Článek

Brzděte se sjednocováním Evropy, nebo to skončí zle, překvapil exministr Francie

 
Bývalý poradce tehdejšího francouzského prezidenta Françoise Mitterranda a jeden z vlivných architektů evropské integrace v posledních třiceti letech Hubert Védrine tvrdí, že by měla Evropská unie přibrzdit ve svých integračních snahách. Jinak prý bude odpor Evropanů vůči této instituci i nadále narůstat.
02.06.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: François Mitterrand (13 článků)
Podobné články

Bývalá první dáma Francie: z krásné modelky šedou myškou

 
Třiačtyřicetiletá Carla Bruniová-Sarkozyová se za pět let v Elysejském paláci změnila. První dáma Francie v začátcích platila za typickou Francouzku s vytříbeným módním vkusem. Bývalá modelka se však při odchodu svého manžela z funkce předvedla coby šedá myška. Další články k tématu: První dáma Francie je k nepoznání, přehání to s botoxem Carla Bruniová plánuje vrátit se k hudbě. Už má natočené další album Občas si vezmu paruku a jdu mezi lid, prozradila první dáma Francie První dáma Francie mění image: v prezidentské kampani chce být obyčejná Sarkozyho dcera se jmenuje Giulia, potvrdila to první dáma Francie
16.05.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Carla Bruni (175 článků)

Francie pořádala milionový pochod a ostatní se ptali, kde byla, když teroristé zabili stovky lidí jinde?

 
Středa 7. ledna dopoledne kolem desáté hodiny ráno. Z vozu v centru Paříže vystupují dva střelci a vbíhají "do redakce týdeníku Charlie Hebdo":http://www.extra.cz/tema/charlie-hebdo, kde právě probíhá porada. Na místě zůstává deset mrtvých novinářů a editorů, venku mrtvý muslimský policista a vrátný. Během dalších dvou dní umírá policistka a čtyři rukojmí v pařížském košer obchodě. Dohromady sedmnáct lidí. Francie je v šoku. Francie pořádá třídenní hon. "Francie zabíjí tři teroristy, dva bratry Kouachiovy a Amedyho Coulibalyho":http://www.extra.cz/muze-si-francie-oddechnout-teroriste-z-parizskeho-masakru-byli-zastreleni. Francie pořádá dnes pochod za svobodu, kde je až milion lidí.
11.01.2015 17:32 |

podobné články

Kalousek si ťuká na hlavu. To zas novináři nezvládli. Peněz bude dost

 
Stát sjednocováním daně z přidané hodnoty (DPH) přijde na vlastních výdajích o 20 miliard korun z dvaadvaceti miliard, které operací získá. Tvrdí to Mf Dnes, podle které tak zisk státu bude jen dvě miliardy korun. To je argumentace postavená na hlavu, zlobí se strážce státní kasy Miroslav Kalousek. Vydané peníze navíc musí resorty ušetřit, řekl ParlamentnímListům.cz.
05.05.2011 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Carla Bruniová-Sarkozyová se vrátila k práci modelky, předvádí šperky

 
Bývalá první dáma Francie Carla Bruniová-Sarkozyová se opět postavila před objektiv. Nafotila svou první reklamní kampaň od odchodu z Elysejského paláce. Více než modelingu se však věnuje hudbě. Další články k tématu: Bývalá první dáma Francie: z krásné modelky šedou myškou S kily navíc jsem vypadala ošklivě, říká bývalá první dáma Francie RECENZE: Carla Bruniová si zaslouží být brána jako písničkářka vážně Carla Bruniová předvedla těhotenské břicho v bikinách První dáma Francie je k nepoznání, přehání to s botoxem Místo ženy je v domácnosti, říká bývalá první dáma Francie
05.08.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Carla Bruni (175 článků)

Exministr Tlustý: Je jen jeden, jeden jediný zachránce ODS. ČSSD skončí zle

 
Žádná parlamentní strana nebude schopna realizovat svůj program, a to bude podle zkušeného dlouholetého politika ODS Vlastimila Tlustého znamenat, že se česká ekonomika bude dál potácet v recesi. Exministr financí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil, co je pro něj největším překvapením voleb, co je největším zklamáním a kdo by se měl postavit do čela ODS, aby strana získala zpátky podporu pravicových voličů.
06.11.2013 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (218 článků)

Proč by Francie nebyla bez imigrantů Francií

 
Historie Francie je spojená s historií světové migrace. Dnešní nejčastější cíl evropských azylantů přitahoval už od konce 18. století statisíce imigrantů, ať už přicházeli za prací nebo z politických a humanitárních důvodů. Podobu novodobé Francie spoluvytvářeli příchozí z různých kontinentů, přičemž někteří z nich představují dokonce současnou politickou elitu země. Přestože zemi obchází strach po nedávných pařížských útocích, což nahrává do karet nacionalistům, multikulturní dědictví má Francie v genech. 
10.02.2015 22:01 |

podobné články

Časovaná bomba Francie: Opravdu zlé zprávy, klid nebude

 
Proč zrovna Francie? Mezi evropskými státy si západoevropská země udržuje nezáviděníhodný status nejvyhledávanější země mezi teroristy. Kořeny tohoto problému jsou komplexní a sahají velmi hluboko. „Francie má bohatou historii interakce s Blízkým východem a severní Afrikou, která nebyla zrovna nejpřátelštější. Muslimové, kteří ve Francii žijí, již dlouhá léta čelí diskriminaci a necítí se být součástí společnosti,“ píše americký týdeník Time.
27.07.2016 09:40 |

podobné články

Bitva o evropský trůn: Bude silnější příběh Francie, nebo ten Ronaldův?

 
Dnes večer se rozhodne o nástupci Španělů na trůnu pro fotbalové mistry Evropy. Jejich 8leté panování ukončí buď domácí Francie s rozjetým kanonýrem Griezmannem, nebo Portugalsko, v jehož dresu sní nejlepší fotbalista planety Ronaldo o premiérové trofeji s národním týmem. Francie by se případným 3. titulem (po letech 1984 a 2000) vyrovnala těm dosud nejúspěšnějším: Španělsku (2008 a 2012) a Německu (1972 a 1996).
10.07.2016 07:50 |

podobné články

S Nedělním Aha! opět v kondici! Restartujte se v roce 2012!

 
Máte dojem, že vaše tělesná schránka podezřele rychle chátrá? Na váhu se bojíte stoupnout, aby se vám zase nesmála ručička, bolí vás nohy i ruce a do schodů se zadýcháte? Jste celý den nervní a večer, úplně vyřízení a zbití, vybílíte ledničku? To je cesta k záhubě, brzděte.
22.01.2012 12:10 |

podobné články

Brzděte s útoky na Klause, naznačil Fischer. Ubližuje to úřadu prezidenta

 
Všichni bychom měli vážit slova týkající se úřadu prezidenta republiky, říká pro deník Právo prezidentský kandidát Jan Fischer. Kritiku Hradu v případě prezidentských milostí nevylučuje, ale varuje, aby se ostřelování nejvyššího stolce v zemi nestalo součástí kampaně pro přímou volbu prezidenta.
28.02.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Šokující zpráva o stavu planety: Budeme potřebovat novou Zemi. Už za 18 let! Neblázněte, brzděte!

 
Lidstvo žije už hodně dlouho nad své možnosti. Co to znamená? Pokud budeme spotřebovávat nadále stejné množství energie, potravin a vody, budeme už v roce 2030 potřebovat další planetu, která by uspokojila naši poptávku! Tolik ve stručnosti zpráva Světového fondu na ochranu přírody. Jaké jsou vlastně největší problémy?
19.05.2012 18:55 |

podobné články

Řidiči, brzděte! Silničáři jsou kvůli vám ohrožený druh…

 
Bezohlední řidiči kosí všechno, co jejich vozům pod kola přijde. I pracovníky, kteří se snaží komunikace udržet v provozu. Na smutnou skutečnost se pokouší mrazivou výstavou vraků na tahu D1 upozornit Ředitelství silnic a dálnic.
11.09.2015 22:40 |

podobné články

Zimní tipy pro řidiče: Brzděte s citem, řiďte s rozumem!

 
Zima, která přináší sníh a náledí, bývá postrachem řidičů a dokáže otestovat naše řidičské schopnosti. Na co si dát pozor, až vyjedete na klouzavé silnice?
16.01.2016 05:10 |

podobné články

Brzděte, vyzývá Evropská unie Spojené státy. Kvůli ruským sankcím

 
Evropská unie poslala vzkaz Kongresu Spojených států. Brusel americké zákonodárce důrazně varuje, aby spolupracovali s ostatními zeměmi skupiny G7, zeměmi se sedmi nejrozvinutějšími ekonomikami na světě, než se rozhodnou uvalit na Rusko další sankce. Agentura Reuters k tomu dodává, že se Německo obává o osud rusko–německého energetického projektu.
23.07.2017 07:00 |

podobné články

Řidiči, brzděte! Zvířat na silnicích přibývá: Nejnebezpečnější jsou divočáci

 
S krátkými dny přibývají každoročně srážky se zvěří. V podzimních měsících jich je nejvíc v roce. Blesk přináší rady, jak ze srážky vyváznout ve zdraví a bez zbytečných výdajů.
04.10.2017 08:15 |

podobné články

Po pěti měsících a před volbami se podařilo vyfotit dceru Sarkozyho

 
První dáma Francie Carla Bruniová-Sarkozyová prohlašovala, že se na veřejnosti nikdy neobjeví snímky její dcery. Přesto ale fotografové malou Giulii s matkou vyfotili při odchodu od lékaře. Spekuluje se, že jde o součást předvolební kampaně francouzského prezidenta. Další články k tématu: První dáma Francie mění image: v prezidentské kampani chce být obyčejná Sarkozyho kampaň je v úzkých, na pomoc mu přispěchá Merkelová Sarkozyho dcera se jmenuje Giulia, potvrdila to první dáma Francie Fotku dítěte nikdy neukážu, říká první dáma Francie Carla Sarkozyová Bruniová-Sarkozyová má být odlita z bronzu, její socha ale budí nevoli Carla Bruniová prý otěhotněla nečekaně, manželovi se to ale hodí
13.03.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Carla Bruni (175 článků)

Kalouskův „cifršpion“ zřejmě skončí. Staří estébáci se vracejí, glosuje to exministr

 
Šéf Finančně analytického útvauů (FAÚ) Ministerstva financí Milan Cícer zřejmě skončí ve funkci, a to možná už v pondělí. Zdá se, že nový šéf resortu Andrej Babiš (ANO) nestojí o muže, který pracoval pod exministrem financí Miroslavem Kalouskem. Exministr se ani moc nediví, funkční úřad chce prý někdo umlčet. Zprávu přináší server iDnes.cz
01.02.2014 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12396 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Snaha o přímé zatažení Ruska do války a multipolární svět ve stylu "všichni proti USA a EU". Exministr Bašta nejen k Ukrajině

 
ROZHOVOR Současná ukrajinská vláda skončí špatně. Když mučí své občany zimou, hladem, žízní a bombarduje, budou prý ještě kyjevští politici rádi, když skončí „jen“ u haagského soudu. ParlamentnímListům.cz to v analýze současného vývoje kolem Ruska a Ukrajiny řekl bývalý velvyslanec v Kyjevě i Moskvě a exministr Jaroslav Bašta. Rusům sice prý začínají hodně těžké časy, jenže oni na to jsou připraveni a v minulosti to už zažili.
23.01.2015 07:52 |

podobné články

Exministr Tlustý k budoucnosti Evropy: Skončí to katastrofou, nezůstane kámen na kameni. Začíná být hodně zle

 
ROZHOVOR Jediné, co se dá z nízké účasti v eurovolbách usuzovat, je podle bývalého vlivného politika ODS Vlastimila Tlustého to, že se z nich nic usuzovat nedá. Největší neznámá podle něj totiž je, koho by volilo těch více než osmdesát procent lidí, kteří k volbám vůbec nepřišli. Úspěch TOP 09 podle něj dokazuje, že bylo tragickým omylem minulých vedení ODS, že si pěstovala před pár lety TOP 09 jako svého bratříčka.
26.05.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (218 článků)