Článek

Celé prázdniny skoro nic, zato včera napršelo víc než normálně za měsíc

 
Srážky, které v průběhu úterý skrápěly většinu území České republiky, byly na některých stanicích velmi vydatné. Povodí Moravy naměřilo na stanici Bukovinka v okrese Blansko za posledních 24 hodin srážkový úhrn 111 milimetrů. V Troubsku, ležícím rovněž v Jihomoravském kraji, byl podle povodí úhrn srážek 84 milimetrů.
19.08.2015 11:01 |

podobné články

Podobné články

Hasiči na Náchodsku bojovali s deštěm, přes noc napršelo i 60 milimetrů

 
Úterní odpolední a noční bouřky doprovázené prudkými lijáky způsobily řadu problémů po celé republice. Hasiči museli na mnoha místech zejména odčerpávat vodu, například ve Velkém Dřevíči na Náchodsku jí napršelo 66 litrů na metr čtvereční. V nedalekých Smiřicích to bylo 52 litrů, v Hradci Králové 40 litrů.
04.07.2012 09:00 |

podobné články

Muže na Hradecku zasáhl blesk, přes noc v kraji napršelo i 60 milimetrů

 
Úterní odpolední a noční bouřky doprovázené prudkými lijáky způsobily řadu problémů po celé republice. Hasiči museli na mnoha místech zejména odčerpávat vodu, například ve Velkém Dřevíči na Náchodsku jí napršelo 66 litrů na metr čtvereční. V nedalekých Smiřicích to bylo 52 litrů, v Hradci Králové 40 litrů. Na Hradecku zasáhl blesk muže.
04.07.2012 09:40 |

podobné články

V Beskydech za den napršelo 100 mm srážek

 
Trvalé deště, které zasáhly východní část České republiky, zvedají zejména v úterý v Moravskoslezském kraji hladiny menších toků. V Beskydech za posledních 24 hodin napršelo 100 milimetrů srážek, což je podobně jako v květnu, kdy region postihly povodně. Menší toky mohou dosáhnout stupně povodňové aktivity.
31.08.2010 11:35 |

podobné články

U Žamberka napršelo během jediné hodiny přes 60 milimetrů srážek

 
Během přechodu středeční bouřkové oblačnosti napršelo podle dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) během jediné hodiny u Žamberka v Pardubickém kraji 62 milimetrů srážek. Na každý metr čtvereční tak spadlo 62 litrů vody.
21.06.2012 16:50 |

podobné články

Na jihu a východě Čech napršelo až 100 milimetrů

 
Sobotní přechod studené fronty doprovázely silné bouřky a místy rovněž vydatné srážky. Podle dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) napršelo nejvíce v Litošicích ve východních Čechách, kde během 24 hodin spadlo 101 milimetrů srážek.
29.07.2012 14:55 |

podobné články

V Liberci pršelo nejvíc za posledních 11 let

 
Nejvíce srážek za posledních 11 let spadlo během pondělního večerního deště v Liberci. Napršelo celkem 77 milimetrů srážek, z toho 40 milimetrů mezi devátou a desátou hodinou. To je množství, které normálně naprší například za měsíc březen.
30.07.2013 16:40 |

podobné články

Začínají jarní prázdniny, školy zůstanou zavřené ve čtrnácti okresech

 
V pondělí začínají v prvních 14 okresech Česka jarní prázdniny. V následujících týdnech pak přijde postupně řada na další. Celý cyklus jarních prázdnin letos potrvá do 13. března. První turnus jarních prázdnin navazuje na pololetní prázdniny, které byly v pátek. Tito školáci tak mají jarní prázdniny oproti jiným delší.
01.02.2016 06:20 |

podobné články

Lukáš Pavlásek po drsné dietě: „Měsíc jsem nic nejedl!“

 
Všimli jste si, že Lukáš Pavlásek přes prázdniny výrazně pohubl? Herec a bavič, který si postavil image na své švejkovské postavě, totiž držel skoro celé prázdniny nedobrovolnou hladovku! A kdo je za Lukášovy propadlé oči a povadlé břicho zodpovědný? Podle všeho je to paradoxně Lukášův věrný kamarád a parťák, Vojta Kotek!
17.08.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (289 článků) , Lukáš Pavlásek (198 článků)

Na severu Čech spadl v srpnu trojnásobek obvyklého přídělu srážek

 
Srpen přinesl do Česka dvojnásobně víc srážek, než činí normál pro druhý prázdninový měsíc. Napršelo průměrně 150 litrů na metr čtvereční, informuje na svém webu Český hydrometeorologický ústav.
04.09.2010 15:35 |

podobné články

Nejchladnější červencové dny jsou pryč, v závěru týdne přijdou tropy

 
Právě uplynulý týden přinesl počasí, které příliš nenasvědčovalo tomu, že začaly letní prázdniny. Teploty o sedm stupňů pod normálem a nadprůměrné srážky připomínaly spíš začátek května než července. Jen za neděli jen v Libereckém a Hradeckém kraji místy napršelo až 60 litrů na metr čtvereční. Podle předpovědi se však karta začíná obracet.
04.07.2011 09:40 |

podobné články

Kdy budou letos jarní prázdniny? VELKÝ PŘEHLED podle okresů

 
Sotva skončily jedny prázdniny, školáci se mohou těšit na další. Za měsíc jim totiž začnou jarní prázdniny. Podívejte se, kdy a kde budou mít školáci volno.
03.01.2014 06:00 |

podobné články

Školákům začínají prázdniny, do pražské zoo můžou skoro zdarma

 
Děti mají v pátek jednodenní pololetní prázdniny. Školy ale budou v některých městech zavřené i celý příští týden, začínají totiž jarní prázdniny.
01.02.2013 07:50 |

podobné články

Generali: Řidičáky na prázdniny jsou připraveny pro všechny plzeňské děti

 
Stovky dětí z plzeňských škol a jejich rodičů se včera odpoledne sešly na náměstí Republiky v Plzni. Pozvala je pojišťovna Generali, aby jim pomohla prožít bezpečněji blížící se prázdniny. Každý ze školáků si odnesl svůj Řidičák na prázdniny.
11.06.2014 10:45 |

podobné články

Stává se z Česka Anglie? Za půl roku pršelo více než jindy za celý rok!

 
Už vás štve, že pořád prší? Není divu. Například v Praze letos za půl roku napršelo víc než jindy za celý rok! Hned na třech ze čtyř pražských měřících stanic letos pršelo vůbec nejvíc od začátku měření!
04.07.2013 07:25 |

podobné články

Počasí v Česku: Začne to ve čtvrtek nanovo?

 
Neuvěřitelné přívaly vody, bezmoc a slzy. Tak to v sobotu vypadalo v nejhůře postižených místech na severu Čech. Vždyť za dva dny  tam napršelo třikrát více vody než běžně za měsíc! A ve čtpuvrtek začnou lijáky nanovo. Zatím však předpovědi neříkají, s jakou intenzitou.
09.08.2010 06:45 |

podobné články

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (878 článků)

ÚCHYLNÁ PORADNA: Doktore, jsem zoufalý, nechce mi dát!

 
Honzík (23): Asi skončím na psychiatrii. Už spolu chodíme skoro půl roku, orálek, 69, všechno v pohodě, ale dát mi nechce ani za nic. Co mám dělat? Pořád se vykrucuje, že by moc chtěla, že už o tom přemýšlela, ale kde nic, tu nic. Ona to normálně nechce! Jsem zoufalý, poraď, prosím.
12.07.2010 03:40 |

podobné články

Býval tu Měsíc československo-sovětského přátelství, teď máme, zdá se, Měsíc česko-vatikánské lásky, podivuje se místostarosta

 
„Ve svém dětství a raném mládí jsem každý listopad musel strpět Měsíc československo-sovětského přátelství. Rozhlas a televize každý den připomínaly ruské a sovětské lidové i populární písně. Znovu a znovu běžela pásma o ruských tradicích a sovětské současnosti. Zdaleka jsem nebyl sám, komu se tento měsíc zajídal. Nezbývalo nic jiného, než rozhlas nebo televizi vypnout,“ začíná svou úvahu na téma veřejnoprávních médií 1. zástupce starosty MČ Praha 5, JUDr. Petr Lachnit. A pokračuje…
23.12.2013 13:32 |

podobné články

Rozvedená Tereza Kostková: Prozradila, s kým trávila celé prázdniny!

 
Už víc než rok je Tereza Kostková (41) rozvedená s Petrem Kracikem (59). V novém bytě žije se synem Toníkem (9), se kterým trávila letošní prázdniny. Ale nebyl to jediný „muž“, s nímž si užívala dovolenou!
01.09.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Kostková (666 článků) , Petr Kracik (116 článků)