Článek

Bulovka se vrací ke starým zvykům

 
Nemocnice na Bulovce se vrací do osmdesátých let. Ne však svými léčebnými postupy, nýbrž způsobem přepravy laboratorních vzorků. Obnovila se totiž potrubní pošta. Ta šetří čas i peníze.
26.05.2016 18:40 |

podobné články

Podobné články

Češi začali doma pěstovat i houby! Zase pečou, zavařují a suší. Ale seznamují se na internetu.

 
Češi se vrací ke starým zvykům. A důvodem není jen ekonomická situace. Jsme národem zahrádkářů, kutilů a kuchařů. Nic se zkrátka nevyrovná vlastnoručně vypěstovaným produktům, domácí vepřové konzervě nebo doma upečeným bagetám. Seznamujeme se ale už moderně, na internetu.
08.03.2014 18:05 |

podobné články

Bulovka a Thomayerova nemocnice přijdou o přívlastek "fakultní"

 
AKTUALIZOVÁNO. Pražské fakultní nemocnice Bulovka a Thomayerova ztratí od příštího roku z názvu přídomek fakultní. Rozsah péče má být ale zachován. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) tak rozhodl po poradě s ministrem školství Josefem Dobešem (VV) v rámci restrukturalizace sítě akutních lůžek v hlavním městě, sdělilo dnes ministerstvo zdravotnictví. Nemocnice nechtěly rozhodnutí komentovat. Uvedly jen, že nejprve musejí zjistit, co to pro ně bude znamenat.
22.08.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Bulovka a Thomayerova nemocnice už nebudou fakultní

 
Od příštího roku pražské nemocnice Bulovka a Thomayerova ztratí status fakultních nemocnic. Rozsah péče pro pacienty ale bude zachován.
22.08.2011 16:35 |

podobné články

Zpřelámali jim prsty: Malá noha, ideál krásy a vstupenka do lepší společnosti

 
Seznamte se s Han Qiaoni (102), jednou z posledních Číňanek, které se musely podrobit starým krutým zvykům. Byly jí v pouhých dvou letech zlámány a svázány všechny prsty na nohou. Bolestivá deformace chodidel znamenala v Číně kult krásy. Malé nohy byly symbolem lepšího společenského postavení, což byl často jediný způsob, jak ženu provdat za movitého ženicha.
02.10.2013 05:10 |

podobné články

NEUVĚŘITELNÉ! Chlapec vylovil z moře láhev s 24 let starým vzkazem

 
Ruský chlapec našel na pláži Baltského moře láhev s dopisem starým 24 let. Později se s autorem vzkazu spojil.
30.03.2011 13:05 |

podobné články

Rozšíříme těžbu pod Karvinou, chce OKD. Město by to zničilo! brání se primátor

 
Firma OKD chce výrazně rozšířit těžbu pod Karvinou. Vedení města s tím nesouhlasí, protože by to podle něj některé části zcela zničilo. OKD chce těžit uhlí pod Starým Rájem, Darkovem a Starým Městem. Představitelé Karviné to dnes v Ostravě řekli novinářům.
27.10.2011 12:05 |

podobné články

Člověk je starý tak, jak se starým cítí, potvrdili vědci

 
Na rčení, že člověk je tak starý, jak se starým cítí být, není lživé ani zrnko.
11.04.2013 12:15 |

podobné články

Studie: Videohry pomáhají starým lidem udržet si dobrou paměť a pozornost

 
Podle nové studie publikované v časopise Nature mají videohry obrovský potenciál pomoci starým lidem udržet si svěží mysl. Hraní videoher v pozdním věku totiž prokazatelně zlepšuje hned několik zásadních mentálních schopností. Tématu se věnuje dnešní vydání deníku The Times.
05.09.2013 11:25 |

podobné články

Elton John se bojí: Budu starým páprdou, až synové přijdou do puberty

 
Zpěvák Elton John si postěžoval, že než jeho synové přijdou do puberty, on bude starým páprdou. V šestašedesáti mu dochází, že mít malé potomky je dost pozdě.
22.09.2013 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Elton John (471 článků)

Ústecká nemocnice obdrží dar od Nadačního fondu Kapka naděje z projektu „Starým mobilem k záchraně života“

 
Krajská zdravotní, a. s. - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. spolu s Nadačním fondem Kapka naděje s neziskovou organizací ASEKOL a za podpory dalších společností pomohli díky projektu „Starým mobilem k záchraně života“ získat přístroj pro dětskou kliniku ústecké Masarykovy nemocnice.
18.11.2015 08:36 |

podobné články

8 důvodů, proč mladé dívky milují staré muže. Kvůli vzhledu a sexu to rozhodně není!

 
Trendem posledních pár let je mladá dívka ve vztahu se starým mužem. Ne starším, ale starým. Není výjimkou, že dvacetileté holčičky vesele randí s padesátníky. A některé se nebojí jít ještě dál. Co je na nich ale tak přitahuje? Tělo a stařecký zápach to rozhodně nebudou!
15.03.2016 19:45 |

podobné články

Třetina Čechů chodí o Vánocích do kostela

 
I přesto, že jsou Češi dlouhodobě jedním z nejateističtějších národů a 68 procent lidí v Boha nevěří, zhruba polovina se jich alespoň ojediněle zúčastní bohoslužeb. Více než třetina lidí uvedla, že návštěva kostela v době Vánoc patří v jejich rodině k tradičním zvykům. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.
21.12.2009 15:50 |

podobné články

Lejla Abbasová: Děsivý zážitek! Ženskou obřízku viděla na vlastní oči!

 
I přes civilizovanost dnešního světa zůstávají stále oblasti, kam zdravý rozum a obyčejná lidskost stále ještě nedorazily. Jedná se o země, kde musí malá děvčata podstoupit ženskou obřízku. Ta spočívá v „ostrouhání" jejích pohlavních orgánů na minimum. Zavilou bojovnicí proti těmto bestiálním praktikám a zvykům je moderátorka Lejla Abbasová (30)...
01.07.2010 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Lejla Abbasová (427 článků)

Rusko se sbírá po masových protestech proti výsledkům voleb

 
Ruská města a především Moskvu zasáhly v sobotu bezprecedentní demonstrace na protest proti výsledkům voleb, které zajistily stávajícímu režimu další vládu nad zemí. Navzdory předchozím zvykům o nich otevřeně informovaly i státní sdělovací prostředky v čele s televizními stanicemi. Nejvyšší vedení reagovalo o víkendu zatím opatrně s tím, že rozhořčení občané mají právo veřejně vyjadřovat svoje názory.
11.12.2011 18:40 |

podobné články

V Brně zase řádí umělci. Oblékají na protest proti Putinovi sochy

 
Brno je město umělců, skandálů a demonstrací. Alespoň v posledních měsících to tak vypadá, když demonstrace střídá demonstraci. Některé z nich jsou úsměvné a patří k dobrým zvykům tohoto města. Oblíbenou činností brněnských recesistů je například maskování soch.
29.06.2012 19:20 |

podobné články

Dvořákova Rusalka se musí upravit podle koránu, aby se dala hrát v Ománu

 
Nejlukrativnějším zájezdem operního souboru Národního divadla Brno (NDB) v nastávající sezóně bude v květnu Omán. Konkrétně jeho hlavní město Maskat, kde od roku 2011 stojí první operní budova na Arabském poloostrově. Brňáci tam uvedou Dvořákovu Rusalku, ale v některých detailech se museli přizpůsobit koránu, islámským zvykům.
09.09.2013 15:45 |

podobné články

Řezník naaranžoval do výlohy mrtvá zvířata: Horor, poprava, odporné, zní z úst zákazníků

 
Přes sto let vystavují řezníci z anglického Sadbury ve výlohách torza zvířat, jejichž maso prodávají. Nyní, jak se zdá, jejich zvykům definitivně odzvonilo. Alespoň pokud nechtějí zkrachovat. V pravdě naturální pojetí zpracování výlohy se totiž přestalo líbit místním obyvatelům.
24.02.2014 11:55 |

podobné články

Když není brunetka, bude blondýnka: Vladyka klofl na premiéře hned dvě ženské!

 
Herec Miroslav Vladyka (54) se na veřejnosti moc neukazuje, a však oproti svým zvykům vytáhnul paty a vyrazil na premiéru pohádky Tři bratři. Přestože dorazil na promítání snímku zcela sám, moc dlouho mu jeho „staromládenctví“ nevydrželo. Během večera vystřídal hned dvě dámy.
14.08.2014 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Vladyka (54 článků)

Zeman proti muslimským šátkům: Začne to hidžábem, skončí burkou!!

 
Hlava České republiky je proti islámským zvykům v naší zemi. Stát by podle Miloše Zemana v žádném případě neměl muslimským ženám ve školách nebo zdravotnických zařízeních přiznat právo zahalovat.
16.10.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20472 článků)