Článek

Carnajev je vinen z bombových útoků v Bostonu: Dostane trest smrti?

 
Džochar Carnajev byl uznán vinným z bombových útoků v Bostonu roku 2013. Rozsudek vyslechl s kamennou tváří, absolutně bez emocí. Soud bude ještě rozhodovat o výši jeho trestu.
08.04.2015 20:40 |

podobné články

Podobné články

Carnajev byl formálně obviněn za útok v Bostonu, hrozí mu trest smrti

 
Zraněný Džochar Carnajev, podezřelý z podílu na pumovém útoku při maratonu v Bostonu, byl dnes na nemocničním lůžku formálně obviněn z použití zbraně hromadného ničení a zlovolného ničení majetku s následkem zabití. Bude-li shledán vinným, hrozí mu trest smrti. 
22.04.2013 20:30 |

podobné články

Údajný atentátník Carnajev se považuje za nevinného

 
Džochar Carnajev, který je viněn z dubnového atentátu na maraton v americkém Bostonu, se považuje za nevinného. Podle agentur se tak dnes vyjádřil při prvním jednání před soudem kvůli pumovému útoku, při kterém zahynuli tři lidé a další stovky byly zraněny. Carnajevovi hrozí trest smrti. 
11.07.2013 07:45 |

podobné články

Vinen. Dostane bostonský atentátník Carnajev trest smrti?

 
Americká porota shledala Džochara Carnajeva vinným ze spáchání bombového útoku během Bostonského maratonu v dubnu 2013. Nyní se bude rozhodovat o trestu, přičemž nejpravděpodobněji za atentát, při kterém zemřely tři osoby a 264 jich bylo zraněno, dostane trest smrti.
09.04.2015 08:41 |

podobné články

Tváře SMRTI z Bostonu: Jsou to BRATŘI z Dagestánu! Jeden je na útěku, druhý zastřelený

 
Americká FBI zastřelila jednoho ze dvou mladíků podezřelých z odpovědnosti za pondělní atentát v Bostonu. Policie je identifikovala jako bratry z Ruska, mladší Džochar Carnajev (19) je na útěku, Tamerlan Carnajev (26) je mrtvý.
19.04.2013 07:00 |

podobné články

Nechci umřít! Unesený Číňan popisuje přepadení dvěma atentátníky z Bostonu!

 
Jen kousek smrti byl šestadvacetiletý Číňan Danny, kterého přepadla dvojce atentátníku z Bostonu. Tamerlan Carnajev a Džochar Carnajev chtěli odjet do New Yorku. Dannyho naštěstí zachránila benzinová pumpa a děsivý zážitek popsal listu Boston Globe.
27.04.2013 08:50 |

podobné články

Atentátníkovi z Bostonu hrozí trest smrti. Obvinili ho na nemocničním lůžku

 
Zraněný Džochar Carnajev, podezřelý z podílu na pumovém útoku při maratonu v Bostonu, byl na nemocničním lůžku obviněn z použití zbraně hromadného ničení a zlovolného ničení majetku s následkem zabití. Bude-li shledán vinným, hrozí mu trest smrti.
22.04.2013 21:35 |

podobné články

Potvrzeno: Carnajev přiznal, že útok naplánovali sami s bratrem

 
Bombový atentát na bostonský maraton měl zřejmě náboženský motiv. Agentuře AP to řekly dva zdroje blízké vyšetřování teroristického útoku, při němž před týdnem zahynuli tři lidé a nejméně 140 bylo zraněno. Pravděpodobný strůjce akce Džochar Carnajev leží v bostonské nemocnici, jeho bratr a údajný spolupachatel Tamerlan Carnajev zahynul minulý pátek po střetu s policií. 
23.04.2013 10:45 |

podobné články

Bostonský atentátník Carnajev si vyslechl verdikt poroty: Trest smrti injekcí

 
Džochar Carnajev, obžalovaný z podílu na atentátu na maraton v Bostonu roce 2013, byl včera odsouzen k trestu smrti injekcí. Informovala o tom hlavní americká média. Obhajoba žádala doživotí a nejspíš se odvolá.
16.05.2015 06:51 |

podobné články

U soudu v Bostonu svědci druhým dnem vypovídali o útocích

 
Před americkým soudem v Bostonu dnes druhým dnem vypovídali svědci bombového útoku na městský maraton v dubnu 2013, při kterém zahynuli tři lidé a dalších více než 260 utrpělo zranění. Z činu se zodpovídá Džochar Carnajev, jehož podíl na útoku obhajoba ve středu při úvodní řeči procesu uznala. Hrozí mu trest smrti. Podle prokuratury za útokem stál spolu s Džocharem i jeho starší bratr Tamerlan, který zahynul při policejním stíhání.
05.03.2015 21:26 |

podobné články

Atentátník z bostonského maratonu u soudu: Jsem nevinný!

 
Džochar Carnajev, který je viněn z dubnového atentátu na maraton v Bostonu, se považuje za nevinného. Podle agentury AP se tak vyjádřil při prvním jednání před soudem kvůli pumovému útoku, při kterém zahynuli tři lidé a další desítky byly zraněny. Carnajevovi hrozí trest smrti.
10.07.2013 22:25 |

podobné články

Bostonský atentátník Carnajev poprvé stane u soudu. Hrozí mu trest smrti!

 
Před soudem v americkém Bostonu dnes poprvé stane Čečenec Džochar Carnajev obžalovaný v souvislosti s bombovým útokem na bostonský maraton. Na veřejnosti se devatenáctiletý mladík objeví poprvé od svého dubnového zatčení po přestřelce s policií, po níž se střelnými poraněními ležel ve vězeňské nemocnici. Obžalován je mimo jiné ze zabití čtyř lidí a použití zbraně hromadného ničení.
10.07.2013 07:35 |

podobné články

Chceme pro něj trest smrti, řekli žalobci u soudu s bostonským atentátníkem

 
Bostonský atentátník Džochar Carnajev chtěl útokem v cíli maratonu způsobit co největší škody a nedal najevo žádnou lítost, proto si podle amerických žalobců zaslouží trest smrti. Carnajev má na svědomí smrt tří lidí a zranění 264 dalších v cíli maratonského běhu v roce 2013.
13.05.2015 22:10 |

podobné články

Konečně: Druhý z bratrů podezřelých z teroristického útoku v Bostonu byl zadržen. Čtěte, kde se skrýval!

 
Devatenáctiletý Džochar Carnajev, který stojí za pondělním "pumovým útokem na maraton v Bostonu":http://www.extra.cz/teroristicky-utok-v-bostonu-je-nejspis-opet-dilem-islamskych-radikalu-amerika-se-obava-dalsi-tragedie, se prý schovával v lodi na dvoře jednoho z domů na bostonském předměstí Watertown. Po zadržení policistou musel být okamžitě převezen ve vážném stavu do nemocnice. Byl slabý a silně krvácel.
20.04.2013 09:15 |

podobné články

Mladého atentátníka z Bostonu čeká smrt: Soud vynesl ortel nad Carnajevem

 
Soud v Bostonu ve středu vynesl trest smrti nad pachatelem bombových útoků v cíli bostonského maratonu Džocharem Carnajevem. Na verdiktu se už v květnu shodla porota a soudce dnes její rozhodnutí formálně potvrdil.
24.06.2015 21:25 |

podobné články

NOVÁ FAKTA O BOSTONU: Carnajev nechal v lodi, kde ho našli, vzkaz. Co napsal?

 
Džochar Carnajev, mladší z bostonských útočníků, napsal před svým zatčením vzkaz. Přečtěte si co napsal jeden z atentátníků, při jejichž útoku zemřeli tři lidé!
16.05.2013 18:05 |

podobné články

Terorista z Bostonu je nevinný: Alespoň tak to na Facebooku hlásá 12 tisíc jeho fanoušků!

 
Milovníci konspirací opět mají žně. Stejně jako po útoku 11. září se i teď vynořili lidé, kteří tvrdí, že "teroristický útok v Bostonu":http://www.extra.cz/tema/boston byla operace provedená zevnitř, tedy americkou vládou a soukromými zájmovými skupinami, a Džochar Carnajev (19), jeden z bratrů podezřelých z útoku, je nevinný.
24.04.2013 07:30 |

podobné články

Terorista z Bostonu je nevinný: Alespoň to tedy na Facebooku hlásá 12 tisíc jeho fanoušků!

 
Milovníci konspirací opět mají žně. Stejně jako po útoku 11. září se i teď vynořili lidé, kteří tvrdí, že "teroristický útok v Bostonu":http://www.extra.cz/tema/boston byla operace provedená zevnitř, tedy americkou vládou a soukromými zájmovými skupinami, a Džochar Carnajev (19), jeden z bratrů podezřelých z útoku, je nevinný.
24.04.2013 09:35 |

podobné články

Carnajev je při vědomí, odpovídá na otázky písemně

 
Džochar Carnajev, zadržený pro podezření ze spáchání atentátu v cíli maratonu v Bostonu, je údajně při vědomí a na lůžku na jednotce intenzivní péče sporadicky odpovídá na otázky vyšetřovatelů písemně. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na weby stanic ABC a NBC. Stejnou informaci poskytl anonymně jeden z vyšetřovatelů deníku USA Today, který ho citoval na svém webu. 
21.04.2013 20:40 |

podobné články

Carnajev se přiznal k atentátu! Šlo mu zabránit?! FBI i CIA měly bratra dříve v hledáčku

 
K atentátu v Bostonu možná vůbec nemuselo dojít. Rusko už dříve na Tamerlana Carnajeva upozorňovalo FBI i CIA, agentury ho tedy zařadily na seznam sledovaných osob, to ale bylo asi vše. K atentátu už se v nemocnici přiznal jeho bratr Džochar Carnajev (19).
25.04.2013 07:00 |

podobné články