Článek

Britské zdravotnici vyléčené z eboly se nemoc možná vrátila

 
Devět měsíců poté, co byla skotská zdravotní sestra Pauline Cafferkeyová nakažená ebolou propuštěna z nemocnice jako vyléčená, je opět v péči lékařů. Její stav je vážný. Podle londýnské nemocnice Royal Free symptomy opětovné nákazy nevykazuje, ale současný stav je jednou z komplikací, které u ní v důsledku infekce nastaly. I tak jsou všechny osoby, se kterými přišla do styku, sledovány. 
09.10.2015 16:36 |

podobné články

Podobné články

Zdravotní sestra vyléčená z eboly je opět v kritickém stavu

 
Zdravotní sestra Pauline Cafferkeyová, která se letos v lednu údajně úspěšně zotavila po nakažení virem eboly, je nyní v kritickém stavu. Sdělila to dnes londýnská nemocnice Royal Free, kde 39letá žena leží od minulého týdne na izolaci. Jde o první případ vážné komplikace u vyléčené osoby.
14.10.2015 23:40 |

podobné články

Komplikace po vyléčení eboly. Skotská zdravotnice je opět v kritickém stavu

 
Zdravotní sestra Pauline Cafferkeyová, která se letos v lednu údajně úspěšně zotavila po nakažení virem eboly, je nyní v kritickém stavu. Sdělila to dnes londýnská nemocnice Royal Free, kde 39letá žena leží od minulého týdne na izolaci. Jde o první případ vážné komplikace u vyléčené osoby.
15.10.2015 00:00 |

podobné články

Dnes se sejde Bezpečnostní rada státu, mimo jiné i kvůli ebole

 
Bezpečnostní rada státu, jejímž úkolem je koordinovat kroky v případě ohrožení země, se dnes sejde mimo jiné kvůli šíření eboly. Zdravotníci prověřovali možný výskyt eboly v Česku už několikrát, ve všech případech tuto smrtelnou nemoc vyloučili.
15.10.2014 06:15 |

podobné články

Další případ eboly v USA: Ošetřovatelka měla pozitivní test na ebolu!

 
Texas hlásí druhý případ eboly v USA. Ošetřovatelka, která se starala o nemocného Liberijce, se od něj nakazila. To potvrdily i testy. Je to tak první potvrzený případ eboly na území Spojených států amerických.
12.10.2014 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (136 článků)

Do Afriky bych se vrátila, šokovala všechny žena vyléčená z eboly

 
Americká humanitární pracovnice, která se vyléčila z eboly, poprvé promluvila pro média. Dokázala, že v sobě má obrovskou dávku odvahy - do Libérie, kde se nebezpečným virem nakazila, by se prý totiž klidně vrátila.
04.09.2014 21:35 |

podobné články

Případů smrtící eboly ubývá: Lidé však útočí na doktory!

 
V západní Africe přibylo v týdnu do 15. února 128 nových případů eboly. Jde o první pokles v počtu nově nakažených za poslední tři týdny. Kvůli odporu, se kterým se v některých oblastech setkávají zdravotníci, se nicméně i nadále nedaří epidemii zastavit, uvedla ve své nejnovější zprávě Světová zdravotnická organizace (WHO).
19.02.2015 08:55 |

podobné články

Epidemiolog Prymula: Hrozí ebola v Česku? Afriku měli už dávno izolovat!

 
Německem se šíří strach z eboly poté, co v Berlíně s příznaky krvácivé horečky zkolabovala 30letá žena, která se právě vrátila ze západní Afriky. Podezření na první evropský případ eboly je jen 230 km vzáleno od České republiky. Mají se Češi bát? Blesk.cz vyzpovídal předního českého epidemiologa prof. Roman Prymulu.
19.08.2014 16:15 |

podobné články

V Itálii vyšetřují první možný případ eboly

 
Italské úřady vyšetřují podezření na první výskyt eboly v této zemi. Podle agentury Reuters vykazuje symptomy nakažení jedna žena v centrální Itálii, která se podle místního tisku nedávno vrátila z Nigérie.
09.09.2014 22:40 |

podobné články

Zdrojem eboly byl dvouletý chlapec. Nyní už má na svědomí i Evropana

 
Podle lékařského magazínu je pravděpodobným zdrojem současné epidemie eboly jen dvouletý chlapec z Guineje. Nemoci podlehla celá rodina. Na pohřeb přijeli příbuzní a známí ze širokého okolí. Ti nemoc rozšířili dál. podle posledních informací už zabíjela i v Evropě - španělský kněz převezený z Afriky v úterý zemřel.
12.08.2014 11:50 |

podobné články

Strach z eboly i ignorace: Žena čekala dva dny na letišti v ochranném obleku, muž doprovázel nakaženou bez něj!

 
Strach z eboly se šíří světem rychleji než samotná nemoc, která si vyžádala již téměř 4500 obětí. Žena seděla dlouhé hodiny na letišti v americkém Washingtonu kvůli obavě ze smrtící nemoci v ochranném obleku. V kontrastu s tímto chováním působí neskutečně lehkomyslně zaměstnanec letiště v Dallasu, který doprovázel nakaženou pacientku bez obleku do letadla.
16.10.2014 16:45 |

podobné články

VAROVÁNÍ: Muži vyléčení z eboly se mají vzdát na tři měsíce sexu!

 
Muži, kteří se zotaví z eboly, by se měli alespoň na tři měsíce vzdát sexu. Vyzvala je k tomu dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Mohli by totiž nemoc nevědomky přenášet, neboť stopy viru zůstávají údajně i po vyléčení přítomny ve spermatu. Do Guineje, kde se virus během současné epidemie poprvé objevil, dnes dorazil francouzský prezident François Hollande.
29.11.2014 09:25 |

podobné články

Osobnosti: François Hollande (207 článků)

Epidemie eboly má skončit už letos

 
Už letos by se mělo podařit zastavit epidemii eboly v západní Africe. Uvedl to odstupující hlavní koordinátor boje proti nemoci za OSN Anthony Banbury. Z nejnovějších informací Světové zdravotnické organizace (WHO) vyplývá, že si nemoc za celý rok 2014 vyžádala 7 989 obětí z celkem více než 20 000 nakažených.
02.01.2015 21:27 |

podobné články

Oběti eboly tlejí v ulicích: Nepohřbívají je, protože se bojí nakažení

 
Ebola, která se na západní části africkém kontinentu rozmohla už v březnu, se začíná vymykat kontrole. Nejenže nemoci podléhají už i zdravotníci, kteří mají nemoc v Africe léčit, nyní začali příbuzní obětí odtahovat těla na ulici.
07.08.2014 09:05 |

podobné články

Je v Česku první případ eboly? Odpověď bude známa odpoledne

 
Zdravotníci by dnes odpoledne měli znát výsledky testů na ebolu u českého pacienta. Muž s podezřením na smrtelnou nemoc leží od čtvrtka v pražské Nemocnici Na Bulovce. Kvůli případu se ráno sejde pracovní štáb Ústřední epidemiologické komise, která následně oznámí první průběžné informace.
10.10.2014 06:35 |

podobné články

Hrozba eboly u malých dětí: Celý sirotčinec v karanténě!

 
Více než 30 dětí a sedm zaměstnanců sirotčince skončilo v Sieře Leone v karanténě! Zdravotníci u jednoho z pracovníků totiž diagnostikovali ebolu. Nemoc způsobující krvácivou horečku v západní Africe zabila už více než 9500 lidí.
23.02.2015 22:45 |

podobné články

Ebola se rozšířila i přes hranice! Virus, který vaří krev, zabil už 78 lidí

 
První dva případy úmrtí na smrtící virus eboly potvrdila Libérie. Tato informace přišla v době, kdy proti šířící se nákaze eboly bojuje sousední Guinea, kde podle posledních informací stoupl počet mrtvých na nejméně 78.
31.03.2014 08:30 |

podobné články

EBOLA HROZÍ! Epidemie smrtící eboly je nejstrašnější od jejího objevení

 
Současná epidemie eboly v západní Africe je nejstrašnější za 40 let, kdy se toto onemocnění objevilo poprvé. Oznámila to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO).
08.04.2014 20:25 |

podobné články

Epidemie Eboly v západní Africe stále není pod kontrolou, nemoci podlehlo 337 lidí

 
V západní Africe kde momentálně řádí epidemie Eboly podlehlo nemoci už 337 pacientů. Zákeřná choroba postihla Guineu, Sierru Leone a Libérii. Jen za poslední týden je hlášeno 47 nových případů nakažení a 14 úmrtí. 
18.06.2014 20:30 |

podobné články

Virus EBOLY děsí už i lékaře! Je Česko připravené na epidemii?

 
Jedna z nejnebezpečnějších chorob současnosti se vymkla kontrole! Lékaři, kteří bojují s nejnovější epidemií eboly, ještě nikdy dříve nevyjadřovali takové obavy, jako teď.
25.06.2014 21:40 |

podobné články