Článek

Ceny Magnesia Litera: Havlová s ministrem, Geislerová s hlavou v mobilu a Písařovicová s vínem

 
Ani letos nechyběla na předávání knižních cen Magnesia Litera herečka Dagmar Havlová (63). V lesklých zelenkavých šatech s výrazným přehozem vypadala skvěle. Na afterparty většinu času trávila po boku ministra kultury Daniela Hermana.
06.04.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Havlová (1142 článků) , Daniel Herman (1052 článků) , Daniela Písařovicová (97 článků)
Podobné články

V soutěži Magnesia Litera mají rekordních 349 přihlášek

 
Rekordních 349 přihlášek dostali pořadatelé knižních cen Magnesia Litera do 12. ročníku soutěže. Přišlo jich o 24 více než v minulém ročníku. Nejpočetněji je opět zastoupena kategorie Litera za prózu se 73 tituly, řekl novinářům Pavel Mandys z pořádajícího sdružení Litera.
04.02.2014 14:00 |

podobné články

Ceny soutěže Magnesia Litera vyhlásí 4. dubna Anna Geislerová

 
Vítězové 11. ročníku soutěže knižních cen Magnesia Litera budou slavnostně vyhlášeni 4. dubna na Nové scéně Národního divadla v Praze. Minulý rok se Knihou roku stal román Zeptej se táty od Jana Balabána, který v dubnu 2010 nečekaně zemřel. Publikace se velmi dobře prodávala hned po vydání, prodeje podpořil také titul bestselleru na téměř 19 000 prodaných výtisků. Informoval o tom Pavel Mandys ze sdružení Litera.
31.01.2012 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Geislerová (68 článků) , Jan Balabán (13 článků)

Letošní knižní ceny Magnesia Litera vyhlásí 24. dubna

 
Letošní 12. knižní ceny Magnesia Litera budou vyhlášeny 24. dubna v přímém přenosu České televize (ČT). Nominace pořadatelé soutěže oznámí přibližně v polovině března. Letošní ročník byl obeslán 324 přihláškami, což je o jednu méně než loňské rekordní číslo. V tomto roce poprvé získají finanční prémie také vítězové některých kategorií. Novináře o tom informoval Pavel Mandys z pořádajícího občanského sdružení Litera.
14.02.2013 13:20 |

podobné články

Držitel ceny Magnesia Litera Jiří Padevět: Doba negeneruje hrdiny, ti existují

 
Se slovy, že právě 8. dubna si připomínáme stodruhé výročí narození Jozefa Gabčíka, který se podílel na atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, převzal v úterý Jiří Padevět cenu Litera za literaturu faktu za knihu Průvodce protektorátní Prahou. Nakonec od mnohočetné poroty složené z kritiků, spisovatelů, nakladatelů a překladatelů získal i cenu nejvyšší: Magnesia Litera – Kniha roku.
10.04.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jozef Gabčík (22 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

Startuje soutěž Magnesia Litera

 
Do devátého ročníku soutěže o nejlepší knihu roku 2009 Magnesia Litera je přihlášeno 285 titulů. Vítězové osmi kategorií budou vyhlášeni 18. dubna ve Stavovském divadle v Praze. Oznámil to Pavel Mandys z občanského sdružení Litera, které soutěž spoluorganizuje.
12.02.2010 10:00 |

podobné články

Jan Balabán se posmrtně účastní literární soutěže Magnesia Litera

 
Próza Jana Balabána (1961– 2010) Zeptej se táty je mezi 58 tituly navrženými podle Pavla Mandyse z Občanského sdružení Litera na cenu určenou v 10. ročníku Magnesia Litera nejlepší próze, případně Knize roku. Výsledky uvidí diváci ČT v přímém přenosu 10. dubna. Večer moderovaný Aňou Geislerovou bude hostit Stavovské divadlo.
02.02.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Balabán (13 článků)

Magnesia Litera: Nominace mají Fischerová, Hájíček i Brabcová

 
Z více než tří stovek knih přihlášených do soutěže Magnesia Litera 2013 vybraly poroty 24 titulů, které nominovaly v sedmi kategoriích na výroční ocenění. V každé z nich je po třech finalistech, jen v kategorii próza je šest finalistů, pořadatelé tak chtějí původní domácí tvorbu více podpořit. O nominovaných titulech ve středu zástupci pořádajícího občanského sdružení Litera informovali novináře.
20.03.2013 15:55 |

podobné články

Měsíc jsem musela o Jolaně mlčet, říká nová tvář Událostí Písařovicová

 
Čtyřiatřicetiletá rodačka ze Znojma Daniela Písařovicová byla jedna z mála, která v České televizi věděla, že se blíží odchod Jolany Voldánové z Událostí. Lukrativní post jí nabídli měsíc předtím, než ke změně došlo. "Pro všechny to byl šok," říká Daniela Písařovicová v rozhovoru pro iDNES.cz. Další články k tématu: Daniela Písařovicová: Události byly příležitost, ale nejsem zapšklá MÓDNÍ POLICIE: Písařovicová jako z tržnice a přehnané doplňky Verešové VIDEO: Bavil by mě pořad, kam bych si zvala osobnosti, říká Voldánová Jolana Voldánová: Můj odchod kolegy šokoval víc než ten Nečasův OBRAZEM: Dvacet let v televizi. Jak šel čas s Jolanou Voldánovou Známá tvář ČT Jolana Voldánová končí v Událostech. Zprávy uváděla 18 let
17.07.2013 00:30 |

podobné články

Osobnosti: Jolana Voldánová (142 článků) , Daniela Písařovicová (97 článků)

Magnesia Litera: Cenu získal i Zdeněk Svěrák

 
Knihou roku 2012 se stala novela Michala Ajvaze Lucemburská zahrada. Autor získal hlavní cenu v soutěži Magnesia Litera, jejíž výsledky ve středu pořadatelé vyhlásili na Nové scéně Národního divadla. Do jedenáctého ročníku soutěže se přihlásilo rekordních 325 knih. Vítěz si odnesl odměnu 200 tisíc korun. Večer moderovala herečka Aňa Geislerová a Jiří Havelka. Jednu z cen si odnesl i režisér Zdeněk Svěrák.
05.04.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (234 článků) , Jiří Havelka (29 článků) , Michal Ajvaz (4 články) , Jiří Kniha (36 článků)

Havlová si v divadle poranila ruku, její další představení se ruší

 
Dagmar Havlová minulý týden nešťastně uklouzla na šikmém jevišti během představení Divadla na Vinohradech a poranila si ruku. Její další představení divadlo muselo zrušit, protože Havlová za sebe ve hře Marie Stuartovna nemá alternaci. Další články k tématu: Bulvár mě chce zdiskreditovat, reaguje Havlová na články o novém vztahu Cirkus Havel vyráží s Provázkem do Francie, Dagmar Havlová pojede také Dagmar Havlová přihlížela ražbě zlaté medaile svého zesnulého manžela Havlová chystá knihu o smutečních akcích po úmrtí manžela, bude i medaile Havlová se poprvé od úmrtí muže vrací k práci. Čeká ji Cyrano i Amadeus Dagmar Havlová se rozloučila s manželem, pohřeb zvládla s noblesou
11.06.2012 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Havlová (1142 článků) , Marie Stuartovna (17 článků)

Na cenu Magnesia Litera kandidují Hůlová, Balabán, Hakl i Andronikova

 
Nominace na literární ceny Magnesia Litera byly vyhlášeny ve čtvrtek v Praze. V nejsledovanější kategorii próza se neprosadil žádný vyložený nováček.
24.02.2011 14:10 |

podobné články

Na cenu Magnesia Litera kandidují Hůlová, Balabán, Hakl i Pilátová

 
Nominace na literární ceny Magnesia Litera byly vyhlášeny ve čtvrtek v Praze. V nejsledovanější kategorii próza se neprosadil žádný vyložený nováček.
24.02.2011 15:10 |

podobné články

Magnesia litera pro Hakla, Svěráka i Padevěta

 
Pestrou směs současnosti a historie, převážně vnímané kriticky, představily v úterý večer poroty třináctého ročníku soutěže Magnesia litera. Prestižní knižní ceny byly rozdány na Nové scéně Národního divadla v Praze. V devíti kategoriích o ně usilovali autoři 349 titulů. Knihou roku se stal Průvodce protektorátní Prahou Jiřího Padevěta.
08.04.2014 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kniha (36 článků)

O titul Magnesia Litera soutěží 24 knih

 
Naději získat ocenění v rámci knižních cen Magnesia Litera má 24 knih a šest blogů. Je mezi nimi také zatím poslední laureátka Nobelovy ceny Světlana Alexijevičová se svou oceněnou knihou Doba z druhé ruky s podtitulem Konec rudého člověka. V každé ze sedmi kategorií jsou tři nominace, jen původní domácí próza má nominací šest. Protože i nominovaným titulům se dostává větší pozornosti knihkupců, a tedy i čtenářů, chtějí tak organizátoři cen více propagovat kvalitní českou beletrii.
01.03.2016 14:20 |

podobné články

Bodovali uprchlíci i dospívání: Romány získaly knižní ceny Magnesia Litera

 
Knihou roku se v soutěži Magnesia Litera stal román Jezero, který napsala Bianca Bellová. Próza je drsným příběhem o dospívání a zároveň postapokalyptickým podobenstvím o zničení přírody, po kterém následuje zpustošení lidských vztahů i duší jednotlivých lidí. Pořadatelé dnes v Národním divadle v Praze vyhlásili i vítěze osmi kategorií soutěže, jež má propagovat kvalitní četbu. V té nejsledovanější, v kategorii prózy, zvítězil Marek Šindelka s románem Únava materiálu.
04.04.2017 22:20 |

podobné články

O titul Magnesia Litera - kniha roku se letos utká dvacet čtyři autorů

 
O titul Magnesia Litera - kniha roku bude letos soutěžit čtyřiadvacet děl v sedmi kategoriích. Největší „tlačenice“ je v kategorii próza, kde bylo vybráno pět kandidátů. Jména vítězů se dozvíme 18. dubna během přímého přenosu na ČT 2.
11.03.2010 13:30 |

podobné články

Třísetčlenná porota zvolila vítěze cen Magnesia Litera za nejlepší knihy

 
Knihou roku devátého ročníku soutěže Magnesia Litera byl v neděli v přímém přenosu na ČT 2 vyhlášen soubor povídek Zmizet Petry Soukupové. Čtenáři dali svůj hlas Kateřině Tučkové a Vyhnání Gerty Schnirch, příběhu německé obyvatelky Brna za druhé války i po ní.
18.04.2010 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Petra Soukupová (8 článků)

Magnesia Litera: Posmrtná pocta Janu Balabánovi a Evě Slámové

 
Scenáristé nedělního večera oznamujícího v pražském Stavovském divadle vítěze 10. ročníku cen Magnesia Litera vsadili na detektivku, jejímž cílem je odhalit zločin, případně smrt.
10.04.2011 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Balabán (13 článků) , Eva Slámová (3 články)

Magnesia Litera: Tereza Voříšková poprvé ukázala nového přítele

 
Jedna z nejkrásnějších českých hereček Tereza Voříšková se zúčastnila udílení literárních cen Magnesia Litera. A poprvé tam na veřejnosti ukázala svého nového přítele. S ním pak dokonce předvedla divokou líbačku přímo v lóži Stavovského divadla.
12.04.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Voříšková (239 článků)