Článek

Britský prozaik Simon Mawer: Vila Tugendhat mě fascinuje

 
K nejpopulárnějším dílům britského biologa a spisovatele Simona Mawera u nás patří Mendelův trpaslík a Skleněný pokoj, próza inspirovaná osudy židovské rodiny v brněnské vile Tugendhat během druhé světové války. V pátek v Praze podepisoval své knihy. Zatím poslední v češtině vydaná se jmenuje Pád.
01.04.2015 16:27 |

podobné články

Osobnosti: Simon Mawer (10 článků)
Podobné články

Režisér Jan Hřebejk by měl natočit přepis románu o vile Tugendhat

 
Filmový producent Rudolf Bierman získal práva na román britského spisovatele Simona Mawera Skleněný pokoj inspirovaný osudy známé brněnské vily Tugendhat. Režisérem projektu má být Jan Hřebejk. Mawer, jehož dílo bylo na podzim nominováno na prestižní Man Bookerovu cenu, bude tento týden na pražském Výstavišti jedním z hostů veletrhu Svět knihy.
11.05.2010 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (333 článků) , Simon Mawer (10 článků)

Vilu Tugendhat otevře 29. února Václav Klaus

 
Jedna z nejvýznamnějších brněnských památek vila Tugendhat je už opravená. Ve vile, která byla v roce 2001 zapsána na seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO, se uklízí a chystá se její otevření. Magistrát posunul slavnostní akt o několik dní na 29. února. Vilu díky tomu otevře prezident Václav Klaus, řekl dnes novinářům primátor Roman Onderka (ČSSD). Původně měla být vila otevřena až začátkem března.
27.01.2012 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9098 článků)

Primátor Onderka: Obnovená vila Tugendhat slavnostně otevřena

 
Ve středu 29. února 2012 byla po dvou letech památkové obnovy slavnostně otevřena vila Tugendhat.
29.02.2012 21:25 |

podobné články

Brno propojí vily Tugendhat a Löw-Beer turniketem, »vrazí« do toho dva miliony

 
Dvě významné brněnské stavby vily Tugendhat a Löw-Beer budou propojeny turniketem. Návštěvníci vily Tugendhat přes něj projdou i do sousední vily. Nazpět se už ale nedostanou. Turniket totiž bude minimálně v počátku jednosměrný. Brno je přitom za to ochotno zaplatit dva miliony korun.
15.06.2017 09:35 |

podobné články

Oprava Vily Tugendhat: Až za 172,8 milionu!

 
Všichni milovníci architektury mohou slavit. A nejen oni. Vila Tugendhat, která je považována za nejzářivější architektonický skvost vrcholného období funkcionalismu, podstoupí ozdravnou stavební kůru.
26.01.2010 13:05 |

podobné články

Vila Tugendhat se v lednu otevře návštěvníkům

 
Do brněnské vily Tugendhat se po rekonstrukci budou lidé moci opět podívat. Slavnostní otevření je naplánované na 24. ledna příštího roku. Do té doby má být památková obnova této ukázky moderní architektury dokončena. Jak v úterý uvedl primátor Roman Onderka (ČSSD), radnice se s potomky prvních majitelů dohodla na nákupu části původního nábytku.
27.07.2011 09:50 |

podobné články

Světoznámá vila Tugendhat po rekonstrukci otevře v březnu

 
Stavbaři a odborníci na památkovou péči završují restaurátorské práce ve vile Tugendhat. Aktuálně se věnují například obložení vnějšího schodiště, které vede z objektu do zahrady. Jeho původní travertinový obklad byl kvůli špatné statice schodištní konstrukce i letitému používání poničen a znovu ho nešlo použít. Brněnští radní tento týden schválili použití nového kamene. Pochází z Itálie, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Ladislav Macek (ČSSD).
05.01.2012 11:25 |

podobné články

Vila Tugendhat znovu otevřena

 
Do zrestaurované vily Tugendhat v Brně se dnes podívali první hosté. Po dvou letech skončila její památková obnova za 156 milionů korun. Na slavnostní otevření přijeli i potomci původních majitelů a členové mezinárodního poradního týmu, který k opravám dával doporučení.
29.02.2012 17:20 |

podobné články

Vila Tugendhat je znovu otevřená! PROHLÉDNĚTE SI JI

 
Město Brno dokončilo památkovou obnovu vily Tugendhat a v úterý ji otevřelo veřejnosti. Denně smí do vily nahlédnout ale jen sto návštěvníků a zájem je tak obrovský, že když se teď zapíšete do pořadníku, vyjde na vás termín v červnu.
06.03.2012 16:50 |

podobné články

Ministryně Hanáková: Závěrečná konference projektu „Vila Tugendhat“

 
V pondělí 14. května 2012 uspořádalo statutární město Brno v Rytířském sálu Nové radnice závěrečnou konferenci k ukončení památkové obnovy vily Tugendhat.
19.05.2012 10:25 |

podobné články

Nové knihy: Rushdie, Xingjian, Prouza, Hůlová, Nesbø

 
Z čerstvých novinek vybíráme dlouho očekávané životopisné dílo Salmana Rushdieho i román čínského nositele Nobelovy ceny za literaturu Gao Xingjiana. Následují prózy českých autorů Petra Prouzy a Petry Hůlové. Do doby 2. světové války se vrací britský autor Simon Mawer. Nechybí nový překlad detektivního románu Joa Nesbøa, ani thriller Američanů Toma Clancyho a Petera Telepa. Pozornost si zaslouží detektivka švédské autorky Camilly Läckbergové.
12.10.2012 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Salman Rushdie (29 článků) , Petr Prouza (10 článků) , Tom Clancy (10 článků) , Tom Clancy (10 článků) , Xingjian Gao (4 články) , Petra Hůlová (19 článků) , Simon Mawer (10 článků)

Vila spisovatele Karla Čapka (+48) se otevře návštěvníkům: Napsal tu RUR, Krakatit a Bílou nemoc!

 
Není vila jako vila. Ta uprostřed klidné čtvrti na pražských Vinohradech je jedna z nejvzácnějších v celé metropoli i zemi. Bydlel v ní slavný spisovatel Karel Čapek (†48). Ani po letech neztrácí honosná prvorepubliková vila své kouzlo.
16.10.2013 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (118 článků)

Nové knihy - Philip K. Dick, Simon Mawer i Larry King

 
Pokud zabloudíte do knihkupectví, můžete v sekci novinky narazit na sci-fi román Philipa K. Dicka Deus Irae, titul Simona Mawera Mendelův trpaslík, nebo autobiografickou knihu Larryho Kinga Moje pozoruhodná cesta.
27.08.2010 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Philip K. Dick (2 články) , Larry King (33 článků) , Simon Mawer (10 článků) , Philip King (3 články)

Pozapomenutá Reissigova vila si zaslouží pozornost

 
O vilách se hovoří dost často, vychází o nich dost publikací, jsou oblíbeným tématem. Dvě jsou nejpopulárnější. V Praze Müllerova vila Adolfa Loose, v Brně Tugendhat Ludwiga Miese van der Rohe. Ovšem těch, které si zaslouží pozornost, je víc.
29.05.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Loos (25 článků)

Vila Tugendhat v Praze: Výstava představí pohnuté dějiny stavby, v níž se rozdělilo Československo

 
Slavná brněnská vila se představí i v Praze. Ve čtvrtek totiž ve Střešovicích začíná unikátní putovní výstava, která mapuje historii i současnost funkcionalistického skvostu. Vilu v roce 1928 navrhl Ludwig Mies van der Rohe pro Gretu a Fritze Tugendhatovy, v letech 2010 až 2012 prošla náročnou obnovou, která ji měla přiblížit původnímu řešení.
12.10.2017 09:15 |

podobné články

Román o brněnské vile Tugendhat je ve finále Man Bookerovy ceny

 
Román spisovatele Simona Mawera The Glass Room (Skleněný pokoj) inspirovaný osudy slavné brněnské vily Tugendhat se dostal mezi šest finalistů prestižní literární britské Man Bookerovy ceny. Vítěz bude vyhlášen 6. října.
08.09.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Simon Mawer (10 článků)

Oprava vily Tugendhat by mohla začít na jaře

 
Dlouho odkládaná památková obnova brněnské funkcionalistické vily Tugendhat by měla začít příští rok, jakmile to dovolí počasí. Radnice plánuje do konce roku uzavřít výběrové řízení a v lednu podepsat smlouvu s firmou, která zakázku získá. Oznámil to brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).
09.12.2009 15:55 |

podobné články

Komise doporučila firmu na opravu vily Tugendhat v Brně

 
Zakázku na zrestaurování funkcionalistické vily Tugendhat v Brně asi získá brněnská firma Unistav. Doporučila ji výběrová komise a v úterý projedná její doporučení městská rada. Unistav nabídl památku UNESCO obnovit za 146 miliónů korun. Byl tak levnější než další dva uchazeči, řekl primátorův náměstek Ladislav Macek (ČSSD). Problémy s různými tendry už oddálily opravu vily o několik let.
04.01.2010 16:20 |

podobné články

Pět evropských vysokoškolských týmů prozkoumá vilu Tugendhat

 
Odborníci na restaurování z pěti vysokoškolských institucí tří evropských zemí se tento týden sešli ve známé funkcionalistické vile Tugendhat v Brně, aby zahájili rozsáhlý restaurátorský průzkum. Českou republiku zastupují specialisté z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.
02.03.2010 11:05 |

podobné články