Článek

Centrum biologické ochrany v Těchoníně stálo už tři miliardy a stále není hotové

 
Centrum biologické ochrany v Těchoníně, za jehož provoz a výstavbu stát za deset let již utratil 2,9 miliardy korun, není stále dokončené. Specializované pracoviště, k jehož rozvoji se ČR zavázala v roce 2002 na summitu NATO, tak ohrožuje i plnění spojeneckých závazků země v rámci aliance. V pondělí na to upozornil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).
14.09.2015 08:30 |

podobné články

Podobné články

Pardubický kraj: S Centrem biologické ochrany v Těchoníně se počítá

 
O budoucnosti Centra biologické ochrany (CBO) v Těchoníně, které je jako jediné v republice schopné postarat se o pacienty s vysoce nakažlivými chorobami typu eboly nebo SARS, jednali včera hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, náčelník generálního štábu Armády ČR Petr Pavel, ale i zástupci Ministerstva obrany, hygienické služby, Akademie věd ČR, Univerzity obrany, Univerzity Pardubice, ČVUT a dalších.
23.09.2014 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (434 článků)

MO: Fiktivní virus Ebola prověřil připravenost Centra biologické ochrany v Těchoníně

 
V Centru biologické ochrany v Těchoníně proběhlo minulý týden cvičení, které prokázalo schopnost aktivace a zprovoznění specializované infekční nemocnice pro izolaci a léčbu pacientů s vysoce nakažlivou nemocí či podezřením na ni.
08.11.2016 18:05 |

podobné články

Unikátní nemocnice v Orlických horách může bojovat s prasečí chřipkou

 
V Těchoníně v Orlických horách se nachází unikátní zdravotnické zařízení, které nemá obdoby v celé ČR ani ve střední Evropě. Jedná se o Centrum biologické ochrany Armády České republiky (AČR) a slouží k zabezpečení biologické ochrany. Centrum je připraveno zabývat se i případným příchodem prasečí chřipky.
30.04.2009 18:25 |

podobné články

MfD: Zařízení Ministerstva obrany v Těchoníně se chce stát součástí sítě nemocnic

 
Centrum biologické ochrany Ministerstva obrany v Těchoníně na Orlickoústecku se chce stát součástí sítě nemocnic. Zaměří se na vysoce infekční pacienty. K dispozici má být dvacet běžných infekčních lůžek a osm lůžek intenzivní péče, píše Mladá fronta Dnes (MfD).
18.09.2014 06:35 |

podobné články

MF Dnes: Zařízení Ministerstva obrany v Těchoníně se chce stát součástí sítě nemocnic

 
Centrum biologické ochrany Ministerstva obrany v Těchoníně na Orlickoústecku se chce stát součástí sítě nemocnic. Zaměří se na vysoce infekční pacienty. K dispozici má být dvacet běžných infekčních lůžek a osm lůžek intenzivní péče, píše MF Dnes.
18.09.2014 10:35 |

podobné články

Centrum biologické ochrany Těchonín: Na ebolu jsme připraveni!

 
Nerez, okna s trojitými skly, vzduchový podtlak a neprodyšné skafandry! To je jen část bezpečnostních opatření Centra biologické ochrany v Těchoníně v Orlických horách. Po pražské Bulovce připravena bojovat s případným zavlečením smrtící eboly do naší země.
11.08.2014 19:10 |

podobné články

Kvůli hrozbě eboly by se měla aktivovat armádní nemocnice v Těchoníně

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) plánuje ve spolupráci s ministerstvem obrany kvůli hrozbě eboly připravit také armádní zařízení v Těchoníně. Tato záložní nemocnice s osmi lůžky vhodnými pro tyto pacienty by měla sloužit v případě, že by dvě lůžka vyčleněná v Nemocnici Na Bulovce byla obsazena. Tyto plány v pondělí projednávala Ústřední epidemiologická komise. Připravit by se měly týmy specialistů, které by si měly nacvičit spolupráci a v případě potřeby by mohly být v Těchoníně nasazeny.
13.10.2014 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (368 článků)

Speciální armádní nemocnice v Těchoníně je připravená i na ebolu

 
Pokud by se v České republice vyskytl případ eboly nebo by lidé přišli do styku s člověkem nakaženým touto nemocí, mohla by pomoci armáda. V Těchoníně v Orlických horách působí její Odbor biologické ochrany, jehož součástí je i speciální infekční nemocnice splňující nejpřísnější mezinárodní kritéria biologického zabezpečení BSL 4. Ta takřka vylučují možnost kontaminace.
12.08.2014 11:10 |

podobné články

Pardubický kraj: V Těchoníně se školí vojáci pro případ epidemie vysoce nakažlivých chorob

 
V areálu Centra biologické ochrany v Těchoníně probíhá v těchto dnech cvičení, jehož hlavním námětem byla hospitalizace, izolace a léčba osob nakažených vysoce nakažlivými nemocemi a karanténa osob. Které jsou s nakaženými v kontaktu. Cvičení se zúčastnil také hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický.
30.11.2017 07:35 |

podobné články

Armáda má plán na záchranu supernemocnici v Těchoníně za 2 miliardy! Jak?

 
Ministerstvo obrany má plán, jak zachránit přísně tajnou nemocnici, která se specializuje na biologické hrozby. Tato supernemocnice ve východočeském Těchoníně je drahá a nevyužívaná, proto ji chtěla vláda zrušit. Přečtěte si, jak ji chce armáda zachránit.
16.10.2013 17:30 |

podobné články

Těchonín stál miliardy, teď ho mohou oživit běženci

 
Ještě loni na jaře armáda nabízela své unikátní zdravotnické zařízení v Těchoníně pořízené za miliardy korun Pardubickému kraji. Nyní má podle informací Práva Centrum biologické ochrany se specializovanou infekční nemocnicí zůstat jako jedno z klíčových míst v záloze kvůli případným epidemiím, jež by mohly provázet masový příliv běženců do Evropy.
19.08.2015 21:01 |

podobné články

Kvůli ebole by se měla připravit armádní nemocnice v Těchoníně

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) plánuje ve spolupráci s ministerstvem obrany kvůli hrozbě eboly připravit armádní zařízení v Těchoníně. Zařízení má fungovat jako záložní v případě, že by dvě lůžka vyčleněná v Nemocnici Na Bulovce byla obsazena.
13.10.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (368 článků)

Nerušte Těchonín, apeluje hejtman Netolický

 
Pokud jsem měl ještě před nedávnem pouhé pochybnosti o záměru utlumit provoz Centra biologické ochrany v Těchoníně na Králicku, dnes takové rozhodnutí osobně považuji za zcela nemístné, ba dokonce riskantní nikoliv jen pro region, ale celou republiku.
12.08.2014 13:06 |

podobné články

Vládu čeká jednání o minimální mzdě, mýtném a klokáncích

 
Zvýšení minimální mzdy, dotace pro Klokánky nebo příprava tendru na mýtné jsou na programu dnešního jednání vlády. Koaliční kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se bude zabývat také armádními nákupy, energetickou koncepcí státu či dalším využitím centra biologické ochrany v Těchoníně. Ministři se dnes sejdou po třítýdenních vládních prázdninách.
20.08.2015 07:06 |

podobné články

Stálo to miliardy, chtěli jsme to prodat, ale prý si to necháme. I kvůli uprchlíkům

 
Unikátní zdravotnické zařízení v Těchoníně, které stálo miliardy korun, možná poslouží běžencům. Píše to dnešní vydání deníku Právo. I když původně chtěla armáda prodat zařízení za miliardy korun Pardubickému kraji, nyní, v souvislosti s epidemií eboly v Africe, obrátila.
19.08.2015 08:16 |

podobné články

Stát nejspíš zruší supertajnou nemocnici! 2 miliardy tak proletí oknem

 
Už 11 let je ve východních Čechách supertajná vojenská nemocnice, teď vláda odsouhlasila její zrušení. Centrum biologické ochrany stojí ročně 100 milionů ročně, přesto se téměř nevyužívá. Jenže vybudování nemocnice stálo 2 miliardy korun a ty teď vyletí oknem.
07.02.2013 19:45 |

podobné články

Předsedkyně AV ČR navštívila Biologické centrum v Českých Budějovicích

 
Čtvrté největší pracoviště Akademie věd, Biologické centrum, navštívila ve středu 20. září předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová s místopředsedou Zdeňkem Havlasem.
25.09.2017 14:55 |

podobné články

Vláda zruší centrum, které nás mělo chránit před biologickým útokem

 
Vláda kvůli úsporám zruší Centrum biologické ochrany Těchonín v Orlických horách. Funkce tohoto střediska, které vzniklo za 1,75 miliardy korun v reakci na teroristické útoky ze září roku 2001, mají převzít ostatní instituce. Informují o tom dnešní Lidové noviny.
07.02.2013 08:55 |

podobné články

MŽP: Ochrana biologické rozmanitosti se musí promítnout i do zemědělství, lesnictví, rybolovu nebo cestovního ruchu

 
V mexickém Cancúnu proběhlo jednání ministrů z různých rezortů z celého světa k posílení problematiky ochrany biologické rozmanitosti ve všech souvisejících sektorech, nyní konkrétně v zemědělství, lesnictví, rybolovu a cestovním ruchu. Českou republiku reprezentovali náměstek ministra životního prostředí Vladislav Smrž společně s náměstkem ministra zemědělství Patrikem Mlynářem. Na závěr dvoudenního jednání byla přijata ministerská deklarace s výzvou k vytvoření rezortních a meziresortních plánů i politik ve výše zmíněných oblastech se zaměřením na zachování a obnovu biodiverzity.
12.12.2016 14:35 |

podobné články