Článek
Podobné články

Strana soukromníků chce zabránit zavedení registračních pokladen

 
Strana soukromníků chce zabránit zavedení registračních pokladen, které označila za příklad "likvidační regulokracie" současné vlády. Zástupci strany, která má na parlamentní úrovni zastoupení v osobě senátora Ivo Valenty, to dnes oznámili novinářům. Zamítnutí pokladen chtějí vyjednat i s dalšími zákonodárci. V případě schválení zákona chystají protestní akce.
26.03.2015 13:21 |

podobné články

SPŽ ČR: Reakce na snahy o zavedení registračních pokladen

 
Na poslední tripartitě opět zazněl názor odborářů ale i zástupce Svazu obchodu a cestovního ruchu, o zavedení registračních pokladen jako vyřešení schodku státní pokladny, jako samospasitelný nástroj odstranění úniku obrovských dańových ztrát a náplast na státní rozpočet.
23.10.2012 15:55 |

podobné články

Udženija (ODS): Zavedení registračních pokladen je ukázkovou šikanou živnostníků

 
Zavedení registračních pokladen, tak jak navrhuje ČSSD, je ukázkovou šikanou živnostníků a obchodníků. Názorný příklad toho, jak takováto socialistická šikana funguje, nalezneme v Chorvatsku – v zemi, kde tráví každoročně svou dovolenou statisíce Čechů.
10.09.2013 11:10 |

podobné články

Skopeček (ODS): KDU-ČSL nepochopitelně obrátila

 
Jsme zklamáni ze změny postoje KDU-ČSL v otázce registračních pokladen. Rozhodnutí lidovců podpořit ve vládě zavedení registračních pokladen poškodí zejména malé a drobné podnikatele a živnostníky.
06.05.2015 20:36 |

podobné články

Fiala (ODS): EET - vláda by se měla plést lidem do života co nejméně, ta současná však činí opak

 
Koaliční rada včera znovu projednávala připravované přijetí zákona o zavedení registračních pokladen. Andrej Babiš již asi pochopil, že rozhazovačný státní rozpočet zavedením registračních pokladen nedoplní: přešel proto na jinou rétoriku - registrační pokladny prý mají narovnat podnikatelské prostředí.
27.08.2015 08:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12459 článků)

Fiala (ODS): Pracovití lidé pověsí živnost na hřebík. Takové počty neprojdou školákovi, natož ministrovi financí

 
Občanští demokraté kritizují návrh ministra financí, který dnes vládě předloží zákon o elektronické evidenci tržeb. Podle ODS budou mnozí drobní podnikatelé kvůli zavedení registračních pokladen nuceni pověsit svou živnost na hřebík.
03.06.2015 10:26 |

podobné články

Poslanec Adam: Podnikatele typu Bakaly bych posílal na hrad, ale na ten mírovský

 
ROZHOVOR Expředseda strany Národní zájmy Petr Adam se obává, že zavedení registračních pokladen, podle nynějšího plánu ministra Babiše, může odradit od podnikání řadu drobných živnostníků. Naopak nemá strach, že by v Česku zvítězili ve volbách extremisté. Jediným účinným receptem na Islámský stát je podle něj pak rázná pozemní operace. A své řekl i k situaci kolem dolu Paskov.
13.12.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Adam (82 článků)

Velcí podnikatelé umlčeli Sobotku s Mládkem a jejich daňové hrozby

 
Žádná revoluce nebude. Čeští podnikatelé se ekonomického programu sociálních demokratů - vyšších daní, registračních pokladen a dalších plánů - neděsí. Jde totiž podle nich jen o předvolební marketing, po sněmovních volbách prý bude všechno jinak. „Nemyslím si, že když sociální demokracie vyhraje volby, bude natolik bláznivá, že by chtěla decimovat to, co vydělává peníze,“ řekl ParlamentnímListům.cz majitel firmy Jablotron Dalibor Dědek, který tyto záměry považuje jen za předvolební rétoriku.
29.08.2013 11:35 |

podobné články

Skopeček (ODS): Malí podnikatelé přes palubu. Nejvíc ale podvádí velké firmy

 
Podporou registračních pokladen hází tripartita malé a střední podnikatele přes palubu. Tripartitu drobný podnikatelský stav zjevně nezajímá. Je schopna ještě tak vyslyšet zájmy největších průmyslových hráčů, ale tím ohledy na podnikání končí.
17.03.2015 12:31 |

podobné články

Jak se vyhnout sankcím z EET? Podnikatele ochrání pojištění i školení zaměstnanců

 
Pojišťovna Generali jako první na trhu nabízí od poloviny listopadu pojištění rizik související se zavedením registračních pokladen a to včetně případných sankcí. Podle expertů po podobném produktu podnikatelská veřejnost už delší dobu volala. V kombinaci s dalšími doporučovanými kroky by tak mělo být možné předejít případným sankcím ze strany finanční správy za nenahlášení tržeb, které podnikatelé v pohostinství nezavinili. Během krátkého časového období si pojistnou ochranu sjednaly desítky podnikatelů v gastro sektoru. Zájem o pojištění roste každý den s blížícím se startem EET, které se naplno rozjede už za týden.
24.11.2016 15:25 |

podobné články

Bárta a Okamura se k sobě báječně hodí, glosoval spolupráci Kalousek

 
Se čtenáři v pondělí dopoledne v rámci série předvolebních on-line chatů diskutoval bývalý ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Mimo jiné vyloučil možnou koaliční spolupráci s některou z levicových stran a odmítl nápady ČSSD na zavedení registračních pokladen či majetkových přiznání. Právě sociální demokraty vnímá Kalousek jako největší soupeře své strany.
09.09.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6374 článků)

ČSSD prozradila předvolební taháky. Nic nového...

 
Snížení DPH u léků, valorizace důchodů, lepší kontrola kvality potravin, zavedení majetkových přiznání a registračních pokladen nebo zvýšení počtu policistů - to jsou některé z hlavních taháků předvolební kampaně ČSSD. ČTK to ve středu sdělili čelní představitelé strany.
21.08.2013 17:00 |

podobné články

Paroubek představil své volební taháky. Zatočí s korupcí i s předraženou vodou

 
Strana NS-LEV 21 expremiéra Jiřího Paroubka představila svůj program. Voličům v něm slibuje boj s korupcí, regulaci cen vodného a stočného, zavedení majetkových přiznání, registračních pokladen a dalších prvků přímé demokracie. Informuje o tom server První zprávy.cz.
01.09.2013 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků)

Pane předsedo ČSSD, kde vezmete peníze na své volební sliby? Odpovědi zde

 
Čtyři až pět miliard korun by mělo do státního rozpočtu přinést zavedení registračních pokladen. Třicet až čtyřicet miliard pak progresivní zdanění bohatých a vyšší daně pro firmy. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, když vysvětloval, kde vezme případná budoucí vláda ČSSD peníze na své volební sliby.
18.09.2013 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků)

Neshoda na večerním jednání ČSSD a lidovců. Dohodě brání dva zásadní body

 
Sociální demokraté a lidovci na prvním jednání svých týmů nenašli shodu na církevních restitucích nebo firemních daních. Sblížili se naopak v otázce zavedení majetkových přiznání a registračních pokladen. Na večerní tiskové konferenci to uvedli zástupci obou stran, jejichž expertní týmy nyní začnou diskusi nad konkrétními tématy.
12.11.2013 22:46 |

podobné články

Neúspěšné jednání: ČSSD a lidovci se neshodli na restitucích a firemních daních

 
Sociální demokraté a lidovci na prvním jednání svých týmů nenašli shodu na církevních restitucích nebo firemních daních. Sblížili se naopak v otázce zavedení majetkových přiznání a registračních pokladen. Na večerní tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci obou stran, jejichž expertní týmy nyní začnou diskusi nad konkrétními tématy.
12.11.2013 23:21 |

podobné články

Vstupem do politiky jsem se obětoval, vzkazuje Babiš čtenářům

 
Lídr hnutí ANO, miliardář Andrej Babiš odpovídal na serveru iDnes.cz, který také vlastní, čtenářům. ANO prý představuje poslední naději pro Česko, a to i navzdory tomu, že zřejmě bude vládnout společně s ČSSD. I sociální demokracie se totiž podle Babiše podílela na rozkrádání vlasti. Odmítl také nápad ČSSD na zavedení registračních pokladen.
15.11.2013 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12459 článků)

Bajer (SsČR): Registrační pokladny realitou

 
Nový premiér pan Sobotka v nedělním pořadu na TV Nova oznámil,že jeho vláda prosadí zavedení registračních pokladen s fiskální pamětí.
28.01.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Nova (79 článků)

Stát vám z každé koruny polovinu vezme, připomínají Svobodní a chystají demonstraci

 
Poslední březnový den je dnem, kdy by většina občanů - podnikatelů či živnostníků měla odevzdat daňové přiznání. Členové strany Svobodných v tento den i v den následující hodlají zavítat před finanční úřady a vysvětlit jim, kolik peněz jim vlastně stát celkově bere. Někteří budou možná překvapeni. Svobodní také umožní podepsat petici proti zavedení registračních pokladen.
28.03.2014 22:05 |

podobné články