů Janem Sábelem o situaci v těžební společnosti OKD. Tématem by měla být především budoucnost ztrátového Dolu Paskov, který chce OKD uzavřít. Na Dole Paskov nyní pracuje 1700 kmenových zaměstnanců a 500 lidí z dodavatelských firem.
10.12.2015 06:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (659 článků)

Havlová (Úsvit): Nedovolme Ostravu přeměnit na Detroit

 
Od Dolu Paskov se v posledních týdnech šíří vlna otřesů, protože OKD uvažuje o zavření údajně prodělečného dolu, který však podle odborů prodělečným není.
15.09.2013 19:10 |

podobné články

A konec, horníci. Důl Paskov se uzavře v březnu

 
Společnost OKD ukončí těžbu černého uhlí ve ztrátovém Dole Paskov 31. března příštího roku. Co nejvíce zaměstnanců chce přesunout do karvinské části revíru. Návrh představenstva firmy dnes schválil věřitelský výbor. ČTK to potvrdil mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Petr Habáň. OKD je od května v úpadku, v srpnu věřitelé schválili reorganizaci firmy. Zavření ztrátové šachty, která táhne dolů celý podnik, je součástí restrukturalizace.
23.11.2016 18:35 |

podobné články

NWR navrhla zavřít Důl Paskov dřív nebo ho převést na stát. Oba návrhy ministři odmítli

 
Těžební společnost New World Resources (NWR), která je majitelem černouhelné firmy OKD, navrhla uzavření Dolu Paskov už na konci příštího roku. Původní plán přitom počítal s uzavřením na konci roku 2017. Druhou variantou je převod dolu na stát. Vyplývá to z materiálu pro pondělní jednání vlády, který má ČTK k dispozici. Ministři, kteří mají novou dohodu o dolu uzavřít, oba návrhy odmítli.
09.12.2015 12:56 |

podobné články

Do konce března má být jasné, zda stát podpoří Důl Paskov

 
Do konce března má být jasné, zda a jak stát poskytne podporu při utlumování Dolu Paskov, kde chce OKD ukončit na konci letošního roku těžbu. Jednou z možností je, že by OKD na své náklady těžbu prodloužily až do konce roku 2016 a stát by k 1. lednu 2017 Důl Paskov za korunu koupil. Vyplývá to z Memoranda o porozumění, které dnes ve Staříči na Frýdeckomístecku podepsali ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala a nový šéf těžební společnosti OKD, které důl patří, Dale Ekmark.
06.01.2014 20:25 |

podobné články

Těžbu v dolu Paskov prodlužovat nemůžeme, odmítl šéf OKD návrh státu

 
Ředitel OKD Ján Fabián v nedělních Otázkách Václava Moravce uvedl, že společnost nemůže přistoupit na návrh státu a prodloužit těžbu v dole Paskov. Uzavřít jej chce v roce 2014, vláda by ráda prodloužila těžbu o dva roky.
22.09.2013 12:25 |

podobné články

Krize kolem dolů na Ostravsku: Hrozí až 71 tisíc propuštěných!

 
Zavření konce dolu Paskov je jen začátek, Ostravsku hrozí sociální katastrofa. V regionu s vysokou nezaměstnaností může dojít k dalšímu velkému propouštění, protože těžký průmysl je v útlumu. O práci tu podle krizového scénáře může přijít až 71 tisíc lidí!
20.09.2013 08:30 |

podobné články

Ministr Mládek se na Dole Paskov setká s odboráři i vedením OKD

 
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) se dnes na Dole Paskov ve Staříči na Frýdecko-Místecku spolu s vládním zmocněncem pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiřím Ciencialou setká s vedením OKD, odboráři a zástupci vedení kraje. Mohl by tam představit návrh doporučení pro vládu, jak řešit situaci v dole, jemuž hrozí zavření.
01.04.2014 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (659 článků)

Ostrá demonstrace nepomohla, Důl Paskov bude uzavřen

 
Společnost NWR, vlastníci těžařskou společnost OKD, se navzdory protestům horníků rozhodla uzavřít Důl Paskov. Oznámila to v úterý večer, jen několik hodin poté, co do bývalého sídla vedení dolů vnikly desítky rozhořčených havířů. Informaci o uzavření dolu přinesla Česká televize.
17.09.2013 20:05 |

podobné články

Zaorálek se pustil do majitele Dolu Paskov Bakaly: Jste nežádoucí, raději se do Česka nevracejte!

 
Místopředseda ČSSD a lídr strany pro podzimní volby v Moravskoslezském kraji Lubomír Zaorálek se ostře pustil do podnikatele Zdeňka Bakaly. Právě on totiž podle Zaorálka vlastní firmu, která rozhodla o uzavření Dolu Paskov. Jste nežádoucí osobou, raději se do Česka nevracejte, uvedl.
18.09.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1936 článků)

OKD: Možné varianty budoucnosti Dolu Paskov

 
Představenstva společností New World Resources a OKD po zasedání, která se konala v pondělí a úterý, potvrdila svým rozhodnutím to, co bylo avizováno již v minulých týdnech. Tedy fakt, že provozování Dolu Paskov není při současné situaci na světových trzích s uhlím ve střednědobém horizontu udržitelné.
19.09.2013 08:55 |

podobné články

Rouček (ČSSD): Vláda se nesmí vyzouvat z řešení situace na Dolu Paskov

 
Na jedné straně názor, že každý se musí o sebe postarat sám a na propuštěné horníky z Dolu Paskov přece nebude zbytek společnosti doplácet, na druhé straně představa, že stát ustoupí vydírání soukromého vlastníka, který vládu staví před hotovou věc. Tak divoká a „ode zdi ke zdi“ je současná debata o kritické situaci na Frýdecko-Místecku.
19.09.2013 16:20 |

podobné články

Vytunelovali to tu a vysr*li se na nás, zlobí se horníci! Konec dolu Paskov je vyděsil

 
Nezaměstnanost je v Ostravském regionu velmi vysoká, do toho navíc přišlo uzavření dolu Paskov. A lidé se obávají, že tenhle případ strhne lavinu krachů dalších firem. Katastrofický scénář pro Ostravsko dokonce počítá až se 71 tisíci propuštěných! Blesk se proto vydal mezi horníky vyzvědět, co si o kritické situaci myslí.
20.09.2013 13:00 |

podobné články

Zemanovi poradci: Stát se bude na schůzce s OKD snažit o delší těžbu v Dolu Paskov

 
Poradci prezidenta Miloše Zemana se shodli, že by se stát měl na úterní schůzce s představiteli OKD snažit o delší těžbu v Dolu Paskov. Jako termín ukončení si stanovili nejdříve rok 2016, stát však na to nechce doplácet.
21.09.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16417 článků)

Zeman o krizi kolem dolu Paskov: Mám pro horníky řešení! Co na to papež?

 
Miloš Zeman dnes jednal na Hradě o osudu dolu OKD Paskov a jeho zaměstnanců - ostravských horníků, kterým hrozí, že skončí na dlažbě. Zatímco prezident přišel s návrhy na řešení tíživé situace českých těžařů, přímo mezi horníky do jednoho z nejchudších regionů v Itálii vyrazil papež František. A vyzkoušel si slušivou žlutou helmu se svítilnou.
24.09.2013 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16417 článků)

Zeman jedná v Karviné s hornickými odboráři o Dolu Paskov

 
Prezident Miloš Zeman pokračuje v návštěvě Moravskoslezského kraje. Druhý den zahájil ve středu návštěvou Karviné, kde se na Zámku Fryštát sešel s hornickými odboráři. O schůzku sám požádal, tématem je krize hornictví a osud horníků Dolu Paskov.
02.10.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16417 článků)

Ti, co vyrabovali firmy, by měli sedět nebo viset! Silná slova po tiskovce s Babišem

 
Za názorem ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) dát na záchranu Dolu Paskov miliardu ze státní kasy stojí i bývalý ministr Rusnokovy vlády Jiří Cienciala. „Je to lepší řešení nežli riskovat velkou nezaměstnanost,“ řekl ParlamentnímListům.cz Cienciala. V názoru ho podporuje poslanec KSČM Miroslav Opálka. Naopak ekonomický expert ODS Jan Skopeček chápe zase odpor vicepremiéra Andreje Babiše, jenž rozhodně nechce podporovat soukromou firmu OKD, vlastníka Dolu Paskov.
02.04.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Jan Skopeček (169 článků) , Miroslav Opálka (48 článků)