Článek

Brusel chce kontrolovat plynové dohody s Ruskem ještě před jejich uzavřením

 
Pokud se Evropské komisi podaří to prosadit, smlouvy o dodávkách plynu mezi Ruskem a členskými státy Evropské unie bude ještě před jejich podepsáním kontrolovat úzká skupinka tří nebo čtyř úředníků. Komise to chce navrhnout v únoru. Některým členům EU se to jistě líbit nebude. 
25.01.2016 21:40 |

podobné články

Podobné články

Vláda souhlasí s uzavřením dohody o obranné spolupráci se Rwandou

 
Vláda souhlasí s uzavřením dohody o obranné spolupráci se Rwandou. Vyplývá to z výsledků jednání vlády zveřejněných na internetu. Nová smlouva by mohla českým zbrojařským firmám otevřít rwandský trh, doufají čeští diplomaté. Dohoda předpokládá také spolupráci při výcviku vojáků nebo protiteroristických schopností nebo při výměně informací.
09.07.2014 19:55 |

podobné články

Janota: Brusel nám kontrolovat státní rozpočet nebude

 
Brusel nebude žádné členské zemi Evropské unii kontrolovat státní rozpočet, řekl ve středu ministr financí Eduard Janota.
09.06.2010 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Janota (204 článků)

Dávky budou pod kontrolou. Za náhrady politiků klidně kolem světa

 
Vláda hodlá v budoucnu kontrolovat, za co lidé utrácí příspěvky a dávky, které dostanou od státu. A nepůjde jenom o nezaměstnatelné občany, ale například o lidi se zdravotním postižením. Kontrolovat to budou revizoři. Za co ale utrácí náhrady určené na dopravu a reprezentaci poslanci a senátoři, nikdo kontrolovat nebude, přestože v minulosti se stalo, že zákonodárci ze svých náhrad platili i hypotéky na bydlení.
16.08.2011 21:55 |

podobné články

Vláda bude jednat o vypovězení dohody s USA o ochraně investic

 
Vláda na svém středečním zasedání projedná mimo jiné návrh ministerstva financí a zahraničních věcí o ukončení platnosti dohody s USA o podpoře a vzájemné ochraně investic z roku 1991. Podle ministerstev jednání o úpravě dohody selhala. Vypovězením dohody chtějí snížit rizika vzniku mezinárodních arbitráží. Informuje agentura ČTK.
04.01.2012 08:50 |

podobné články

Smrticích injekcí je málo. Stát USA chce popravovat zastřelením a v plynové komoře

 
Zákon povolující popravy zastřelením, na elektrickém křesle nebo v plynové komoře schválil parlament v americkém státě Mississippi. Smrticích injekcí, které jsou v současnosti jedinou legální metodou, je totiž nedostatek, a alternativní sedativa zatím nedostala zelenou. Nyní nařízení dostane k posouzení senát, napsal to britský web The Telegraph.
09.02.2017 23:20 |

podobné články

Riziko plynové krize nadále trvá, varoval Medvěděv na summitu s Klausem

 
Ruský prezident Dmitrij Medvěděv v pátek závěrem summitu EU-Rusko v Chabarovsku, který řídí prezident Václav Klaus coby zástupce předsedající země, varoval Evropskou unii před opakováním plynové krize s Ukrajinou. Podle něj by se mohla opakovat situace, jaká na počátku roku připravila mnohé evropské země po dva týdny o ruský plyn, pokud si Ukrajina nezajistí patřičné zásoby.
22.05.2009 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9096 článků)

Dělníci provrtali plynové potrubí v domě, ten musely složky IZS evakuovat

 
Hlídky MO PČR Nové Město a OHS Praha II. Vinohrady vyjížděly v úterý před polednem na Rašínovo nábřeží, kde dělníci v jednom z tamních domů provrtali plynové potrubí a způsobili tak únik plynu. Na místo vyjela rovněž jednotka HZS hl. m. Prahy ze stanice Centrála a pohotovost plynařů.
25.02.2014 14:20 |

podobné články

Chytili náhodou teroristu? V Bruselu zadrželi radikála, vezl plynové lahve

 
Belgická policie ve čtvrtek uzavřela rozsáhlou oblast v centru Bruselu poté, co strážníci při dopravní kontrole objevili v jednom voze plynové lahve. Řidič vozu, který před tím projel několikrát na červenou, je podle informací stanice RTBF „radikalizovaný“.
02.03.2017 19:40 |

podobné články

IKEA vyzývá Čechy: Opravte si plynové varné desky

 
Jako preventivní opatření IKEA žádá zákazníky, aby se přihlásili k opravě plynových varných desek ELDSLAGA zakoupených před 1. lednem 2018. Důvodem jsou zvýšené emise CO nad limity povolené v rámci EU. Toto opatření jsme přijali na základě zjištění kontrolních orgánů v Belgii. Uvedený problém se týká verze plynové varné desky prodávané pouze v Evropě. K vyřešení tohoto problému je nutná návštěva technika u zákazníka. Tato služba je zdarma.
24.04.2018 20:10 |

podobné články

Tereza Spencerová: Pokud se údajné dohody mezi Ruskem, Íránem a Izraelem naplní…

 
Pokud předpokládané dohody mezi Ruskem, Izraelem a Íránem opravdu „ožijí“, přežijí odpor jestřábů z obou stran a přinesou kýžené výsledky, bude to další úspěch ruské diplomacie, ale současně i potvrzení, že se ruská vojenská operace v Sýrii blíží svému konci a důraz se přesouvá k politice.
01.06.2018 07:40 |

podobné články

Muž v plynové masce chtěl vyhodit do povětří rodinný dům

 
Několik výbuchů otřáslo ve středu ráno rodinným domkem v městečku Viernheim v Hesensku na jihozápadě Německa. Má je prý na svědomí muž v maskáčích a plynové masce, který uprchl do nedalekého domu a skrývá se tam!
19.08.2009 11:40 |

podobné články

Dělníci v Praze překopli plynové potrubí

 
Při výkopech bylo porušeno plynové potrubí v pražských Hodkovičkách.
12.09.2009 10:20 |

podobné články

Muž střílel na ženu z plynové pistole

 
Jednatřicetiletý muž z obce Nedakonice na Slovácku vystřelil minulý pátek u vrátnice jedné z firem v Kunovicích z plynové pistole na padesátiletou ženu.
07.04.2010 14:35 |

podobné články

ČEZ ukončil přijímání nabídek na výstavbu plynové elektrárny v Polsku

 
Energetická společnost ČEZ ukončila přijímání přihlášek do tendru na výstavbu plynové elektrárny v polském závodě Elektrownia Skawina.
12.07.2010 14:10 |

podobné články

V centru Prahy střílel muž po svých známých z plynové pistole

 
Střelbou z plynové pistole řešil jednatřicetiletý muž ve čtvrtek večer konflikt se svými známými v pražské Opletalově ulici.
23.07.2010 15:40 |

podobné články

Hlavním nádražím zněla STŘELBA. Muž omylem vystřelil z plynové pistole

 
Ke střelbě na pražském hlavním nádraží vyjeli policisté i záchranka. Ukázalo se, že výstřel vyšel omylem z plynové pistole.
05.03.2011 19:15 |

podobné články

Účastník akce DSSS střílel po policistech z plynové pistole

 
Policie zastavila odpoledne autobus s demonstranty při přejezdu z pochodu organizovaného Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS) v Novém Boru na další shromáždění ve Varnsdorfu. Jeden z nich údajně začal po hlídce střílet z plynové pistole. Policie ho zadržela.
10.09.2011 18:00 |

podobné články

ZKÁZA! V hořícím domku VYBUCHLY PLYNOVÉ LÁHVE! Nezbylo z něj NIC!

 
Hasiči vyjížděli ve čtvrtek ráno k požáru rodinného domu v Maloticích na Kolínsku, v ohni dokonce vybuchly plynové lahve. V době vypuknutí požáru v domě nikdo nebyl, sdělila Mediafaxu mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.
13.10.2011 13:10 |

podobné články

Mladík kradl plynové ohřívače, málem vyhodil do vzduchu dva domy!

 
Až osm let ve vězení hrozí osmnáctiletému mladíkovi, který v Karviné kradl z bytů plynové ohřívače, aniž by uzavřel přívod plynu.
10.02.2012 12:00 |

podobné články