Článek

Cenu Costa získala opět Atkinsonová

 
Britskou literární cenu Costa za nejlepší román roku dostala v pondělí už podruhé spisovatelka Kate Atkinsonová, tentokrát za knihu A God in Ruins (Bůh v troskách) o válce a jejích následcích.
06.01.2016 10:15 |

podobné články

Podobné články

Problémy firmy Costa Crociere pokračují: Na výletní lodi hořelo

 
Na obří výletní lodi Costa Allegra plující z Madagaskaru na Seychely dnes vypukl požár, podařilo se jej ale rychle uhasit. Informoval o tom majitel plavidla, italská společnost Costa Crociere, která rovněž vlastní loď Costa Concordia. Ta před více než šesti týdny ztroskotala u toskánského pobřeží. Podle dostupných informací na Costa Allegre nebyl nikdo zraněn, plavidlo se ale nemůže samo pohybovat a je ponořeno do tmy.
27.02.2012 20:05 |

podobné články

Costa Coffee spolupracuje s čerpacími stanicemi Shell

 
Kavárenský řetězec Costa Coffee Česká republika zahájil spolupráci se společností Shell Czech Republic a spustil projekt Costa Express. Na všech dálničních čerpacích stanicích Shell po celé České republice nyní mohou zákazníci využít samoobslužný Costa Express kávovar, který připravuje kvalitní čerstvou kávu.
07.09.2015 10:06 |

podobné články

Potoky krve? Britská poslankyně, spojenkyně Okamury, neotřele o Brexitu a soužití s přistěhovalci

 
ROZHOVOR Britská nezávislá europoslankyně Janice Atkinsonová z frakce Evropa národů a svobody říká, že Britové budou hlasovat pro nezávislost na Evropské unii. Vyvrací, že by to pro Spojené království bylo nevýhodné. Brexit může vyvolat v Evropě domino efekt, EU se rozpadne a vznikne spolupráce nezávislých států. Atkinsonová varuje před masovou nekontrolovanou imigrací a multikulturalismem.
22.06.2016 07:40 |

podobné články

Kavárny překvapily. Cenu Costa získal debutant Nathan Filer

 
Favoritkou přestižního literárního klání byla Kate Atkinson, která už získala cenu Costa za román Life after Life.
29.01.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Kate Atkinson (4 články) , Kate Atkinson (4 články)

Kavárny překvapily. Cenu Costa získal debutant Nathan Filer

 
Favoritkou přestižního literárního klání byla Kate Atkinson, která už získala cenu Costa za román Life after Life.
29.01.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Kate Atkinson (4 články) , Kate Atkinson (4 články)

Trenér Costa končí u španělských tenistů

 
Albert Costa se vzdal funkce nehrajícího kapitána daviscupového týmu Španělska, se kterým tuto soutěž dvakrát vyhrál. Costa bude zastávat pozici koordinátora národních týmů.
15.12.2011 13:05 |

podobné články

Z Costa Concordie uniká tekutina, ministersvo chce vyhlásit poplach

 
Italská společnost Costa Crociere, která provozovala havarovanou loď Costa Concordia, viní z nehody kapitána. Záchranáři stále pohřešují 16 lidí. Záchranné práce navíc byly přerušeny.
16.01.2012 07:15 |

podobné články

Rybářská loď nově směřuje s Costou Allegrou k Seychellám

 
AKTUALIZOVÁNO. Výletní loď Costa Allegra s více než tisícovkou osob na palubě, která v důsledku pondělního požáru nemohla pokračovat v plavbě a zůstala vězet u Seychel, vleče francouzská rybářská loď Trévignon a seychelské remorkéry, oznámil majitel lodi italská společnost Costa Crociere, jíž patří i přibližně čtyřikrát větší loď Costa Concordia, která v lednu ztroskotala u italských břehů. Plavidla by měla dorazit na hlavní část Seychel, největší ostrov Mahé ve čtvrtek dopoledne.
28.02.2012 08:15 |

podobné články

Říkáte si, že jste smolaři? S touhle rodinkou se měřit nemůžete!

 
Brit James Thomas (19) se proslavil jako hrdina, který po lednové havárii výletní lodi Costa Concordia pomáhal ostatním cestujícím z lodi coby živý žebřík. O pouhých šest týdnů později uvěznil požár na obdobném, jen čtyřikrát menším parníku jménem Costa Allegra jeho sestru Rebecku (23)! Obě plavidla patří stejné společnosti – Costa Cruises.
29.02.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: James Thomas (6 článků)

Začalo vyzvedávání obří lodi Costa Concordia: V troskách stále tlejí těla pasažérů!

 
Je to už dvacet měsíců, kdy se potopila výletní loď "Costa Concordia":http://www.extra.cz/tema/costa-concordia u italského Giglia. Teprve nyní se začíná s vyzvedáváním vraku lodi.
16.09.2013 16:05 |

podobné články

Cenu Costa za knihu roku dostal román Pure od Andrewa Millera

 
Román Andrewa Millera Pure (Čistý) získal britskou literární cenu Costa. Předseda poroty Geordie Greig oznámil, že vítěz byl vybrán po „bouřlivé debatě“.
26.01.2012 10:55 |

podobné články

Alena Mihulová získala v USA cenu za roli ve filmu Domácí péče

 
Česká herečka Alena Mihulová získala na filmovém festivalu v americkém Palm Springs cenu pro nejlepší herečku. Porota ji ocenila za roli zdravotní sestry Vlasty ve filmu Domácí péče režiséra a scénáristy Slávka Horáka. O sobotním ocenění Mihulové dnes za tvůrce filmu informovala Gábina Vágnerová. "Mám z tohoto ocenění obrovskou radost. Musela jsem si zprávu od režiséra Slávka Horáka přečíst znovu, abych tomu uvěřila," uvedla Mihulová. "Cenu jsem sice dostala já, ale hlavní zásluhu na všem má Slávek se svým skvělým scénářem a výbornou režií," dodala herečka, která už za roli v Domácí péči získala mj. Křišťálový globus v Karlových Varech.
10.01.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Alena Mihulová (99 článků)

Špatné počasí opět odložilo odčerpávání paliva z Costa Concordia

 
Nepříznivé počasí u italského ostrova Giglio si vyžádalo další odklad pátrání po 15 pohřešovaných lidech po ztroskotání italské výletní lodi Costa Concordia. Zahájeno také nemohlo být už v sobotu odložené přečerpávání paliva z lodi, aby se zabránilo ekologické katastrofě, napsala dnes agentura AFP.
29.01.2012 12:45 |

podobné články

Costa končí ve stáji F1 Ferrari jako technický ředitel

 
Technický ředitel stáje F1 Ferrari Aldo Costa opouští svou pozici u týmu, důvodem je zklamání italské stáje z nevýrazného začátku sezony.
24.05.2011 16:15 |

podobné články

Tři sta dní plných slunce – celoroční „azuro“ na pobřeží Costa de Almería

 
Více než 315 slunečních dní v roce a 3000 hodin, kdy turisty na plážích lechtají horké sluneční paprsky – to je vizitka španělské provincie Costa de Almería. Ta leží na jihu Španělska při pobřeží Středozemního moře a i přes svou výjimečnost patří k těm méně známým koutům žhavé a slunečné Andalusie.
06.06.2011 00:05 |

podobné články

Portugalec Da Costa zvítězil v osmé etapě Tour de France

 
Portugalský jezdec stáje Movistar Rui Alberto Faria da Costa si v kopcovitém terénu dojel pro vítězství v sobotní osmé etapě cyklistické Tour de France.
09.07.2011 18:30 |

podobné články

Zkáza luxusní lodi Costa Concordia: Ke dnu šlo 14 miliard!

 
Panika a horor – tak popisují okamžiky krátce po nehodě téměř všichni zachránění z lodi Costa Concordia. Alarm byl spuštěn až třicet minut po nárazu. „Tvrdili nám, že se vypnul generátor,“ stěžuje si jeden z cestujících.
15.01.2012 12:05 |

podobné články

Potopila se luxusní loď Costa Concordia: Plavil se na ní i Gott!

 
Pátek třináctého, dvě hodiny scházejí do půlnoci! Pro 3234 pasažérů a 1000 členů posádky luxusní výletní lodi Costa Concordia, mezi nimiž byl podle agentury AFP i jeden Čech, se sedmidenní plavba po Středozemním moři rázem změnila v horor.
15.01.2012 12:05 |

podobné články

Ztroskotání Costa Concordie: Líbánky ve vraku lodi!

 
Naděje stále žije, ačkoliv každou hodinou slábne. Ještě více než 24 hodin po námořním neštěstí bylo z polopotopené výletní lodi Costa Concordia, která šla ke dnu v pátek třináctého v deset večer, slyšet lidské sténání a úpěnlivé volání o pomoc. Zoufalé hlasy přivolaly záchranáře, kteří začali nanovo s vyprošťovacími pracemi.
16.01.2012 12:05 |

podobné články