Článek

Bruselští hlídači dotací šetří dva projekty vnitra z dob Ivana Langra

 
Evropský úřad proti podvodům (OLAF) začal podle zjištění Práva prošetřovat dva starší IT projekty tuzemského ministerstva vnitra dohromady za zhruba 600 miliónů korun.
13.02.2016 05:25 |

podobné články

Podobné články

Došlo i na Ivana Langera. Bruselští cifršpióni prověřují dva projekty z časů jeho ministrování

 
Hlídači správnosti využití evropských dotací z Bruselu nyní prověřují dva projekty Ministerstva vnitra z doby, kdy jej vedl Ivan Langer (ODS). Informoval o tom server Novinky.cz.
13.02.2016 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (643 článků)

Je lehkovážný a ohrožuje kamarády, stěžoval si podnikatel Kyselý na Langra

 
Vlivný olomoucký podnikatel a údajný šéf tamní rozsáhlé klientelistické sítě Ivan Kyselý měl opakovaně kritizovat svého dlouholetého parťáka a někdejšího ministra vnitra za ODS Ivana Langra. A to za přílišnou lehkovážnost, která měla celou skupinu ohrožovat. Vyplývá to ze soudního příkazu k domovní prohlídce u Langra doma, kterou má Právo k dispozici.
22.10.2015 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (518 článků)

Poslanci vyslechli ex-detektiva Tichého, vyzvali Langra k odchodu

 
Bezpečnostní výbor sněmovny v úterý vyzval místopředsedu ODS a exministra vnitra Ivana Langra, aby v souvislosti s policejním spisem Krakatice zvážil své postavení ve veřejném životě. ODS to pokládá za politickou věc. Sociální demokraté byli přítomní čtyři, občanští demokraté dva. Ve výboru mají obě strany po sedmi členech.
23.03.2010 13:20 |

podobné články

Nezasahujte do policejního vyšetřování, vyzval výbor Langra

 
Poslanci sněmovního výboru pro bezpečnost, zejména hlasy poslanců ČSSD, v úterý vyzvali svého kolegu a exministra vnitra Ivana Langra (ODS), aby nezasahoval do vyšetřování trestné činnosti.
23.03.2010 13:25 |

podobné články

Místopředseda VV podal trestní oznámení na Langra a Pospíšila

 
Místopředseda VV Tomáš Jarolím rozšířil počet trestních oznámení, která na sebe podávají členové vládní koalice. Oznámení podal na ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a exministra vnitra Ivana Langra (ODS). Podání se týkají mimo jiné zneužití pravomoci úředního činitele.
21.06.2011 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1703 článků) , Jiří Pospíšil (1703 článků)

Radek John: Bruselští trpaslíci dloubli ruského medvěda klackem do oka

 
Zatím našim jednáním s Rusy velí bruselští amatéři, kteří si podle někdejšího ministra vnitra Radka Johna neuvědomují mnohá fakta. Putin podle něj dělá přesně to, co po něm Rusové chtějí, zatímco EU dráždí medvěda klackem.
17.03.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2458 článků)

Dobešovy projekty OKNO a SPORT mají korupční potenciál, tvrdí Gazdík

 
Projekty OKNO a SPORT ministerstva školství mají nulový přínos, míní šéf poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík. Projekty podle něj jen uměle vytvářejí pozice pro lidi, jako je poradce ministra školství Josefa Dobeše Jiří Baumruk. Gazdík to dnes uvedl ve vyjádření pro s tím, že oba projekty mají především obrovský korupční potenciál, a jdou tak jednoznačně proti vládním protikorupčním snahám. Kritiku sklidily oba projekty i od senátora Marcela Chládka, stínového ministra školství za ČSSD.
30.01.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (605 článků) , Petr Gazdík (784 článků) , Petr Gazdík (773 článků)

Černoch (Úsvit): Bruselští úředníci zaslouženě dostali facku za svou nadřazenost

 
Referendum jako prvek přímé demokracie ukázalo, jak výborně funguje a díky němu Britové udělali tak zásadní rozhodnutí o své budoucnosti. Bruselští úředníci zaslouženě dostali facku za svou nadřazenost a jednání formou diktátu, často ignorující názory členských zemí ať šlo o kvóty, omezování držení zbraní nebo o regulace téměř všeho!
24.06.2016 13:50 |

podobné články

Vaše projekty jsou pochybné, napsala EU ostře Dobešovi

 
Bruselští úředníci poslali ministrovi školství Josefu Dobešovi dopis, v němž mu vytýkají, že staví operační programy EU jako mediální kampaň. Ovšem projekty, které mají být z EU financovány, mají být postaveny na přímé práci s lidmi.
30.01.2012 09:25 |

podobné články

John: ODS útočí na VV, aby zachovala Langerův vliv na policii

 
Vládní Věci veřejné (VV) se stále obávají vlivu exministra vnitra Ivana Langra (ODS) na českou policii. V České televizi to ve středu ráno prohlásil ministr vnitra a šéf VV Radek John.
05.01.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2458 článků)

Langer: Za Johnem zůstaly trosky. Teď bude jen žvanit, žvanit a žvanit

 
EXKLUZIVNĚ Dosavadní ministr vnitra Radek John podle jeho předchůdce a kritika Ivana Langra odchází z totálně rozvráceného resortu a přechodem na nový post se za tento rozvrat zbavil politické zodpovědnosti. Nově navržený šéf vnitra pak Jan Kubice podle Langera nemá vysoké manažerské schopnosti, ale snad svoji roli zvládne.
19.04.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2458 článků) , Jan Kubice (678 článků) , Ivan Langer (643 článků)

Ekologické projekty šetří finanční náklady a vybízejí k environmentálnímu chování, tvrdí zapojené instituce

 
Elektroodpad dnes představuje nejrychleji rostoucí druh odpadu nejen ve světě, ale i v Česku. Většina tuzemských institucí však věnuje sběru a třídění vysloužilých elektrozařízení jen malou pozornost. Proto se vytváří speciální projekty zajišťující bezplatný sběr a svoz starého elektra. Mezi ně patří ekologické projekty společnosti Rema Systém, do kterých je dnes již zapojeno více než 1 650 firem, 700 obcí a 300 škol z celé České republiky. Právě s třemi představiteli z nich vám přinášíme následující rozhovory.
11.06.2014 10:05 |

podobné články

Policisté se bojí testů spolehlivosti, pokusy o uplácení častěji hlásí

 
Už přes dva roky inspekce policie prověřuje policisty v rámci tzv. testů spolehlivosti, které byly zavedeny za ministra vnitra Ivana Langra (ODS). Zřídila kvůli tomu speciální oddělení, kde v naprostém utajení pracují desítky lidí, jejichž pravou identitu i sídlo zná jen úzký okruh šéfů.
23.04.2011 03:55 |

podobné články

Kraje k začátku září schválily dotační projekty za 523 miliard Kč

 
Žadatelům o dotace z fondů EU na regionální projekty schválily kraje žádosti za 522,9 miliardy korun. To je 69,6 procenta celkového množství peněz, které jsou uvolněny prostřednictvím Národního strategického referenčního rámce pro tento druh dotací v letech 2007 až 20013. Vyplývá to z monitorovací zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR). Celkově žadatelé podali k posouzení projekty za 1,14 bilionu korun.
28.09.2011 14:50 |

podobné články

Dobeš ukončuje levné projekty a rozjíždí nové za 4 miliardy z dotací EU

 
Ministerstvo školství je kritizované kvůli špatnému čerpání dotací z Evropské unie. Teď ovšem rozjíždí projekty EU za čtyři miliardy. U některých platí, že čím nesrozumitelnější má název, tím víc peněz požaduje, zejména na reklamu a marketing. Informuje deník MF Dnes.
10.01.2012 11:55 |

podobné články

Dotace pro zemědělské projekty si schvalovali i sami jejich autoři

 
Nejvyšší kontrolní úřad v pondělí zkritizoval ministerstvo zemědělství za netransparentnost při rozdělování dotací na aplikovaný zemědělský výzkum v minulých letech. Zjistil například, že v komisích, které vybíraly projekty pro příjem dotací, zasedali i lidé zastupující samotné autory těchto projektů.
09.12.2013 08:50 |

podobné články

Vnitro chybovalo při čerpání dotací, může přijít o 2 mld. Kč

 
Problémy s čerpáním evropských dotací má i ministerstvo vnitra, odhalila kontrola. Kvůli chybně zadávaným veřejným zakázkám a špatně či pozdě sepsaným projektům může ministerstvo vnitra přijít až o dvě miliardy korun. Hodnotící zprávu ministerstva pro místní rozvoj, které dostalo za úkol zkontrolovat čerpání evropských dotací na všech ministerstvech, bude dnes projednávat vláda.
22.02.2012 07:45 |

podobné články

Vnitro chybovalo při čerpání dotací. Může přijít o 2 miliardy, píše deník

 
Problémy s čerpáním evropských dotací má i ministerstvo vnitra, odhalila kontrola. Kvůli chybně zadávaným veřejným zakázkám a špatně či pozdě sepsaným projektům může ministerstvo vnitra přijít až o dvě miliardy korun. Hodnotící zprávu ministerstva pro místní rozvoj, které dostalo za úkol zkontrolovat čerpání evropských dotací na všech ministerstvech, bude dnes projednávat vláda. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN), které mají důvěrný materiál k dispozici.
22.02.2012 08:25 |

podobné články

Vláda odmítla povýšit Langrem navržené policisty na generály

 
Fischerův kabinet v pondělí schválil seznam lidí k povýšení na generály. Z návrhu prezidentu Václavu Klausovi vypadla jména tří policistů, která před dvěma měsíci na podnět tehdejšího ministra vnitra Ivana Langra (ODS) schválila ještě Topolánkova vláda.
23.06.2009 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8520 článků)