Článek

Budoucnost EU: Špičky Evropské lidové strany se sejdou v Praze

 
Ve čtvrtek a v pátek 10. a 11. prosince se v Praze sejde širší vedení europoslanců Evropské lidové strany (EPP), největší politické skupiny Evropského parlamentu. Diskutovat budou o budoucnosti Evropské unie a společně připraví programový dokument týkající se rozpočtování zaměřeného na výkon ekonomiky. Největší poslanecká frakce jede do Prahy na pozvání české národní delegace vedené europoslanci Luďkem Niedermayerem (zvolen za TOP 09) a Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL).
04.12.2015 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (106 článků)
Podobné články

Kvantové technologie - světové špičky se sejdou na ČVUT v Praze

 
České vysoké učení technické bude hostit 17. – 20. 11. 2016 mezinárodní konferenci Workshop of Quantum Simulation and Quantum Walks 2016, na níž se sejdou světové špičky z oblasti kvantové informace.
15.11.2016 15:00 |

podobné články

Vedení Evropské lidové strany bude v Praze jednat o reformách EU. Možná přijde i německý ministr financí

 
V Praze bude dnes a v pátek diskutovat o vývoji Evropské unie více než padesát europoslanců širšího vedení Evropské lidové strany (EPP). Budou se zabývat požadavky na reformu Evropské unie, které na začátku listopadu oznámil britský premiér David Cameron. Londýn chce například omezit svobodný pohyb osob a sociální dávky pro občany unie přicházející do Británie. Cílem setkání europoslanců je mimo jiné dostat evropská témata také do české politiky.
10.12.2015 06:26 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (315 článků) , David Cameron (315 článků) , David Cameron (205 článků) , David Cameron (180 článků)

Českou republiku navštíví předseda Evropské lidové strany Joseph Daul

 
Předseda největší a nejvlivnější evropské politické strany - Evropské lidové strany (EPP) Joseph Daul přijede ve čtvrtek 23. 1. 2014 na návštěvu České republiky.
22.01.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Joseph Daul (3 články)

Špičky ODS, TOP 09 a VV se sejdou v neděli večer

 
Šéfové ODS, TOP 09 a VV se kvůli záměru ODS vypovědět koaliční smlouvu sejdou v neděli večer v Kramářově vile. Projednají situaci po odchodu vicepremiérky Karolíny Peake a dalších "odpadlíků" z VV. Na nedělní schůzce ale ještě vládní spolupráci neukončí, o vypovězení koaliční smlouvy bude rozhodovat až pondělní výkonná rada ODS.
21.04.2012 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Německý ministr financí v Praze: Evropské státy musí problémy řešit společně

 
Evropa nyní čelí hrozbám, které jednotlivé členské země nemohou vyřešit samostatně, řekl dnes německý ministr financí Wolfgang Schäuble na tiskové konferenci po první části jednání širšího vedení Evropské lidové strany (EPP) o budoucnosti Evropské unie. Na ekonomické problémy i uprchlickou krizi podle něj proto musejí státy EU hledat společnou odpověď. Spolupráce členských zemí a jednota je pro budoucnost Evropy nezbytná také podle českého vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL), který se dopolední debaty rovněž zúčastnil.
10.12.2015 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Nečas svolává koaliční špičky na večeři ve formátu K12

 
Koaliční špičky se přece jen sejdou ještě předtím, než prezident rozhodne o předložených demisích. Premiér Petr Nečas (ODS) pozval na středu k pracovní večeři po čtyřech představitelích vládních stran. V Kramářově vile se pokusí najít řešení krize, sdělil Právu dobře informovaný zdroj koalice.
13.04.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Sejdou se špičky koalice. K debatě o zakázkách a ekonomice

 
Ve formátu K9 budou dnes jednat špičky vládní koalice. Mezi tématy, kterým se nevyhnou, bude velmi pravděpodobně zákon o veřejných zakázkách a pozměňovací návrhy k němu. Diskuse by se měla točit i kolem podoby návrhu státního rozpočtu na příští rok a pondělní zhoršené prognózy výkonu české ekonomiky v roce 2012. Poslanecká sněmovna má o vládním návrhu rozpočtu jednat v příštích dnech.
01.11.2011 07:00 |

podobné články

KDU-ČSL: Pavel Bělobrádek se zúčastnil Summitu Evropské lidové strany v Kortrijku

 
Místopředseda vlády ČR pro vědu, výzkum a inovace a předseda KDU-ČSL se 26. června 2014 zúčastnil Summitu Evropské lidové strany v Kortrijku. Po příjezdu do Bruselu se setkal s velvyslancem při EU Martinem Povejšilem, a poté jednal s předsedou poslaneckého klubu CDU v Evropském parlamentu Herbertem Reulem. Sešel se také s Jánem Figeľem, prvním slovenským eurokomisařem a předsedou slovenské strany KDH.
28.06.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Herbert Reul (1 článek) , Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Ministerstvo školství zve na konferenci Škola pro budoucnost, budoucnost pro školu

 
Dne 19. 11. 2015 se v Poslanecké sněmovně parlamentu ČR uskuteční konference Škola pro budoucnost, budoucnost pro školu.
07.10.2015 18:06 |

podobné články

Národní ústav lidové kultury vydal dvě nové publikace

 
Národní ústav lidové kultury se dlouhodobě a programově zaměřuje na vydávání publikací přibližující prameny k poznání lidové kultury v České republice. V minulosti to byla především rozsáhlá videoencyklopedie Lidové tance v České republice, na níž navázala Lidová řemesla a lidová umělecká výroba v ČR ve které vychází i nové dvě publikace doplněné DVD s videodokumentací.
12.01.2015 17:32 |

podobné články

Hnutí ANO jedná v Praze s Trojkoalicí a ČSSD, sejdou se s Piráty

 
ANO jedná v Praze o budoucí spolupráci na magistrátu s ČSSD a Trojkoalicí, která sdružuje Stranu zelených, KDU-ČSL a STAN. Vyjednavači ANO se dnes sejdou ještě se zástupci České pirátské strany. Jednání by hnutí rádo ukončilo do týdne. Novinářům to dnes řekla jednička ANO Adriana Krnáčová. ANO vyhrálo volby na magistrát s celkovým počtem 22,08 procenta hlasů. Druhá skončila TOP 09 a třetí Trojkoalice. Pražané volili v jednom obvodu 65 zastupitelů.
12.10.2014 14:50 |

podobné články

Zahradil obvinil šéfa Evropské lidové strany ze špinavé hry

 
Čeští europoslanci z ODS podle šéfa Evropské lidové strany (EPP) Antonia López-Istúrize zvažují, že se vrátí do klubu EPP a strhnou s sebou i britské konzervativce. Europoslanec ODS Jan Zahradil tuto informaci označil za "absolutní nesmysl", podle něj europoslanci ODS nemají v úmyslu opustit nedávno založenou Evropskou konzervativní a reformní skupinu (ERC).
13.04.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (472 článků)

Elity zasáhl osud agenta Skripala, protože je to mezi nimi samý agent. Proto tak blázní. Babiš by prodal i svou matku, takže nakonec prodají jeho, tuší Martin Konvička

 
ROZHOVOR „Západ podle všeho riskuje zhoršení vztahů s Ruskem, aby odvrátil pozornost od svých vlastních selhání a udržel své občany ještě chvíli v klidu. Není to politika, ale idiocie,“ tvrdí aktivista Martin Konvička a kroutí hlavou nad tím, že média a evropské špičky panikaří z mrtvého agenta, a přitom je nechávají klidnými stovky útoků nožem měsíčně, k nimž dochází v Německu, Británii i jinde. Prý možná proto, že i špičky tuzemské a evropské politiky jsou prolezlé agenty kdekoho, a tak cítí se Skripalem stavovskou solidaritu.
01.04.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Konvička (43 článků)

V Praze se rýsuje vláda ANO, ČSSD a Trojkoalice

 
ANO s ČSSD V Praze řešily program, na jehož základě by strany mohly spolupracovat. Rýsuje se také spojení s Trojkoalicí Strany zelených, KDU-ČSL a Starostů a nezávislých. Společně by strany na magistrátu měly jen těsnou většinu jednoho hlasu. Do pátku se všechny strany znovu sejdou. Informovala ČT24.
13.10.2014 15:10 |

podobné články

Dnes se sejdou vyjednavači ČSSD a ANO. Zkusí se domluvit na daních

 
Týmy ČSSD a ANO, které jednají o povolebním uspořádání, se dnes večer znovu sejdou. Dvě nejsilnější strany v nové sněmovně se zatím neshodly především na přístupu k daním. Sociální demokraté chtějí, aby příští vláda zvýšila daně firmám a zavedla povinné registrační pokladny pro živnostníky. Hnutí ANO s tím nesouhlasí. Právě debata o daních je pro obě strany zásadní.
17.11.2013 06:56 |

podobné články

Strany se nad návrhem koaliční smlouvy sejdou opět ve čtvrtek

 
Nad aktualizovaným textem koaliční smlouvy se sejdou vyjednávači ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL opět ve čtvrtek odpoledne. Změny dojednané v úterý lidovci a ANO dnes zašlou předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, jeho tým pak připraví finální verzi textu a ve čtvrtek ji předloží k definitivnímu posouzení. Strany vznikající koalice se v úterý dohodly na úpravách daní i zdravotnických poplatků, větší změny jsou i v preambuli, kapitole zemědělství, obrany či v ustanoveních o státní službě.
11.12.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Špičky ČSSD chtějí na Hradě Švejnara nebo Dienstbiera

 
Nejužší vedení ČSSD, politické grémium, navrhlo do vnitrostranické diskuse pro přímou volbu dva kandidáty na post prezidenta. Podle šéfa strany Bohuslava Sobotky se špičky strany dohodly na ekonomovi Janu Švejnarovi a místopředsedovi soc. dem. a senátorovi Jiřím Dienstbierovi.
18.02.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (296 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Vítěz pražských voleb TOP 09 bude jednat o radě s ODS i ČSSD

 
Ve sněmovně dnes dopoledne otevřou povolební vyjednávání strany, které po víkendových volbách zasednou do lavic pražského zastupitelstva. Vyjednavači vítězné TOP 09 se nejprve sejdou se zástupci ODS, která poprvé v historii ztratila v Praze pozici hegemona. Ještě dnes se pak vyjednavači TOP 09 sejdou i s lídry sociální demokracie.
18.10.2010 07:55 |

podobné články

Uprchlíci se budou řešit v Praze. Sejdou se tu ministři Visegrádu a Lucemburska

 
Ministři zahraničí visegrádské skupiny (Česka, Slovenska, Polska a Maďarska) se v pondělí sejdou v Praze na mimořádném jednání o uprchlické krizi. Přijede i jejich protějšek z Lucemburska, které nyní předsedá EU. Informoval o tom šéf polské diplomacie Grzegorz Schetyna.
20.09.2015 16:25 |

podobné články