Článek

Britský deník upozornil na průzkum v Rusku. Neuvěříte, komu roste obliba mezi lidmi

 
Z nedávného průzkumu v Rusku vyplývá, že bývalý vůdce SSSR Josif Stalin, který je zodpovědný za smrt milionů lidí, se těší mezi Rusy čím dál tím větší oblibě. O celé záležitosti informuje britský deník Daily Mail, který dal prostor také historikovi a studentovi práv, jenž se na bývalého sovětského diktátora dívá pozitivně.
06.05.2015 16:21 |

podobné články

Podobné články

Obliba Ruska i Spojených států ve světě podle průzkumu klesá

 
Obliba Ruska ve světě za poslední rok klesla. Ukázal to průzkum mezi obyvateli 24 světových zemí, který si jako každoročně nechala vypracovat britská stanice BBC. Výsledky průzkumu ukazují, že se zhoršil také obrázek Spojených států či Evropské unie. Nejpozitivněji vnímanou zemí zůstává Německo.
04.06.2014 08:35 |

podobné články

Obliba premiéra Fischera roste, překročila 80 procent

 
Premiér Jan Fischer si i nadále udržuje mezi lidmi nebývalou popularitu. Vyplývá to ze srovnání důvěryhodnosti vrcholných ústavních činitelů, kde mu podporu vyslovilo 82,9 procenta lidí. Na druhém místě se umístil prezident Václav Klaus, jemuž důvěřuje 58,4 procenta lidí. Výsledky přinesl internetový průzkum společnosti Sanep.
29.01.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8473 článků) , Jan Fischer (1730 článků)

O2: 95 % zákazníků již přešlo na tarify FREE, roste obliba mobilního internetu

 
Operátor O2 dnes oznámil své finanční a provozní výsledky za první čtvrtletí 2014. Jeho zákazníci i nadále preferují neomezené tarify a významně vzrostla i obliba mobilního internetu. Svou pozici O2 posílilo i v oblasti digitální televize O2TV a vysokorychlostního internetu VDSL. O2 pokračuje také s pokrýváním České republiky nejrychlejšími mobilními sítěmi, do konce roku plánuje pokrýt celkem 90 % obyvatel Česka.
19.05.2014 09:05 |

podobné články

Politologové po dalším průzkumu: V lidech roste nedůvěra

 
Rozpaky a váhání. To vedle statistických výsledků průzkumu mezi lidmi ohledně přízně k jednotlivým politickým stranám, ukázal aktuální průzkum agentury STEM. Lidé prostě mají vůči politice výhrady a roste v nich nedůvěra. Stejně jako průzkum této agentury to potvrzují v posledních týdnech i jiné výzkumy. I zde se ukázalo, že nejvíce dotazovaných důvěřuje levici.
17.03.2011 20:50 |

podobné články

Generál Kostelka, exministr obrany: Putinova popularita je obrovská, opozice slabá. Rusové přežijí sankce i o chlebu a vodě. Zatvrdí se a nikdo s nimi nehne

 
Expert přes leteckou bezpečnost, exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka upozornil, že obviňování ruského prezidenta Vladimira Putina z viny za sestřelení malajsijského letadla jeho postavením v Rusku neotřese. „Spoléhat na to, že se objeví nějaká velmi silná vnitřní opozice v Rusku, je podle toho, jak jsem situaci v Rusku znal a jak ji trochu stále ještě sleduji, v současné době fikcí. Popularita Putina byla v červnu kolem sedmdesáti tří procent. Rusové jsou lidi, kteří přežijí o chlebu a vodě. Takže se spíš bojím, že sankce budou kontraproduktivní,“ vysvětlil přední český odborník v otázkách vojenské bezpečnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svůj postoj k tragédii na Ukrajině, hledání viníků i přitvrzení sankcí vůči Rusku ze strany Evropy.
23.07.2014 09:05 |

podobné články

Roste obliba vládních politiků. To není vtip, to je průzkum

 
Místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier opět vévodí žebříčku nejpopulárnějších politiků. Tvrdí to nejnovější průzkum Střediska empirických výzkumů (STEM). Přitom je zajímavé, že Dienstbier se drží na první příčce již od loňského září. Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka si pak druhou pozici vyměnil s Miroslavou Němcovou. Do první pětice se ale vrátil Karel Schwarzenberg.
18.01.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3584 článků) , Bohuslav Sobotka (8238 článků) , Miroslava Němcová (1304 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Muži chodí do hospod co čtyři dny, ženy mají raději kavárny

 
Češi vyrážejí do restauračních podniků alespoň jednou týdně, čtyři z pěti mužů si v nich objednávají pivo, jehož obliba roste i mezi ženami do 45 let. S velkou převahou však mezi ženami vítězí teplé nápoje, ukázal průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění mezi tisícovkou respondentů.
02.12.2014 17:11 |

podobné články

Bývalý britský velvyslanec v Rusku řekl něco, co byste od něj nečekali

 
Bývalý britský velvyslanec v Rusku Tony Benton ve svém textu publikovaném v deníku The Telegraph píše o obavách, které v Rusku vzbuzuje rozšiřování NATO. Je přesvědčen, že by Západ měl politiku vůči Rusku přehodnotit a s Putinem se konečně rozumně dohodnout.
10.09.2014 11:15 |

podobné články

Popularita jaderné energetiky mezi Čechy roste, zjistil průzkum

 
Podle nejnovějšího průzkumu společnosti STEM mezi lidmi roste popularita jaderné energetiky. Po loňském výkyvu, způsobeném jadernou havárií v japonské Fukušimě, opět stoupá podpora rozvoje jaderné energetiky.
20.06.2012 17:11 |

podobné články

Obliba Schwarzenberga klesla. Jeho jadrný slovník za to prý však nemůže

 
Obliba Karla Schwarzenberga u veřejnosti klesla. Minulý rok ho podpořilo 55 procent obyvatel a zařadil se tak mezi nejoblíbenější tuzemské politiky. Letos však číslo kleslo na 39 procent. Schwarzenberg si s tím však hlavu nedělá a tvrdí, že se to dalo očekávat.
17.11.2011 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3584 článků)

Průzkum: Zpravodajství PL o imigrantech se umístilo mezi nejdůvěryhodnějšími

 
Agentura Phoenix Research prováděla mezi lidmi průzkum, kterým médiím nejvíce věří v otázkách migrační krize. Průzkum rozdělený na kategorie „televize“, „tisk“ a „internet“ přinesl zajímavé poznatky.
27.04.2016 16:10 |

podobné články

Češi jsou milovníky zimních sportů. Nejoblíbenější je lyžování, zájem roste i o snowboarding

 
Obliba zimních sportovních radovánek u Čechů stále roste. Mezi nejoblíbenější rekreační sporty patří sjezdové lyžování a snowboarding. Díky moderně zpracovanému vybavení a zvýšení kvality zimních středisek přibývá Čechů, kteří přicházejí na chuť i adrenalinovým zážitkům jako je například freeride a freestyle jízda.
17.12.2013 09:26 |

podobné články

Německý šéf financí je k Řekům tvrdý, jeho obliba mezi Němci roste

 
S prací německého ministra financí Wolfgang Schäuble je spokojeno 70 procent Němců, ukázal průzkum televizní stanice ARD. Řeky proklínaný křesťanskodemokratický politik si zřejmě oblibu vysloužil právě svým tvrdým postojem k zadlužené zemi.
04.07.2015 09:26 |

podobné články

Antiamerické nálady v Rusku jsou na novém vrcholu

 
Protizápadní nálady dosáhly v Rusku nového vrcholu, upozornil na svém webu list Vedomosti s odvoláním na průzkum nezávislého střediska Levada. "Tato tendence podle expertů může trvat dlouho," varoval deník pod titulkem Vším je vinen Západ.
06.08.2014 19:55 |

podobné články

Libor Dvořák: V Rusku jsou svobodná média utlačovaná. A babičky a dědečkové sedí u státní televize. Co tam slyší, tomu věří, což je největší problém ruské společnosti

 
Novinář, komentátor a překladatel Libor Dvořák se profesně dlouhodobě zabývá Ruskem. ParlamentnimListům.cz v rozhovoru vysvětlil, jak je to se svobodou médií v Rusku. "Anna Politkovská a její osud jsou pro mě potvrzením toho, že novináři v Rusku to mají nejenom velice těžké, ale že jejich profese je smrtonosná," upozornil na případ známé novinářky, který byla zavražděna. Od chvíle kdy se k moci dostal Vladimír Putin, jsou podle něj svobodná média v Rusku velmi výrazně omezována. "A tento proces bohužel pokračuje a utahování šroubů je stále citelnější," vysvětlil.
23.12.2014 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dvořák (32 článků)

Je libo kočičí maso? Ve Vietnamu obliba smažených či pečených koček raketově stoupá

 
Psí maso se nachází na tradičním vietnamském jídelníčku poměrně běžně. Ve Vietnamu se ale nyní rozšiřuje obliba masa kočičího. Kočky se pro kulinářské účely kradou a následně skončí na pánvi či v hrnci, jejich úprava je rozmanitá.
18.08.2014 15:21 |

podobné články

Obliba multikin mírně klesá, menší kina lákají náročné diváky

 
Obliba multikin v Česku od roku 2009 mírně klesá a za poslední dva roky bylo otevřeno pouze jedno nové. Důvodem je mimo jiné to, že se klasická kina naučila specializovat nabídku a často například cílí na umělecké filmy pro náročného diváka, které nejsou v komplexech multikin k vidění.
31.03.2016 16:20 |

podobné články

Obliba Merkelové dál strmě klesá. Polovina Němců ji za kancléřku nechce

 
Obliba německé kancléřky Angely Merkelové dál klesá. Podle průzkumu veřejného mínění pro nedělník Bild am Sonntag je 50 procent Němců proti tomu, aby Merkelová byla kancléřkou i po příštích parlamentních volbách.
28.08.2016 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1691 článků)

TOP 09 už není top, LEVICE ROSTE a VÉČKAŘI by ostrouhali!

 
TOP 09 ztrácí hlasy a její obliba klesla pod úroveň komunistů. Ti by dosáhli na 16 procent, volby by vyhrála ČSSD. Na pravici roste podpora pouze ODS. Vyplývá to z průzkumu společnosti Factum Invenio.
23.09.2011 12:35 |

podobné články