Článek

ČD: Film To nedáš! chce zachraňovat lidské životy na železnici

 
Správa železniční dopravní cesty ve spolupráci s Českými drahami uvedla ojedinělý bezpečnostně-preventivní studentský film s příznačným názvem To nedáš! Cílem tohoto projektu je zejména u mladých lidí podpořit prevenci a osvětu v oblasti bezpečnosti na železnici. Slavnostní premiéra filmu se uskutečnila dnes v pražském kinu MAT za přítomnosti nejvyšších představitelů SŽDC, ČD, partnerů projektu, autorů a dalších hostů.
23.03.2015 18:41 |

podobné články

Podobné články

Facebook bude zachraňovat životy! Nová funkce by měla zabránit sebevraždám

 
Facebook se rozhodl přidat na svou sociální síť novou funkci, která bude zachraňovat životy! Jde o opatření, které by mohlo zabránit plánovaným sebevraždám, o kterých lidé předtím informují na svém profilu.
22.02.2016 14:05 |

podobné články

Ukradli hlavice z hadic. Hasiči teď nemůžou zachraňovat lidské životy

 
Kvůli pár desítkám korun ohrozili majetky a životy lidí na Chrudimsku.
20.08.2010 18:15 |

podobné články

Popravený novinář Kuciak (†27) bude zachraňovat životy i po smrti: Měsíc před popravou udělal rozhodnutí

 
Byl člověkem, kterému nebyly lhostejné nejenom nepravdy, korupce a zločin, ale zároveň samotné lidské životy. Popravený slovenský novinář Ján Kuciak (†27) dělal vše proto, aby byl nápomocný. Lidem proto bude pomáhat i po své smrti. Byl totiž dárcem krve.
09.03.2018 05:55 |

podobné články

Stávkový humor: Stávka na železnici musí být dlouhá, aby se poznala od zpoždění

 
Čtvrteční stávka inspirovala lidovou tvořivost a dala vzniknout řadě vtipů a recesistických akcí. Mezi lidmi se například ujal vtip, pranýřující poměry na železnici. "Víte, proč stávka na železnici musí trvat alespoň 24 hodin? - Aby se to bezpečně poznalo od zpoždění".
16.06.2011 18:25 |

podobné články

Odborové organizace na železnici vyslovily společně STOP Ministerstvu dopravy

 
Odborové organizace na železnici, působící na Českých drahách mj. v rámci svých podnikových a firemních výborů, vyjádřily společné stanovisko k alarmujícímu vývoji na české železnici a zcela jednoznačné stanovisko, že Ministerstvo dopravy (MD) svojí chaotickou politikou přestalo plnit poslání a ambice státní instituce, garantující zájmy České republiky a dodržování platných norem.
10.12.2016 12:10 |

podobné články

Hasiči kromě životů musejí zachraňovat i rodinné rozpočty

 
V podstatě pro každého jsou profesionální hasiči hrdinové, kteří neváhají riskovat své životy, aby zachránili ty naše. Po vládních škrtech ovšem musejí zachraňovat i rodinné rozpočty - chozením na brigády.
02.09.2013 21:10 |

podobné články

Řidič MHD riskuje lidské životy: Telefonuje za jízdy

 
Řidiči Městské hromadné dopravy v Ostravě rádi porušují předpisy a riskují lidské životy. Klidně si telefonují za jízdy, i když vezou desítky cestujících. Jednoho z nich načapala a vyfotila za jízdy čtenářka Blesku, když zrovna telefonoval s mobilem v ruce se svojí manželkou.
30.08.2010 17:36 |

podobné články

Černý den v Moravskoslezském kraji: Na silnicích vyhasly dva lidské životy

 
Dva lidské životy si dnes vyžádaly dopravní nehody na silnicích Moravskoslezského kraje. V obou případech řidiči sjeli ze silnice a narazili do stromu. Zraněním podlehli na místě. Při nehodě na Novojičínsku dopoledne zemřel sedmašedesátiletý důchodce. Pravděpodobně prodělal srdeční slabost a havaroval. Jeho spolujezdkyně je zraněna lehce. Řekl mluvčí novojičínské policie Petr Gřes.
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Za zmařené lidské životy odpovídá ODS, říká k metylové aféře John

 
Předseda nejmenší sněmovní strany a někdejší ministr vnitra Radek John (VV) je metylalkoholovou aférou zdrcen a v souvislosti s ní dává najevo, že odpovědnost za lidské životy nesou i politici ODS. Jak je to možné? To vysvětlil v pátečním pořadu PressKlub na Frekvenci 1.
21.09.2012 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Tito pejsci zachránili lidské životy! Přečtěte si jejich dojemné příběhy

 
Pes je nejlepší přítel člověka, důkazem toho jsou psi Endy, Saros, Ulf a Agáta. Podívejte se, jací pejsci si vysloužili ocenění Statečné psí srdce 2013! Tito pejsci totiž zachránili lidské životy.
25.03.2014 17:40 |

podobné články

Veterináři v Brně pomohou k efektivnější léčbě lidí

 
Spolupráce špiček humánní a veterinární medicíny, která má v budoucnu pomoci zachraňovat lidské životy, se rozjíždí v Brně. Nové metody v boji proti kardiovaskulárním a neurologickým nemocem budou společně vyvíjet v rámci projektu Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC).
07.02.2011 07:40 |

podobné články

Tento muž otrávil sedm lidí! Heparinového vraha Zelenku odsoudili před pěti lety

 
Jako zdravotník měl zachraňovat lidské životy. Místo toho jich Petr Zelenka několik zmařil svévolným podáním léku heparin. Za sedm dokonaných vražd a deset pokusů mu soud 21. února 2008 vyměřil trest doživotí. Případ ve své době poutal mimořádnou pozornost veřejnosti a inspiroval filmaře k natočení snímku Hodinu nevíš.
19.02.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zelenka (101 článků)

Tak tohle jste určitě neviděli! ČUNÍK bude zachraňovat lidské životy

 
Když se řekne prase, většina z nás si asi vybaví šunku nebo slaninu. Prasátko Oliver si ale řeklo, že to dotáhne dál než na řeznický pult. Malý čuník zaujal slovenské záchranáře natolik, že se už brzy stane součástí jejich týmu.
07.11.2013 21:01 |

podobné články

Nesnesitelná bolest manžela: Pohřeb záchranářky Jozefíny, která zemřela na cestě do práce!

 
Bolest, nic jiného než bolest. Přesně taková muka prožil hasič Marcel, když pohřbíval svou milovanou manželku Jozefínu (†35). Krásná záchranářka ze Slovenska zemřela na cestě do práce, když jela zachraňovat lidské životy.
05.09.2014 20:10 |

podobné články

Návštěvníci Czech Truck Prix mohou zachraňovat lidské životy

 
Prožitek z adrenalinových soubojů na dráze a jedinečné atmosféry v paddocku i ochozech mohou letos diváci nejnavštěvovanějšího podniku v každoročním kalendáři závodů mosteckého autodromu – evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix – obohatit o dobrý pocit z nabídky nezištné pomoci. V rámci kampaně Jedu na dřeň!, nad níž převzal patronát Autoklub ČR, se totiž každý návštěvník ve věku od 18 do 35 let se může na místě přihlásit do registru potenciálních dárců kostní dřeně, a přispět tak k záchraně lidského života.
09.08.2016 16:40 |

podobné články

Sebevražda a agresivní opilci: Policisté na Břeclavsku jednou přijeli pozdě

 
Svátky klidu a pohody si určitě neužili policisté na Břeclavsku. Pomáhali zachraňovat lidské životy i napětí v rodinách. Pouze v jednom případě přijeli na místo pozdě.
27.12.2016 11:15 |

podobné články

Bárta chce konkurenci na železnici a úspory při stavbě dálnic

 
Ministr dopravy Vít Bárta chce při svém působení v úřadu především zavést konkurenci na železnici, snížit ceny výstavby dálnic a zlepšit bezpečnost na silnicích.
14.07.2010 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Jihomoravský kraj chce omladit vozový park na regionální železnici. Vybere, kdo dodá nové elektrické jednotky

 
Ty nejstarší železniční „veterány“ by měly na kolejích jižní Moravy vystřídat nové vlaky. Takový je alespoň plán Jihomoravského kraje, který chce s ukončením stávajících smluv s Českými drahami v roce 2019 výrazně snížit stáří vozového parku na regionální železnici. Krajští radní proto na svém dnešním zasedání (8. 12. 2016) rozhodli o zahájení tendru na dodávku desítek nových elektrických jednotek včetně plného servisu na dalších 30 let.
09.12.2016 07:35 |

podobné články

TRAGICKÝ VÍKEND: Tři lidé zemřeli na železnici, jeden na D1

 
Už čtyři lidské životy vyhasly o víkendu na českých silnicích a železnicích. Minimálně ve dvou případech šlo o sebevraždu.
13.04.2013 12:25 |

podobné články