Článek

Celkem 19 států EU má potíže s přejímáním azylové legislativy

 
Ve snaze zlepšit fungování společného azylového systému dnes Evropská komise zahájila s 19 státy Evropské unie celkem 40 řízení kvůli nedostatkům v zavádění potřebných pravidel. Dva dopisy s formálním upozorněním míří i do Prahy.
23.09.2015 16:11 |

podobné články

Podobné články

Česku se nejhůře převádějí normy EU do vlastního práva

 
Česká republika má v rámci zemí EU největší problémy s přejímáním unijní legislativy týkající se vnitřního trhu do národního práva. Podle dnešní zprávy Evropské komise Česko včas nepřevedlo dvě procenta směrnic, což je nejvíc z unie.
29.09.2011 16:00 |

podobné články

Okamura řešil ve Sněmovně uprchlíky a „migrantofily“. Babiš cestu do pekel

 
Poslanci ANO, SPD a KSČM si na středu prosadili debatu o migračních kvótách a revizi azylové politiky Evropské unie. Ta bude totiž na pořadu dne příští týden na Evropské radě, kam pocestuje premiér Andrej Babiš (ANO). Tomio Okamura upozorňoval na tisíce migrantů na Václavském náměstí a brojil proti „migrantofilům“. Babiš označil kvóty za „cestu do pekel“. Vláda by při projednávání unijní reformy azylové politiky měla zablokovat zavedení mechanismu pro přerozdělování uchazečů o azyl v rámci států EU.
17.01.2018 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11999 článků) , Tomio Okamura (1982 článků)

CEVRO Institut připravil seminář o azylové politice

 
vzhledem k aktuálnímu vývoji v oblasti migrační politiky Vás Centrum bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut (CEBES) zve na diskuzně laděný seminář Bruselská revoluce v azylové a migrační politice EU: „Nová agenda v migraci“.
18.05.2015 08:36 |

podobné články

V azylové politice musíme zůstat suverénem, odmítl Zaorálek kvóty pro uprchlíky

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) zopakoval, že pro Českou republiku je nepřijatelný jakýkoliv automatický mechanismus, který by do jednotlivých zemí umisťoval imigranty. ČR podle něj musí zůstat v azylové politice suverénem. Zaorálek to řekl v neděli v Otázkách Václava Moravce, kde diskutoval s europoslancem ODS Janem Zahradilem.
14.06.2015 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2391 článků) , Jan Zahradil (472 článků)

Naše loď je plná, prohlásili Maďaři a pozastavili azylovou dohodu

 
Maďarsko dočasně přestane přijímat zpátky migranty ze zemí EU, kteří na jeho území požádaly o azyl. Pozastavilo totiž v úterý platnost azylové dohody, jak oznámil mluvčí vlády Zoltán Kovács. V souladu s dohodou rozhoduje o azylové žádosti ta unijní země, do níž uprchlík vstoupil poprvé. 
23.06.2015 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Zoltán Kovács (5 článků)

Spolkový sněm schválil zákony, které od listopadu zrychlí azylové řízení

 
Německý spolkový sněm dnes schválil zákony, které mají zjednodušit a zrychlit azylové řízení. Mimo jiné znamenají, že občané Albánie, Kosova a Černé Hory přijdou o šanci získat v Německu azyl. Balíček zákonů v pátek projedná Spolková rada (horní komora parlamentu), v níž zasedají zástupci německých zemí; také v tomto případě se očekává schválení nové právní úpravy. Zákony by měly začít platit na začátku listopadu.
15.10.2015 15:26 |

podobné články

Proud uprchlíků přes Slovinsko neklesá. Německo zpřísňuje azylové zákony

 
Více než 1300 migrantů překročilo v noci na sobotu hranici z Chorvatska do Slovinska. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura DPA. Od minulé soboty, kdy se Slovinsko stalo novou tranzitní zemí na takzvané balkánské trase, už přes dvoumilionový stát prošlo téměř 52 tisíc lidí. V Německu dnes vstoupily v platnost nové přísnější azylové zákony.
24.10.2015 10:45 |

podobné články

VIDEO Švédská vicepremiérka ohlásila konec azylové politiky a rozbrečela se. Je nám to moc líto, už nemůžeme udělat více

 
Švédsko již neví, jak dál, a dnes ohlásilo zásadní změny ve své azylové politice. Švédská místopředsedkyně vlády Asa Romsonová se v průběhu oznamování veřejnosti dokonce v přímém přenosu málem rozbrečela, když změny oznamovala. „Už prostě nemůžeme udělat víc.“ Informuje The Independent.
26.11.2015 15:26 |

podobné články

Hejtman Netolický: Azylové zařízení v Králíkách nevznikne

 
Zástupci města Králíky dnes jednoznačně deklarovali, že mají zájem o objekt, v němž mělo vzniknout azylové zařízení, a to z důvodu plánovaného projektu se sociálním zaměřením. Ministerstvo vnitra proto po prověření všech možností včetně kapacitních dnes jejich žádosti vyhovělo a od záměru zřídit v Králíkách pobytové středisko ustoupilo. Na tomto postupu se dnes společně dohodli ministr vnitra Milan Chovanec, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a starostka města Králíky Jana Ponocná.
02.02.2016 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1382 článků)

Azylové zařízení v Benešově nevznikne, uklidňuje poslanec ČSSD občany

 
Azylové zařízení v bývalých Pražských kasárnách v Benešově nevznikne, tvrdí poslanec Richard Dolejš (ČSSD). V prohlášení zaslaném ČTK dnes uvedl, že toto rozhodnutí učinil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) už koncem ledna. Ministerstvo dosud informace o možném vzniku centra pro běžence nechtělo komentovat, proti případnému vybudování střediska se ve městě zvedla vlna odporu. Místní uspořádali petici, pod níž shromáždili tisíce podpisů.
12.02.2016 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Dolejš (64 článků) , Milan Chovanec (1382 článků)

Azylové centrum v Benešově nebude, Chovanec to zatrhl, tvrdil významný člen ČSSD. Jenže ministerstvo o tom nic neví...

 
Azylové zařízení v Pražských kasárnách v Benešově nevznikne, tvrdí poslanec Richard Dolejš (ČSSD). V prohlášení zaslaném ČTK dnes uvedl, že toto rozhodnutí učinil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) už koncem ledna. Ministerstvo však zatím informace o možném vzniku centra pro běžence nechce komentovat. Proti případnému vybudování střediska se ve městě zvedla vlna odporu. Místní uspořádali petici, podle odhadu organizátorů shromáždili už přes 10.000 podpisů.
12.02.2016 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Dolejš (64 článků) , Milan Chovanec (1382 článků)

ODS: Návrhy na centralizaci azylové politiky závažně porušují naši národní suverenitu

 
Evropská komise vydala další verzi reformy evropské migrační a azylové politiky.
14.07.2016 22:35 |

podobné články

Tisíce uprchlíků žalují Německo. Azylové úřady pracují příliš pomalu

 
V Německu stoupá počet žadatelů o azyl, kteří žalují místní úřady za nečinnost. Někteří z nich totiž na rozhodnutí o azylu čekají i přes dva roky. Do konce května tak již skoro 6000 běženců zažalovalo Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF), který má azylové řízení na starosti.
08.08.2016 12:05 |

podobné články

Senátní prostory zítra hostí panelovou diskusi k problematice společné evropské azylové politiky

 
Výbor pro záležitosti EU pořádá ve spolupráci s Konsorciem nevládních organizací pracujících s migranty v ČR panelovou diskuzi na téma „Společné evropské azylové politiky“.
19.01.2017 20:40 |

podobné články

EU – nositelka Nobelovy ceny míru – ve světle katastrofy uprchlíků

 
Mezinárodní i čeští Přátelé přírody žádají revizi azylové a migrační legislativy EU ve smyslu řešení příčin migrace v domovských státech.
22.10.2013 10:05 |

podobné články

Lidé chtějí celkem 2,5 milionu za potíže s registrem vozidel

 
Centrální registr vozidel způsobil řadě lidí potíže. Zatím o odškodné požádalo 78 právnických a fyzických osob. Od ministerstva dopravy celkem požadují 2,433 milionůkorun, napsal deník Právo.
11.08.2012 09:30 |

podobné články

26 tisíc měsíčně pro uprchlické rodiny. Podívejte se, co okolní státy "nabízejí" imigtantům

 
Uprchlická krize otřásá Evropou a kromě západních zemí potíže s přílivem uprchlíků hlásá již sousední Rakousko nebo i „neatraktivní“ Maďarsko. Přesto – drtivá většina běženců má namířeno z chudších zemí EU, jako např. právě Maďarska nebo Bulharska, dále na západ. Proč? Zde jsou hlavní cíle „azylové turistiky“, uprchlíky lákají kromě podpory již usazených krajanů také štědré finanční příspěvky evropských států.
04.08.2015 05:23 |

podobné články

Klaus novelu zákona o ČNB nepodepsal. Ale ani neblokoval

 
Prezident Václav Klaus se rozhodl, že nebude blokovat zavádění legislativy Evropské unie do tuzemské legislativy. Svůj podpis pod novelu zákona o ČNB však nepřipojí, protože jde o další krok k omezování suverenity českých ústavních institucí, informuje Euro.cz.
22.03.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8979 článků)

Rusnokova vláda bude poprvé jednat o návrzích změn legislativy

 
Úřednická vláda Jiřího Rusnoka se dnes sejde k prvnímu jednání o návrzích změn legislativy. Kabinet, který poprvé zasedl ve Strakově akademii minulou středu po svém jmenování prezidentem Milošem Zemanem, dnes zřejmě rozhodne o zvýšení minimální mzdy.
16.07.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20141 článků) , Jiří Rusnok (1832 článků)