Článek

Bývalý vládce Bruselu poradí vlivné bance. Barroso nastupuje ke Goldman Sachs

 
Zachraňoval euro a 10 let řídil přes 30 tisíc úředníků Evropské komise. Teď bude bývalý vládce Bruselu José Manuel Barroso radit americké investiční bance Goldman Sachs. Ta se podobně jako jiné finanční instituce potýká s propadem trhů kvůli referendu o odchodu Británie z EU. A Barroso má perfektní znalosti Unie, které se bance mohou hodit.
08.07.2016 23:35 |

podobné články

Osobnosti: José Barroso (124 článků) , José José (293 článků)
Podobné články

Dlouhý opouští pozice v Goldman Sachs a Telefónice

 
Prezidentský kandidát Vladimír Dlouhý ke konci letošního října ukončí vztah k americké investiční bance Goldman Sachs, kde působil od roku 1997. Hodlá rovněž opustit funkci člena dozorčí rady firmy Telefónica Czech Republic. Sdělil to serveru Česká pozice.
06.08.2012 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (504 článků) , Vladimír Dlouhý (504 článků)

Bývalý vysoký činitel banky Goldman Sachs se vzdal vyšetřovatelům

 
AKTUALIZOVÁNO. Bývalý vysoký manažer americké investiční banky Goldman Sachs Rajan Gupta se vzdal agentům Federálního vyšetřovacího úřadu (FBI) a krátce nato stanul před soudem.
26.10.2011 16:15 |

podobné články

Deset hodin vyslýchali manažery Goldman Sachs

 
Více než deset hodin vyslýchala stálá vyšetřovací komise amerického Senátu manažery investiční banky Goldman Sachs.
28.04.2010 09:50 |

podobné články

Rozpolcený Cílek: Goldman Sachs bych zakázal, ale Dlouhému fandím

 
Filozof Václav Cílek před časem deklaroval podporu bývalému ministru hospodářství Vladimíru Dlouhému v boji o Hrad. Rozporuplně se ovšem staví ke skutečnosti, že Dlouhý pracuje jako poradce pro banku Goldman Sachs.
23.07.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (504 článků) , Vladimír Dlouhý (504 článků)

Zeman překazil společnosti Goldman Sachs plány s RPG byty, píše novinář Best

 
Prezident Miloš Zeman v úterý vyzval miliardáře Zdeňka Bakalu, aby „primárně nabídl“ svých 44 tisíc ostravských bytů zdarma veřejnosti. Podle amerického novináře Erika Besta tak dal nový význam finančnickému termínu „initial public offering“ (IPO - primární veřejná nabídka akcií) a vzal vítr z plachet společnostem Goldman Sachs a JPMorgan.
25.09.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20442 článků)

Banka kvůli překlepu poslala důvěrné informace na cizí e-mail, nyní žaluje Google

 
Investiční banka Goldman Sachs podala stížnost k newyorskému soudu na společnost Google. Bankovní gigant požaduje, aby internetová firma smazala e-mail s důvěrnými informacemi, který jeden ze zaměstnanců Goldman Sachs nedopatřením poslal na úplně cizí adresu.
08.07.2014 12:25 |

podobné články

Wall Street drtí Rusko a Čínu, stojí za všemi válkami USA. Goldman Sachs ovládá celý svět, píše profesor z Kanady

 
Vlivný kanadský profesor a publicista Michel Chossudovsky tvrdí, že za všemi válkami vedenými Pentagonem a NATO stojí Wall Street a finanční instituce typu Goldman Sachs. Právě tento finanční kolos prý ovlivňuje dění ve vládách po celém světě. Prostřednictvím svých bývalých zaměstnanců, kteří získávají významné vládní funkce.
11.08.2015 10:06 |

podobné články

Šéf banky Goldman Sachs přišel o vína za 25 milionů! Okrádal ho jeho asistent...

 
omu se říká hřát si na prsou zmiji. Dvojka ve vedení mamutí investiční banky Goldman Sachs, David Solomon (55), měl při výběru osobního asistenta špatnou ruku a kápl na šejdíře, který se nespokojil s dobrými výplatami. Říci, že Nicolas De-Meyer chodil šéfovi na víno, by bylo hodně podhodnocené. Z jeho sbírky vzácných ročníků totiž nakradl stovky lahví v hodnotě přes 25 milionů korun!
04.02.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: David Solomon (1 článek) , Nicolas Meyer (1 článek)

Barroso odmítl tlak Ruska na revizi asociační smlouvy s Ukrajinou

 
Obchodní část smlouvy o přidružení Ukrajiny k Evropské unii je možné změnit jen při jednáních Bruselu s Kyjevem. V odpovědi na nedávný dopis ruského prezidenta Vladimira Putina to napsal šéf Evropské komise José Barroso. Podle informace jeho úřadu Barroso Putinovi napsal, že asociační smlouva je výhradně dvoustranným dokumentem mezi EU a Ukrajinou.
01.10.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3032 článků) , José Barroso (124 článků)

Barroso: Lisabonská smlouva by mohla začít platit v prosinci či lednu

 
Předseda Evropské komise José Barroso v úterý prohlásil, že Lisabonská smlouva by mohla po Klausově podpisu začít platit v prosinci či v lednu. Barroso to oznámil ve Washingtonu agentuře Reuters.
03.11.2009 16:35 |

podobné články

Osobnosti: José Barroso (124 článků)

Barroso věří, že Zeman bude pro Evropskou unii přínosem

 
Předseda Evropské komise José Barroso věří, že vítěz českých prezidentských voleb Miloš Zeman pomůže Evropské unii reagovat na výzvy, s nimiž se unie nyní potýká. Barroso to uvedl v blahopřání zaslaném bývalého českému premiérovi, jenž dnes ve druhém kole první přímé volby prezidenta ČR zvítězil na šéfem diplomacie Karlem Schwarzenbergem. 
26.01.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: José Barroso (124 článků) , Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Miloš Zeman (20442 článků)

Barroso: EU bude konzultovat řešení kyperské krize s Ruskem

 
Evropská komise s Ruskem "vstřícně konzultuje" řešení kyperské finanční krize. Prohlásil to dnes v Moskvě na konferenci o vztazích mezi Evropskou unií a Ruskem šéf bruselské exekutivy José Manuel Barroso. Situace na Kypru se podle Barrosa dotýká ruských zájmů, a proto o ní EU s Moskvou diskutuje. "Vztahy s našimi partnery budeme budovat otevřeně," prohlásil Barroso.
21.03.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: José Barroso (124 článků) , José José (293 článků)

Zemana navštíví Barroso, na Pražském hradě zavlaje vlajka EU

 
Praha v úterý přivítá vzácnou návštěvu - hlavní město navštíví šéf Evropské komise José Barroso. Prezident Miloš Zeman je narozdíl od exprezidenta v otázce Evropské unie přívětivější a kromě podpisu dodatku Lisabonské smlouvy hodlá na Pražském hradě vyvěsit i vlajku Evropské unie. Barroso by se měl také ve středu sejít s premiérem Petrem Nečasem.
31.03.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: José Barroso (124 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Miloš Zeman (20442 článků)

Marine Le Penová a šance na vítězství: V Bruselu budou šokováni, je to prý celé jinak

 
Marine Le Penová a její příznivci mají další důvod k opatrnému optimismu. Bobby Vedral z Goldman Sachs tvrdí, že průzkumy šance šéfky Národní fronty podceňují a Le Penová může ve skutečnosti v prezidentských volbách zvítězit.
27.03.2017 11:20 |

podobné články

Sankce proti Rusku byly hloupým nápadem. Barroso byl tragédií, říká velevlivný muž z Bruselu

 
ROZHOVOR Evropská unie zažije pět let obrovského rozvoje, ale i turbulence. José Barroso byl absolutní tragédií, zato Donald Tusk se chová velmi odpovědně. Sankce uvalené na Rusko byly nicméně unáhlené. Ještě dlouho si poneseme jejich následky. To říká jeden z nejznámějších lobbistů v Bruselu a právník Daniel Guéguen. Čtyřicet let hájí zájmy cukrovarníků, zemědělců či farmaceutických firem a napsal mimo jiných i knihu Změny v evropském lobbingu.
26.01.2015 14:02 |

podobné články

Osobnosti: José Barroso (124 článků)

Exministr Vladimír Dlouhý si prý zjišťoval, zda ho chcete na Hrad

 
Bývalý ministr průmyslu a obchodu a zástupce Goldman Sachs v České republice Vladimír Dlouhý si u agentury pro výzkum veřejného mínění ověřoval podporu občanů, pokud by kandidoval na prezidenta v případě přímé volby. Uvádí server českápozice.cz.
22.02.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (504 článků) , Vladimír Dlouhý (504 článků)

Ministrem financí v USA bude miliardář, který platí Hollywood. Sám si i zahrál

 
Ministrem financí budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa bude bývalý bankéř investiční bankovní společnosti Goldman Sachs a současný hollywoodský finančník Steven Mnuchin, informovala agentura Reuters s odvoláním na zdroj z Republikánské strany. Svůj výběr Trump podle něj oznámí ještě ve středu.
30.11.2016 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3641 článků)

Exmanžel Bardotové miliardář Gunter Sachs spáchal sebevraždu

 
Německý miliardář a fotograf Gunter Sachs spáchal ve věku 78 let sebevraždu. Bývalý manžel herečky Brigitte Bardotové trpěl Alzheimerovou chorobou a zastřelil se ve svém domě ve švýcarském městě Gstaad.
05.12.2010 11:45 |

podobné články

Exmanžel Brigitte Bardot Sachs se zastřelil, trpěl Alzheimerovou chorobou

 
Německý fotograf Fritz Gunter Sachs spáchal o víkendu sebevraždu. Bývalý třetí manžel filmové sexbomby Brigitte Bardot prý trpěl Alzheimerovou chorobou. Život si vzal na luxusní horské chatě ve švýcarském Gstaadu. Bylo mu 78 let.
09.05.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Brigitte Bardot (98 článků)