Článek

ČD: Nádraží v Týništi nad Orlicí byl vrácen historický vzhled

 
Výpravní budovy v Týništi nad Orlicí se vrátily ke svému historickému vzhledu. Při stavebních úpravách nádraží během uplynulých dvou let byly odstraněny pozdější neautentické přístavby a opraveny původní drážní budovy z 19. století.
20.11.2015 22:11 |

podobné články

Podobné články

Dva vojáci padlí v Afghánistánu mají pohřeb v Hradci a v Týništi

 
Dva vojáci, kteří padli minulý týden v Afghánistánu, mají dnes pohřeb v Hradci Králové a v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku. Za vojenských poct se veřejnost v 09:15 v obřadní síni v Kuklenách v Hradci Králové rozloučí s desátníkem Janem Šenkýřem. Ve 13:00 v obřadní síni v Týništi začne rozloučení s desátníkem Liborem Ligačem.
18.07.2014 06:05 |

podobné články

Lesnický podnik instaloval v Týništi nad Orlicí hmyzí hotel

 
Tak zvaný hmyzí hotel instalovaly počátkem září Lesy ČR na zahradě Semenářského závodu v Týništi nad Orlicí.
07.09.2016 12:15 |

podobné články

FOTO: V Hradci a Týništi pohřbili padlé hrdiny - Honzu a Libora

 
V Týništi nad Orlicí se blízcí a kamarádi loučí s Liborem Ligačem, jedním z pěti padlých hrdinů z Afghánistánu. Už dopoledne se v Hradci Králové se rodina, přátelé a kamarádi rozloučí s Janem Šenkýřem.
18.07.2014 09:15 |

podobné články

Lesy ČR instalovaly v Týništi hmyzí hotel

 
Tak zvaný hmyzí hotel instalovaly počátkem září Lesy ČR na zahradě Semenářského závodu v Týništi nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.
08.09.2016 18:25 |

podobné články

SŽDC: Přestupní uzel Týniště nad Orlicí nabízí pohodlnější cestování

 
Zvýšená, částečně zastřešená nástupiště, podchod nebo bezbariérový přístup pro cestující. To vše přinesla rekonstrukce železniční stanice v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku, kterou provedla Správa železniční dopravní cesty. Dnes se uskutečnilo její slavnostní ukončení.
25.11.2015 19:11 |

podobné články

Ministr kultury prohlásil nádraží v Ústí nad Orlicí kulturní památkou

 
Ministr kultury Václav Riedlbauch prohlásil koncem května budovu nádraží v Ústí nad Orlicí kulturní památkou. České dráhy jako vlastník budovy však proti tomu odvolaly a věc bude řešit rozkladová komise ministerstva kultury. Informoval o tom předseda občanského sdružení Nádraží nedáme! Martin Kadrman.
22.06.2009 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Riedlbauch (33 článků)

Ústí nad Orlicí: Petice za urychlení stavby nádraží

 
Osadní výbor Kerhartice založil petici za "Urychlení stavby nádraží Ústí nad Orlicí". Na stránce www.petice.net/stavba-nadrazi-uo si můžete obsah petice přečíst a v případě zájmu podepsat.
25.02.2011 21:35 |

podobné články

Za první rok správy nádraží vynaložila SŽDC za opravy a přípravu staveb 215 milionů korun

 
Právě před rokem proběhl dlouho očekávaný převod nádraží pod SŽDC. Za první rok správy nádraží vynaložila následně státní organizace do oprav, stavebních úprav nebo projektové přípravy přes 215 milionů korun. Zcela dokončených je 149 stavebních akcí za bezmála 110 milionů, další desítky větších či menších oprav běží. Proměnou prošla třeba nádraží v Kostomlatech nad Labem, Dobříši či Rakovníku. V srpnu se dokončí i poslední etapa rekonstrukce náchodského nádraží, cestujícím slouží nové nádraží v Karlových Varech či České Lípě.
10.07.2017 14:50 |

podobné články

Nádraží v Ústí nad Orlicí se bourat nebude, chybí mu ale využití a přístup

 
Klasicistní budova nádraží v Ústí nad Orlicí zůstane zachována. Odpůrcům demolice se podařilo přesvědčit stát i drážní organizace, aby přehodnotily plány a nechaly budovu, která měla ustoupit narovnání trati, stát. Zároveň však vyvstal problém, jak stavbu, která zůstane izolovaně stát mezi kolejišti, smysluplně využít a zpřístupnit.
20.05.2009 11:50 |

podobné články

Tuhý boj o nejkrásnější nádraží Česka. Těsně vyhrál Nový Jičín

 
Nádraží Nový Jičín–město se může od středy chlubit titulem Nejkrásnější nádraží v Česku. Rozhodlo o tom 1100 lidí, kteří pro ně hlasovali mezi desítkou finalistů v 9. ročníku soutěže. Titul pohádkového nádraží si letos odnesla nádraží na úzkorozchodné důlní dráze Kateřina v Karlovarském kraji a nádraží Lašovice v kraji Středočeském.
11.11.2015 13:20 |

podobné články

Anonym nahlásil na Hlavním nádraží bombu, policie ho už zadržela

 
Anonym dnes večer nahlásil uložení bomby na Hlavním nádraží v Praze. Policie evakuovala nádraží v centru metropole, kontrolovala celou budovu i vlaky, které na nádraží zůstaly. České dráhy začaly ihned odklánět ostatní vlaky na jiná pražská nádraží, soupravy metra stanicí Hlavní nádraží na lince C jen projíždějí.
22.11.2015 22:06 |

podobné články

DOBRÁ PRÁCE! Trojici lupičů dopadla policie. Vybrali 9 heren

 
Devět loupežných přepadení heren a pošt má na svědomí trojice pachatelů, které dopadla policie. Se zbraní v ruce a maskovaní loupili například v Týništi nad Orlicí nebo v Kolíně. Na dva z nich dnes soud v Rychnově nad Kněžnou uvalil vazbu.
06.04.2011 13:50 |

podobné články

Srážka mikrobusu s Felicií se neobešla bez zranění

 
Hlavní tah od Rychnova nad Kněžnou směrem na Hradec Králové zablokovala v 5:30 dopravní nehoda. Při odstraňování následků v Týništi nad Orlicí asistovaly všechny složky IZS. Frekventovaná komunikace č. I/11 byla znovu plně průjezdná za tři hodiny; do té doby policisté dopravu odkláněli na objízdné trasy.
15.10.2014 18:05 |

podobné články

V rodinném domku našli mrtvou ženu! Byla to vražda?

 
Rychnovští policisté prověřují od středečního rána nález mrtvé ženy v Týništi nad Orlicí. Zda šlo o vraždu, či přirozené úmrtí není zatím jasné.
18.01.2012 13:00 |

podobné články

Krach sléváren Elitex: Zoufalí lidé už tři měsíce čekají na výplaty

 
Už třetí měsíc čeká více než sto zaměstnanců zkrachovalé firmy Elitex v Týništi nad Orlicí na své výplaty. Firma od září nefunguje. Dnes se byli lidé na peníze znovu ptát, ale nic se nedozvěděli.
16.11.2012 22:00 |

podobné články

Padlí vojáci z Afghánistánu budou pohřbeni s vojenskými poctami

 
Čeští vojáci, kteří padli v úterý v Afghánistánu, budou pohřbeni 17., 18. a 21. července v Chomutově, Hradci Králové, Týništi nad Orlicí a Jičíně. Smuteční obřady se uskuteční s vojenskými poctami. Uvedla to mluvčí generální štábu Jana Růžičková. Armáda dnes také zveřejnila totožnost čtyř českých obětí úterního sebevražedného atentátu. Útok nepřežili četař Ivo Klusák, desátník Libor Ligač, desátník Jan Šenkýř a rotmistr David Beneš.
14.07.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Beneš (27 článků) , Jan Klusák (12 článků)

Padlí čeští vojáci z Afghánistánu budou mít pohřby s vojenskými poctami

 
Čtveřice českých vojáků, kteří minulý týden zahynuli v Afghánistánu po útoku sebevražedného atentátníka, bude pohřbena 17., 18. a 21. července v Chomutově, Hradci Králové, Týništi nad Orlicí a Jičíně. Poslední rozloučení bude s vojenskými poctami, uvedla v pondělí mluvčí Generálního štábu Jana Růžičková.
14.07.2014 09:10 |

podobné články

Lidé se rozloučili s dvojicí padlých vojáků

 
V Hradci Králové a v Týništi nad Orlicí se v pátek uskutečnila poslední rozloučení s desátníky Janem Šenkýřem a Liborem Ligačem, kteří zahynuli minulý týden v Afghánistánu po útoku sebevražedného atentátníka. Oba byli in memoriam povýšeni do hodnosti štábního praporčíka.
18.07.2014 09:40 |

podobné články

Pohřeb padlého hrdiny Libora Ligače (†33): Netruchlete, radši mě zapijte! vzkázal před smrtrí

 
Desátník Libor Ligač (†33) nastoupil do armády před 4 roky. Z první zahraniční mise v Afghánistánu se poprvé vrátil úspěšně. Druhá se mu ale stala osudnou. Stejně jako čtyři jeho kamarádi nepřežil podlý útok sebevražedného atentátníka. V Týništi nad Orlicí se s ním dnes loučí stovky lidí.
18.07.2014 13:45 |

podobné články