Článek

Část opozice se pokusí svrhnout vládu, úspěšná nebude

 
Část opozice se pokusí svrhnout koaliční kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD). Úspěšná s pravděpodobností hraničící s jistotou nebude a vláda úterní hlasování o nedůvěře přečká. Opoziční TOP 09 a Starostové, ODS a Úsvit vyvolali mimořádnou sněmovní schůzi kvůli sporům o daňové zvýhodnění biopaliv. V tomto volebním období půjde o první pokus o vyslovení nedůvěry kabinetu, uskuteční se téměř po půldruhém roce od jeho vzniku.
25.05.2015 14:51 |

podobné články

Podobné články

Sociální demokraté se pokusí svrhnout vládu už v březnu

 
Sociální demokraté se pokusí svrhnout vládu premiéra Petra Nečase (ODS) kvůli škrtům, kterými chce ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) zamezit prohlubování schodku státního rozpočtu. Podle agentury ČTK by se mimořádná schůze měla konat v březnu.
28.02.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Pražská TOP 09 a ODS se pokusí svrhnout primátorku Krnáčovou

 
Opoziční zastupitelé TOP 09 a ODS se pokusí na úterním mimořádném jednání zastupitelstva svrhnout primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO). Důvodem je její vyjednávání o právním zastoupení Prahy v kauze Škodova paláce, kdy se na něm domlouvala s majitelem paláce, firmou Copa retail. TOP 09 na Krnáčovou již podala trestní oznámení. Ke svržení primátorky potřebují v 65členném zastupitelstvu většinu, dohromady však mají pouze 23 hlasů. Krnáčová své pochybení odmítá.
13.04.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (655 článků)

Slovenská vláda je v ohrožení, opozice ji chce svrhnout

 
Slovenská opozice se pokusí v parlamentu odvolat premiérku Ivetu Radičovou, což by znamenalo pád celé vlády pravého středu. Iniciativa nejsilnější opoziční strany Směr-SD expremiéra Roberta Fica však nemá velkou šanci na úspěch. K vyslovení nedůvěry Radičové je zapotřebí většiny ze 150členné sněmovny, kterou ale opozice nedisponuje.
05.09.2011 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků) , Iveta Radičová (122 článků)

Opozice se počtvrté pokusí svrhnout Nečasovu vládu

 
Poslanci budou dnes odpoledne jednat už počtvrté v tomto volebním období o vyslovení nedůvěry vládě. Schůzí podnítila opoziční ČSSD kvůli vystupování ministra financí TOP 09 Miroslava Kalouska v případu vyšetřování nákupu letadel CASA pro armádu. Opozice podle nynějších sněmovních počtů nemá dostatek hlasů k tomu, aby kabinet padl.
18.07.2012 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Vláda přežije, opozice ji neshodí ani napočtvrté

 
Opozice se ve středu už počtvrté pokusí svrhnout vládu Petra Nečase (ODS). Početní stavy odpůrců kabinetu ale oslabuje vazební stíhání poslance Davida Ratha a hospitalizace zákonodárců soc. dem. Václava Klučky a Alfréda Michalíka. Sněmovní aritmetika ukazuje, že pád vlády je nereálný.
18.07.2012 07:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Alfréd Michalík (2 články)

Babák ostrý jako břitva: Kalousek chce svrhnout vládu

 
Podle poslance Michala Babáka z Věcí veřejných si ministr financí Miroslav Kalousek přeje svrhnout vládu, v níž sedí. Prý toho chce docílit mimo jiné škrty v resortech véčkařských ministrů.
08.09.2011 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků) , Michal Babák (379 článků)

Svrhnout vládu vyrazil z Ostravy zvláštní vlak. Cestující by se vešli do jednoho kupé

 
REPORTÁŽ Svrhnout vládu a uchopit moc do svých rukou vyrazila dnes po šesté hodině ranní speciálně vypraveným vlakem z Ostravy jen hrstka lidí. Dvacet bychom jich na ostravském nádraží napočítali možná i včetně zaměstnanců Českých drah. Přivstal si ale i šéf rádia Helax, bloger a autor trestního oznámení na Českou republiku, Mirek Pifka.
07.04.2013 11:25 |

podobné články

Slovenská vláda v ohrožení, opozice ji chce svrhnout

 
Slovenská opozice se na dnešní mimořádné schůzi parlamentu pokusí odvolat z funkce premiérku Ivetu Radičovou, což by znamenalo pád celé vlády pravého středu.
13.09.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Davy revolucionářů chtějí svrhnout Nečase. Odborník: Komedianti, sprejeři

 
Článků o tom, jak chce která skupina lidí svrhnout vládu a donutit ji k demisi, vyšlo na ParlamentníchListech.cz v uplynulých měsících celá řada. Vznikají totiž různé iniciativy, sdružení, petice - většinou na sociálních sítích. Často se k nim hlásí desítky lidí, občas stovky, velmi vyjímečně přesahuje počet fanoušků či členů hranici tisíce. Silné výzvy, silná slova však často končí ve chvíli, kdy se na takovou skupinu lidí zaměří pozornost médií. A to i přesto, že by média mohla podobným snahám být spíše nápomocná, pokud o nich informuje. V čem je tedy problém?
20.09.2011 15:00 |

podobné články

KSČM chystá celostátní protest. Chce svrhnout vládu

 
Komunistům už došla trpělivost. Tvrdí, že Češi sice zásadně nesouhlasí se současnou vládou, nemají ale dost síly na to ji svrhnout. KSČM ale prý ano. A tak vyšla do ulic.
18.08.2012 10:15 |

podobné články

KSČM chystá celostátní protest. Chce svrhnout vládu

 
Komunistům už došla trpělivost. Tvrdí, že Češi sice zásadně nesouhlasí se současnou vládou, nemají ale dost síly na to ji svrhnout. KSČM ale prý ano. A tak vyšla do ulic.
18.08.2012 10:20 |

podobné články

Ranař Kličko táhne lidi na barikády: Vládu ale pravým hákem nesestřelil!

 
Jedním ze symbolů revolučních nálad na Ukrajině je boxerský šampion Vitalij Kličko. Jako člen opoziční strany UDAR vyzývá k sesazení současného vedení státu. Jenže vládu se jemu a dalším opozičním politikům dnes svrhnout nepodařilo. Navzdory masovým demonstracím, barikádám a rozjitřené atmosféře v zemi. Opozice tak alespoň vyzvala ke stíhání ministra vnitra Zacharčenka. Kvůli údajně příliš tvrdému postupu policie.
03.12.2013 15:00 |

podobné články

Bitva na magistrátu skončila dřív, než začala: Opozice se marně snažila svrhnout Krnáčovou

 
Neúspěchem skončila snaha opozice o sesazení pražské primátorky Adriany Krnáčové. Po dvouhodinové debatě plné osočování si zastupitelé odhlasovali, že o odvolání se vůbec nebude jednat.
14.04.2015 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (655 článků)

Opozice se opět pokusí ´odstřelit´ starostu Prahy 1 Dvořáka

 
Příští pátek se sejde mimořádné zastupitelstvo Prahy 1. Opozice, která požádala o jeho svolání, se na něm pokusí odvolat starostu Prahy 1 Filipa Dvořáka (ODS).
23.07.2010 18:25 |

podobné články

Za koženou tváří Sobotky se skrývá velký technolog moci. Nejen profesorka Dvořáková hodnotila vládu

 
Profesorka Vladimíra Dvořáková a analytik Hospodářských novin Jindřich Šídlo v úterním Hyde Parku České televize hodnotili koaliční vládu ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Kabinet vydělává především na tom, že toho vlastně mnoho nedělá. Bohuslav Sobotka (ČSSD) se ukázal být velmi schopným technologem moci a Andrej Babiš (ANO) si spočítal, že se mu nevyplatí svrhnout vládu.
20.10.2015 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12392 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Vladimír Sobotka (93 článků)

Opozice už možná nebude moci svrhnout vládu tak lehce

 
Vládní koalice plánuje ztížit opozici shození vlády. Navrhovaná novela ústavy z dílny šéfky legislativní rady vlády Karolíny Peake počítá s tím, že odpůrci kabinetu by nemohli přijít jen s návrhem na vyslovení nedůvěry vlády jako dosud, ale současně by museli navrhnout jméno budoucího premiéra.
14.09.2011 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Zasvěcený exministr z ČSSD: Babiš potopí vládu. Byla chyba, že jsme do toho s ním šli

 
ROZHOVOR V sociální demokracii se objevují hlasy, že šéfovi hnutí ANO a ministru financí Andreji Babišovi ve skutečnosti nejde při útocích na sociální demokracii o zdravotnictví, ale že se rozhodl zbourat vládu. „V okamžiku, kdy se jeho popularita bude blížit vrcholu, se zřejmě pokusí tuto vládu shodit a vytvořit vládu novou, v níž by měl větší vliv, větší podíl na moci,“ je přesvědčen bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD Ivan David.
09.04.2014 09:40 |

podobné články

Američané prý chtěli svrhnout Putina, ale selhali. Ruského prezidenta navíc vychvaluje slavný finančník

 
Západ, především USA, se zaměřil na svržení Putina. Vyplývá to z prohlášení Sergeje Ivanova, šéfa kanceláře ruského prezidenta na zasedání diskuzního Valdajského klubu, který se koná v Soči. Informoval o tom web Literarky.cz, který v článku nazvaném “Lze svrhnout Putina?” mapuje také další názory na budoucnost vztahů Ruska s USA a s EU, které se objevily ve světových médiích.
25.10.2014 15:40 |

podobné články

Google není jen vyhledávač? Měl svrhnout Asada, říkají e-maily Clintonové

 
Google, nejpopulárnější vyhledávač na světě, prý není jen vyhledávač. Server Wikileaks zveřejnil email Hillary Clintonové (68), ze kterého vyplývá, že tvůrci Googlu vytvořili aplikaci, která měla pomoci Spojeným Státům svrhnout syrského prezidenta Bašára Asada (50).
24.03.2016 06:25 |

podobné články