Bývalý šampion Macháček Dakar opět nedokončí, zastavily jej technické problémy

V kategorii čtyřkolek dokázal Josef Macháček slavnou rallye pětkrát vyhrát, po přesednutí do buggyny však zatím nedokázal závod dokončit. A nezmění se to ani letos.  Jeho buggynu Optimus v šesté etapě zastavily technické problémy. Macháček s navigátorem Martinem Plechatým se tak stali druhou českou posádkou, která na Rallye Dakar předčasně skončila.
09.01.2016 10:30 |

Macháček Rallye Dakar nedokončí, odstoupil z třetího místa

Josef Macháček kvůli technické závadě odstoupil z Rallye Dakar. Vítěz soutěže z roku 2009 byl po deseti etapách v kategorii čtyřkolek třetí.
14.01.2011 09:50 |

DAKAR: Macháček se ujal vedení ve čtyřkolkách, Loprais druhý

Josef Macháček a Martin Plechatý na yamahách vévodí po úvodní etapě Rallye Dakar pořadí v kategorii čtyřkolek.
02.01.2011 20:15 |

DAKAR: Macháček ztratil vedení, Loprais je průběžně třetí

Josef Macháček na čtyřkolce Yamaha Raptor 900 ztratil v úterní třetí měřené etapě 32. ročníku Rallye Dakar ze San Miguel de Tucuman do San Salvador de Jujuy vedení.
04.01.2011 21:20 |

Rallye Dakar: Macháček dojel ve čtyřkolkách na čtvrté pozici

Ve čtvrté etapě Rallye Dakar dojel v kategorii čtyřkolek Josef Macháček čtvrtý a Martin Plechatý pátý, celkově je jejich pořadí opačné.
05.01.2011 21:55 |

Dakar: Macháček ztratil další půlhodinu

Josef Macháček na čtyřkolce Yamaha dojel v páté etapě Rallye Dakar 2011 z Calamy do Iquique na třetím místě, stejně jako Aleš Loprais mezi kamiony.
06.01.2011 20:20 |

Osobnosti: Aleš Loprais (64 článků)

DAKAR: Macháček dojel druhý, Loprais ztratil skoro tři hodiny

Český čtyřkolkář Josef Macháček drží po deváté Rallye Dakar průběžně třetí místo.
11.01.2011 19:15 |

Dakar: Macháček drží třetí místo

Český jezdec Josef Macháček udržel na Rallye Dakar průběžné třetí místo v kategorii čtyřkolek i po desáté etapě, v níž skončil pátý.
12.01.2011 22:10 |

Macháček na Rally Dakar neprošel přejímkou, jeho start je ohrožen

Pětinásobný vítěz slavné Rally Dakar na čtyřkolkách Josef Macháček neprošel technickou přejímkou strojů a pořadatelé mu oznámili, že nebude vpuštěn do závodu v oficiální klasifikaci čtyřkolek.
01.01.2012 15:00 |

DAKAR: Macháček dojel devátý, Loprais mezi kamiony desátý

Český závodník v kategorii čtyřkolek Josef Macháček se umístil v první etapě Rally Dakar 2012 z Mar de Plata do Santa Rosa de la Pampa na devátém místě.
01.01.2012 16:30 |

Institut pro politiku a společnost vede hudebník Jan Macháček

Institut pro politiku a společnost, založený na podzim loňského roku, změnil koncem února svoji strukturu. Předsedou správní rady se na zasedání 25. února stal novinář, publicista, ekonom a hudebník Jan Macháček. Ve správní radě zůstávají primátorka Prahy Adriana Krnáčová, europoslanec Pavel Telička a egyptolog Miroslav Bárta. Nově přibyl do správní rady bývalý senátor a šéf ČSÚ Edvard Outrata a výkonným ředitelem se stal Pavel Fidler. Macháček byl od roku 2012 do konce letošního ledna předsedou správní rady Knihovny Václava Havla. Nedávno přešel z týdeníku Respekt, který spoluzakládal, do Lidových novin, kde působí jako ekonomický analytik a komentátor.
06.03.2015 10:06 |

Osobnosti: Václav Havel (4589 článků) , Adriana Krnáčová (588 článků) , Václav Bárta (1099 článků) , Miroslav Macháček (9 článků) , Jan Bárta (158 článků)

Spáčil s tatrou skončil na Rallye Dakar už po druhé etapě

Marek Spáčil s kamionem Tatra odstoupil po nehodě v druhé etapě z Rallye Dakar. Na svém webu to dnes uvedl Czech Dakar Team. V nedělní první etapě z Victorie do Córdoby dojel Spáčil s třináctiminutovou ztrátou šestý, z českých řidičů byl lepší jen Aleš Loprais.
04.01.2011 09:35 |

Kolomý vzdává letošní Dakar

Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý se rozhodl odstoupit z Rallye Dakar. Důvodem, proč se loni nejlepší Čech v slavné soutěži rozhodl ukončit letošní snažení, jsou technické problémy. Po nedělní 7. etapě byl sedmatřicátý.
13.01.2014 13:10 |

Osobnosti: Martin Čech (150 článků)

DAKAR: Loprais dojel pátý, Macháček pokračuje

Český závodník Aleš Loprais obsadil v pondělní druhé etapě Rallye Dakar, která vedla z města Santa Rosa de la Pampa do San Rafaelu, pátou příčku.
02.01.2012 23:45 |

Čtyřkolkář Macháček: Dakar už asi nikdy nepojedu

Černý den na Dakaru mají za sebou čeští závodníci na slavné rallye. Jmenovitě Martin Macek a Josef Macháček.
06.01.2010 07:50 |

Osobnosti: Martin Černý (70 článků) , Josef Černý (20 článků)

Macháček vede na Dakaru před Plechatým, Loprais je druhý

Josef Macháček a Martin Plechatý na yamahách vévodí po úvodní etapě Rallye Dakar pořadí v kategorii čtyřkolek. V soutěži kamionů Aleš Loprais nestačil v první etapě podle neoficiálních výsledků jen na obhájce prvenství a největšího favorita Vladimira Čagina na kamazu, jenž dosáhl 57. etapového vítězství v kariéře.
03.01.2011 09:40 |

NEZASTAVITELNÝ: Macháček si ve druhé etapě upevnil vedení na Dakaru

Český motocyklista Josef Macháček zvládl se svou čtyřkolkou na Rallye Dakar třísetkilometrovou rychlostní zkoušku v druhém nejlepším čase.
03.01.2011 18:35 |

Macháček ODSTOUPIL z Dakaru. Neuspěl s protestem

Český závodník Josef Macháček odstoupil po pondělní druhé etapě z Rallye Dakar poté, co neuspěl se svým protestem proti vyřazení z oficiálního pořadí kategorie čtyřkolek.
03.01.2012 00:15 |

České trable na Dakaru! Macháček havaroval a vrací se domů, Kolomý se propadl

Čtvrtá etapa Rallye Dakar byla pro české jezdce takřka zakletou. Josef Macháček, pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek, v jejím závěru havaroval a musel odstoupit. Kvůli zranění musel na pomoc přivolat vrtulník. Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý nabral takovou ztrátu, že vypadl dokonce z elitní desítky.
06.01.2017 09:30 |