Článek

Byl nezkušený, proto se zabil: Vyšetřování smrti parašutisty v Klatovech skončilo

 
Devětačtyřicetiletý nizozemský parašutista, který se loni smrtelně zranil při seskoku v Klatovech, nezvládl krizovou situaci. Při seskoku se mu dostatečně neotevřel hlavní padák, začal rotovat a zkolaboval.
11.05.2016 16:40 |

podobné články

Podobné články

Úřad práce: V Klatovech proběhne už tradiční „Akademie řemesel“

 
Zástupci téměř tří desítek středních škol z Plzeňského a Jihočeského kraje představí svoji nabídku učebních a studijních oborů ve středu 8. 11. 2017 mezi 9.00 – 15.00 hodinou v Kulturním domě v Klatovech (Domažlická 767) na už tradiční akci „Akademie řemesel 2017“. Na organizaci se spolupodílí Okresní hospodářská komora Klatovy, Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Klatovech a tamní městské kulturní středisko.
03.11.2017 20:45 |

podobné články

ÚZSVM v Klatovech převzal od Ředitelství silnic a dálnic do správy budovu poblíž centra města

 
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Klatovech převzalo od Ředitelství silnic a dálnic ČR administrativní budovu v Klatovech. Účetní hodnota nemovitosti je téměř 790 tisíc korun.
08.02.2018 11:15 |

podobné články

FOTO: Padáky parašutisty nezachránily! 10 z nich je po smrti po pádu letadla

 
Poblíž jihobelgického města Fernelmont v provincii Namur dnes havarovalo malé letadlo s parašutisty, zemřelo nejméně deset lidí. Informovala o tom agentura AFP.
19.10.2013 18:00 |

podobné články

Na Slovensku se srazila dvě letadla s parašutisty, sedm mrtvých

 
Na západě Slovenska se u obce Červený Kameň srazila dvě malé transportní letadla s parašutisty na palubě. Chystali se nácvik hromadného seskoku, i proto většina z nich stihla včas vyskočit. Nehodu nepřežilo sedm lidí, 31 jich utrpělo zranění. Za nehodu možná mohlo přetížení jednoho z letadel.
20.08.2015 11:45 |

podobné články

Je mi jasné, že jsem nezkušený, řekl mladíček Alguersuari o debutu v F1

 
Devatenáctiletý Španěl Jaime Alguersuari, který se v neděli při Velké ceně Maďarska stane nejmladším pilotem F1 v historii, uznává, že je nezkušený a oceňuje podporu slavného krajana Fernanda Alonsa.
23.07.2009 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaime Alguersuari (4 články)

Vinou zpackaného seskoku parašutisty nefungovala na Šumavě elektřina

 
Nepovedený seskok parašutisty u Sušice na Klatovsku byl dnes příčinou zhruba hodinového výpadku elektřiny na Šumavě.
04.07.2012 19:50 |

podobné články

Při rekonstrukci domu parašutisty Kubiše se našly cenné dokumenty a fotky

 
Rodný dům výsadkáře Jana Kubiše, který se podílel na atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha, vydal unikátní dokumenty z předválečné doby. Při rekonstrukci stavení v Dolních Vilémovicích na Třebíčsku se pod jedním ze schodů vedoucích na půdu našly fotky, korespondence i osobní věci hrdinného parašutisty.
26.04.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubiš (52 článků)

Málo známá historie obětí heydrichiády: Ukrývali parašutisty v seně, nacisté se krutě pomstili!

 
Za ukrytí štvance během heydrichiády, parašutisty Jiřího Potůčka, telegrafisty skupiny Silver A, mu fašisté vyvraždili celou rodinu. Přeživší Antonín Burdych (79) ale i po letech říká: „Některým skutečnostem dodnes nevěřím!“ Je s podivem, že se vesnice Bohdašín i Končiny poblíž Rtyně v Podkrkonoší nestaly druhými Lidicemi nebo Ležáky. Jejich obyvatelé totiž napomáhali atentátníkům!
12.01.2014 05:15 |

podobné články

Letadlo s parašutisty se zřítilo v Polsku: Přežil jeden z 12 pasažérů!

 
Jedenáct ohořelých těl našli záchranáři na poli u polského města Čenstochová, kde spadlo letadlo s parašutisty. Jednomu člověku se podařilo katastrofu přežít.
05.07.2014 19:30 |

podobné články

Před 75 lety zemřeli hrdinové Anthropoidu: Praha si připomíná slavné parašutisty

 
Přesně před 75 lety došlo v Resslově ulici k těžkým bojům mezi parašutisty, kteří zavraždili zastupujícícho říšského protektora Reinharda Heydricha, a nacistickými vojáky. Dopoledne se u chrámu sv. Cyrila a Metoděje sešli státníci, aby uctili památku hrdinných výsadkářů. Na akci, které se účastní státní a armádní špičky, navazuje pieta v budově chrámu a na Karlově náměstí celou neděli pokračuje program Československé obce legionářské.
18.06.2017 12:35 |

podobné články

Smrt sáňkaře: Byl nezkušený, uzavřel koroner olympiádu

 
Vyšetřování smrti gruzínského sáňkaře skončilo
05.10.2010 11:15 |

podobné články

Pogrom na Romy? V Klatovech dívku nenapadli. Vše si vymyslela

 
Posledních 14 dní to v Klatovech na západě Čech mezi obyvateli města vřelo kvůli třem údajným útokům skupin Romů, kteří měli na ulici za bílého dne zbít bezdůvodně školáky. Vše nasvědčovalo tomu, že ve městě propuknou odvetné akce namířené proti Romům, lidé plánovali protestní pochod a v ulicích města začalo hlídkovat nezvyklé množství policistů. Vyšetřování útoků však prokázalo, že ve dvou případech útočili jedinci a třetí útok si údajná poškozená vymyslela. Pro ParlamentníListy.cz to potvrdila mluvčí policie Dana Ladmanová.
07.12.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Čech (56 článků)

Parašutistovi v Klatovech se neotevřel padák: Zemřel po dopadu z 500 metrů!

 
Pětačtyřicetiletý parašutista z Dánska, který letos v květnu zemřel při seskoku na letišti v Klatovech na vysokorychlostním padáku, nezvládl závěrečnou fázi seskoku a pozdě zasáhl do řízení padáku po dotočení strmé zatáčky. Výsledky vyšetřování nehody dnes zveřejnil Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN).
28.08.2015 19:30 |

podobné články

V Klatovech našli zastřeleného muže, podle všeho se zabil sám

 
Policisté vyšetřují od ranních hodin tragický případ úmrtí osmadvacetiletého muže v Klatovech - Lubech, který tam zemřel na následky střelného poranění.
24.02.2012 15:50 |

podobné články

Kvůli bouřce evakuovali dva dětské tábory. Otava vyděsila lidi v Klatovech a Sušici

 
Další silné bouřky zasáhly Česko. Voda vyplavila několik domů i dětský tábor. V Klatovech a Sušici byl na Otavě vyhlášen III. stupeň povodňové aktivity.
02.07.2012 12:15 |

podobné články

Ženich v Klatovech řekl před oltářem NE! Účastník svatby promluvil, jak pak musel zdrhat před plačící nevěstou!

 
Svatba v Klatovech 16. července připomínala spíše tu z amerického filmu. Ženich (25) to nechal dojít až tak daleko, že řekl nevěstě (24) NE až u oltáře. Té zůstaly jen oči pro pláč a on prostě z obřadní síně utekl. Nikdo nemohl pochopit, proč to udělal. Teď promluvil muž, který na nepovedené svatbě byl.
08.08.2016 11:35 |

podobné články

Proč ženich v Klatovech řekl u oltáře NE? "Byla to autoritativní a panovačná dívka," řekl jeho otec

 
Na tuhle svatbu budou všichni dlouho vzpomínat. V Klatovech zažili něco, co se může stát opravdu jen v americkém filmu. Ženich (25) totiž u oltáře řekl těhotné nevěstě (24) jasné NE. A utekl z obřadní síně. Teď promluvil otec ženicha, proč to jeho syn udělal a jaký byl jejich vztah.
16.08.2016 12:05 |

podobné články

Šéf ODS v Klatovech odstoupil z funkcí po rvačce s policisty

 
Už jen řadovým členem ODS je od pátku městský radní v Klatovech David Kolář. Rezignaci na všechny své politické funkce oznámil ve čtvrtek na místním sněmu ODS, a to poté, co Právo upozornilo na jeho nevhodné chování z minulého týdne, kdy v podnapilém stavu nejprve napadl svoji bývalou přítelkyni a následně se popral i s policisty.
12.03.2010 16:55 |

podobné články

Na diskotéce v Klatovech kdosi odpálil slzný granát, evakuováno bylo osm stovek lidí

 
Na diskotéce Střelnice v Klatovech kdosi v pátek kolem jedenácté hodiny večer odpálil slzný granát, evakuováno bylo osm stovek lidí. Řídící důstojník hasičů Michal Pathy řekl v sobotu, že hasiči, kteří na místě zasahovali, prostor plný štiplavého plynu nakonec odvětrali.
18.09.2010 17:50 |

podobné články