Článek

Budoucnost patří hybridům? Příbuzné druhy mohou splynout v jeden

 
Když uvažujeme o evoluci, často si představujeme pozvolnou změnu jedné linie organismů v jiný, přizpůsobivější druh. S naší zkušeností není v rozporu ani představa, že se od jednoho druhu odštěpí část populace, která se přizpůsobí podmínkám na jiném místě a vytvoří tak úplně nový dceřiný druh. Vzácněji se mohou někteří jedinci v populaci specializovat na využití určitého zdroje, zatímco zbylí stále využívají zdroj původní. Pokud se mezi sebou příslušníci těchto dvou skupin nepáří, může, podobně jako v předchozím případě, dojít až k rozdělení na dva odlišné druhy. 
21.10.2015 19:00 |

podobné články

Podobné články

Ministerstvo školství zve na konferenci Škola pro budoucnost, budoucnost pro školu

 
Dne 19. 11. 2015 se v Poslanecké sněmovně parlamentu ČR uskuteční konference Škola pro budoucnost, budoucnost pro školu.
07.10.2015 18:06 |

podobné články

Policie: Na tašce s mrtvým dítětem je DNA ženy příbuzné s matkou

 
Pražští kriminalisté našli na igelitové tašce, v níž byl loni v Praze 10 nalezen mrtvý novorozenec, stopu DNA ženy příbuzné s matkou. O smrti dítěte, kterou policie vyšetřuje jako vraždu, tak pravděpodobně věděl někdo další, informoval dnes mluvčí policie Jan Daněk. Genetická stopa podle něj patří dceři nebo matce rodičky. Vyšetřovatelé po ženě stále pátrají.
11.02.2015 12:45 |

podobné články

Další rána pro uprchlíky. Nebudou si moct zvát příbuzné, zvažují Němci

 
Německý ministr vnitra Thomas de Maizière překvapivě navrhl, aby byl mnoha uprchlíkům ze Sýrie napříště v Německu poskytován méně hodnotný ochranný status, než je plnohodnotný azyl. To by podle nových pravidel schválených ve čtvrtek německou vládou mimo jiné znamenalo, že tito uprchlíci by si do země nemohli zvát nejbližší příbuzné k pobytu na dva roky, jak to mohou činit lidé s postavením azylanta.
07.11.2015 10:35 |

podobné články

Tajemství Ladislava Potměšila: Má samé slavné příbuzné!

 
Před více než 40 lety vpadl mezi hodně slavné příbuzné. Při rodinných sešlostech se Ladislav Potměšil (69) alias major Maisner z Byl jednou jeden polda a nově chovatel králíků Alois Drozd ze Svateb v Benátkách vždy setkával nejen s kolegy zvučných jmen, ale dokonce i s naším jediným kosmonautem!
16.03.2015 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Potměšil (64 článků)

Jolie má možná příbuzné na Slovensku: Angelinu bych do rodiny bral, řekl příbuzný

 
Hollywoodská herečka Angelina Jolie (41) má možná příbuzné na Slovensku! Anebo jde jenom o shodu jmen? V Košicích žije potomek muže, který stejně jako jeden z Angelininých předků emigroval do Ameriky.
23.09.2016 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2056 článků)

Jak ještěrka k pruhům přišla? Odpověď našli biologové s pomocí počítačové hry

 
Zbarvení zvířat a jejich tělní kresby představují i po stovkách let lidského zájmu vědeckou hádanku. Některým zvířatům umožňuje jejich zbarvení splynout s prostředím. Jiní tvorové získali nápadnou vizáž pod vlivem pohlavního výběru. Další zase prostřednictvím výrazného zbarvení dávají najevo svou nebezpečnost nebo jedovatost. Najdou se i takové druhy, které se vezou na vlně výstražného zbarvení, ale samy nebezpečné nejsou – každý na vlastní oči viděl třeba vosičku.
12.07.2016 18:15 |

podobné články

Už se rýsuje bříško i větší zadeček: Kim Kardashian vyrazila poprvé od těhotenství do posilovny v legínách

 
Jsou chvíle, kdy by si celebrity přály být neviditelné a splynout s davem. Jeden takový moment si jistě ve středu večer zažila i Kim Kardashian  (32) . Schválně si totiž vybrala podvečer k návštěvě posilovny v naději, že se dostane z dohledu všech fotografů. Marně.
01.02.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kardashian (1216 článků)

Poznali byste slavnou zpěvačku, když je nenalíčená a v kšiltovce?

 
Pokud budete mít někdy namířeno na letiště v Los Angeles, bedlivě sledujte okolí. Máte totiž poměrně velkou šanci, že spatříte některou ze známých osobností. Má to ale jeden háček. Celebrity se obvykle snaží spíš splynout s davem, a tak se na let moc neupravují. Je proto snadné je přehlédnout. Schválně, poznali byste například Christinu Aguileru  (32) ?
04.04.2013 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Christina Aguilera (303 článků)

Nová finta podvodníků: Vydávají se za příbuzné

 
Podvodníci okrádající seniory mají na Vysočině novou fintu. Vydávají se za příbuzné oběti.
11.03.2010 10:25 |

podobné články

Mladík na příbuzné nereagoval. Rodiče se zhroutili

 
Rodina záhadného mladíka přijela do Brna, aby ho identifikovala. Mladý muž ale na příbuzné nereagoval.
29.04.2010 13:30 |

podobné články

Slavící turecký ženich omylem zabil tři příbuzné

 
Tři své příbuzné nešťastnou náhodou zabil ženich během svatby na jihovýchodě Turecka, když chtěl, jak místní tradice velí, na oslavu vystřelit ze samopalu.
09.08.2010 08:10 |

podobné články

Pohřešovaného chlapce (11) našli: Spal u příbuzné?

 
Policisté pátrali po dalším dítěti. Pohřešovaným byl jedenáctiletý Pavel Petrlík z Teplicka. Utekl matce a přespával u své vzdálené příbuzné.
26.10.2010 08:00 |

podobné články

Policie našla jedenáctiletého Pavlíka z Teplic, spal u příbuzné

 
Policie v úterý ráno našla pohřešovaného jedenáctiletého chlapce z Teplic - Řetenic. Utekl matce a přespával u své vzdálené příbuzné. Informoval o tom mluvčí teplické policie Daniel Vítek.
26.10.2010 08:10 |

podobné články

Soukromé očko si bude možné najmout jen na manželku a příbuzné

 
Soukromé detektivní kanceláře přijdou o část lukrativního byznysu. Projde-li zákon o soukromých bezpečnostních službách v podobě, v jaké je dnes navrhován, bude jím výslovně zakázáno sledovat kvůli sexu jiné osoby než manžele či manželky, registrované partnery nebo příbuzné zadavatelů.
22.06.2012 03:55 |

podobné články

Vraždící monstrum Dahlgren: Nová fakta o brutální popravě příbuzných z Brna

 
Šel si zaběhat, pak popravil své příbuzné a nakonec si vzal taxíka a odjel na letiště do Vídně. Kriminalisté zveřejnili nová fakta ohledně brutální vraždy v Brně-Ivanovicích. Proč ale Američan Kevin Dahlgren zavraždil své příbuzné, to zatím není jasné.
05.06.2013 15:10 |

podobné články

Amerika vydá vraha Dahlgrena do Česka! V květnu povraždil čtyři příbuzné z Brna

 
Amerika vydá vraha Kevina Dahlgrena, který v půlce května povraždil čtyři svoje příbuzné v jejich rodinném domě v Brně, do Česka. Rozhodl o tom federální soud ve Virginii. Údajně existuje důvodné podezření o tom, že vraždu spáchal právě on, uvedla Česká televize.
12.09.2013 18:00 |

podobné články

Nejvyšší soud potvrdil trest pro narkomana, který ubodal své příbuzné

 
Za ubodání matky a babičky si narkoman Petr Belančík odpyká devět let ve vězení, poté zamíří do detenčního ústavu. Verdikt definitivně potvrdil Nejvyšší soud (NS), když odmítl Belančíkovo dovolání, zjistila dnes ČTK ze soudní databáze. Muž obě příbuzné zabil brutálním způsobem, avšak pod vlivem drog. Proto nebyl souzen za dvojnásobnou vraždu, ale za opilství. 
26.11.2013 10:37 |

podobné články

Chat s JUDr. Novákem: Zeptejte se, jak můžete příbuzné vydědit!

 
Chcete vydědit příbuzné? Nerozumíte si s dětmi, ale vnuky chcete zabezpečit? Vydědili vás a nevíte, jak se bránit? Na to a další dotazy se můžete zeptat na chatu Blesku. Již v úterý 25. února od 13 hodin bude na vaše dotazy odpovídat JUDr. Pavel Novák. Své dotazy můžete psát už nyní!
21.02.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novák (125 článků)

Příbuzní cestujících ze zmizelého Boeingu 777: Házeli na zaměstnance aerolinek lahve!

 
Jsou zoufalí, strachy bez sebe a nemyslí na nic jiného než své příbuzné. Číňané, kteří měli příbuzné na palubě zmizelého Boeingu 777, se v Pekingu dožadovali po zaměstnancích Malajsijských aerolinek i vládních představitelích pravdy o osudu letadla. Když jim ruply nervy, začali po nich házet lahve!
12.03.2014 22:45 |

podobné články