Článek

Čechy už politika nezajímá. Státní správě totiž nevěří ani slovo

 
Jaké zpravodajství sledují Češi? Vedou domácí a regionální události, politika zajímá jen každého pátého, stejně jako život celebrit. Nízká popularita politických témat je pravděpodobně dána nízkou důvěrou v zástupce státní správy. Dvě třetiny populace sledují aktuální dění na internetu, téměř čtvrtina v tisku. Zejména starší generace naopak čerpá informace především z televizních obrazovek, vyplývá z průzkumu agentur AMI Communications a STEM/MARK.
17.12.2015 18:40 |

podobné články

Podobné články

Liška (ANEO): Chceme skutečně bývalé členy z KSČ ve státní správě? Vyvolejme referendum...

 
Vzhledem k tvrzení USTR, který tvrdí, že zájem o bývalé členství v KSČ u dnešních funkcionářů v dnešní státní správě klesá, vybízí přímo k debatě a vyvolání referenda, zda tito členi KSČ a STB mají skutečně být v současné státní správě či ne.
20.04.2014 10:45 |

podobné články

V roce 2017 budou jižní Čechy opravdu pohodové

 
„Jižní Čechy pohodové“. To je název krajského projektu, který v návaznosti na předloňské „Jižní Čechy aktivní“, loňské „Jižní Čechy husitské“ a letošní „Jižní Čechy olympijské“, připravuje na příští rok v rámci podpory turismu v regionu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
21.11.2016 22:20 |

podobné články

Urban (ČSSD): Politika jako slovo zakázané

 
Každý říká, že politika je zlá, že je to slovo zakázané. Politika je všude. Moudrý Aristoteles prohlásil, že člověk je tvor politický.
24.02.2015 10:11 |

podobné články

Vaše Věc: Mladé Čechy politika nezajímá

 
Šetření Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) týkající se volební účasti v zemích OECD jsou mladí Češi ve věku 15 -29 let k politice extrémně neteční. Méně už politika zajímá pouze mladé Litevce.
13.10.2016 16:55 |

podobné články

Dění na Blízkém východě už Čechy příliš nezajímá, ukázal výzkum

 
Dění na Blízkém východě většinu Čechů nezajímá. Sleduje jej jen o něco málo než čtyřicet procent lidí. Oproti březnu se tak o blízkovýchodní dění zajímá o devět procent lidí méně.
09.05.2011 16:20 |

podobné články

Nový výpočet vstupného na objekty ve správě NPÚ myslí na rodiny s dětmi

 
S novým rokem se na hradech a zámcích ve správě Národního památkového ústavu rozšířil počet okruhů a došlo i ke změnám v tvorbě cen vstupného na jednotlivé okruhy. Cílem úpravy je sjednotit a zpřehlednit přístup na všech objektech ve správě NPÚ. Změny potěší hlavně rodiny s dětmi, které teď na žádné z památek nezaplatí za vstupné více než dva dospělí s jedním dítětem.
21.01.2017 18:25 |

podobné články

Úspěšný Regionální operační program Střední Čechy rozdělil za sedm let na více než tisícovku projektů téměř 15 miliard korun

 
Regionální operační program (ROP) Střední Čechy patří k jedněm z nejúspěšnějších v historii čerpání pomoci České republiky od Evropské unie. V programovém období v letech 2007 až 2013 proplatil ROP Střední Čechy příjemcům dotací částku převyšující 14,9 miliardy korun. V procentuálním vyjádření to je 100,3 % přidělené alokace. „Zatímco celá řada jiných českých fondů měla problém vyčerpat přidělené peníze, středočeský operační program nejenže bezezbytku využil veškeré svěřené prostředky, ale v konečném zúčtování jsme částku v povolené toleranci i přečerpali,“ zdůraznil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který je zároveň i předsedou výboru Regionální rady Regionu soudržnosti střední Čechy.
18.07.2016 14:55 |

podobné články

Jihočeská expozice zazářila i na pražském veletrhu Holiday World

 
Po obrovském úspěchu na lednovém Regiontouru v Brně oslnila expozice jižních Čech také na nejvýznamnějším tuzemském veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který skončil v neděli na pražském výstavišti. Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) zde prezentovala projekt „Jižní Čechy pohodové“, který navazuje na předchozí úspěšné „Jižní Čechy aktivní“, předloňské „Jižní Čechy husitské“ a loňské „Jižní Čechy olympijské“.
20.02.2017 15:15 |

podobné články

V budoucnost eura věří polovina Čechů. Stejný počet mu ale nevěří

 
Stejný počet Čechů nevěří v budoucnost eura, stejně jako evropské měně věří. Podobné je to u zavedení eura v České republice. Z průzkumu vyplývá, že dvě pětiny lidí si myslí, že euro vydrží a v budoucnu jím Češi budou platit, dvě pětiny v to ale nevěří.
22.11.2011 14:10 |

podobné články

Anorektička Bučková tvrdí, že přibrala 5 kilo, ale nikdo jí to nevěří. Kostnatý zadek a nohy jako hůlky maskuje pod šátkem

 
Modelka "Eliška Bučková":http://www.extra.cz/tema/eliska-buckova (23) zřejmě udělala chybu, když začala do médií hlásat, že už přibrala pět kilo. "Nikdo jí to nevěří":http://www.extra.cz/stop-anorexii-eliska-buckova-pry-pribrala-ctyri-kila-5-duvodu-proc-ji-to-nikdo-neveri, navíc když na poslední módní přehlídce předváděla spodní prádlo, natáhla si kolem boků a přes zadek šátek.
15.07.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Eliška Bučková (996 článků)

Bárta půjčil statisíce na čestné slovo!

 
Vít Bárta tvrdí, že smlouvy na půjčky peněz pro bývalé členy Věcí veřejných nemá. "Je to chování, na které jsem zvyklý. U mne platí čestné slovo." řekl Vít Bárta v Otázkách Václava Moravce. Slovo dalo slovo a je tu vládní krize.
10.04.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Václav Bárta (1138 článků)

Státní zástupci prý nevěří reorganizované policii. Nese to s sebou řadu problémů

 
Centrála proti organizovanému zločinu funguje teprve měsíc a už se ukazuje, že všechno nefunguje úplně tak, jak by mělo, protože státní zástupci policistům nevěří. Nařizují vyšetřovatelům, aby svým šéfům nehlásili, na čem pracují, což s sebou nese řadu problémů. Situaci neprospívá ani napětí mezi detektivy z někdejších útvarů pro vyšetřování organizovaného zločinu a vyšetřování korupce a finanční kriminality.
01.09.2016 10:05 |

podobné články

Pithart vyzdvihl Slováky nad Čechy, Pehe zase „kavárnu“ nad většinu českého národa. Zde je protiúder Jana Hamáčka

 
ROZHOVOR „Chápu, že si noví ministři chtějí vybrat své nejbližší spolupracovníky, ale nejde to obcházením zákona o státní službě prostřednictvím účelových změn, aby se ministři zbavili nepohodlných úředníků a dosadili na uvolněná místa své vlastní lidi. To popírá samotnou podstatu zákona o státní službě,“ konstatuje k nedávným čistkám ve státní správě bývalý předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Svá slova pak dál doplňuje: „Ještě mnohem závažnější by bylo, kdyby se tato vláda bez důvěry rozhodla dělat změny v bezpečnostních složkách a ve vedení tajných služeb. To bych považoval za naprosto nepřípustné.“
05.01.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (684 článků)

Teorie o zavraždění Němcova má prý trhliny. Ruská opozice jí odmítá věřit

 
Verzi, že vraždu ruského opozičního politika Borise Němcova zorganizoval bývalý zástupce velitele elitní čečenské jednotky Zaur Dadajev, který se k tomu také přiznal, nevěří ruský novinář Vitalij Jaroševskij. Řekl to serveru Aktuálně.cz s tím, že verzi Dadajeva nevěří ani ruská opozice.
09.03.2015 17:11 |

podobné články

Írán zakázal kuřákům pracovat ve státní správě

 
Lidé závislí na tabáku nemohou zastávat vysoké funkce v íránské státní správě a ve vládě. Informuje o tom v úterý server deníku Bild.
20.07.2010 03:35 |

podobné články

V Hradci proběhne konference Internet ve státní správě a samosprávě

 
V královéhradeckém kongresovém centru Aldis v pondělí začne dvoudenní mezinárodní konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS). Na letošní 14. ročník akce je přihlášeno přes 2000 účastníků. Informuje o tom ČTK.
04.04.2011 06:50 |

podobné články

Kalousek odpovídá čtenáři PL.cz: Šetříme i na nás, jako žádná jiná vláda

 
Ministr financí Miroslav Kalousek se ohradil proti nařčení čtenářky ParlamentníchListů.cz, která v příspěvku poukázala na plýtvání peněz ve státní správě. „V roce 2011 jsme prosadili 10% snížení mzdových prostředků ve státní správě, což se zatím nepodařilo žádné vládě,“ obhajoval kabinet Kalousek. Vláda podle něj našla mnohé úspory i v provozních výdajích.
05.09.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Peake připravila změny ve státní správě. Chce uspořit 12 miliard

 
icepremiérka Karolína Peake (LIDEM) chce dnes veřejnosti představit návrh redukcí ve státní správě, který se svým týmem vypracovala na základě podkladů z jednotlivých ministerstev. Pro rok 2014 má v plánu souborem opatření uspořit celkem 11,9 miliardy korun, v roce 2015 až 24,8 miliardy korun.
14.09.2012 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

BIS: Zločin ve státní správě se zaměřil na externí služby úřadům

 
Organizovaný zločin ve státní správě, který sleduje Bezpečnostní informační služba, se loni soustředil na ovlivňování zakázek na externí služby pro úřady. BIS o tom píše ve své výroční zprávě, kterou dnes zveřejnila na svém webu.
07.11.2013 11:06 |

podobné články